D'66 grote winnaar Gemeentelijk uitstapje naar politieschool SCHIEDAM Prijs voor werk Marjan Veenman Nog GGBf ter meulen natuurlijk 46450Schiedammers naar de stembus M - jB Reserveer nu de camping Geen Pretenders Beurs voor ouderen in Ahoy' ter meuleri natuurlijk Proef met sluit-o-matics Vier dagen fietsen Hulpbrug dicht HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM I editie P VRIJDAG 29 MEI 1981 30e JAARGANG NO. 20 TEL. 010 -132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur Vier leerlingen komen naar Schiedam SCHIEDAM/LEUSDEN - In de bosrijke omgeving van het Utrechtse plaatsje Leusden wor den de politieagenten die in Schiedam komen werken opge leid. De „Boskamp", een inter naat met een capaciteit van 270 leerlingen, is een fris nieuwbouw- complex, gelegen op een voorma lig militair terrein. Aan dit cursus jaar nemen 112 leerlingen deel, van wie er vier naar Schiedam zui len komen aan het einde van de opleiding. De gemeente Schiedam nam op woensdag 20 mei een kijk je in de Boskamp, teneinde te zien hoe de toekomstige Schie- damse agenten klaargestoomd worden. In het opleidingsgebouw zijn sportzalen, klaslokalen, een schiet- bioscoop en vitrines met voorbeel den van verboden goederen te vin den. Bovendien zijn er ettelijke units die aspirant-politieagenten huisvesten. Op het buitenterrein zijn diverse mogelijkheden om practische situaties te oefenen. Zo is er een straat nagebouwd, waarin een woonhuis, een bank, een kroeg, een winkel en een politie bureau zijn gevestigd. Er worden bankovervallen, echtelijke ruzies, winkeldiefstallen en knokpartijen in het café gespeeld, waarop de leerlingen moeten reageren. Op een wegcircuit worden alle moge lijke verkeerssituaties nagebootst. Zo moet CDA-raadslid Van Lin- gen het verdachte individu (num merborden op half zeven) uithan gen. Van Lingen leefde zich zo goed in zijn rol in, dat er bijna echte boosheid bij de aspirant agent en het raadslid ontstond. Elders in deze krant wordt uitge breid ingegaan op de politie-oplei- dingsschool en het uitstapje van de gemeente Schiedam. *CDA-raadslid Van Lingen wordt bekeurd. De agenten in opleiding zijn niet zuinig met bonnen, hetgeen de zuinige blik van Van Lingen tot gevolg heeft. Uit voorraad te leveren. Nergens industriegebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 SCHIEDAM - De Schiedamse kun stenares Marjan Veenman, wiens werk in Brussel tentoon is gesteld Cricket weggeregend SCHIEDAM - Enkele wolkbreuken zorgden er zondag voor, dat het cricketprogramma danig in de war werd gestuurd. Zowel het duel Spar- ta-Hermes DVS als Excelsior'20- Kampong werd van de mat gespoeld. Beide wedstrijden zullen op een la tere datum worden overgespeeld. SCHIEDAM- Nog één inschrijving en Schiedam telt precies 8.000 woning zoekenden. In de maand maart wer den 7.896 woningzoekenden geregi streerd, eind april telde de stad er 7.999. Bekend nederlands merk... Herenslips in tanga,bikinitm heup slip modellen. Kleuren zwart, ma rine, bruin, huid of wit. S t/m L. Normale prijs 16,95 Nu slechts SCHIEDAM- De landelijke tendens bij de verkiezingsuitslagen heeft ook in Schiedam gevolg gevonden. Hoewel de PvdA vergele ken bij de raadsverkiezingen uit 1978 niet noemenswaardig achter uitging, is er een daling van meer dan 7 procent te bespeuren ten opzichte van de Tweede Kamerverkiezingen in 1977. Toch blijft Schiedam een overwegend Partij van de Arbeid-gemeen te: 43,4 procent van de stemmen gingen naar die partij. D'66, de partij die landelijk enorm veel winst oogstte, werd ter stede eveneens winnaar van grote klasse. De partij kreeg 11,7 procent van de stemmen, wat een verdubbeling in houdt ten opzichte van de vorige Tweede Kamer én de vorige gemeen teraadsverkiezingen. De VVD kon zich, in tegenstelling tot wat er in heel Nederland gebeurde, beroemen op een geringe winst. Wanneer de ontwikkeling zich handhaaft kan de partij volgend jaar op een zetel meer in de gemeenteraad rekenen, waar door in totaal 5 stoelen door de VVD bezet zullen gaan worden. ren aan D'66. Toch lijkt het niet waarschijnlijk dat zoiets gebeurt, om dat veel Schiedammers bewust op Herman Noordegraaf stemmen bij ge meenteraadsverkiezingen. De CPN is geüjk gebleven met de gemeente raadsverkiezingen. De CPN is gelijk gebleven met de gemeenteraadsuit slag, terwijl de communisten een groeiend gevolg hebben in vergelij king met de Tweede Kamerverkie zingen '77. Tot slot behaalde de PSP een dubbel aantal stemmen, maar het aantal is niet voldoende om een zetel in de gemeenteraad te verwer ven. Het CDA daarentegen behaalde flink RoOdSt wat minder stemmen, n dan tijdens de gemeenteraadsverkiezingen '77. Hoe wel het verschil met de vorige Twee de Kamerverkiezingen niet zo groot is, zal de partij op stedelijk niveau twee zetels moeten afstaan, indien tendens zich voortzet. Een van die zetels zou al naar de VVD gaan, de overige verdwijnt richting D'66. Ook de PPR moet één gemeenteraadslid (het enige) inleve- In de Dwarsstraat werd het roodst gestemd, hoewel de straat op de voet gevolgd wordt door uitslagen van stembureaus uit Oost, West en Nieuwland. De Leeuweriksingel scoorde het hoogste aantal VVD stemmers en op de Kerkweg werd voornamelijk CDA gekozen. In zaal Irene waren veel partijleden verenigd om gezamelijk de tellingen bij te houden. CD A-fractieleider Ros- man vond het mooi, dat zijn partij landelijk gezien de grootste genoemd mag worden. „Het zal echter een hele lastige kabinetsformatie worden", meende hij. Rosman wilde de uitsla gen van de Tweede Kamerverkiezin gen niet vergelijken met die van de gemeenteraad. Vice-voorzitter van D'66, Marcel Houtkamp, deed dat echter wel. „Het CDA heeft een hele sterke teruggang in Schiedam. De partij heeft toch al niet veel te bete kenen in de stad, dus het kan best nog moeilijk voor ze worden om die dalende lijn tegen te gaan." Ook hij wilde geen uitspraak doen over de komende gemeenteraadsverkiezingen Jos van der Lugt van de PvdA dacht dat de winst van D'66 zo weer om slaat in verües. Het verlies van zijn ei gen partij deerde hem niet zo. „Ach, we zien wel wat er over vier jaar ge beurt. In Schiedam is het allemaal nog wel meegevallen". Cor van Til- borg, raadslid van de VVD, was in zijn nopjes met de winst in Schie dam. „Het verlies in den lande valt me bovendien alleszins mee, dus we hebben niet te klagen. Natuurlijk vind ik het verlies van die ene zetel wel te betreuren, maar misschien krijgen we die in de gemeenteraad weer terug". Wat de kabinetsformatie betreft was iedereen het eens. Men dacht aan een combinatie PvdA - CDA met eventu eel D'66 erbij. „Alleen als de PvdA weer zo stom is als in '77 wordt het anders," meende Cor van Tilborg. „Dan komen wij weer om de hoek". Jos van der Lugt vreesde dat Cor van Tilborg gelijk zal krijgen en dat er een coalitie tussen PvdA en CDA uit de bus komt. Gezien de uitslagen zal er in het college volgend jaar waarschijnlijk weinig verandering komen. Nog steeds kunnen PvdA en CDA samen op 25 van de 35 zetels rekenen. Wellicht zal ook hier de hulp van D'66 ingeroepen worden. Geen problemen bij kamperen - Waarschijnlijk kent men die tonelen 's zomers in de schoolvakantie wel. Eerst uren in de file staan en als je dan eindelijk in het zuiden bent aangekomen, komt het probleem: waar gaan we staan met de tent of caravan. De zo lang verbeide rust wordt dan opeens een tot overspanning leidende drukte. Vader is sjaggerijnig van vermoeid heid, kinderen jammeren op de ach terbank. Dan begint de ellende pas echt. Want waar is nog een camping te vinden? Ze zijn er wel, maar een plaatsje er ROTTERDAM De reggaegroep UB 40 vervangt tijdens Pinkpop'81 Pre tenders. De leden van de laatste groep zien in verband met platen- opnamen geen mogelijkheid tijd vrij te maken. Aangezien hun komst contractueel is vastgelegd, overweegt de organisatie gerechtelijke stappen tegen Pretenders te ondernemen. ROTTERDAM - De Rotterdamse Kunststichting heeft het tijdelijk on derkomen aan de Heer Bokelweg ver laten. Men is vanaf heden gevestigd in een pand aan de Westersingel 20, 1314 GP Rotterdam. op kun je vergeten. Overal wanhopige kampeerders, die allemaal met het zelfde probleem te kampen hebben. Kortom, kommervolle omstandighe den in overigens mooie oorden. Toch is al die ellende niet nodig, als men zijn vakantie tijdig bepaald en tevoren een reservering maakt op een bepaalde camping. Daartoe heeft uw weekblad een afspraak gemaakt met de Camping Reservering Centrale en bovendien voor zijn lezers een kor ting bedongen van minimaal 2Q pet, die in bepaalde gevallen kan oplopen tot wel 50 pet. Voor ANWB leden geldt er een spe ciale korting van f.26.-. Wat is nu die Camping Reservering Centrale? De C.R.C. heeft met een aantal campings vaste contracten. Hierdoor kan dit bureau, tegen een redelijke vergoe ding, voor een gegarandeerde stand plaats op de camping naar keuze zorgdragen. Het aanvankelijk kleinschalig opge zette systeem sloeg aan en zelfs de ANWB-liep er warm voor. Zodanig, dat er sprake is van hechte samenwer king Kortom de ANWB staat er ach ter. Voor de lezers van dit blad zijn een tiental campings uitverkoren waar zij bij voorrang en met een aan zienlijke reductie zich van een plaats kunnen verzekeren. Aangezien de be langstelling groot is, wordt geadvi seerd snel te boeken, want als de campings vol zijn houdt het op. De periodes waarin dit speciale aanbod geldt lopen van 27 juni tot 18 juli en van 15 augustus tot 15 september. De minimum boekingsduur bedraagt twee weken en het maximum aantal personen per plaats bedraagt zes. Volgend jaar zal de start van een geheel nieuw project op beursgebied plaats vinden, namelijk een serie beurzen die alle zijn gericht op de steeds groter wordende groep oude ren. De manifestatie „Zestig" zal zich vooral bezighouden met het vitaal ouder worden. Het zolang mogelijk, en liefst zelf standig, in de samenleving kunnen functioneren staat daarbij centraal. Toch is het darbij zo, dat vaak be paalde aanpassingen nodig zijn op het gebied van voeding, kleding en huis vesting. „Zestig" wil daarover uitvoe rig mogelijk informatie geven door presentatie op het gebied van gezond heidszorg en lichaamsverzorging, kle ding, voeding, huisvesting, ontspan ning en reizen. Voor de opzet van de manifestatie zullen de organisatoren zo nauw mo gelijk samenwerken met de diverse organisaties van ouderen in ons land en met instanties die zich bezighou den met de zorg voor de ouder wor dende mens. Naast de publieksmanifestatie zal een deel van de beurs „Zestig" zijn inge richt als vakbeurs voor besturen, di recties en medewerkers van organisa ties en instellingen op het gebied van ouderenzorg. De beurs zal in Ahoy' te Rotterdam gehouden worden van 29 april tot en met 2 mei 982. Daar na is zij te zien in Enschede, Zuidla ren en Hilversum. Rita Coolidge, Loretta Lynn èn Conway Twitty, Reggae verza- melalbums. Buddy Holly, 20 Gol den rock 'n roll number one hits en vele anderen. Van 9,95 SCHIEDAM- De Christelijke Muziekvereni ging „Harpe Davids" heeft op zaterdag 23 mei tijdens het Drumband- en Majoretten- concours te Enkhuizen drie prijzen in de wacht gesleept. De miniretten behaalden een tweede prijs, terwijl de majorettes een derde prijs wonnen. De tamboers behaal den in de derde divisie een eerste prijs met gemiddeld een 8,5. Zij worden gepromo veerd tot de tweede divisie. Willy Nilly in Q.T. SCHIEDAM- Sociëteit Q.T! sluit op zaterdag 30 mei het seizoen af met een optreden van de punkband Willy Nilly. Q.T! kan terugblikken op een geslaagd jaar, waarin voor het eerst live-optredens op de zaterdagavonden werden georganiseerd. Q.T! wil dan ook het volgend seizoen op dezelfde manier programmeren. D'? sluitingsavond begint met het op treden van „Fernando's Ginga", een afsplitsing van Sail Joia. Willy Nilly brengt een nieuw repertoire. Boven dien zal de hele avond de barbeque gebruikt worden, mits het weer dat een beetje toestaat. Q.T! is te vinden aan de Nieuwstraat 12. heeft een tweede prijs toegekend ge kregen voor al de ingezonden stuk ken. Marjan Veenman schildert en te kent magisch-realistisch, waarbij ze heel detaillistisch te werk gaat. Pre sentatie vindt ze ook erg belangrijk en ze levert de tekeningen en schilde rijen goed verzorgd af. De jury, die werk van 125 kunstenaars moest beoordelen, kende haar dan ook een prijs toe voor techniek, beeldvorming en presentatie. SCHIEDAM-Bij wijze van proef zullen op de Broersvest en de Rotterdamse- dijk in totaal 10 „sluit-o-matics" ge plaatst worden. Deze apparaten vor men een fietsklem en slot in één. De totale kosten van het experiment be dragen f 1.600,-. Vóór 1 januari '82 zal rapport uitgebracht worden over de bevindingen met de sluit-o-matics. Er wordt aan gedacht om in het ka der van projecten „verbetering woon omgeving" dergelijke fietsklemmen te plaatsen in alle delen van de stad. SCHIEDAM - De wielerbaan in sportpark Harga is op maandag 1. dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 juni het startpunt van de vierde avondfietsvierdaagse. Verwacht wordt, dat zo'n twaalfhonderd deel nemers dan tussen half zeven en kwart over zeven aan de tochten van telkens ongeveer vijfentwintig kilo meter beginnen. Niet de wielervereniging Harga heeft ditmaal de leiding van dit wielereve- nement. De organisatie is overgeno men door het wielercomité Schie dam, dat bestaat uit Bondsspaarbank- directeur Van de Geest en de voor malige Harga-bestuursleden Meewis Letterman, Huib de Ruiter en Jan Gordijn. De avondfietsvierdaagse is gericht op gezinnen, verenigingen, groepen, scholen en uiteraard individuele fiet sers. Voor blinden en slechtzienden zijn er tandems, waarvoor alsnog voorrijders worden gevraagd (aanmel den tel. 261049, 711408 en 152050). Op donderdag 4 juni worden rijders ingehaald op de Grote Markt voor het oude stadhuis waar dan ook bur gemeester John te Loo aanwezig zal zijn. Voor inschrijving kan men terecht bij alle kantoren van de Bondsspaarbank en bij het VVV-kantoor. Het beta lingsbewijs (f 2,50 per persoon) dient als deelnemerskaart Acht familie's in touw bij Excelsior'20 SCHIEDAM - Veel sportverenigin gen sluiten het seizoen af met een dag sportieve recreatie voor het gezin. Bij Excelsior'20 heeft dat de vorm van een uniek familie-voetbal toernooi. Acht teams uit evenzovele families nemen daaraan deel: Lansbergen, Van Deventer, Van der Hoeven, Boon, Meiere, Broeren, Van Harme ien en De Ven. De familieband van de Van Deventer's spant de kroon, want zij komen in het veld met maar liefst negen broers Tijdens het voetbaltoernooi is er de ganse dag een fancy-fair voor de kin deren. Vanaf vijf uur staat een bar becue paraat en in de avonduren is er een feestavond met disco en prijs uitreiking. SCHIEDAM - De hulpbrug over de Schie ter hoogte van de Nieuwpoort- weg zal voor alle rij verkeer op 9 en 10 juni afgesloten zijn. Vanaf acht uur 's ochtends op 9 juni tot vjjf uur 's middags op 10 juni zullen er herstelwerkzaamheden uitgevoerd worden Bij inlevering van deze advertentie nog 1,- EXTRA KORTING De zomerdrank voor haar en hem22% (Lemon, Gin en Grapefruit)

De Havenloods | 1981 | | pagina 1