Nationale Hartweek in teken revalidatie SPORTPROMINENTEN GEVEN STARTSEIN Shakespeare: groots concours 3.- 1 Fietsvierdaagse start dinsdag Goede nazorg van levensbelang ter meulen natuurlijk DOS '32 Banca aan collectie Schepen toegevoegd ter meulen natuurlijk Tachtigjarige rijdt 125 kilometer-tocht RW ter meulen natuurlijk Open dag 150 meulen natuurlijk ROTTERDAM Uit Verre Landen Iaanbieding zomerse! bollen. DEHAVENLOODSPONDERDAG 9* PRIL 1981 15-5J75_ Jaarlijks verlaten circa 19.000 Nederlanders het ziekenhuis na het doormaken van een acuut hartinfarct. ROTTERDAM - De Rotter damse Fietsvierdaagse die op 14, 15, 16 en 17 april verreden wordt in en om Rotterdam wordt afgesloten met een Open Toerdag op paaszaterdag, 18 april aanstaande. De Dienst voor Sport en Recreatie van de Gemeente Rotterdam die dit jaar het unieke recreatieve wie- lergebeuren voor de vierde keer organiseert verwacht dat van de ruim 7.000 deelnemers aan de Fietsvierdaagse zo'n 3.000 fietsers ook zaterdag 18 april in het zadel springt voor de tocht door de Alblasserwaard. Het organisatieteam is drie maanden bezig geweest een geschikte route voor deze derde open Rotterdamse Toerdag uit te zetten door dit fraaie stukje Nederland. Het „parcours" loopt dwars door de polders van de Alblasserwaard. Via prima fietspaden en langs smalle landelijke wegen komt de fietser langs plassen en ri viertjes waar opnieuw kennis ge maakt wordt met een bijna vergeten flora en fauna. Helaas is het niet te De molens te Kinderdijk. voorkomen dat de route doorsneden wordt door drukke verkeersaders. Maar met de medewerking van veer tig politiekorpsen uit de Alblasser waard wordt iedere fietser veilig over de gevaarlijke kruisingen „geloodst". De deelnemers kunnen afhankelijk van hun conditie inschrijven voor drie afstanden. De kortste route is 60 km. en gaat via Capelle a.d. IJssel, Krimpen a.d. IJssel, Krimpen a.d. I,ek naar Kinderdijk en Oud Alblas. Rakelings langs de vele molens voert deze tocht via Bergstoep terug naar Kralingse Veer. De meer ervaren fiet ser zal met de 80 km, de middelste afstand, weinig moeite hebben. Hij gaat op zijn fiets diep de Alblasser waard in en via BleskensgraafMole naarsgraaf, Vuilendam, Ottoland en Groot Ammers aandoen. Óp deze toch is het mogelijk „een vlucht regenwulpen" te zien wegvlie gen. Wilde zwanen, roerdompen, rei gers, kievitten en grutto's komen de fietsers in elk geval tegen. Voor de route van 125 km. verwachten de organisatoren een grote deelname van wielerverenigingen, waarvan de leden het traject op racefietsen in een paar uur kunnen afleggen. Deze tocht De deelnemers kunnen afhankelijk door de Alblasserwaard bereikt van hun conditie inschrijven voor Gorinchem en op de terugtocht pas drie afstanden. De korste route is seren deze snelle fietsers Wijngaar- StartpunteiM Drie routes Het start- en eindpunt voor bewoners van de Linker Maasoever is bij voet balvereniging „Spartaan'20" aan de Oldegaarde 251. Het Gemeentelijk Sportterrein aan het Langepad 16 is start- en eindpunt voor bewoners van de Rechter Maasoever. Alle deelne mers kunnen de gekozen route in hun eigen tempo afleggen. De fietsers worden uiterlijk om 16.00 uur terug verwacht op het startpunt. Na inle vering van de kaart waarop de stem pels van de gepasseerde controle posten zijn verzameld door de deel nemers ontvangt iedereen een fraaie herinneringsvaan. Om het de hulp diensten die langs de drie routes rij den en de medewerkende politie ge makkelijk te maken wordt iedere deelnemer verzocht de bij inschrij ving ontvangen button zichtbaar te dragen! De inschrijving bedraagt f2.60 per persoon en daar krijgt men tevens een uitvoerige route-beschriiving voor. Inschrijving tussen 9.00 en 16.00 uur op de kantoren van: De Havenloods, Westblaak 159, Het Zuiden, Dordtselaan 51-53, Sport en Recreatie, Weena 760. Gerrit Bos (S0), één van de deelnemers aan de toertocht door de Al blasserwaard. Op zondag 14 juni, zondag 12 juli, zondag 2 augustus en zondag 16 augustus organiseert Shakespeare Hengelsport b.v. in samenwerking met h.s.v. „Vroeg in de morgen" en De Havenloods/Het Zuiden drie nationale hengelsportwedstrijden en één finale wedstrijd. Voor de jeugd is er op zaterdag 20 juni eveneens een viswedstrijd. De drie nationale concoursen worden vervist in de Delftse Schie en de Vlaardingse Vaart. De Delftse Schie is het water waaraan de finale plaats vindt. De eerste vijf van iedere wed strijd gaan over naar de finale. De winnaar van de jeugdserie voegt zich bij deze vijftien finalisten. Ierland De eerste zes uit de eindronde gaan het Shakespeare-team 1981 vormen en zullen op internationaal niveau een wedstrijd vissen tegen andere Shakespeare landenteams op de „Open Bass Competition" in Noord- Ierland. Deze worden gehouden op 5 en 6 september aanstaande. Eén en ander is mogelijk gemaakt door J.M.G. Travel Touriertours uit Delft, N.L.M. (Nederlandse Luchtvaart maatschappij) en het Noord Iers- verkeersbureau. Reglement Tijdens-de drie, mede door dit blad georganiseerde, nationale concoursen wordt gevist op gewicht. Aas en voer naar keuze met uizondering van Verse de vase. Aanvang alle wedstrij den om 7.00 uur, einde 11.00 uur. Inschrijfgeld f.6.- per persoon. Prijzen 1:4. Korpsen f.20.-, prijzen 1:2. Alle vis telt mee met uitzonde ring van snoek en snoekbaars. Inschrijvingen telefonisch bij P. van Asten: 010- 267925. Elke wedstrijd heeft een fraai prijzenpakket, be schikbaar gesteld door Shakespeare en aangevuld met huishoudelijke artikelen. Voor het nieuwe seizoen komen we uitgebreid terug met nog meer informatie. Slotserie Op 28 maart werd in de omgeving van de Wijnhaven de laatste wedstrijd, georganiseerd door „Vroeg in de Morgen" uit een serie van zes vervist. Na het wegen werd in Café van Vliet de totaalstand opgemaakt en Jan Pluut kwam over vier van de zes meetellende series met ruin 46 kilo als winnaar uit de bus. Uit handen van voorzitter Hans Verhaal ontving hij de eerste prijs en een schitterende beker. Tweede werd Hans van de Werken met 43 kilo, derde werd Luuk Stedehouder met 40 kilo. NOORD - De Damvereniging „Con stant" houdt donderdag 16 april a.s. een Paastoernooi waaraan ook thuis- dammers aan kunnen deelnemen. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur en vinden plaats in het clubge bouw van Constant, in de Rehoboth- kerk aan de Noordsingel 88-90. Deel name is gratis. Meer inlichtingen tele foon 661907. of 672683. sï> Ideaal voor werk of thuis... Een"van de oudste deelnemers aan S het komende fietsfestijn is de 80- jarige Rotterdammer Gerrit Bos. De heer Bos, een fietsliefhebber in J: hart en nieren, doet dit jaar voor de eerste keer mee. Hij zal de 125 km toertocht door de Alblasser- waard gaan maken. „Ik zag het in de krant staan en toen besloot ik ook eens mee te doen", vertelt hij. Ieder jaar maakt •:j: de heer Bos een achtdaagse ficts- tocht döor Nederland. „Jarenlang heb ik samen met mijn kleinzoon gefietst. We gingen veelal naar lx Drenthe en Groningen maar wc zijn ook wel in Antwerpen geweest. Onderweg sliepen we bij boeren. 5 paar 1 tientje! En nog goede kwaliteit ook, dus gaan langer mee! In tal van kombi- natiekleuren zoals bruin, lichtgrijs, marine, beige of donkergrijs. 40/42 of 43/46. Een set van 5 paar tie deze week uitgebreid met een Filippijnse prauw. Het bijna achtenhalve meter lange en 75 centimeter brede scheepje is naar Nederland gebracht door het voor ScanDutch varende containerschip JVedlloyd Hoorn In Rotterdam aangekomen is de banca met hulp van een grote aanhangwagen van de firma Jale Staalbouw, Bovenstraat 230 te Rotterdam-IJsselmonde naar de Jobshaven gebracht. Deze firma stelde deze aanhanger grytis beschik baar. Hoe nodig hartrevalidatie alleen al voor de lichamelijke toestand van de patiënt is blijkt uit een in Nederland voor de eerste keer gehouden onder zoek. Van een groep van 99 mannen volgden 48 een hartrevalidatiepro- gramma. Na vijf jaar bleek dat van de groep die het revalidatieprogramma niet had gevolgd 47 pet. opnieuw een ernstige aandoening aan het hart had gekregen of inmiddels was overleden, tegen 23 pet. in de groep van gereva lideerde mannen. In hoeverre revali datie bijdraagt tot volwaardige terug keer van de patiënt in de maatschap pij is in dit onderzoek niet aan de orde gekomen. Manifestatie Naast het uitbreiden van de hartreva- didatie-programma's wordt de op- jjbrengst van de Nationale Hartweek ;ibestemd voor financiële hulp aan pa- Jtiënten zelfhulporganisaties en betere voorlichting aan h~t publiek over de ^'hartpatiënt. Daartoe organiseert de 'Nederlandse Hartstichting op zater- 'dag 21 november aanstaande in het RAI complex te Amsterdam een gro- ijte landelijke informatiebijeenkomst voor hartpatiënten en hun partners. ij Met behulp van talloze deskundigen wordt op deze bijeenkomst vragen .'beantwoord die patiënten en publiek '•zullen stellen over het hart. Directeur T. Meines van de Nederlandse Hart stichting benadrukt dat deze lande lijke manifestatie gezien moet wor den als het begin van een samenbun deling van krachten én samenwerking van hartpatiëntenverenigingen en groeperingen die met voor- en nazorg van de patiënt zijn belast. Met deze Uit ons tuincentrum... ROTTERDAM - Voor de jongens uit de hoogste klassen van het basis onderwijs houdt de christelijke sport vereniging D.O.S.'32 op woensdag middag 15 april a.s. een zogenaamde Open llonkbaldag. Een Amerikaanse coach zal de jeug dige gasten van D.O.S.'32 die middag de eerste beginselen van het honk- balspcl proberen bij te brengen. Voor meer informatie kan men het vol gende telefoonnummer draaien: 010-666124 ROTTERDAM - Duizenden vrijwilligers zijn in de week van 6 tot en met 12 april door ge heel Nederland op pad om te collecteren voor de Nationale Hartweek. De Nationale Hart week, een organisatie van de Nederlandse Hartstichting, staat dit jaar geheel in het teken van de hartrevalidatie. Een onder- deek van de grootscheepse actie „Geef het hart een nieuwe Start", waarmee de Nederlandse Hartstichting de begeleiding en de nazorg van de hartpatiënten en hun omgeving wil verbete ren. Volgens dr. E. Dekker, me disch directeur van de Neder landse Hartstichting is hartreva lidatie bittere noodzaak. Jaarlijks verlaten zo'n 19.000 Neder landers het ziekenhuis na het door maken van een acuut hartinfarct en nog eens ruim 4.000 na een hartope ratie. Voör deze mensen is hartreva lidatie van „levensbelang". Het neemt de angst voor een nieuwe aan val, een nieuwe operatie of voor over lijden weg. Bovendien is de Neder landse Hartstichting van mening dat met een goede hartrevalidatie de so ciale en psychische problemen van de hartpatiënt tot een minimum worden beperkt. Want veel hartpatiënten worden na hun ziekenhuisopname ge confronteerd met het verlies van werk, spanningen binnen het gezin en onbegrip van de omgeving. ROTTERDAM De Banenmarkt die in A hoy' werd gehouden is een groot succes geworden. Veel bedrijven hadden al snel respons op de aangeboden werkgelegenheid. De eerste sollicitatiegesprekken hebben reeds plaatsgevon den. Ook de stand van De Havenloods en Het Zuiden die een zuiver informatief karakter droeg, had over belangstelling niet te klagen. soms in de hooiberg. De laatste ja- ren heb ik alleen een tocht ge- maakt, o.a. naar Duitsland. Dit j:j: jaar ben ik ook weer van plan te :x gaan rijden. Ik ga dan een aantal oude adressen af van boeren bij wie ik destijds geslapen heb". Ge- middcld rijdt de heer Bos tijdens die acht dagen zo'n 700 a 800 ki- lometer. Om goed aan de start te kunnen verschijnen op paaszaterdag heeft de heer Bos onlangs zijn fiets eens ;X onder handen genomen. „Ik heb mijn fiets helemaal uit elkaar ge haald en gesmeerd. Nee, ik heb geen sportfiets. Daar moet ik niets S van hebben. Geef mij maar een gewone, degelijke fiets". bijeenkomst hoopt de Nederlandse Hartstichting tevens te bevorderen dat de hartpatiënt mondiger wordt. Bovendien is het streven van de Ne derlandse Hartstichting erop gericht te komen tot een landelijk georgani seerde hartrevalidatie. Momenteel is het huidige beleid van de overheid zodanig dat poliklinische hartrevali datie beperkt blijft tot regionale cen tra. Bovendien veroorzaken de huidi ge beperkte revalidatieprogramma's een situatie waarbij kinderen en ouden van dagen vaak te laat worden gerevalideerd. Daarnaast gaat de Ne derlandse Hartstichting propaganda voeren om medische specialisten hun belangstelling niet alleen op de tech niek van de hartrevalidatie te richten. Ballon Dat de Nederlandse Hartstichting alle facetten van de zorg om het hart op de voet volgt blijkt uit het feit dat de Nationale Hartweek opbrengst ook ten goede zal komen aan een medisch onderzoek. Dit onderzoek wordt in gesteld naar de pas tot ontwikkeling gekomen techniek van de zogenaam de balloncatheterisatieHierbij wordt een vernauwing in een kransslagader, oorzaak van het beruchte hartin farct, door een catheter met een bal lon aan het uiteinde als het ware op gerekt. Deze nieuwe techniek werd tot dusverre op in totaal 1500 pa tiënten in de gehele wereld toege past. Het Sint Antonius Ziekenhuis te Utrecht behoort tot de tien kli nieken ter wereld waar meer dan 70 patiënten op deze wijze zijn behan deld. In 77 pet. van de gevallen kon met deze nieuwe behandelingswijze een open hartoperatie worden voor komen. Collectanten In Rotterdam zal de collecte opbrengst van de Nationale Hartweek worden aangevuld met de recette van de zaterdag 11 april te houden „Nacht van het Hart". Van deze cha ritatieve nacht in het Sportpaleis Ahoy zendt de VARA vanaf twaalf uur 's nachts rechtstreekse beelden uit. Door deze grootscheepse publiciteit rondom het hart rekent de Neder landse Hartstichting op een hoge op brengst uit de vele collectebussen waarmee vrijwilligers op pad gaan. Vrijwilligers zijn welkom bij de Ne derlandse Hartstichting, afdeling Rot terdam, Karei Doormanstraat 111. Telefoon 13.54.10. 100 GLADIOLEN. Ingemengde kleuren. Grootte 8/op. Van 6,75 voor 50 ANEMONEN. In gemengde kleuren. Grootte 3/4. Van 3,50 voor 50 GELUKSKLAVERS. Oxalis. Van 3,50 rootte Da's geen geld... Moderne badstof slipper met grof geweven banden. In beige/bruin, rood/beige of blauw/beige. Maten 36 t/m 41.Van 8,95 voor

De Havenloods | 1981 | | pagina 15