Wrijven helpt niet Ik zeg: "Wat zegt u?" IHNiHH, Barkruk Vovn halw.. w winder V betaten v 65,-|~f ter meulen natuurlijk Nieuwe lashal geopend woonmarkt brienenoord Winterpondjes moeten verdwijnen OPLAGE 287.115 135085 132170 132489 ter meulen natuurlijk Verleden tijd Coöperatiemuseum wil zelfstandig worden VONKT REPETEREND 7/5JAAR GARANTIE tronie door Herman Posthoorn grenen Weekaanbieding delfde barkruk in bruin arlrriilrï^""# in grenen Weekaanbieding in bruin Weekaanbieding STADSKRONIEK- SCHIEDAM Sta ik argeloos bij het Holland International Reisburo aan de balie om een reisgids te halen, komt er een leuk vrouwtje naast me staan, dat een touringcarreisje naar Parijs (haffpension) bestelt voor maar f336,-. Vijf dagen lang nog wel. Ik sta perplex, ik zeg:Enfin zie boven. Schiedam, G. Verboonstraat 17-21,010- 266077. Reisburo proberen het nooit. Soms onderne men we een sprint naar de tram, of de trein, of nog korter: naar de lift en dan bemerken we dat het hart een beetje onregelmatiger slaat dan we ei genlijk van onszelf verwacht hadden. Passieve training Sinds kort gaan mijn vrouw en ik naar de sauna. Passieve conditietrai ning zoals Rob dat zo treffend weet uit te drukken. Rob heeft een sport school in hetzelfde gebouw en geeft conditietrainingen. Natuurlijk ziet hij er zelf piekfijn uit, atletisch moet ik constateren. En dat kost best moeite. Leifheit gasaansteker... Voortaan géén problemen meer met het aansteken van uw gas fornuis want deze Leifheit gas aansteker met piëzo ontsteking geeft 10 vonken. In geel. Met ophangbeugel en 5 jaar garantie. Van 17,50 AAr „Is dat nou leuk, zo'n training?" pro beer ik voorzichtig tegen Rob, op een donderdagavond. Alsof de man begrijpt waar ik heen wil, antwoordt hij met een heel be toog. Natuurlijk is het leuk en boven dien goed voor je. Natuurlijk krijg je in het begin last van spierpijn, maar dat gaat over. En er doen ook vrou wen mee. Onwillekeurig zie ik mezelf al zo'n kleedhokje van een zwembad uitkomen, in m'n zwembroekje. On wennig, voorzichtig op de gladde te gelvloer en met dat buikje. Ik weet maar al te goed hoe vernietigend dan een vrouwenblik kan zijn. „Oh, doen er ook vrouwen aan mee?" herhaal ik onverschillig. Dat geeft wat afwisseling en gezelligheid volgens Rob en: „je houdt er niet zo vlug mee op". Hij neemt een grote slok pils en ik tast naar mijn witte wijn. „Eh..., is er bij jou, eh... is er nog plaats op die training?" Het is er uit voor ik er erg in heb. Volgende week moet ik een gymbroekje en een T-shirt meenemen. Om negen uur aantreden en de training duurt e uur. He kan niet meer terug. Oké, dan zal ik ook aan mijn conditie gaan werken. Die Sportschool in de Vlaardingse Westwijk heeft er een klant bij. En wat voor een; beste lezer. Ik zal die vrouwen eens laten zien wat doorzet tingsvermogen is. SCHIEDAM - Door het gereed ko men van een nieuwe lashal op het ter rein van HCG aan de Westfrankeland- sedijk kunnen binnenkort 100 werk nemers meer in dienst genomen wor den. De lashal, die de afmetingen 102 bij 30 meter heeft en 25 meter -boog is, stelt het bedrijf in staat gro te staalconstructies te produceren zonder last te hebben van weersin vloeden. Er kan dan tevens beter aan de toenemende kwaliteitseisen vol daan worden. Minister Van Ardenne van Econo mische Zaken opende de niéuwe hal maandag 27 april. Hjj constateerde met blijheid dat er, ondanks de slech te economische situatie, toch nog ondernemers zjjn die willen investe ren. De lashal werd met veel vertoon van het kunnen van het bedrijf geopend. De toegangsdeur was met een zoge naamd „flipper anker" van 40.000 kilo staal verzegeld. Een formaat ketting dat paste bij het anker kwam na het afsteken van enig vuurwerk met donderend geraas naar beneden zeilen, waarna ook het anker zelf omviel. Een stoomwals reed daarna de nieuwe lashal uit, een module (installatie waarmee werk op bijvoorbeeld zee kan worden uitgevoerd) werd getrokken. Het is altijd verstandig na de feest dagen het wat rustiger aan te doen en wat luchtiger te eten. Daarmee bedoel ik geen schuimgebak of slagroom maar licht verteerbaar voedsel. Het recept deze keer be staat een vissoep en een spinazie schotel. De recepten zijn voor vier personen. Voor de visschotel heeft u het vol gende nodig ongeveer 1 1/2 kilo vis, het maakt niet uit wat voor vissoort het mogen ook verschil lende soorten door elkaar zijn, verder heeft u nodig twee teentjes knoflook, selderij, een rode papri ka, 500 gram gepelde tomaten en een glas witte wijn. U kunt het nu op twee manieren doen, ten eerste van de graten en de koppen een bouillon trekken maar als u dat niet aanstaat kunt u dat ook doen van stukjes vis. Bij het trekken van de bouillon kunt u ook wat uienringen toevoegen, laat de bouillon nadat u de stukjes vis er heeft uitgezeefd nog wat in koken, voeg nu de gepelde toma ten, de rode paprika, selderij en het glas wijn toe en zet het geheel met de in stukken gesneden vis weer op het vuur. Laat dit af hankelijk van de kooktijd van de vis (hier speelt de dikte een rol) in ongeveer 30 minuten gaar. Serveer het met wat gehakte peterselie en stukjes stokbrood. Voor de spinazie schotel heeft u nodig 1000 gram spinazie, 2 uien, 1 teentje knoflook zout nootmus kaat en wat peterselie. Was de spinazie goed uit, laat ze ver volgens goed uitlekken. Kook het met wat zout in ongeveer 5 minu ten gaar. Hak de uien en het teen tje knoflook klein en fruit deze in wat olie en meng het met de gehakte spinazie. Doe er de peter selie over heen en houdt het geheel op een laag vuur warm. De lente is koud begonnen. Toch zie je met de eerste zonne stralen ook de felgeldeurde trim-, jogging- en trainingspakken op straat verschijnen. Het is alsof er een lichte schok door de natie gaat. Met het vooruitzicht op een zomer aan warme stranden heeft menigeen zijn figuur eens kritisch bekeken. De typische winterpondjes moeten verdwijnen en een beetje kleur zou ook geen kwaad kunnen. Vandaar dus dat moeizame rennen langs onze groenstroken. Vandaar dat de tennisbanen volgeboekt zijn en dat de zon nebanken op volle toeren draaien. Ja, er wordt wat afgele- den. Avond aan avond wordt in de vele sportzaaltjes het luie zweet uit onze stramme lichamen geoefend. 8 Havenloods-redacteur Gijs Konings ziet dit gebeuren ieder jaar met stijgende verbazing aan zich voorbij gaan. Vanuit |j: zijn automobiel mag hij graag vriendelijk zwaaien naar zo'n bezette dribbelaar, die nog net op tijd de berm in kan dui- ken. De blik in z'n ogen en de trekken om de mond zijn om- gekeerd evenredig aan de vrolijke kleuren van het trimpak. Moet dat nou? j£: Om dat te onderzoeken schreef onze redacteur zich in voor 8g een conditetraining aan de sportschool Westwijk in Vlaar- dingen. In een aantal verhaaltjes zal hij wekelijks kond doen van zijn bevindingen, vooruitgang en teleurstellingen. Want Bfj: ook voor hem geldt: „Wrijven helpt niet". I Jsselmondselaan 175 Rotterdam Tel. 010-50 74 44 Geopend: maandag t/m donderdag 9-17.30 vrijdag en zaterdag 9-17 uur. Koopavond: vrijdag van 19-21 uur. *Het Coöperatiemuseum. Soms doe ik het wel eens. 's Avonds laat, als mijn vrouw al op bed ligt, sluip ik op kousevoeten naar de badkamer. Deur zachtjes ,dicht, dan pas het licht aan. Omzichtig kleed ik mij uit en vouw all< kledingstukken overdreven netjes op. Tot de sokken en het onder broekje toe. En dan, zo staand in het holst van de nacht prepareer jk mij op het grote moment. Langzaam draait mijn hoofd naar Jinks, richting wastafel, washandjes, handdoek en... vooral de spie gel. Een doelbewuste en lang uitgestelde confrontatie met mijn 'eigen lichaam. iHoe ziet dat er uit? Echt gespierd jis het nooit geweest, de dijbenen zijn feelfs aan de magere kant. Maar hoe (fit het nu met mijn buikje? Dat is het kardinale punt. Ziet het er uit alsof jihet met een enkel dagje weinig eten jjnog weg te werken is, of neemt de jpmvang ernstiger vormen aan? Daar door dienen deze onplezierige con frontaties. Een controle achteraf op Jiet goede leventje van veel zitten, ro- jlcen en een beetje drinken. fWe zitten er allemaal mee, kantoor- DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods 1 Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010-35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel.01807- 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie: kantoor Prins Hendrikkade 14,3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice (van 8.30 tot 17.00 uur) mensen, automobilisten, kortom de binnenmensen van de moderne sa menleving. Zouden we nog hard weg kunnen lopen als het echt moet? We Herman Brood als herboren SCHIEDAM - Als herboren stond Herman Brood zaterdagavond op het podium van de Blauwe Brug. Het pop-idool van weleer maakte met zijn nieuwe "Wild Romance" een frisse en energieke indruk. Naast een geheel nieuw repertoire speelde Brood ook "gouwe ouwe" als "I'll never be clever", „Satur day Night" en "Dope sucks". Nummers, die de ruim 230 toe schouwers eraan herinnerden dat deze "bekendste junk van Ne derland" ooit de hele Doelen plat kreeg, een succesvolle toernee door de VS maakte en wekelijks garant stond voor minimaal twee pagina's bladvulling in de Privé. Brood, bewust van zijn getaande reputatie, speelde de sterren van de hemel. Opvallend was opnieuw de kille reactie van het immer stoi'cijnse Schiedamse publiek. Na een wervelend optreden van ruim vijf kwartier durfde slechts een enkeling zijn scheur open te trek ken om Brood nog een keer op het podium te krijgen. Gedreven door een onbekende kracht (of was het gewoon de fles wodka die hij tijdens het optreden achterover had geslagen) betrad het fenomeen nogmaals de plan ken voor een handjevol schreeu wende fans. En weer verzorgde Brood een half uur lang een prima optreden. Wellicht een goed begin van de herovering van het door hem verloren terrein. J.G. Schuimvinyl... Is gemakkelijk aan te brengen. Waterbestendig, kleurecht en stootvast. Beslist naadloos te plakken. Grote keuze uit des sins en kleuren. 100 cm breed. DE HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122, 3131 BP; v Postbus 306, 3130 AH, i Vlaardingen Tel. 010-352911 'i Redactie: f J.Geijp, privé 010-704995 M. Ames, tel. 352446 J Medewerker editie S'dam. J. Bunte, privé 010-707062 Medewerker editie Maassluis i M. Doddema, privé 01899-11858 Sportredactie G. Verver, privé 01899-17787 Ik ben blij, dat ik niet in de Schoenen van Hans van der Sloot sta. Bijna twintig jaar is hij nu al kronikeur van Schiedam en naarmate hij meer boekjes aan zijn reeks toevoegt, wordt Schiedam steeds minder herkenbaar. "Schiedam, Verleden Tijd", zijn nieuwste creatie, die talloze nog niet gepubliceerde foto's voor het brede publiek toeganke lijk maakt, vervulde mij met een soort onbestemde woede. Ik ben van 1949 en heb de Schiedamse binnenstad zien herscheppen van een doolhof vol vervallen krotjes tot een akelige vlakte, waar niemand raad mee weet. Vroeger duurde het minstens tien minuten voor je het gebied tussen het Broersveld en de Hoogstraat doorkruist had, zoveel straten en steegjes moest je door. De hele stad was volgepropt met kleine huisjes, die - blijkt achteraf - precies het juiste formaat hebben voor de zogenaamde één- en twéé- persoons huishoudens. Geihteres- seerden moeten maar eens gaan kijken op de Baan. Dat is ongeveer de laatste straat waar ze nog staan. Een slordigheidje van het gemeen tebestuur. Ik begon daarover tegen Jos Klei- nckoort van de Lange Haven, ook al zo'n rasschiedammer. "Weet iü dat "Schiedam nu" ook al behoorlijk verleden tijd is? "zei Inderdaad. In de jaren zestig schreef Hans van der Sloot parallel aan zijn eerste boek (Schiedam rond de eeuwwisseling) een schets van de stad, zoals hij die aantrof. Het was toen aan de straatstenen niet kwijt te raken, want als de gemeentenaren "Schiedam nu" wilden zien, dan keken ze wel om zich heen. Dat boek nu is ook een versie geworden van "Schiedam verleden tijd", zoveel is er sinds dien kapot gemaakt. Het zou mis schien niet Bens'een gek idee zijn, als eventueel nog bestaande voor raden alsnog in de boekwinkels verschenen: de jongetjes en meisjes van acht kunnen erin zien, hoe papa en mama leefde toen zij nog kind waren. Ondertussen verschijnen er berich ten in de krant over zogenaamde warenhuizen. Er is kennelijk nog niet voldoende afgebroken. Wie de vage plannen onder ogen krijgt, herkent veel rampzalig denkwerk van vroeger: de Hoogstraat moet worden aangetast; het is wellicht mogelijk om toch iets te realise ren van de Verlengde Passage, die het Broersveld met de Hoog straat zou moeten verbinden ten koste van veel karakteristieke panden. Het is de zoveelste dertien in een dozijn gedachte. "Doe gewoon, dan doe je gek genoeg blijft het principe waarvan de Schie damse plannenmakers uitgaan. Schiedam mag zich vooral in niets onderscheiden van andere gemeentes. Grijze gehaktballen willen een grijze stad. Han van der Horst. SCHIEDAM - Het Nationaal Coöperatie Museum heeft een fol dertje samengesteld, waarin het ont staan van de Coöperatie, de beziens waardigheden in het museum en de artikelen die te koop zijn in "het winkeltje" beschreven staan. Het museum aan de Kethelstraat 12 bestaat sinds september 1977. Het werd gesticht door de Coop Nieuwe Waterweg, ter ere van het 75-jarig bestaan. Tot nu toe was het mu seum financieel afhankelijk van de Coop, maar het Cooperatiemuseum wil nu proberen zelfstandig te wor den. In het museum, dat op donderda gen van twee tot vijf 's middags en op elke eerste zaterdag van de maand van tien tot vier overdag ge opend is, zijn foto's en folianten die herinneren aan de oprichting van de Coop, artikelen en oude voorwerpen te bezichtigen. Hoogte punt is de zogenaamde "Haka jeugd bibliotheek", welke jeugdboeken, die door de eigenarer ervan afge staan werden. In het winkeltje op de begane grond van het pand zijn allerlei spullen uit grootmoeders tijd te koop. Het is geopend op elke donderdag- en vrijdagmiddag van half twee tot vijf en op zater dagen van tien tot vier. De toegang tot het museum is gratis en de folder is verkrijgbaar bij de Coop winkels en de V.V.V., Overschiese- straat 1.

De Havenloods | 1981 | | pagina 3