Interieurs Proveniershuis ten offer _]MÖS si Ga toch wf ïg Boottocht Historische Vereniging teleurgesteld OPLAGE 287.115 135085 132170 132489 ter meulen natuurlijk week- aanbieding bouman woonmarkt brienenoord ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk Bepalingen ligplaatsen Thuiskomst ter meulen natuurlijk 39.50 Orgelconcert DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 18 JUNI 1981 25-579 SCHIEDAM - De Historische Vereniging heeft haar teleurstelling over de verbouwing van het Proveniershuis in een brief aan wet houder Zijdeveld (Ruimtelijke Ordening) van 3 juni. Maandag 25 mei bracht R. Poels, bestuurslid van de vereniging, een bezoek het gebouw aan de Overschiesestraat. Hij constateerde dat alle historische interieurs van de benedenverdiepingen rigoreus, zonder handhaving van welk onderdeel dan ook, ten offer zullen vallen. De bedsteewandjes, die waarschijnlijk uit de achttiende eeuw stammen, de keldertjes, lambrizeringen, schouwen, geprofi leerde deuren en kasten zullen verdwijnen door de herinrichting. de dc laatste anderhalf jaar is bij ons de indruk gewekt, dat cr van de inte rieurs bijna niets meer over was. Bo vendien zouden de herinrichtings plannen de antiqiteiten zoveel mo gelijk sparen, Waar mogelijk zouden historische onderdelen worden ge handhaafd. Men is op 26 mei gaan meten, in het bijzijn van een verte genwoordiger van de monumenten- dienst. De uitkomst was dat er niets anders op zat dan alles uit de huisjes te slopen," aldus de brief van de ver eniging. Het bestuur vindt dan ook dat de metingen al jaren geleden hadden moeten plaats vinden. Inpas- *Het interieur van een pandje uit het Proveniershuis. Na de verbouwing zullen de historische onderdelen, zoals de bedsteden niet teruggeplaatst worden op de begane grond. DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam ïbstadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 - 35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel tel.01807 - 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw- poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice nummer (van 8.30 tot 17.00 uur) DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-352911 Redactie: Medewerker editie S'dam: J. Bunte, privé 010-707062 Medewerker editie Maassluis: M. Doddema, privé 01899-11858 Sportredactie G. Verver, privé 01899 17787 Heeft u 't al geprobeerd... deze wonderpuzzel? Probeer alle 6 de kanten in één kleur te krijgen. Er zijn miljoenen kombinaties mo gelijk. Nu bij ter meulen zeer voordelig Schoolsportdag SCHIEDAM - De Vereniging Open baar Onderwijs houdt vandaag, don derdag 18 juni, voor de vijftiende maal een schoolsportdag. Deze is be stemd voor leerlingen uit de vierde en vijfde klassen van het openbaar en buitengewoon onderwijs. In de morgenuren was er op de vel den van Hermes DVS en SVDPW voor de jongens een atletiekprogram- ma en voor de meisjes een speltoer- nooi met matbal, trefbal en slagbal. In de middag werden de meisjes atletes en de jongens spelers. Mocht het weer de schoolsportdag in het honderd sturen, dan wordt er uit geweken naar 25 juni. SCHIEDAM - Invaliden en bejaar den die in Schiedam wonen kunnen op 15 augustus een dagboottocht met het Rode Kruis maken. De aan meldingen moeten voor 4 juli binnen zijn bij de Schiedamse afdeling van het Rode Kruis, Warande 95. De kos ten bedragen f 25,- per persoon. Ge zien de beperkte gelegenheid voor vervoer van en naar de boot wordt ie dereen verzocht dat zoveel mogelijk zelf te regelen. Bij de aanmelding wordt men verzocht die mogelijkhe den op te geven. Wanneer teveel men sen mee willen ziet het bestuur zich genoodzaakt zelf een keuze te maken uit het aantal aanmeldingen. IJsselmondselaan 175-3064 AS Rotterdam Telefoon010-507444 Geopend: maandag t/m donderdag 9-17.30 uur- vrijdag en zaterdag 9-17 uur Koopavondvrijdag van 19-21 Uur. sing van de historische onderdelen behoorde toen nog tot de mogelijk heden, nu niet meer. Opslaan Omdat de Historische Vereniging denkt dat er nu weinig meer aan te doen is, stelt zij voor alle onderdelen van de benedenverdieping op te slaan. Het materiaal kan na de ver bouwing opgesteld worden op de be gane grond van de huisjes. De oude bedsteewanden kunnen op de eerste verdieping geplaatst worden ter ver vanging van de ruwe houten wand jes tussen de zoldertrap en de kamer. De fraaiste onderdelen zouden in het meest complete huisje geplaatst moe ten worden. De Historische Vereni ging heeft namelijk in september 1979 de wens uitgesproken één van de huisjes geheel in oorspronkelijke staat te handhaven. De gemeente reageerde daar in een antwoord van 19 oktober 1979 positief op. De toekomstige exploitant van het achterhuis, dat restaurant wordt, wil het huisje dat aan het achterhuis Eindeloos kombineren... met diverse T-shirts in verschillende modellen. Mouwloos of met korte mouw, uni of bedrukt. Van 100% katoen. Maten 36 t/m 44. Uit de prijsklasse van 7,95 en 10,: nu slechts grenst eveneens in de oorspronkelijke staat houden. De Historische Vereni ging ziet dit ais een welkome aanvul ling. Het huisje is namelijk kleiner en anders van inrichting dan de ande re pandjes, welke een goed beeld ge ven van het wonen en leven van be jaarden in de middeleeuwen. De vereniging wil dan ook dat de ge meente zelf een ander pandje in his torische staat restaureert. Het zou eventueel als mini-museum gebruikt kunnen worden en aan het woning bestand worden onttrokken, Het be heer van het minimuseum zou onder bejaardenzorg kunnen vallen. Bejaar den kunnen dan op bepaalde tijden toezicht houden, meent de vereni ging. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft inmiddels gerea geerd op de brief van de Historische Vereniging. Volgens het college staat al vast dat de historische onderdelen niet op de begane grond terugge plaatst kunnen worden. Of ze op de eerste verdieping kunnen komen is afhankelijk van de te maken toe gangsdeuren. Het pandje bij het ach terhuis zal door de gemeente, in over leg met de toekomstige gebruiker, in originele staat worden uitgevoerd. De gemeente gaat zodoende niet in op het voorstel nog een ander huisje in oorspronkelijke staat te behouden en eventueel tot minimuseum om te vormen. Het college besluit met de conclusie dat de Historische Vereni ging in haar brief de verleende ver gunning van het ministerie van C.R.M. voor de verbouwing aan vecht. De vergunning is in januari 1980 verleend en betekent dat het ministerie accoord gaat met het verbouwen van het monument. Voor de halve prijs... kunt u zich een geborduurde franse voile met opengewerkte randmo- tieven aanschaffen. Beslist éénma lige aanbieding. In wit. 170 - 190 - 215 - 270 cm hoog. Per meter SCHIEDAM - Omdat het aantal ple ziervaartuigen in de Schiedamse wa teren erg is gestegen, zijn er r.ieuwe bepalingen betreffende de ligplaatsen gemaakt. Een uitbreiding van het aantal ligplaatsen is vrijwel onmoge lijk. Degenen die nu een schip en een toegewezen ligplaats hebben, mogen in ieder geval nergens anders afmeren. Bij verkoop van een boot kan niet automatisch worden aangenomen dat de ligplaats gebruikt mag worden door de nieuwe eigenaar. Ook de ver vanging van de ene boot door de an dere kan niet meer zonder meer ge schieden. Men moet dus zowel bij koop als verkoop contact opnemen met de Havendienst. De naam van de boot moet duidelijk zichtbaar op het schip geschilderd worden, terwijl een naamsverande ring gemeld moet worden bij de Ha vendienst. Het aantal jaarabonnemen ten dat wordt uitgegeven zal vermin derd worden. De huidige abonne menthouders worden hierdoor niet benadeeld, mits zjj de nota op tijd voldoen. De tarieven zijn per 1 januari 1981 gestegen. Zeil- en motorjachten tot tien meter lang kosten f 5,25 per week. Schepen die tien tot twaalfen- eenhalve meter lang zijn kosten f7,90 per week. Schepen die nog langer zijn kosten per meter extra f 1,60 per week meer. Wie meer informatie wil hebben, kan bellen naar de Havendienst, telefoon 268019 of 263960. Ooievaarsbingo SCHIEDAM - De Invalidensportvere- niging "de Ooievaars" houdt op woensdag 24 juni de laatste bingo avond van het seizoen. Om kwart voor acht wordt het netto batig saldo van alle bingo-avonden door de spel leider overgedragen aan de Ooievaars. Om acht uur begint het spel, waarbij veel prijzen te winnen zijn. De winnaars kunnen kiezen uit kof fiezetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's, tafelgrills, carmen sets en dekbedden, terwijl de hoofdprijswin naars de keus hebben uit fietsen, draagbare televisietoestellen, stereo cassette radio's en stofzuigers. Alle bingoliefhebbers zijn welkom vanaf zeven uur 's avonds in Christe lijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. opdracht van de Sint Liduinai.0...0, zal op 20 juni vanaf 's ochtends elf uur te bezichtigen zijn in de Singelkerk. De Liduinavereniging houdt op die dag de jaarlijkse bedevaart, welke eveneens om elf uur in de Singelkerk begint met een hoog- STADSKRONIEK- SCHIEDAM Er is een band tussen alle gewone mensen in deze wereld. Dat mijn belangrijk ste ervaring van de afgelopen maand. Er stonden wel keurig Stadskronieken in de krant, maar die had ik op een zondagmiddag één voor één geschreven. Mijn werk dreeg me de stad uit rich ting Manila, Bangkok en Colombo en nu zit ik gebruind en wel achter de Olivetti omgeven door ongesorteerde herinneringen. Aan de vrouwengevan genis van Manila, het Boedhisten- klooster in Bangkok, waar de novicen mij, geëerde gast een glas Hennesy of freerden, aan de mama-san van de Melanie in een zijstraat van MH den Pilar, aan de financiële correspondent van de Economist in Colombo, die zei, dat wij met onze rijkdom en uit elkaar gevallen gezinsverbanden de komende crisis veel moeilijker zou den doorstaan dan zijn eigen Sri Lanka, waar ze weten, wat overleven is, aan die wolkbreuk in Bangkok, toen 70 pet. van de jaarlijkse regenval in een nacht naar beneden kwam en de halve stad onder water liep, aan Pieter Keuneman, secretaris-generaal van de Communistische Partij van Sri Lanka, die drie auto's heeft en een huis met evenveel verdiepingen, aan de ventilator die langzaam tot stil stand kwam, omdat de stroom op heel Sri Lanka werd uitgeschakeld, er zat haast geen water meer achter de stuwdam, die de electriciteit opwekt. En het regent overal, behalve daar. Aan de jeepneys van Manila, fantas tisch beschilderde stationcars, die het openbaar vervoer verzorgen en in ra zende vaart door de verkeersstroming schieten. Aan Jum Turner, de schoft, die op Mabini muziekcafé de Hobbit drijft, waar alles er net zo uit ziet als in dc beroemde roman van Tolkien. Zelfs Balings katten lopen er. En de bediening geschiedt door dwergen, die Jim schromelijk onderbetaalt. Aan de fantastische bands voor Azië. Daaraan allemaal. Maar steeds komt weer terug de onge hoorde levensmoed van de miljoenen die dagelijks moeten worstelen voor het naakte bestaan. Ik heb bewonde ring gekregen voor de mensen, die voor een kwartje uren op je auto wil len passen, voor de verkopertjes op straat en de meisjes met hun kranten. Ze hebben me nooit voor een cent afgezet. Integendeel. De arme men sen van Azië hebben van mij altijd precies hun deel gevraagd. Nooit meer. En bij God, ze konden het ge bruiken Daar is trots voor nodig. En moed. Ik heb nergens zo de eenheid van alle mensen gevoeld als in een Chinees eettentje op de Recto, Downtown Manila. Het kwam over mij heen: hun eerlijkheid en fatsoen. Hun be reidwilligheid om vreemdelingen te helpen. Hun gezonde verstand. En ik heb in geen jaren zo thuis komst-gevoel gehad als daar. door Herman Posthoorn Naast vlees en vis, kunt u ook met eieren vele zaken combineren. Het voordeel van eieren is dat het niet te vet klaar gemaakt kan en hoeft te worden. Voor een „pit bruine bonen - ei schotel, heeft u het volgende nodig: 1/2 pond bruine bonen, 300 gram tomaten, 1 1/2 theelepel chilipoeder, 1 eetlepel olie, 1 ui, 4 eieren en wat zout. Zet de bruine bonen vooraf in de week. De tomaten kookt u even op, zodat u het velletje gemak kelijk kunt verwijderen. Snij de ui in kleine snippers en bak deze in de olie even bruin. Dan voegt u de tomaten, die u even fjjn maakt, zonder het kookwater erbij. Nadat de bonen gekookt zijn, voegt u deze er ook bij, samen met de chilipoeder. Het geheel ver volgens 10 minuten goed laten sudderen en af en toe roeren. Als de massa wat stevig is door het inkoken, maakt u er vier kuiltjes in en daar doet u de eieren in. Vervolgens de pan op een laag vuur laten staan tot de eieren stevig zijn geworden. Het geheel serveren met gebakken aardap pelen die in dunne plakjes zijn gesneden. Als nagerecht - hoe kan het ook anders met eieren - Haagse bluf. Van twee eieren het eiwit met een snufje zout, 2 dl. bessensap en 60 gram suiker in een grote kom opkloppen tot er een schuimige massa ontstaat. Het schuim over een aantal schaaltjes verdelen en met lange vingers presenteren. Tretford... Coupons oerdegelijk Tretford ta pijt, nu door kleine schoonheids foutjes voor minder dan de helft van de prijs. Verkrijgbaar in een groot assortiment kleuren o.a. ivoor, bruin, beige enz. 200 cm breed. Alléén vrijdag en zaterdag. SCHIEDAM - Aad van der Hoeven zal op zaterdagmiddag 20 juni om drie uur het orgel in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 be spelen. De van oorsprong uit Schie dam komende organist behoort tot de meest bekenden van ons land.'Hij geeft dan ook regelmatig concerten in het buitenland. Zaterdag speelt de organist werken van Bach, Fresco- baldi, Zipoli en anderen. De toegang is gratis. Aad van der /loeven Is er een juffrouw die voor weinig g worden. Ligt ze in haar saaie eentje op dc de sauna. Weet zij veel dat je bij Holland Reisburo een plaatsje in de Zonexpres k; Regelrecht naar de Cöte d'Azur, voor ma En dat is dan ook. nog eens een 'keer een je toch niet voor thuis, juffrouw. Schiedam, G. Verboonstraat 17-21,010- 266077. eld heel bruin wil zonnebank bij International an krijgen? lar 325 gulden? retour. Daar blijf HOLLAND INTERNATIONAL Reisburo I

De Havenloods | 1981 | | pagina 3