deleeuw* Jaarlijkse huurverhoging voor de deur woonmarkf brienenoord 25® r tan mwbëe^ haten... «v\ wlwder Vbehaton, y k^/ werkelijk minder betalen kooibed im- zaterdag 30 mei van u tot 15 uur Rest.PLASWYCK C.N.Looslaan 9, Rotterdam/ Hitgersberg Stijging van 6 procent redelijk OPLAGE 287.115 135085 132170 132489 ter meulen natuurlijk 9.® Martin Brozius te gast bij Wiliibrordusschool Rode Kruis houdt kollekte ter meulen natuurlijk Rijnmondband Emailleren in De Haven Orgelconcert Zomerkamp naar Kerkrade Bingo-dansant VRIJDAG 29 MEI 1981 22-585 Marokkaanse berbers, de zwaarste kwaliteit: 200 x300 cm, waarde f 2075,- nu f975,- 170 x 240 cm, waarde f 1575- nu f 675,- Enkele boerenkleden, slechtsf 475,- Alle tapijten zijn voorzien van een certif ikaat van echtheid. Inruil van oude kleden mogelijk. Met een gedeeltelijke aanbetaling, kunnen wij deze tapijten voor u reserveren. Inlichtingen: n koning der tapijten Schagen, HH telefoon (02240) 13444 IJsselmondselaan175 Rotterdam Tel. 010-50 74 44 Geopend maandag t/m donderdag 9-17.30, vrijdag en zaterdag 9-17 uur. Koopavond vrijdag van 19-21 uur. *De extra huurverhoging is afgeleid van de huurprijs die eigenlijk voor de kwaliteit van het huis zou moeten worden betaald. Daardoor kan de huurverhoging uiteenlopen van een bedrag van ongeveer 10 gulden bij woningen van geringe kwaliteit tot ruim 60 gulden per maand voor huizen met een hoge kwaliteit. DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B V Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel.01807- 16899 Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14,3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice- tmer: (van 8.30 tot 17.00 uur) J. Geijp, privé 010-704995 M. Ames, tel. 352446 Medewerker editie S'dam J. Bunte, privé 010-707062 Medewerker editie Maassluis: M. Doddema, privé 01899-11858 Sportredactie G. Verver, privé 01899-17787 Vele afbeeldingen en maten... Gobelin-stramiens,.met o.a. berg landschappen, bloemenvaas, goud weger etc., om met DMC borduur- zijde te borduren. Géén-probleem-prijs Strengen borduurzijde 8b Jiviu oorauur- SCHIEDAM/VLAARDINGEN/MAASSLUIS - De meeste huur ders in Nederland krijgen per 1 juli aanstaande te maken met de jaarlijkse huurverhoging. Volgens de spelregels moet dan minstens een maand tevoren een brief of formulier van de verhuurder in de bus gevallen zijn. Daarmee moet deze zijn voorstel om de huurprijs te veranderen bij de huurder aankondigen. In dat voorstel moet in ieder geval staan: de huidige huurprijs, het percentage van de ver hoging (ook als een bedrag in guldens wordt voorgesteld), of het bedrag van de eventuele verlaging, verder de nieuwe huurprijs en de ingangsdatum. Wanneer die punten er niet allemaal in staan, loopt de verhuurder de kans dat zijn voorstel ongeldig is. De huur verhoging zal meestal 6 pet. bedragen, want dat is het wettelijke percentage waarmee de huren normaal gesproken mogen worden verhoogd Maar dat is niet altijd zo: het kan ook meer of minder zijn. Dit hangt af van de kwaliteit van de woning en van de huidige huurprijs. Die kwali teit van de woning en van de huidige huurprijs. Die kwaliteit kan men in punten uitdrukken. Volgens een spe ciale telmethode worden punten ge geven voor de oppervlakte van de ka mers, voor zaken als verwarming, bad of douche en voor de andere voorzie ningen in en om de woning. Een groot en comfortabel huis krijgt zo meer punten dan een kleinere wo ning. Aan de hand van het puntentotaal en de huidige huur kan men nagaan wel ke huurprijswijziging redelijk is. Daarvoor heeft de huurder het huur- aanpassingenschema nodig, dat even als de puntentelling te vinden is in de gratis voorlichtingsboekjes. Klopt de huurprijs ongeveer met de kwaliteit, dan is een huurverhoging van 6 pet. redelijk. Is de huurprijs te laag voor de kwaliteit, dan kan meer dan 6 pet. worden gevraagd. Het is ook mogelijk dat een huur die aan de hoge kant is met maar 3 pet. wordt verhoogd, gelijk blijft of zelfs wordt verlaagd. Verplicht In bepaalde gevallen gelden verplich te huurverhogingen. Bij woningen die met subsidie van het rijk wor den gebouwd, stelt het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening de beginhuren vast. Evenals voor woningen die met rijkssubsidie ingrijpend worden verbeterd. Deze nieuwe en verbeterde woningen krij gen na het eerste jaar vijf verplichte jaarlijkse huurverhogingen. Daarna kunnen huurders en verhuurders ook bij deze woningen zelf een huurwijzi- ging overeenkomen. Dit jaar krijgen dus nieuwe woningen die tussen 1 juli 1975 en 1 juli 1980 zijn gereedgekomen zo'n verplichte huurverhoging van 6 pet. Datzelfde geldt voor oude woningen die tus sen 1 juli 1979 en 1 juli 1980 met rijkssubsidie ingrijpend zijn verbe terd. Verplichte huurverhogingen gelden ook voor kamers in woongebouwen voor studenten of werkende jongeren en wooneenheden voor alleenstaan den en kleine huishoudens. Tenmin ste, wanneer voor die gebouw door het rgk subsidie wordt verleend. Bezwaren De huurder kan bezwaar maken tegen de huurverhoging, als de ver huurder gebreken aan de woning of ernstige onderhoudsklachten niet heeft verholpen. Hij moet die klach ten wel tijdig hebben gemeld, liefst schriftelijk. De huurder kan ook bezwaar maken op grond van een in zijn ogen onjuist puntentotaal of wanneer de verhuur der meer vraagt dan volgens het huur- aanpassingenschema redelijk is. Het bezwaar moet schriftelijk aan de verhuurder worden gemeld. Wordt men het niet met elkaar eens dan moet de verhuurder, als hij de huur verhoging toch wil doorzetten de huurcommissie inschakelen. Wie meer wil weten over de huurprijs van zijn woning of kamer en zelf wil nagaan of die huurprijs juist is, dan de brochure „Huuraanpassingen in 1981" raadplegen. Deze brochure is eind mei verkrijgbaar op het gemeen tehuis, bij Postbus 51, Den Haag en bij de huur commissie. Voor uitgebreide informatie kunt u terecht in het boekje .Huurprijzen van woonruimte 1981". Dit is wat la ter eveneens op bovengenoemde adressen verkrijgbaar. DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-352911 In vele kleuren en dessins... Extra voordelig wandvinyl op textielbasis. Beslist eerste keus, in diverse kleuren en dessins. O.a. granol, linnenstruktuur, matting, marmer enz. 130 cm breed Onze aktieprijs;^ van 12,95 voor VLAARDINGEN- Martin Brozius verzorgt op donderdag 11 juni de ,Goed-eten-en-lekker-lachen-show' in de St. Wiliibrordusschool, Afrol 16. Het Centraal Schoolmelkcomi- té heeft vorig najaar alle Neder landse lagere scholen aangeschre ven om deel te nemen aan een project over goede en verstandige gewoonten. Het maken van een voedingskrant was eveneens onder deel van het project. Het comité heeft daar een wedstrijd aan ver bonden. Van de vele scholen die een krant hebben ingestuurd be hoort de Willibrordus tot de win- i naars. Als beloning zal Martin Brozius en het ,Goed-eten-manne- tje' optreden. SCHIEDAM/VLAARDINGEN/MAASSLUIS - Het Nederlands Rode Kruis houdt tot en met zaterdag 6 juni een landelijke collecte. Medewerker- ver spreiden huis aan huis een enveloppe met girokaart, waarop men een gift kan storten op het gironummer van de plaatselijke afdeling. Wegens verschepings annulering zal de volgende partij, in Perzië handgeknoopte tapijten, bestemd voor Engeland, direkt aan het publiek verkocht worden. Deze Perzische tapijten, getaxeerd door de heren Kollner en Mehli te Rotterdam, zijn door de belanghebbenden vrijgegeven om te worden verkocht voor minder dan de helft van de oorspronkelijke waarde. Anatols, maar ook Mossouls, leidsels, kussens, (1000 stuks) vanaf f 59,- Beioudch. (112 stuks), ca 90x150 cm, waarde f 1050,-nu f 395,- Zelfs enkele voor f 295,- Heriz Old, 135 x225 cm, waarde f 2250,- nu f 875,- Heriz, 170 x240 cm. waarde f 2450,- nuf 985,- Kaskay, (40 stuks) de echte in de bergstreken door primitieve nomadenstammen geknoopte tapijten van weergaloze schoonheid, die zeker 20 tot 30 jaar geleden vervaardigd zijn, waarde f 2750,- nu f 1095,- Hamadan. 166 x240 cm, waarde 3575,- i nu <1375,- Ardabil, 197x302 cm. waarde f4750,- nu f1750,- Kozak, 197 x 297 cm, waarde f7200,- j nu f 2650,- Naïn, 142x220 cm, waarde f 12.700,- nu f3900.- Cashmire zijde, 127x192 cm, waarde f 12.750,- nu f4250,- Bidjar, 166x235 cm, waarde f 14.800- nu f 5900,- Tabriz, 246x356 cm, waarde f 14.500,- nu f6900,- De Rijnmondband SCHIEDAM - De Rijnmondband zal op 25 juli voor de vierde maal aan het Wereld Muziek Concours in Kerk- rade meedoen. Het concours duurt van 4 tot en met 27 juli. De Rijn mondband doet mee aan de Mars- wedstrijden, waarvoor het korps twee VLAARDINGEN- De creativiteits- groepen van buurthuis De Haven ver zorgt op woensdag 3 juni een email leeravond. Deelnemers leren de basis beginselen van het emailleren en de toepassing daarvan. Wanneer er vol doende interesse voor deze bezigheid blijkt te zijn, wordt er op woensdag 10 juni een extra les gehouden. De les op 3 juni vangt aan om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 23.00 uur. Kosten bedragen f 1,00. ledereen is welkom bij De Haven, Weeshuisplein 18. Het werk van het Rode Kruis, de we reldomvattende hulpverleningsorga nisatie met vertakkingen in 126 lan den, breidt zich steeds meer uit. Da gelijks is de organisatie in actie om waar ook ter wereld hulp te verlenen aan mensen die in nood verkeren. Zonder daarbij enige vorm van discri minatie toe te staan. Doel blijft het opheffen of het verzachten van leed, dat mensen te dragen krijgen door o.a. conflictsituaties of natuurram pen. Zo ging er in een jaar 1979/ 1980 een bedrag van 25 miljoen naar buitenlandse hulpverlening. Het Rode Kruis voert uiteraard ook in Nederland taken uit. Taken die onder meer gebaseerd zijn op de plaats die de overheid de organisatie MAASSLUIS - Organist Jaap Kroo- nenburg geeft zaterdag 30 mei a.s. een concert op het Garrelsorgel van de Grote Kerk in Maassluis. Hij heeft voor die gelegenheid een programma samengesteld, bestaande uit werken van Bach, Martini, John Stanley, Alexandre Guilmant, Willem Mudde en Feike Asma. Het orgelconcert begint om kwart over acht. Kaarten zyn verkrijgbaar in de kerk, die vanaf half acht is ge opend. De toegangsprijs is 5 gulden. Kinderen tot 12 jaar, houders van CJP of Pas-65 betalen f.3,50. in het kader van de gemeentelijke rampenplannen heeft toegekend. Dat vereist van het Rode Kruis een nood zakelijke paraatheid en beschikbaar heid van mankracht en materieel. Daarnaast kent men een aantal ande re hulpverleningstaken, die niet min der noodzakelijk zijn, zoals hulp langs de wegen met de bekende Rode Kruisposten en een tiental snelwegambulances in de weekend- spits voor snelle adequate hulp langs de wegen met de bekende Rode Kruisposten en ee tiental snelwegam bulances in de weeken dspits voor snelle adequate hulp bij verkeerson gelukken. Verder heeft het Rode Kruis een bloedtransfusiedienst, waaraan vele honderdduizenden donors hun mede werking verlenen, een Radio Medi sche Dienst, waarbij gedurende 24 uur artsen consult aan schepen ge ven, een jeugdafdeling en het Rode Kruis Welfarewerk. Alle taken die Nederland betreffen kwamen in genoemd jaar neer op ruim 7.5 miljoen gulden. De kosten zouden hoger zijn geweest, wanneer het Rode Kruis niet kon buiten op een uitgebreid net van vrij willigers: zo'n 40.000 mensen zijn el ke week en in de weekend vele uren belangeloos in de weer. Het Rode Kruis is dus afhankelijk van de goede wil van de Nederlan der. Van de vrijwilligers die zich inzetten voor hun medemensen en van iedere Nederlander die met een bijdrage dit werk mogelijk maakt. Deze week vraagt het Rode Kruis weer om hulp bij de landelijke collec te. SCHIEDAM - De werkgroep Jeugd werk heeft onlangs het seizoen af gesloten, maar er staat nog een activi teit voor de Groenoordse jeugd op het programma. Van 3 t/m 7 augustus wordt er een zomerkamp in Haamste de gehouden. Er kunnen nog een paar kinderen mee. De kosten bedra gen f.75.-. Wie zich op wil geven kan bellen naar telefoonnummer 701043 of naar Marie-Antoinette van de Lee- de, elke avond na zessen (behalve in de weekends), telefoon 268494. De kinderactiviteiten die volgend jaar gaan starten staan nog niet helemaal vast. Kinderen die ideeën hebben voor clubs of die zich alvast op willen geven voor de timmerclub, de hand- werkclub of de volksdansgroep, kun nen bellen naar de Blauwe Brug (701043 of 702207) en vragen naar iemand van jeugdwerk. Volwassenen kunnen ook terecht bjj de werkgroep jeugdwerk. Vrijwilli gers zijn namelijk altijd welkom. Wie met kinderen wil werken of activitei ten wil voorbereiden kan bellen naar de Blauwe Brug. Tsjechische marsen heeft ingestu deerd. De band moet dit jaar de ver worven titel „Nationaal Kampioen Marswedstrijden" weten te verdedi gen, welke in 1978 behaald werd. De band repeteert al enkele maanden om de nummers te perfectioneren. Wie mee wil inet de Rijnmond Band kan zich opgeven bij IJ. Ferwerda, tel. 748533 of C. Magielsen, tel. 702637. De kosten bedragen f 32,50 voor de bus en entree. Men moet zich wel voor 10 juni opgeven. SCHIEDAM De Christelijke Muziekvereni ging „Harpe Davids" heeft op zaterdag 23 mei tijdens het Drumband- en Majoretten- concours te Enkhuizen drie prijzen in de wacht gesleept. De minirctten behaalden een tweede prijs, terwijl de majorettes een uerde prijs wonnen. De tamboers behaal den in dc derde divisie een eerste prijs met gemiddeld een 8.5. Zij worden gepromo veerd tot de tweede divisie. VLAARDINGEN - De wijkvereni- ging Hoevenbuurt houdt zaterdag 30 mei een kinderbingo in zaal De Deel, Baarnhoeve 6. Aanvang 18.30 uur. Voor de ouderen start om 20.30 uur een bingo-dansant met grote tombola. Toegang vrij. Trimboekje VLAARDINGEN - In een oplage van vijfduizend exemplaren is het boekje „Sportief Vlaardingen" ver schenen. Het is een uitgave van de sportraad. In het boekje is opgenomen het volledige zomerprogramma van de sportieve recreatie, andere sporteve nementen (zoals fietsvierdaagse! en vele voor sportmensen en trimmers belangrijke adressen. Het boekwerk je is gratis verkrijgbaar bjj onder meer het sportbureau (stadhuis Westnieuwland) en het WV-kan toor.

De Havenloods | 1981 | | pagina 3