lekker fietsen en gelijk Iets van de omgeving zien' m Allemaal op de fiets MAESTRO DANKERS MET 250|i Motto Rotterdamse Fietsvierdaagse: Steunzolen? In de stad over Willemsbrug ter meiden natuurlijk 250 250 Visma AHoy '81 trok ruim 35.000 bezoekers1 KONTAKTLENZEN KOPEN BiJOCULENTI DAT KOST U MINSTENS EEN PAAR UUR Bijzondere enveloppe ïf oculenti kontaktlenzen DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 2 APRIL 1981 14-575 De Rotterdamse Fietsvierdaagse staat weer voor de deur. In de paas vakantie, van 14 tot en met 17 april, zullen naar schatting enkele duizenden Rotterdammers op de pedalen klimmen om vier dagen lang in de omgeving rond te fietsen. Elke dag of avond moet een afstand, variërend van 28 tot 35 km worden afgelegd. Iedere deelne(e)m(st)er die alle vier dagen heeft meegefietst ontvangt dit jaar niet alleen een herinnering in de vorm yan een medaille maar ook een heuse oorkonde op naam. Deze oorkonde geeft bovendien aan hoeveel keer men heeft meegereden. Ook zij die meedoen aan de toerdag op paaszaterdag 18 april ontvangen na afloop deze herinnering. De toerdag voert de deel nemers door de prachtige Alblasserwaard. Dit keer kan gekozen wor-' den uit drie afstanden: 60, 80 en 125 kilometer. Het inschrijfgeld, zowel voor de vierdaagse als voor de toerdag, bedraagt f.2,60. Wie mee wil fietsen kan zich nog tot en met woensdag 8 april a.s. laten inschrij ven. Inschrijfformulieren kunnen gehaald en weer ingeleverd worden bij de kantoren van Het Zuiden en De Havenloods, resp. aan de Dordt- selaan 139 en de Westblaak 159. De startkaart ontvangt men dan zo snel mogelijk thuis. Bijna 14.000 Rotterdammers hebben er sinds 1978 aan deelge- nomen: aan de Rotterdamse Fietsvierdaagse. In de komende Paas vakantie wordt dit sportieve festijn al weer voor de vierde keer ge- r houden. En ook nu ziet het er naar uit dat duizenden hun luie stoel voor de televisie een aantal avonden zullen verruilen voor een - stevig fietszadel. Het aantal inschrijvingen is inmiddels de 5000 al genaderd. Bijna 1000 mensen hebben zich alleen al opgegeven voor v de drie toertochten, die na de Fietsvierdaagse op Paaszaterdag wor- f den verreden. j?'De Dienst voor Sport en Recreatie Fietsvierdaagse introduceerde met f had in 1978 toen zij de Rotterdamse kunnen vermoeden dat de Maasstad zo snel warm zou lopen voor dit eve nement. Aan die eerste fietsvierdaag se deden zo'n 2000 mensen mee, reden voor de Dienst om er een jaar lijks terugkerend evenement van te maken Wethouder Wim van der Have van Sport en Recreatie heeft het bij het rechte eind als hij in het deelnemers boekje voor het vierde fietsfestijn schrijft: „Het belang van dit wieier- evenement zit hem vooral in het re creatieve aspect: het afleggen van de afstand in een aangepast tempo. Ge zonde beweging, frisse buitenlucht en genieten van het natuurschoon staan voorop". Inderdaad, de Rotterdamse Fietsvierdaagse is er. voor jong en oud, vöor een ieder die al fietsend, iets van zijn woonomgeving wil zien. dankzii special*- I sat ie, 1 grote keuze - in open "V-y schoenen en ft/j zelfs sandalen, V waar uw steunzo- len pertekt in passen. Zelts extra brede ot I supersmalle voeten gaan I bil Romsom vlot 1 vooriaar I tegemoet I En altijd de juiste, lengte- I en breedtemaat. door eieK- 1 tronische voetmeting. SCHIEWEG 97c - ROTTERDAM Organisatie De sector Vakantierecreatie van de Dienst voor Sport en Recreatie heeft (al wekenlang) zijn handen vol aan de organisatie van het evenement. Begin dit jaar werden de „oude" deelne mers aangeschreven en in februari gingen de eerste inschrijfformulieren de deur uit. Toen ging de bal echt aan het rollen. Er braken drukke tijden aan voor Ton Zimmerman, Daaf Boekhout, Frida Eillebrecht, Anneke Verheyer en Marja Daim. „De telefoon staat iedere dag rood gloeiend", vertelt Daaf Boekhout. „Mensen, die van kennissen hebben gehoord van de Fietsvierdaagse en ook willen meedoen, bellen ons op voor inschrijfformuheren. En dat zijn niet alleen mensen uit Rotterdam en Hoogvliet. We hebben bijvoorbeeld deelnemers uit Veenendaal, Wie- ringewerf, Almelo, Wierden, Coe- vorden, Utrecht en zelfs een deel neemster uit Engeland". *Het organisatie te am van de Rotterdamse Fietsvierdaagse op de nieuwe Willemsbrug. „Die mensen van buitenaf", vult Ton Zimmerman aan, „hebben veelal hier familie wonen en zetten dan gewoon in de paasvakantie de fiets bij oma, oom of zuster in de schuur en gaan rijden in Rotterdam. Ze zien dan vaak een hoop oude bekenden. Je kunt gerust zeggen dat het een so ciaal evenement is. Langzamerhand kennen velen elkaar van de Fiets vierdaagse en ieder jaar vindt er weer een ontmoeting plaats. Het is eigen lijk één grote reünie". De leeftijd van de deelnemers varieert van heel jong tot heel oud. Daaf Boekhout: „Er zijn zelfs kinderen van 5 en 6 bij die met pa en moe mee rijden. De oudste deelnemer is 80" bedoeling dat alle deelnemers zo'n (ding) op de jas dragen. Ze zijn dan goed herkenbaar. Misschien willen automobilisten die zo'n groep fietsers met button zien op drukke punten dan wel eens stoppen om ze bijvoor beeld te laten oversteken", stelt Daaf Boekhout zich voor. De uitbreiding van het aantal startplaatsen is overi gens niet het enige nieuwtje dit jaar. Een ander nieuwtje heeft betrekking op de toerdag waaraan men op paaszaterdag kan deelnemen. In plaats van één afstand (100 km) zoals voorgaande keren heeft men nu de keuze uit drie afstanden: 60, 80 en (voor de echte doorzetters) 125 km. Welke afstand men ook rijdt, de route gaat telkens door de Alblasser waard. Voor de toerdag kan vertrok ken worden vanaf het gemeentelijk sportterrein in het Kralingse Bos of het terrein van Spartaan '20 aan de Oldegaarde. De starttijden zijn 9.00 uur voor de 125 km, 9.30 uur voor de 80 km en 10.00 uur voor de 60 Willemsbrug Startplaatsen Op de 13e Visma werd goed verkócht Het aantal startplaatsen bedraagt dit keer maar liefst vijf. Aan de bekende startpunten, het gemeentelijke"sport complex in het Kralingse Bos en het terrein van V.V. Spartaan 20 aan de Oldegaarde, zijn drie nieuwe toege voegd. Deze nieuwe startplaatsen zijn het terrein van S.V. Rijnmond in Hoogvliet, het kasteel van Sparta en het IJsselmondse wijkgebouw „De Klimmende Bever". Hier kan men overdag vertrekken tussen 10.00 en 11.00 uur en 's avonds tussen 18.00 en 19.00 uur. De puzzeltocht overdag is komen te vervallen. De reden hiervoor is, aldus Ton Zim merman, gebrek aan mankracht. „We hebber er gewoon de mensen niet voor. Voor de controleposten en op de startpunten hebben we al zo veel mensen nodig. Gelukkig krijgen we ook dit jaar hulp van tientallen scouts en andere vrijwilligers. We pro beren vooral op gevaarlijke punten in de route, punten waar bijvoor beeld overgestoken moet worden, wat mannetjes neer te zetten. Dat is eigenlijk werk van de politie maar ja die heeft natuurlijk ook ander werk te doen". De deelnemers van de Fietsvierdaagse zijn dit keer voor het eerst te herkennen aan een blauwe button met het bekende Fietsvierdaagsevignet. ,31 et is de Een ander en niet minder leuk nieuwtje is natuurlijk het feit dat alle deelnemers aan de vierde Rotter damse Fietsvierdaagse op de laatste dag, Goede Vrijdag 17 april, over de nieuwe Willemsbrug fietsen. De deelnemers zullen hiermee de eer sten zjjn die de nieuwe brug eens van dichtbij kunnen bekijken. De offi ciële opening vindt namelijk pas eind juni plaats. Ton Zimmerman: „Ge meentewerken is op dit moment druk bezig om de nodige voorberei dingen te treffen voor de komst van het rennersveld. In verband hier mee worden bepaalde werkzaamhe den wat eerder uitgevoerd. Zo zorgt men ervoor dat de op- en afritten voor de fietsers op tijd gereed zijn". Het fietsen over de Willemsbrug is een belangrijk onderdeel van de spe ciale stadsroute, die de organisatoren op verzoek van de Echte Nederlandse Fietsersbond (E.N.F.B.) hebben uit gezet Om de laatste dag een feestelijk tint je te geven zullen verschillende orkes ten de deelnemers bij de finish muzi kaal inhalen. Zij die vertrekken vanaf het sportterrein aan het Langepad zullen bij aankomst die dag bijvoor beeld kunnen genieten van de muziek van het Amerikaanse looporkest de Silver Leaf Jazzband. Zaterdagoch tend is dit orkest bovendien „Je kunt wel zeggen dat de Rotter damse Fietsvierdaagse", stelt Ton Zimmerman, „een jaarlijks terugke rend feest is geworden. Het is een milieu-vriendelijke toestand en laat de mensen zien wat er allemaal voor moois te bekijken is in hun naaste omgeving. Wat is er fijner vooral nu je het jonge groen als het ware weer kunt ruiken, dan lekker fietsen en rustig om je heen kijken? En met die stadsroutes die we nu hebben, doen we ook nog wat aan de promo tie van Rotterdam. Mooi toch?" RITA HEIDEN. 5 o\» Buitenkans voor de lierhebbers van 1 opera en klassiek: de hele Philips Grandioso- I elpee's serie is nu ongelooflijk voordelig. 1 Let op de namen, let op de prijs: Ingrid Haebler, Eugen Jochum, I Stephen Bishop, Edo de Waart, Kurt Masur, 1 Arthur Grumiaux, Igor Markevitch, Colin 1 Davis e.a. Maar ook hoogtepunten uit Der Rosenkavelier, Don Giovanni, Tosca, Lucia di Lammermoor, Tannhauser, Figaro's 1 Hochzeit en vele andere. PRIJS PER PLAAT GEEN 17.90 MAAR VERANDERD! Coolsingel 47, Rotterdam. Telefoon 010-135095. De routes: De organisatoren hebben er ook dit jaar voor gezorgd dat de deelnemers aan de Fietsvierdaagse door diverse mooie recreatiegebieden en scliilder- achtige dorpjes rijden. Een korte be schrijving van de verschillende routes vanaf de rechter Maasoever volgt hieronder. Op 12-4-'81 om 13.30 uur komt DE BLINDE GENEZERES uit Rid derkerk een causerie geven over haar GAVE en haar PATIËNTEN in de Doelen 'te Rotterdam. Kaarten bestel len a f 2,50. Ridderkerk Oudaenstr. 60-62, 01804-20897. Vlaardingen, Terschellinghoeve 1,010-747054 en ook aan de zaal. oj. over de nieuwe Willemsbrug, langs het sportpaleis Ahoy' en door het Zuiderpark. Op de terugweg wordt gefietst door de Maastunnel. Zij, die als startpunt het gemeente SPANGEN lijke sportterrein aan hei Langepad hebben gekozen, gaan de eerste dag ben gekozen, gaan de eerste dag de Fietsvierdaagse richting Rotte- meren. De tocht naar de Rotterme- ren voert de deelnemers door het Kralingse Bos, het Lage en Hoge Bergschebos. Bergschenhoek en Bleis- wijk. Terug wordt gereden door het natuurreservaat Koornmolengat. De tweede dag wordt naar Spangen gefietst. Op de terugweg wordt per fiets een bezoek gebracht aan,Over - schie, Schiebroek, het Lage Bersche- bos en het Kralingse bos. Voor de derde dag staat de Zevenhui- zerplas op het programma. De tocht naar deze plas gaat via Kralingse Bos en Ommoord. De terugweg isalsvolgt: Oud Verlaat Hennipsloot - Koorn molengat - Bleiswijk en het dorpje Rotte. De stadsroute, die op de laatste dag wordt gereden, voert de deelnemers De fietsers, die vertrekken vanuit het kasteel van Spangen, gaan de eerste dag richting Delft en Overschie. On derweg kunnen zij o.a. een blik wer pen op een op 1600 koeiehuiden ge bouwde molen, het kruithuis en fa briek de Porceleyne Fles. De tweede dag wordt naar het Lan gepad in het Kralingse Bos gefietst. De tocht gaat via de Spaanse Polder, Overschie, Zestienhoven, Schiebroek en het Lage Bergschebos. Terug wordt over de Gordelweg en langs Diergaarde Blijdorp gereden. Overschie en Beikel staan de derde dag op het programma en de laatste dag wordt een stadsroute gefietst. Ook zij die vanuit Spangen vertrek ken zullen die laatste dag over de nieuwe Willemsbrug rijden. SUBSTRAL PLANTENVOEDING 250 ml. Van 3.35 voor SUBSTRAL ma KAKTUS- VOEDING 250 ml. Van 3,75 mimi kaktm weding voor substral; BLOEMENVl 5NIJ- OEDING 250 ml. Van 3,40 voor de heer De Mol ROTTERDAM - Voorzitter van de Dibevo de heer De Mol opende don derdag 26 maart j.l. de dertiende hen- gelsportbeurs Visma. In zijn ope ningswoord maakte hij de resultaten bekend van een structuuronderzoek met betrekking tot dierenspeciaal- en hengelsportzaken. De heer De Mol: „87 proc. van de hengelsportbeoefenaars vist op zoetwatervis, 9 proc. op zeevis en 4 proc. op beide. Wat de uitrusting betreft van de hengelaar: 23 proc. bezit één hengel, terwijl 77 proc. 2 of meer hengels in hun bezit hebben". Na deze openingswoorden maakten allé genodigden een rondgang over de Visma. De dit jaar voor het eerst ge houden vakochtenden op maandag en dinsdag werden door het geringe bezoek geen succes. Visquiz Wel een succes was de visquiz op de Visma die georganiseerd werd door Toerier Tours in samenwerking met de N.L.M. (Nederlandse Lucht vaart Maatschappij) en het Noord- Ierse verkeersbureau. Om een van de visreizen naar Ierland te winnen moest men het aantal vissen raden wat op een foto stond afgebeeld. Maandagavond maakte Henk Wesse- ling, directeur van Toerier Tours, sa men met Jan de Witte, manager van de N.L.M. de uitslag bekend. De rei zen naar Ierland zijn gewonnen door B. van Drunen, Rotterdam, J v.d. Linden Poortugaal, A. van Bokhoven Eindhoven, J. Creze, Rotterdam. Vier troostprijzen naar Walcheren werden gewonnen door Th. van Dru nen, Rotterdam, J. Vink, Vlaardin gen, F. Kok, Rotterdam, mevr. van der Pol-Versloot, Ridderkerk. Prijs winnaars kunnen contact opnemen met H. Wesseling, tel. 015- 565600. Naast deze gelukkige mensen gingen vele duizenden huiswaarts met hun nieuwe aankoop. Er werden behalve goedkope hengels ook vele dure en duurzame hengel- sportmaterialen verkocht. Visma Ahoy'81 was weer zes dagen hengel- sportplezier voor duizenden vissers. Als u er over denkt kontaktlenzen te kopen bij Oculenti, moet u daar wel een paar uur voor uittrekken. Want de kontaktlens- specialisten van Oculenti gaan niet over één nacht ijs. Daar zijn uw ogen te kostbaar voor Kontaktlenzen kopen bij Oculenti begint met een uitgebreid onderzoek. Dat kost u onge veer een uur. Meer niet. Als dat onderzoek positief uitvalt, adviseert de kontakt- lensspecialist u over de voor u meest ge schikte lenzen: harde, zachte of zuurstof- doorlatende harde lenzen. Totdat u de koop beslissing genomen hebt, kost het u geen cent Alleen tijd. Voor de aflevering van de lenzen mag u ook wel een uurtje vrijmaken Wij laten u namelijk niet gaan voordat u goed met uw lenzen kunt omgaan. Dus dit uurtje wordt besteed aan oefenen onder des kundige leiding. In de loop van het eerste jaar zien wij u graag een paar keer terug voor kosteloze kontroles, omdat Oculenti veel waarde hecht aan de nazorg. Al met al gaat er in kontaktlenzen kopen bij Oculenti dus een hoop tijd zitten. In onderzoek, in be geleiding, in kontrole. Omdat Oculenti vindt, dat uw ogen dat waard zijn. parterre wordt u vriende lijk ontvangen door Substral gastvrouw De bijzondere, zeer fraai uitgevoerde enveloppe van de Stichting. Rotterdam Nieuwe Binnenweg 251b, lel. 010-766435 ~"miui m - - - - - - William Boothlaan 16, w/z/IjjlpS' Het verdient aanbeveling vooraf Uw oogarts te raadplegen Vtel. 010-121034 Oculenti te: Amersfoort - Amsterdam Breda -Brunssum Den Bosch Den Haag Eindhoven -Enschede Gouda Groningen Haarlem -Maastricht Nijmegen Rotterdam Utrecht -Venray Winterswijk Zwolle. oculenti kontaktlenzen, U kent vast Wel mensen die ze dragen ROTTERDAM - In de editie van donderdag 26 maart j.l. hebben wij melding gemaakt van de komst van een Filippijnse banca voor de stich ting „Schepen uit Verre Landen". Tevens schreven wij over de zeer bij zondere enveloppe van de Stichting 1 vermeldden dat de toezending er van pas na 15 november zou worden begonnen. Dit laatste berust op een groot misverstand. De enveloppen worden onmiddel lijk na ontvangst van de giro-af schrijving aan de betrokkenen toe gestuurd. Voor de goede orde nog 1 hoe men deze zeer fraaie en veloppe met de reeds lang uitver kochte zegel van koningin Wilhel- mina erop, kan bestellen: maak f 3,50 over op girorekening 1879090 t.n.v. de penningmeester van de Stichting „Schepen uit Verre Lan den" te Amstelveen onder vermel ding van BE (Bijzondere Enveloppe) Wil men meerdere enveloppen dan s.v.p. het gewenste aantal voor de letters BE zetten. De kantoren van De Havenloods in Krimpen (Weteringsingel 2), Vlaar dingen (Hoogstraat 122) en Rotter dam (Westblaak) verkopen de enve loppe ook die verder in Rotterdam nog verkrijgbaar is bij het VVV- kantoor op het Stadhuisplein en E3 Maritiem Schiedamsedijk 71

De Havenloods | 1981 | | pagina 7