CDS 9? GEEN DIRECTEUR VOOR PASSAGE THEATER ""Tl KNIP UIT! _T KI FIJNS 'Fietsen voor het goede doel geeft een fijn gevoel' MET DE HAVENLOODS DE LUCHT IN FT CITROEN BRANDEWIJN 7e Lenteloop in Woudhoek ter meulen natuurlijk voor Toename gebruik grof vuildienst Van der Lely door hattrick Waterweg topscorer ter meulen natuurlijk JONGE C1AERIJN JENEVER Burgemeester geeft startsein VANAF28 MEI TOT EN MET 28 JUNI w vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel Irisette slaapzakken 12.- Jeugdkamer 15.75 Tweezitsbank "Bolero" HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM I editie P SCHIEDAM DONDERDAG 14 MEI 1981 30e JAARGANG NO. 18 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur de Landelijke Fietsdag te De start van de deelnemers SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Zeker 1800 Schiedammers en 2000 Vlaardingers klommen afgelopen zaterdag 9 mei in het zadel om deel te nemen aan de Landelijke fietsdag. De ANWB, die voor de achtste maal het fietsevenement organiseerdebesteed de opbrengst van de dag aan sportvoorzieningen voor gehandicapten. Deelnemers aan de tochten hebben een route beschrijving voor f2,50 gekocht en ondersteunen op die wijze het goede doel. De opbrengst wordt besteed aan een afdeling van het Rode Kruis te Harderwijk voor het ombouwen van een ambulance voor rolstoelgebruikers. Tevens wordt studio-apparatuur voor de derwijk aangeschaft Dit, jaar viel de Landelijke Fiets dag, net als vorig jaar, samen met de Nationale Molendag. Door het hele land waren molens te bezich tigen. Vlaardingers konden hun ei gen molen aan de Korte Dijk be kijken en de Schiedammers wer den onthaald op Molen de Vrij heid aan de Noordvest. Onderweg door Midden Delfland kon men ook nog een molen in Delfgauw bekijken, ware het slechts van bui ten, want deze was niet openge steld voor publiek De fietsers konden meedingen naar prijzen door een rebus, die bij een controlepost werd uitge- reikt, op te lossen. „Fietsen voor het goede doel geeft een fijn ge voel" diende er ontcijferd te wor den. De start, in Schiedam bij het ANWB kantoor en in Vlaardingen bij de VVV, werd opgeluisterd door muziekkorpsen. Luchtballon nen, stickers en vaantjes werden uitgedeeld. Wie na de fietstocht behouden terugkeerde kreeg een jaarhanger voor aan de medaille. Degenen die voor 't eerst meede den kregen ook een medaille. Ze ker één derde van de fietsers deed regelmatig mee met de landelijke fietsdag. Een enkeling had zelfs al le acht tochten gemaakt. ITDflEN Met smaak en kwaliteit als van grote merken nu Zolang de voorraad strekt, op is op. SCHIEDAM Traditiegetrouw orga niseert de openbare basisschool De Woudhoek ook dit jaar weer een Lenteloop. Deze prestatieloop staat ditmaal geprogrammeerd voor zater dag 16 mei. Kleine kinderen worden groot... en dan passen ze in een echte pyja ma. Leuke badstof pyjama in uni kleuren mét kontrasterende boor den. Maten 80-86-92-98. In rood, écru of bruin. Géén-probleem-prijs. Van 12,95 SCHIEDAM - „Het cultuurgebeuren in Schiedam is verbrokkeld. Er moet een beleid voor het gehele gebeuren komen", vindt wet houder Posthoorn van Vorming en Recreatie. Eén van de aanlei dingen tot deze uitspraak is de recente ontwikkeling rond het Pas sagetheater. De heer R. Pillard, directeur van de Schiedamse Ge meenschap, legde in april zijn taak als directeur van het Passage theater neer. Pillard deed het werk in het theater altijd naast zijn gewone werkzaamheden, waardoor zijn vertrek geen vacature op levert. Eigenlijk was de taak te zwaar, zodat de gemeenteraad besloot een adjunct-directeur aan te trekken. Gedeputeerde Sta ten keurde het raadsbesluit echter niet goed en Pillard gooide het bijltje er bij neer. „Nu ben ik tegen wil en dank voorzitter van de stichting Passage Theater", legt wethouder Posthoorn troosteloos Zie verder onze sportpagina. SCHIEDAM „Het gebruik van de gratis grofvuilophaaldienst be gint aardig uit de hand te lopen", constateerde wethouder Scheeres van Financien en Economische Zaken tijdens de commissieverga dering, dinsdagavond 12 mei. Raadslid A. Wiegman concludeer de uit het jaarverslag over 1979 van de gemeentelijke VROM- dienst dat een „niet onaanzienlij ke toename van het grofvuil aan bod" was te bespeuren. De heer Hendriks van de VROM-dienst voegde daar aan toe, dat de grof- vuildienst aanvankelijk één keer in de week in touw was, terwijl er nu dagelijks opgehaald wordt. Kleine bedrijven, die afval in de -vorm van grof vuil aanbieden en particulieren, die grote hoeveelhe den puin van verbouwingen door de dienst laten ophalen, werden als mogelijke oorzaken aange merkt. „De dienst is daar eigenlijk niet voor, maar als het eenmaal op straat staat wordt het wel meege nomen", zei wethouder Scheeres. Ondanks de iets te grote populari teit van de ophaaldienst denkt men nog niet aan heffingen. Voor alsnog blijft grof vuil aanbieden gratis. Wethouder Scheeres: „Het grof vuil aanbod begint aardig uit de hand te lopen... Er is echter nog een lichtpuntje in de kwestie. Wanneer Gedeputeerde Staten de begroting '81 goed keuren komt er wel een vacature vrij bij het Passage Theater. „Toch denken we niet aan iemand die speciaal voor het theater de boel gaat runnen", zegt wethouder Posthoorn. Het Passage Theater moet in de toekomst niet meer gezien worden als een afzonder lijke eenheid, maar het gehele Schie damse theatergebeuren moet onder één instantie gaan vallen. Zolderthea ter „De Teerstoof' en een instelling die alle amateurtoneelverenigingen belichaamt zouden daar ook in ver tegenwoordigd moeten worden". Op de keper beschouwd zyn de plan-* nen niet nieuw. Zelfs in de „Gids voor Schiedam 1980" kan men lezen dat „de plannen voor opheffing van de Schiedamse Gemeenschap en het onderbrengen van de taken in een Culturele Raad in een afrondend sta dium zijn". Nieuw is de uitspraak dat de Teerstoof daarin betrokken zou moeten worden. Contacten tus sen de raad en de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen en overleg op landelijk Het startpunt is de Woudhoekschool aan het Faassenplein. De afstanden zjjn 1, 3, 5 en 10 km. met als start tijden resp. 14, 14.15, 14.45 en 15.15 uur. Vooraf trekt vanaf 1 uur de Jeugd-Rijnmondband door de wjjk Woudhoek en geeft een show op het schoolplein. Burgemeester John te Loo zal het startschot voor de loop geven. Het inschrijfgeld is in de voorverkoop f 2,50 (tot vijftien jaar) en f 3,50. Meldt men zich bjj de start dan komt er een gulden bij. De voorverkoop adressen zijn: T. Groeneveld, Heyer- mansplein 240; T. van Munster, Royaardsplein 84; R. van der Pluijm, Van Rijkpad 10; E. Rebers, Arnoldi- pad 11; J. Tjassens, Royaardsplein 202; J. van Zessen, Heyermansplein 254 en M. Veldhoven, Punterl7 (tel. 707193). Chroom LCD herenhorloge... Met uur/minuut/datum/maand- aanduiding en verlichting. Kom pleet met een verstelbare stalen band. 1 Jaar garantie^ Van 35,- Wethouder Posthoorn: „tegen wil en dank voorzitter van de Stichting Pas sage Theater". voorstellingen wordt liever in thea- f Uit de Bols stallen dranken service wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken raad te leveren. Nergens industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 niveau staan ook op het verlanglijst- ters in grote steden gegeven, je. Zodoende zal de „Hoofdstad Operet- Om te voorkomen dat het Passage te" het langzamerhand traditioneel Theater „zorgenkindje" van de toe- geworden optreden dit jaar niet in komstige Culturele Raad wordt zal het Passage Theater komen. Ook An- er echter hard gewerkt moeten wor- dré vati Duijn komt niet naar Schie- den. Boeken van theatergezelschap- dam, want hij zal het komende sei- pen wordt steeds moeilijker. Toneel- zoen bezig zijn met filmopnames, gezelschappen hebben tegenwoordig Toch hoopt het Passage Theater zo'n een CAO, waardoor men niet meer vijftien optredens te kunnen orga- kan besluiten een extra voorstelling niseren. Elf voorstellingen, waaron- te geven. Schiedam is daardoor niet der John Lantings Theater van de Lach en de Londense musical Ipi Tombi, zijn al geboekt. Buiten de vijftien optredens zullen ook veel amateurgezelschappen op de plan ken van het Passage Theater ver schijnen. Maar ondanks hard wer ken van het personeel en sleutelen aan de organisatie heeft het theater voorlopig te kampen met een teruglo pend aantal bezoekers, zowel bij de film als bij de toneelvoorstellingen. SCHIEDAM - De zevende Woud hoek Lenteloop begint zaterdag 16 mei om twee uur 's middags. Burge meester Te Loo zal het startschot los sen voor de Woudhoekschool aan het Faassenplein. De allerjongsten zullen het eerst een afstand afleggen. De recreatieloop die georganiseerd wordt door de oudercommissie en leer krachten van de Woudhoekschool, trok vorig jaar ruim 900 deelnemers. De organisatoren hopen dit jaar de duizend te bereiken. De lenteloop is in de loop der jaren uitgegroeid tot een regionaal gebeuren, waaraan ge renommeerde lange-afstandslopers SCHIEDAM - Wachtmeester J.A. van der Loo zal op 15 mei afscheid nemen van de Gemeente Politie. Op vrijdag 15 mei is er een receptie in het politiebureau aan de Lmge Nieuwstraat 53-55. Iedere belang- meedoen. den. ROTTERDAM - Op het duurste vliegtuigje dat erg veel uitzicht biedt, De Havenloods en De Kroonduif be- vliegveld van Nederland met De Ha- en niet met zo'n grote kist waarbij U ginnen de rondvluchten op Hemel- venloods de goedkoopste rondvlucht leunend op de buurman moet pro- vaartsdag, 28 mei aanstaande Vrij maken, dat is voor een ieder die ge- beren nogiets van Uw stad te zien. In dae 29 interesseerd is in vliegen - en wie is de 6-persoons Partenavia ofde4-per- dat eigenlijk niet - een prima gege- soons Cessna geniet U van de omge ving. En wanneer U dan na afloop weer op het platform staat dan krijgt U als J;- onvergetelijke Hoe kan men boeken: U belt of ven. Normaal gesproken kost deze speciale rondvlucht boven Rotterdam en omgeving f 40,- per persoon. De Havenloods-vluchten georganiseerd in herinnering aan d samenwerking met de Kroonduif BV komen echter op f 36,- p.p. Ze vin- w den plaats met een klein oer-gezellig met het vliegtuig staat dag 29, zaterdag 30 en zondag 31 mei wordt er ook gevlogen. We star ten 's morgens om 09.00 en 's avonds om 19.00 uur landt het laatste vlieg tuig. Gedurende de maand juni kunt U op de zelfde tijdstippen zaterdag en zondag vliegen. vliegtocht voor die f 36.- ook nog komt langs bij de kantoren van De gratis een luchtdoopbewijs en gratis Havenloods om dag en tijdstip te re- "1 £0t.°\Ee.n /oto waar°P U samen serveren waarop U wilt vliegen. Al leen bij ons kantoor kunt U uw re- serveringsbewijs afhalen, na het ver schuldigde bedrag te hebben betaald. Met dit stortings-reserveringsbewijs gaat U op de uitgekozen dag naar balie 10 (de balie van Kroonduif BV) op het vliegveld Zestienhoven,alwaar U de tickets ontvangt. Zorg wel dat U op tijd bent (uiterlijk een half uur van te voren). Boekingen zijn moge lijk via onze kantoren in Krimpen, Westersingel 2, telefoon 01807- 16899; Vlaardingen, Hoogstraat 122, telefoon 010-352911 of Westblaak 155, telefoon 010-135085. Elders in de krant een impressie van één onzer redacteuren over het rond vliegen boven Rotterdam. Van 100% katoenen tijk. Nylon ritsen Mont Blanc. 160x200 cm. Witte eendedonsvulling. Overdwars stiksel VanJ38&-voor 339.- Eskimo. 160x210 cm. Eendedons vulling Vanj33ö-voor^Qy. Arizona. 160x210 cm. 3/4 deöofisvulling. nesa* Van.260-voor 22?." Florida. 160x190 cm. Halfganzedonsvuling. Va n 199^ voor Herenpiama Tricot herenpiama met ronde hals 100% Katoen. In beige, blue, marine Jupon Charmant model met ingezette kant- rand. Wit ert huid. Maten 38 t/m 46 Zeer eigentijds uitgevoerd in blankgrenen folie. Ledikant (90x190 cm) fAA met nachtkastje Van-2307- voor 1771* Secretaire met Of A twee laden. Van.250:- voor A I 2-Deurs garderobe- a kast Van T99T- voor 107," Spiraal met netbeSpannmg (90x_19Q cm). ^y, Shopper Veel boodschap- penruimte. Boven- rits en extra voor- ritsvak. Naturel De gezellige tweezitterdie past in elk interieur Eigentijds katoenen streepstof o.a. in ecru, blauw en groen. Vendomatic radio recorder PRC 814 AM/FM mono weer gave. Op lichtnet en batterijen. Inge bouwde condensa- tor-mikrrofoon. Van 449- voor yy- VROOIVm DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavc

De Havenloods | 1981 | | pagina 1