GEEN HAASTWERK Een 'modern'gedenkteken op een moderne brug Wel heb ik ooit.. Halsafsnijders ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk oouman woonmarkf brienenoord Feestmarkt zorgt voor leven Goudeerlijk eikenjdjken. WËM Aandacht voor het ambacht. DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 25 JUNI 1981 26-577 ROTTERDAM - „Willemsbrug geopend 1 juli 1981 door H.M. de Koningin enZ.K.H. Prins Wil- lem-Alexander der Nederlanden ter vervanging van de brug die van 24 oktober 1878 tot 1 juli 1981 dezelfde naam droeg". Zo luidt de tekst op de plaquette die zal worden aangebracht op de noord pyloon van de nieuwe Willemsbrug en die door Prins Willem-Alexander bij de opening onthuld zal worden. De vorm van de gedenkplaat - vier kant met afgeronde hoeken - en de afmeting - de zijden hebben een leng te van een 1.10 meter werden be paald door de architect van de brug, ir. C. Veerlin. Voor de vormgeving U slaagt beslist! Zeer mooie kwaliteit draion ve lours van 120 cm breed. In goud, bruin, groen, rood, fraise of beige. Gordijn wordt gratis gemaakt. Géén-probleem-prijsj DRALOIM VELOURS IN 6 KLEUREN GRATIS GEMAAKT Schuimvinyl... is gemakkkelijk aan te brengen. Waterbestendig, k leu recht en stoot vast. Beslist naadloos te plakken. Grote keuze uit dessins en kleuren. 100 cm breed. Per meter van 13,90 DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-352911 Redactie: Medewerker editie S'dam: J. Bun te, privé 010-707062 Medewerker editie Maassluis: M. Doddema, privé 01899-11858 Sportredactie. G. Verver, privé 01899-17787 zorgde de grafisch ontwerper Kees Ottevanger; met de uitvoering van het geheel is de firma Boers Co. uit Schiedam belast. Voor dit bedrijf is het vervaardigen van deze plaat bepaald geen routine klus zoals blijkt uit een gesprek met de gebroeders H.L. en R.A. Koot, die samen tweederde van de directie vor men. In overleg met Gemeentewerken Rot terdam werd besloten de tekst te gra veren in een roestvrijstalen plaat. „Meestal wordt dit soort platen van brons gemaakt", vertelt de heer Koot, „maar naar de mening van Ge meentewerken (en wij zijn het daar wel mee eens) kun je op zo'n moder ne brug geen ouderwetse bronzen plaat zetten, daarvoor kies je ook een „modern" materiaal". De keuze viel tenslotte op roestvrij- staal, 316 L. De laatste aanduiding is een codering die aangeeft dat het hier om een metaalsoort gaat die bijzon der góed bestand is tegen weersinvloe den. Volgens de heer Koot kan de plaquette eeuwen mee: „De brug zal eerder gaan dan dit materiaal" Voor de graveur die het werk moest gaan uitvoeren betekende de code ring 316 L dat het een zware klus zou worden: de heren Koot bestem pelen de metaalsoort namelijk als één van de moeilijkste om te bewerken wegens de hardheid ervan: „Er wor den ook (dure) pannen van gemaakt, maar die zijn maar 1 millimeter dik; deze plaat heeft een dikte van 15 mil limeter". Het gewicht komt daardoor op zo'n 165 kilo, wat het graveer werk er ook al niet gemakkelijker op maakt, doordat het gevaarte nauwe lijks nog te hanteren is. In de gravcer- fabriek moest zelfs een speciale stel ling gemaakt worden omdat de machi nes niet op een dergeljjk gewicht be rekend zijn. Een ander probleem was dat er voor het karwei maar een betrekkelijk kor te tijd beschikbaar was. „Normaal doen we zo'n zes weken over zoiets", aldus de heer Koot, „in dit geval heb ben we op maandag 1 juni de tekenin gen gekregen en moeten we vóór de 24e klaar zijn. Maar we zijn er aan ge wend. Zo'n plaquette is altijd een sluitpost: als laatste bedenkt men dat er ook nog eens een gedenkteken op moet. Maar als het niet afkomt draai je een avondje of een zaterdag door, dat is geen probleem". „Dat haasten is ook Rotterdams, ei gen aan het havenbedrijf. We vinden het trouwens leuk dat het een Rot terdams bedrijf is dat de plaquette mag leveren. Onze firma is bijna net zo oud als de oude brug". week- aanbieding IJsselmondseiaan 175-3064 AS Rotterdam Telefoon010-507444 Geopend: maandag t/m donderdag 9-17.30 uur - vrijdag en zaterdag 9-17 uur. Koopavond: vrijdag van 19-21 uur. Wil m'n buurman plotsklaps naar het zuiden. In juli riog wel, dus volop hoogseizoen. Ik zeg nog tegen 'm; „dat kun je wet vergeten." Komt 'ie de volgende dag bij het Holland International Reisburo. Weet je wat ze daar zeggen? ..Natuurlijk meneer, campingvlucht Palma; f 470,-. Rimini; f535,- Genua;f555,-. U zegt het maar" Schiedam, G. Verboonstraat 17-21,010- 266077. Reisburo door Herman Posthoorn Het lijkt op zich, geen zo merse toestanden, dit gerecht is echter op zomerse dagen uitstekend te eten. De afwis seling van koud en warm werkt uitstekend. Het ge recht is bruine bonen met kerrie en sla in diverse va riëteiten. U heeft nodig 500 gram brui ne bonen, een theelepel ker rie, wat zout, een grote ui. Laat de bonen een dagje we ken en kook ze daarna met wat zout gaar. Snipper de ui en bak hem goudbruin in wat boter, strooi daarna ook de kerrie er doorheen. Nu de bo nen uit laten lekken en met de ui zachtjes nog enige tijd laten stoven. De bruine bo nen warm opdienen met klei ne zilveruitjes en piccaliily De sla waarvoor u, afhanke lijk of u veel of weinig sla ge wend bent te eten ongeveer per twee personen één krop nodig heeft, wassen, goed uit laten lekken en vervolgens in kleine stukjes scheuren. De sla aanmaken met drie eet lepels olie, een eetlepel azijn wat zout en peper. Dit geheel maakt u even aan in een kommetje. Waarna u het ver volgens door de sla mengt. De sla serveert u apart met daarnaast schaaltjes waarin u de spullen doet die nodig zijn om het geheel aan te maken. Ieder kan het dan naar keus doen. Wat kunt u er zoal bijgeven. Komkom mer en kwarksaus, dun ge sneden komkommer met wat magere kwark en een scheut- tje citroensap. Natuurlijk kan ook, ei met tomaat, in vieren gesneden hard gekookte eie ren en schijfjes tomaat met wat bieslook en peterselie. In de zuidvruchtensfeer, ananas, sinaasappel en kersjes. Als laatste zure-roomsaus met ra dijsjes, klop ongeveer 1 dl zu re roomsaus met radijsjes, klop ongeveer 1 dl zure room met wat tuinkruiden, een eet lepel citroensap door elkaar en voeg daarna de radijsjes er dun gesneden erbij. S TADSK RON I EK - SCHIEDAM Gisteravond hebben de Schiedamse socialisten een spannend avondje meegemaakt de afdelingsvergadering van de PvdA mocht zich uitspre ken over wat langzamerhand de „affaire Konings" is gaan heten. Het resultaat van de gisteravond voor het voetlicht gebrachte wijsheid en onwijsheid doet er niet zoveel toe. Belangrijker is de schade die alle ac tieve Schiedamse socialisten hebben toegebracht aan het aanzien van hun eigen politiek. Haast iedere week brengen de plaatselijke dagbladen nieuwe uit spraken en onthullingen over de heftige ruzies die de PvdA-fractie wanhopig probeert binnenskamers te houden. De lappen tekst in de kramt maak ten tenslotte een ding duidelijk: hier is een personenstrijd aan de gang. De zaak staat er buiten. De plaatselijke socialisten spiegelen zich niet aan het voorbeeld van Den Uijl, die zelfs onder zijn aartsvijand Van Agt zou willen dienen, als er maar een BELEID gevoerd werd, dat dc geworic men sen ontziet. Even in ons geheugen graven: PvdA-raadslid Hans Kónings had zich in ongezouten bewoordingen uitgelaten over de lamlendigheid, waar mee de katholieke weihoud ster Rietje Taverne volgens het huisvestingsprobleem aanpakte. Het ('DA dreigde met opzegging van de coalitie en daarop probeer den Konings vijanden binnen de fractie hem uit hun midden te ver wijderen. En dat ook nog in het geheim, want u mocht eens op het idee komen daarom in mei niet op Joop stemmen. Inmiddels zijn dc gemeenteraads leden van de PvdA met de affaire bezig, alsof niet hun vrije tijdsbe steding, maar hun leven ervan af hangt. Men vergadert, men laat uitlekken, men intrigeert en men haat. Men zegt het vertrouwen op. Men gaal na, of anderen niet te veel bij Hans Konings op bezoek komen En waarom allemaal? Wat hangt er vanaf? Is een raadszeteltje zoveel waard? Waar maakt men zich toch dnik om? De. raadsleden van de PvdA zijn per traditie in een ver schrikkelijke concurrentiestrijd ge wikkeld. /.ij zijn er meestal meer op uit.om lain fractiegenoten een pootje Ie haken dan om elkaar te helpen. Bondgenootschappen zijn steeds tijdelijk en sterk wisselend van aard. Iemand als Hans Konings - een beginner in de politiek - vond dan ook weinig helpende handen, toen hij de raadszaal betrad. Te veel fractiegenoten zien in zo'n nieuweling eerder een bedreiging dan een welkome aanwinst, die je met zijn allen het vak leert. Daar om moet Hans Konings met vallen en opstaan leren, hoe je een stad bestuurt. En als hij valt. springen teveel partijgenoten op zijn nek om hem op de grond te houden. Overcindgetrokken wordt hij niet. Dan word je fel. Dan leer je niet, hoe tactvol tegenover dc coalitie partner op te treden, maar toch de waarheid te zeggen. Er bestaat binnen de PvdA de nei ging om alle schuld van dc onder linge ruzies op Hans Konings en zijn vrienden te gooien. Dat is niet eerlijk en onrechtvaardig. De PvdA heeft een structureel pro bleem: de halsafsnijdcrsinentali- teit die binnen de socialistische ge lederen voor volwassenen politiek doorgaat. Wal meer gevoel voor de betrekkelijkheid van het raads werk en iets wat je kameraadschap of collegialiteit zou kunnen noe men, daar heeft de fractie behoef- ROTTERDAM - Ongeveer 215 en staan vrijdag 26 en zater dag 27 juni op de op-en afritten van de nieuwe brug. De dienst Marktwezen organiseert op die dagen in samenwerking met de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel een markt in oud-hollandse stijl. Oude ambach ten, een bijenmarkt een groot stand- werkersconcours op zaterdag en vier podiums waar men naar muziek en cabaret kan luisteren en kijken naar majorettes en muziekkorpsen zullen ongetwijfeld voor een gezellige sfeer zorgen. Er worden tienduizenden mensen verwacht. Die optimistische prognoze was er de oorzaak van dat honderden standhouders zich op gaven. „Ik had nog wel een markt kun nen samenstellen. We hebben moeten selecteren, waarbij er ook gelet is op het feit dat iedere marktkoopman een leuke boterham kan verdienen," vertelt marktmeester L. Ossewijer die de heer Biesma bü de organisatie van het geheel assisteert. Een organisatie die niet kinder achtig is. Er worden wat moeilijk heden verwacht wanneer de lopers van de prestatieloop over de brug moeten. Biesma: „Die wordt dan tijdelijk afgesloten. Daarna gaat het feest gewoon weer verder." MM» Kijk ze mooi zijn op onze speciale afdeling: de salontafels, de kaaskasten, de fauteuils, de eetkamer- en zitmeubelen en verlichting, gemaakt naar en van oude boeren gebruiksvoor werpen, zoals wagenwielen, stallantaarns etc. Goudeerlijk ambachtelijk. Oerdegelijk, tijdloos mooi en gemakkelijk te onderhouden. Door vakmensen in meubel makerijen met zorg en geduld vervaardigd, gedisseld en afge werkt. Op maat van uw wensen zo u wilt. Vakwerk. Bijzondere meubelen derhalve van uitgezocht eikehout. Dikduims. Massief. Woonplezier voor jaren en jaren; het ambachtelijk meubel dat geen compromissen kent en daarom geen massameubel is. Komt u even kijken? Drentse kast Dekenkist Stoel met biezen zitting Tafel met aardappelbak WijykaJc li-M-IS 1144 EK Afii.jss// OMW-JIX72

De Havenloods | 1981 | | pagina 3