lVENLOODS Üfe Groot folkfestival in Oranjepark Duizend gulden voor 1001 Bazar van Dijk (27 Extra vergadering gemeentebegroting 0 I Pas op voor bomen! I SCHIEDAM siöf, i Recreatiedag in Blijdorp Ondanks tegenwerking gemeente fMggia BOM, j Gratis op de j i Spacetower i lOO^^HONM'STECEN OUDE («IJZEN vrijdag zaterdag voordegl - vrijdag zaterdag voordeel -vnjdag zaterdag voordeel Zenith TTL spiegelreflex camera 199.- 3.50 13.50 Vendomatic stereo radiorecorder PRC 895 Hordeur met aluminium stootplaat HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM editie p DONDERDAG 25 JUNI 1981 30e JAARGANG NO. 23 i inschrijv Inschrijven bij start: I Monument "De Boeg", Leuvehaven Museum koopt geschilderde etalage SCHIEDAM - het „winkeltje spe len" van de Rotterdamse groep „Onafhankelijk Toneel" is sinds 16 mei afgelopen, maar een herinnering aan het project is door het Stedelijk Museum Schiedam opgekocht en zal vanaf volgende week te zien zijn tussen de stuk ken uit de eigen collectie. Onaf hankelijk Toneel schilderde een jaar geleden etalages in veertien steden na. In Schiedam werd de 1001 Bazar aan het Broeisveld nageschilderd. De levensgrote schilderingen waren in oktober 1980 in het Stedelijk Museum te zien. Op 16 mei 1981 werden alle stukken in de Rotterdamse Lan taren bij opbod verkocht. Het museum was aanwezig om een bod te doen op het doek van de 1001 Bazar. Na duizend gul den (exclusief de veilingkosten) te hebben neergeteld kon het mu seum zich de trotse bezitter Het projekt „winkeltje spelen" van Onafhankelijk Toneel (voor de gelegenheid zichzelf Salon des Independants noemend) behelsde buiten het op bestelling naschil deren van etalages ook het naschil- SCHIEDAM - EEn binnenvaartschipper heeft zondagmiddag enige tijd voor een blokkade bij de Buitensluis gezorgd. De schipper wilde geschut worden, maar de sluiswachter weigerde, (matste voerde aan dat er een bepaling is van hogerhand, dat pleziervaartuigen op zondag wel geschut worden, maar binnenvaartschepen niet. De schipper weigerde zijn vaartuig weg te halen. Na overreding gaf hij de moed op en konden de waterrecreanten weer door- Vrouwen ontspannen in dienstencentrum SCHIEDAM - Het Schiedams Vrou- wenoverleg houdt vanavond (don derdag 25 juni) een „ontspannende avond" in dienstencentrum „De vier molens" aan de Nieuwe Damlaan. Volgens Kook Altink van het vrou- wenoverleg zijn de actieve leden moe van het „gewone werk" en het „gekkenwerk". Met dat laatste be doelt hjj de activiteiten die de bij het vrouwenoverleg aangesloten groepen waaronder „Wij vrouwen eisen" en „Tijd voor school" het afgelopen jaar op emancipatorisch gebied hebben ontplooid. Op de avond in „De vier molens" wordt de film „The babymaker" ge draaid. Verder wordt er muziek ge draaid en zijn er koffie, hapjes en drankjes verkrijgbaar. Aanvang 20.00 SCHIEDAM—Hoewel de raadscom- groot. Op de afgelopen raadsvergade- missies normaal niet vergaderen in ring (maandag 15 juni) werd besloten juli wegens vakantie, zal de commis- het punt tot de volgende raadsverga- sie Economische Zaken en Financiën dering (in augustus) aan te houden op donderdag 2 juli wél bij elkaar opdat er eerst in de commissie ge komen. Er staat slechts één onder- sproken kon worden. Wellicht is de werp op de agenda: bespreking van commissie tot het inzicht gekomen het goedkeuringsbeleid met betrek- dat er haast bij is of zijn er nieuwe king tot de gemeentebegroting "81. ontwikkelingen te melden, zodat tot een extra vergadering is besloten. Gedeputeerde Staten hebben de be groting '81 nog niet goed gekeurd, De vergadering is openbaar en wordt omdat er een „gat" van een miljoen om acht uur 's avonds in het Stadhuis gulden in zit en dat is volgens hen te op de Grote Markt gehouden. Schiedam schenkt meer dan u denkt SCHIEDAM-De Zwitser B.P.L., die in het weekend het Schiedams uit- gaanseleven verkende, is bestolen van zjjn portefeuille. Omdat hij in diverse café's heeft vertoefd weet hij niet in welke horecagelegenheid de ontv- vreemding is geschied. De toerist mist een paspoort, een rijbewijs, kente kenbewijzen en 400 Zwitserse Francs. deren van artikelen daaruit. Tij dens de tentoonstelling in oktober werd de voorstelling uitgebreid met „museumpje spelen". De en treezaal van het museum werd door Onafhankelijk Toneel volge- De schildering „1001 Bazar". hangen met museumstukken, die op bestelling nageschilderd wer den. wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 'n Uniek, zomers aanbod voor lezers van dit blad: bij inlevering van de bon krijgt u gratis toegang tot de Spacetower. t 3,- p.p. i.p.v. f 5,-). U bent welkom, dag vanaf SCHitDAM-De bromfietser Mzl.V. reed zaterdag vroeg in de avond de zevenjarige Martij F. aan. Het jongetje stak het fiets pad over op het moment dal een (volgens omstanders te snel rijdende) bromfiets na derde. De bestuurder kon niet meer uit wijken. Het jongetje is met een hersen schudding ter observatie in het Noletziek- enhuis opgenomen. Politieauto botst tegen lichtmast SCHIEDAM—Door nog onbekende ooizaak is maandagnacht een politie auto op het Nieuwlandplein tegen een lichtmast aan de rechterkant van de weg gereden. Door de botsing schoot de wagen door naar links en kwam tot stilstand tegen een ver- keerszuil. De inzittende, de agenten K.v.E. en P.v.M., konden nog niet verklaren hoe het ongeluk gebeurde. K.v.E. werd naa. het Gemeente ziekenhuis vervoerd. Hij werd opge nomen met een hersenschudding en een gebroken middenhandsbeentje. P.v.M. bleek een gekneusde neus aan de confrontatie met de lichtmast overgehouden te hebben. SCHIEDAM—In Bijdorp wordt op 27 juni een „recreatiedag" voor de leden van de wijkvereniging en de buurt bewoners gehouden. De dag staat in het teken van de sportiviteit. Ter gelegenheid daarvan zyn er voor de kinderen allerlei spelletjes uitgedacht. Oudere kinderen kunnen meedoen aan een vijfkamp, waarbij in groepen van vjjf gestreden wordt. Alle deelne mers krijgen een leuke herinnering. Volwassenen kunnen hun sportiviteit bewijzen in spelen als polsstoksprin- gen, kussengevechten boven de sloot, touwtrekken en gekostumeenrd voetbal. De gehele dag zijn er brood jes en soep te koop ter versterking van de maag. In het Trefpunt aan de Schietbaan- straat wordt 's avonds een afsluitings- feest gehouden. Er zal een band spelen en er is een tombola. Vanaf VLAARDINGEN- Het zevende Vlaardingen Folkfestival gaat een grootser evenement worden dan de zes voorgaanden festivals. De Stichting Assurancetourix, die het gebeuren organiseert, verwacht dat maar liefst 20.000 mensen op 4 juli naar het Oranje park zullen trekken om volks- en strijdmuziek van achttien groepen en artiesten uit binnen- en buitenland te beluisteren. Deze grote toeloop wordt met name verwacht omdat de toegang tot het festival gratis is. Het eerste Vlaardingen Folkfestival nomen het festival te laten uitwijken vond plaats in 1972. Het werd toen naar het Lickebartbos. Tevens wer- gehouden in het folk centrum Assu- A~~ 1 1 A rancetourix, dat nu niet meer be staat. Volgende keren weken de or ganisatoren uit naar theaters en tot twee maal toe naar een grote tent. In 1978 werd het folkfestival den bijzonder hoge eisen gesteld aan de te treffen voorzieningen, Jan van Rij„Ik wil er niet te diep op ingaan maar het is bijvoorbeeld waanzin om op elke 250 bezoekers één toilet te eisen" Al met al is de gemeente vorige week danken aan wethouder Maarleveld en de Culturele Raad, die hun „nek hebben uitgestoken om het festival toch door te kunnen laten gaan". Gat gezet komt o.a. doordat de organi satoren druk doende waren met evenementen elders in het land. Jan van Rij bijvoorbeeld hield zich in tensief bezig met Rotterdam-Folk. Verschillen van inzicht met mede organisatoren brachten hem ertoe zich van Rotterdam Folk te distan- tieren en samen met John Over- kleeft, Bert van Nieuwenhuizen en Krijn van Pelt het Vlaardingen Folkfestival nieuw leven in te bla zen. Kleinschalig Van het toch wel kleinschalige ka rakter van het festival zal dit jaar niets meer over zijn. Jan van Rij: „We willen zoveel mogelijk mensen de gelegenheid geven kennis te maken met de folkmuziek; we schieten er niets mee op ons alleen maar op de incrowd te richten. Ik hou niet van elitaire festivals". Dat het organiseren van een derge lijk festival nogal wat voeten in de aarde heeft, hebben de vier folk- enthousiasten de laatste maanden Julian White), mime (het Vlaams- Het Vlaardingen Folkfestival kost bij elkaar zo'n f.80.000.- Op het moment is er nog een gat van f.6000.- maar dat denkt de organisatie te kunnen dekken door met name de bierverkoop tijdens het muziek- gebeuren. Van Rij: .Jammer dat je zoiets met alcohol moet financieren maar het is nu eenmaal niet anders". Voos dit relatief lage bedrag is de Stichting Assurancetourix er in ge slaagd tal van klinkende namen uit binnen en buitenland te contrac teren, zoals Peter Bellamy en Chris Bitch (Engeland), Karaxu (Chili) Rum (België), Astrid Nijgh en De Volharding (Nederland). Bij veel van de optredende groepen en ar tiesten speelt in de muziek de strijd cultuur een belangrijke rol. In het programma is ook plaats gemaakt voor poëzie (de Surinaamse dichter kunnen ondervinden. De gemeente bleek voor de organisatie een ge duchte dwarslibger te zijn. De angst bestond dat door de grote toeloop van het publiek aan het Oranjepark ernstige beschadigingen zouden kun nen worden aangebracht. De gemeen te heeft hardnekkige pogingen onder- Franse duo Les Turlupins) en thea ter (het theater met maskers en poppen uit Nederland). De presen tatie is in handen van Drs. P, Harry Vermeegen en Peter Koene. De op tredens vinden plaats tussen 13.00 en 21.00 uur op twee podia in het park. U betaalt dus tijdelijk slechts f 6,- p.p. i.p (kinderen t/m Aangeboden door. j DE HAVENLOODS I J Aantal volwassenen: Aantal kinderen t/m 14 jaar: i het Folkfestival Bert van Nieuwenhuizen Krijn van Pelt, Jan van Rij, en John Schuttevaerweg 116, Adm. de Ruyterweg, Spaansepolder - Rotterdam. Rotterdam - centrum. Tel.: 010-62 00 88. Tel.: 010 -1410 04 Veerplein 8, Vlaardingen. Tel: 010-35 98 8 's Gravelandseweg 373, Schiedam. Tel 010-62 00 55. S SCHIEDAM- Viel er anderhalve schuwde al zes weken geleden; in maand geleden een boom om aan Schiedam schijnen meer uiterlijk de Warande zondagmiddag werd onschuldige begroeiingen te staan, hetzelfde euvel aan het Noordein- die onder hun gezond ogende bast de in Kethel gemeld. De boom, een verpulverd hart verbergen, die overigens geen schade of onge lukken veroorzaakte, was van bin- Daarom is het niet vreemd dat er nen vermolmd. Een woordvoerder plotseling bomen uit de lucht ko- van de plantsoenendienst waa- men vallen. SCHIEDAM - Bij verkeerscontroles op de Broersvest, de Hargalaan en het kruispunt Nieuwe Damlaan- Schie- damseweg, die maandag overdag ge houden werden, zijn drie auto's in beslag genomen. De carrosserie van de wagens verkeerde in slechte staat van onderhoud. Veertien automobi listen werden bekeurd voor te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 90 kilometer per uur. Op het kruis punt bij de Nieuwe Damlaan werden elf bekeuringen uitgedeeld voor door rood licht rijden. jeHtaeZütttteuviryfi&HneK! Fietsdriedaagse HOEK VAN HOLLAND - De werk groep Sport en Spel organiseert ook dit jaar weer een fietsvierdaagse. Op dinsdag 30 juni, woensdag 1 en don derdag 2 juli kunnen fietsliefhebbers weer aan dit evenement deelnemen. Er kunnen afstanden gereden worden van 20 en 35 kilometer. De tochten voeren door de fraaiste plekken van het Westland, waar duinen, bos en polders elkaar afwisselen. De start ligt ook dit jaar weer bij wijk- gebouw De Hoekstee aan de Merca- torweg. De tocht van 35 kilometer vertrekt om 18.50 uur terwijl om 19.00 uur precies de 20 kilometer- tocht aanvangt. De enige voorwaar den die aan de deelnemers gesteld worden zijn het zich houden aan de verkeersregels en het prima in orde zijn van het rijwiel. Deelnemers kunnen zich aanmelden bjj het V.V.V.-kantoor aan de Hoek se Brink 23, telefoon 01747- 2456. De kosten bedragen bij voor inschrij ving f5,— per persoon. Vanaf maan dag 29 juü moet er f6,- betaald worden. De fietsers die de drie avon den hebben meegereden ontvangen op de laatste dag een aardig aanden ken aan de fietsvierdaagse. a semi-automatisch lichtmeting door objektief objektief Helios- 44M 1:2.0/50 mm a sluitertijden van 4/30 tot 1/500 sek.+p zelfontspanner en flitskontakt I* inklusief lederen draagtas Geitenharen ankiets Noorse sokken. Prima pasvorm. Voor sport, camping en vrije tijd. Maten 41 t/m 46 4.- Maten 35 t/m 40 Plastic regenjas Vaste capuchon. Gemakkelijk om bij- de-hand te hebben. In wit, geel en o AM/FM stereo ontvangst 2 ingebouwde con densatormikrofoons aansluitingen voor 2 extra luid sprekers slaapschakelaar Oplaadbare zaklan taarn Op te laden in elk stopkontakt. Past in damestasje en auto kastje. Diverse kleuren i|g| Slob overgooier Bedrukte badstof. Leuk model. Diverse kleuren. Maten 56 t/m 80 y- Eenvoudig zelf te montéren. Ook het inkorten van de profielen voor kleinere deurmaten is eenvoudig. Frame van geanodiseerd aluminium. Roest- en krimpvrij. Bestand tegen all< weersinvloeden. Gelast nylon horre- gaas. Afmeting 215x90 cm. Kompleet DHZ-pakket met AOB accessoires en handleiding. V7i VROOM'-©DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavondv

De Havenloods | 1981 | | pagina 1