ODS VKBWt INFILTRATIE BHAGWAN IN ESSENLAAN? SCHIEDAM 'Waterweg gebied kan recessie goed doorstaan' f ^Af Lenzen in de raadszaal Technicus voor Ziekenomroep Stafleden: 'Wij maken geen geld over naar Puna' 26 mei Gemeente Rotterdam Meer werklozen vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel Velominiwas E P199.- 27.50 25. Het komfortabele slapen 189.- 32.50 Rijststro-tegels HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie p DONDERDAG 21 MEI 1981 30e JAARGANG NO. 19 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur CDA-fractieleider Ruud Lubbers - BB *Ruud Lubbers op de trappen van het Vlaardingse stadhuis. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - „Rotterdam moet de functie als poort van Europa behouden. Dat is in het belang van het hele Rijn mondgebied. Daarvoor moeten belangrijke projecten, zoals een kolenoverslagplaats van de grond komen. Dan kan het Waterwegge bied de economische recessie goed doorstaan", aldus CDA-fractielei der Ruud Lubbers die afgelopen vrijdag Vlaardingen en Schiedam bezocht. Op de Schiedamse scholengemeen schap gaf de voormalige minister van Economische Zaken 's och tends een gastcollege. Burgemees ter Kieboom van Vlaardingen ont ving de CDA-leider later op de dag in het stadhuis. Daarbij waren de CDA-wethouders en een groot aantal christen democratische ge meenteraadsleden aanwezig. Na dit bezoek maakte Lubbers een wandeling door het centrum van Vlaardingen en sprak in café 't Scheele Hoekje met winkeliers. Elders in deze krant een uitge breid interview dat John Geijp met de CDA-leider had. dronken service rotterdam Voortgang verplaatsing Tanker Cleaning SCHIEDAM De bewonersvereni ging Zuid heeft antwoord gekregen van het Provinciaal bestuur van Zuid- Holland op een brief van 23 maart. De vereniging sprak haar ongerust heid uit over het stilzwijgen rond de verplaatsing van Tankercleaning. Men dacht dat er niets meer werd gedaan. Tijdens een bezoek van minister Gin jaar op 18 september 1980 werd een aantal afspraken gemaakt over de ver plaatsing. In het antwoord zet het Provinciaal Bestuur op een rijtje wat er tot nu toe van de afspraken te recht is gekomen. Er is een Stichting Studie Tanker Cleaning in het leven geroepen, die op 1 juli 1981 onderzoeksresultaten zal overleggen over de mogelijkheden van samengaan tussen Verolme en Tanker Cleaning. Het bedrijf zou dan naar de Botlek verplaatst worden. Over het aanbrengen van een damp- vernietingsinstallatie en het aanpak ken van de benzeenproblematiek moeten nog enkele gesprekken ge voerd worden. Er is inmiddels geme ten hoe groot de benzeenconcentra ties zijn. Gedurende 60 procent van de tijd waarin gemeten werd, was het niveau vrij laag. Buiten die periode waren extreem hoge pieken waar te nemen, maar het is niet dui delijk of alleen Tanker Cleaning daar voor verantwoordelijk is. Het Provin ciaal Bestuur acht voorts de verplaat singstermijn van twee jaar nog haal baar, wanneer zich geen vertragingen voordoen. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM - Wie een brief naar het College van Burgemeester en Wethouders én de Gemeenteraad wil sturen, moet wel letten op de juiste adressering. Wanneer de raad „gemeentebestuur" genoemd wordt, kunnen de bestuurders niet zo goed bepalen voor wie het schrijven bedoeld is. Tijdens de raadsvergadering van 18 mei vlogen wethouder Zijde veld en VVD-raadslid Verhuls- donk elkaar in de haren over zo'n voorval. Een verkeerd geadresseer de brief was, drie maanden onder weg geweest. Pas na een herhaald schrijven kwam deze boven tafel. Verhulsdonk vond het nogal muggezifterig en wees op het be staan van eenvoudige lieden, die misschien niet precies weten wat boven een brief moet komen te staan. Zijdeveld reageerde geprik keld en er ontspon zich een woor denstrijd. „Het zal wel aan onze verschillend gekleurde lenzen lig gen", vond Verhulsdonk. „Mijn lenzen zijn in ieder geval beter", meende Zijdeveld. Verhulsdonk kreeg uiteindelijk de lachers Verhulsdonk contra Zijdeveld: „U heeft uw lenzen ook harder (inclusief Zijdeveld) op zijn hand met de opmerking: „Dan hebt u ze ook harder nodig". SCHIEDAM - De Stichting Zieken omroep Schiedam zoekt voor haar programma „Visionaal", een gespro ken weekblad, een technicus voor een halve dinsdag. Eén maal per veer tien dagen verschijnt „Visionaal" ten behoeve van blinden en slechtzien den. De Ziekenomroep verzorgt het inspreken van de moederband, die in samenwerking met de Nijmeegse blin denbibliotheek per cassette aan abonnees wordt gezonden. Mensen die belangstelling hebben voor het werk kunnen bellen naar Theo Roe- ling, telefoon 715489, na half zeven 's avonds. Men kan zich schriftelijk melden bij de Z.O.S., postbus 39, 3100 AE Schiedam. SCHIEDAM - De examens van 107 kandi daten van de Streekmuziekschool op zater dag 16 mei zijn zeer voorspoedig verlopen. Precies honderd leerlingen behaalden het diploma. Vier kandidaten werden afge- rinettist bij de Schiedamse harmoniever eniging Ambrosius. en Wim Naujoks, althomist bij de brassband van het Leger des Heils, behaalden allebei het hoogste aantal punten. In tottaai slaagden 14 kan didaten „cum laude". SCHIEDAM - Een voetbalelftal van de lagere school ,4e Ouverture" gaat op 27 mei om het kampioenschap van Nederland strijden te Zeist. Het elftal won in de Paas vakantie de schoolvoetbaltoernooien te Schiedam. Op 15 mei wisten de Ouvertu re-leerlingen het kampioenschap van Zuid- Holland te behalen, en wisselbeker van de K.N.V.B. is de ploeg in ieder geval rij ker geworden. Het Schiedamse team zal het in Zeist op moeten nemen tegen de kampioenen uit de andere provincies. SCHIEDAM - Aanhangers van de Bhagwan infiltreren in con sultatiebureaus voor alcohol en drugs en therapeutische ge meenschappen. Ten koste van de hulpverlening aan drugver slaafden verdwijnen subsidie gelden „via een achterdeur" naar de Bhagwanbeweging. De- door Johan Geijp en Milja de Zwart ze beschuldigingen heeft de Junkiebond geuit tijdens een congres in Rotterdam. Bij de malversaties zou ook de thera peutische gemeenschap Essen- laan aan de Nieuwe Haven 153, een onderdeel van de Prof. Dr. H.K. Boumanstichting, betrok ken zijn. Zes van de dertien stafleden zijn inderdaad aan hangers van de Bhagwan. Zij ontkennen echter ten stelligste zich op enige wijze schuldig te maken aan malafide praktijken. De beschuldigingen zijn gebaseerd op een 500 pagina's dik rapport van de Hagenaar E. Zwitser. Deze heeft ge constateerd dat bij tal van hulpver lenende instellingen voor drugver slaafden, waaronder de Boumanstich ting, de Bhagwan een ontoelaatbare invloed heeft. De zes Bhagwanaanhangers van de Essenlaan en twee andere stafleden zijn in het geweer gekomen tegen de berichtgeving omtrent de beschuldi gingen. Verslagen in het Algemeen Dagblad en de Volkskrant over het congres van de Junkieband zijn voor hen aanleiding geweest tegen beide kranten een kort geding aan te span nen wegens smaad en beroving van de vrijheid van levensovertuiging. volksgezondheid en de voorzitters van de gezondheidsraad, de interde partementale stuurgroep drugs en de Tweede Kamer hebben de stafleden gevraagd om een onderzoek naar de vermeende malversaties met subsidie gelden, omdat de volgens hen onte recht geuitte beschuldigingen kunnen worden ontkracht. Brandmerk Directie *De therapeutische gemeenschap Essenlaan aan de Nieuwe Haven. Volgens Zwitser en de Junkiebond heeft de Bhagwan hier een ontoelaatbaar grote invloed. De stafleden ontkennen. Staflid Prabogh: „We hebben geen- nemingsraad is al jaren tevergeefs be- eens inzicht in de financiële situatie zig de begroting op tafel te krijgen, van de Boumanstichting. De Onder- In een brief aan de minister van Ook van enige andere invloed van de Bhagwanbeweging bij de toepassing van de therapie is volgens de stafle den geen sprake. Ma Anand beweert zelfs haar patiënten af te raden zich te bekeren. „Ze zouden anders direct dubbel gebrandmerkt zijn: junkie ge weest en dan ook nog in het oranje met een ketting om lopenMaar als er mensen zijn die persé willen, moe ten ze lid van de Bhagwan worden. Vaak loopt dat bij patiënten op een teleurstelling uit, want uiteindelijk blijken ze dan toch zelf de proble men op te moeten lossen. Dan doen ze die ketting ook weer af." Staflid Sheila van Pelt, die niets te maken heeft met de beweging, onder schrijft de stelling dat er bij de toe passing van de therapie geen sprake is van enige invloed. „Ik werk hier al tien jaar, maar nog nooit heeft iemand geprobeerd mij over te halen. Er worden hier wel bepaalde medita ties gedaan, maar die zijn algemeen aanvaard en worden door zo vee) mensen toegepast." De Junkiebond en de heer Zwitser waren dinsdagmiddag niet voor een toelichting of commentaar bereik baar. Het gewraakte rapport van Zwitser is verkocht aan Vrij Neder land en is derhalve niet in te zien. *Jaap Kroonenburg. Jaap Kroonenburg nu 'echt' organist MAASSLUIS - Jaap Kroonenburg, tweede organist van de Grote Kerk, is op woensdag 13 mei geslaagd voor het solistenexamen Orgel C aan het Rotterdams Conservatorium. De nu 33-jarige Kroonenburg kreeg al vroeg zijn eerste orgellessen van Simon Zeggers, pianoleraar in zijn woonplaats St. Pancras. Later heeft hij les gehad van onder meer Bram Bruin, Kees Bornewasser en Piet van Amstel. Tegenwoordig krijgt hij interpretatielessen van Feike Asma, eerste organist van de Grote Kerk. Deze zette Jaap Kroonenburg er ook toe zijn orgeldiploma te behalen. Kroonenburg startte daarmee in 1972. Vier jaar later slaagde hij voor het theoretische gedeelte van het orgéldiploma B met als bijvak piano. In 1977 begon hij bij André Ver woerd zijn studie voor het solisten diploma, welke hij nu met het be haalde diploma heeft afgerond. De organist gaf zijn eerste concert in 1967 in St. Pancras. Hij heeft al meerdere radio-opnamen op zijn naam staan en geeft regelmatig con certen in Maassluis en elders in het land. Hij bereikte finaleplaatsen in diverse orgelconcoursen. Tevens maakte hij een tweetal platen, waar van de laatste uitkwam ter gelegen heid van de troonswisseling. Jaap Kroonenburg is voorts de vaste bege leider van het Henry Blackmonkoor. Kritiek hebben de acht ook op de houding van de Boumanstichting, die hen „in de kou heeft laten staan. De directie had acuut kunnen reageren" meent Ma Anand Christine (Christine de Bruyn), directrice van de Essen laan. „Maar die voert de tactiek van: niet op ingaan, dan ebt de opschud ding vanzelf weg." „Wij maken beslist geen geld over naar Puna". We kijken wel uit. Als de Boumanstichting toevallig achter on ze rug geld overmaakt, dan is dat niet onze verantwoording. Maar ik geloof nooit dat dat het geval is. De stich ting heeft het geld zelf hard nodig", aldus ma Anand. SCHIEDAM/MAASSLUIS/VLAAR - DINGEN - Het aantal werklozen steeg in de maand april met 44 per sonen. 65 Vrouwen raakten werkloos terwijl 21 mannen een baan vonden. De vraag naar personeel steeg van 578 naar 822 (+244). In de bouwnijverheid blijft het aan- In de metaalsector zijn 497 werklo zen, terwijl er 520 vacatures open staan. Men zoekt ijzer-, plaat- en tal werklozen tamelijk stabiel. De bankwerkers, electrisch lassers, pij- vraag nam wat toe. Deze betreft pen- en electromonteurs. Er zijn nog vooral ijzervlechters en huisschilders, veel minder bemiddelingsmoeeliikhe- den in de metaalsector, eventueel na bijscholing. In de handel is de vraag naar perso neel 11, terwijl er 496 werklozen zijn. Kantoorwerk is er in beperkte mate voor goed opgeleid personeel. De vraag naar mensen met een mavo- of havo-diploma en een vakopleiding is 84, terwijl er 510 mensen zonder werk zijn. In Schiedam zijn 1153 mannen en 567 vrouwen werkloos. In Vlaar dingen zijn 907 mannen en 513 vrouwen zonder werk, terwijl in Maassluis 365 mannen en 163 vrouwen geen baan hebben. De grootste groep werkloze mam- nen is in de leeftijd van 25 tot en met 39 jaar. Jonge vrouwen (tot 22 jaar) en vrouwen van 25 tot en met 39 jaar vormen de grootste groepen werklozen van hun sexe. De handige wasmachine speciaal voor kleine wasjes 20 liter inhoud kapaciteit voor 1 /2 kg droog wasgoed pulsatorsysteem met verwarming tijdschakelaar kleur beige/bruin Van 239r- voor Babyslaapzak Uni met diverse grote applicaties. Afgezet met bijpas sende bies. Carré gestept Van 32SQ- Damesmuiltjes Met voetbed en echte kurksleehak. Geheel leder ge voerd. In blauw en beige. Maten 36 t/m 41 Solide binnenvering matras. De stalen vering ii afgedekt met cocos en polyether. Dubbelzijdig doorgestikte Luxe damast. 2 pers 140x200 van 395r- voor OaO." 2 pers 130x 190 cm m van 325T- voor */D," 1 pers 90x200 cm van 235 - voor 1 pers. 90x190 cm van 24(5- voor O cm van 495T- voor Spirella douchegor dijn Zware kwaliteit PVC. 100% Water dicht Wit. blauw, bruin of groen Bad 180x200 11.50_ Douche 120x2001 Schaarimperiaal Universeel model. Past op vrijwel elke auto. 105x100 cm. Imperiaalzak met rits 21.50 Imperiaalnet8.75 Per stuk A vanftW Q(£5 Zeerdekoratief als vloerbedekking. Gemakkelijk zelf te leggen 30x30 cm. VROOIVmDREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 11 go A - 2

De Havenloods | 1981 | | pagina 1