Grote Clubactie dit jaar nog aantrekkelijker Nationale Vlootdagen vïoe^f^Mng 19?5 Prijzenaanbod uitgebreid Aanmeldingsformulier Grote Clubactie 1981 'Shakespeare jeugdkampioen 1981' sV'w ter meulen natuurlijk Bruggen in Archiefwinkel DERAG DERAG DERAG ter meulen natuurlijk Efl 575r ICARAVAN CENTRUM ter meulen natuurlijk Portretten van Rotterdammers 85,- zaterdag 27 funi *2* w uur n„*f'QLooslatm 9, Rotterdam/Hilgersbert? DE® HAVENLOODS DONDERDAG 25 JUNI 1981 26-578 ROTTERDAM Ook dit jaar doen De Havenloods, het Zui den en Holland Silhouet mee aan de Grote Clubactie. Samen met 80 andere huis-aan-huis- en dagbladen wordt deze loterij onder auspiciën van de stichting Grote Clubactie georganiseerd. De actie geeft sport- en ontspan ningsverenigingen een kans om de clubkas ruim aan te vullen. Daarnaast worden er grote prijzen uitgeloofd. Niet alleen stelt Sporthuis Centrum samen met het Nationaal beschikbaar, ook geven de streek- WV „Het hart van Brabant" de ver eniging „Romantisch Tafelen" en het Landgoed Schaluinen te Baarie-Nas- sau verscheidene prijzen weg. De Grote Clubactie is voor veel ver enigingen al jaren een extra bron van inkomsten. In 1980 bijvoorbeeld be droeg de totale loterijopbrengst maar liefst 3,5 miljoen gulden. Daarvan ging 3,1 miljoen naar de deelnemen de clubs. Daarnaast werden er aan trekkelijke prijzen uitgeloot, waarvan een reis naar Fuengirola in Spanje de belangrijkste was. Dit jaar slaat de Grote Clubactie geheel nieuwe wegen in. Ofschoon de organisatie en loten- verkoop vrijwel hetzelfde blijven en het rendement voor elke club min stens 80 procent per verkocht lot zal zijn, ondergaat het prijzenaanbod een ingrijpende verandering. Voor 1981 is namelijk als thema „Lekker weg in eigen land" genomen. Met dit thema wil men benadrukken dat Nederland de vakantieganger veel te bieden heeft. Daarom zijn er door verschillende recreatieve instellingen grote prijzen beschikbaar gesteld. Zo doende heeft men het prijzenaanbod ten opzichte van de voorgaande jaren sterk kunnen vergroten. Onder meer zijn het Nationaal Bureau voor Toe risme en Sporthuis Centrum bereid gevonden de hoofdprijzen te geven. De twee winnaars van de hoofdprijs in elke van de 32 voor de Grote Club actie ingestelde regio's kunnen zo doende een week lang gratis gebruik maken van een bungalow in een van de zeven vijf sterren bungalows. Ook mogen zij maximaal zeven personen meenemen. Daarnaast krijgen deze winnaars een goederenpakket aange boden, hetgeen de hoofdprijzen nog aantrekkelijker maakt. De tweede prijzen worden aangebo den door de streek-VVV „Het hart van Brabant". Deze stelt de twee De bungalows en appartementen liggen verspreid in een authentiek natuur landschap, temidden van bomen en groen, wandelpaden en waterpartijen. Hei decor voor een paar dagen (of langer) fijn relaxen met het hele gezin of mei twee, lekker doen waar u zin in hebt, plezier maken en genieten. tweedeprijs winnaars van elke regio een verzorgd weekend in „de Drui ventros" te Berkel-Enschot of hotel ,De Rosep" te Oisterwijk in het voor uitzicht. Iedere winnaar mag een per soon mee laten delen in de prijs. Als derde in de rij van Grote Clubactie sponsors heeft de vereniging Roman tisch Tafelen zich gemeld. Roman tisch Tafelen is een vereniging van 25 gerenommeerde Nederlandse restau rants. De vereniging geeft in elke van deze regio's 2 etentjes weg. De derde prijswinnaars mogen samen met hun metgezellen uitkiezen in welke van deze restaurants zij willen eten. De laatste prijs is een etentje met bowlen op het landgoed Schaluinen te Baar- le Nassau. In elke regio wordt deze prijs een keer uitgeloofd. De win naars mogen samen met hun gezin van het aanbod gebruik maken. Het is duidelijk dat het thema „Lek ker weg in eigen land" het prijzen aanbod sterk heeft vergroot. Dat maakt meedoen aan de Grote Clubac tie nog aantrekkelijker. Ook door de regionale indeling wordt de kans op het winnen van een prijs sterk ver groot. Het gebied waarin men de Ha venloods verspreidt, beslaat één regio. Dat is eveneens het geval voor Het Zuiden en voor Holland Silhouet. Aan de Grote Clubactie kan iedere vrije-tijdsvereniging deelnemen. Daar onder worden alle sport-, ontspan- nings- en cultuurclubs verstaan. Dus zowel toneel-, hengel-, voetbal- of bloemkweekverenigingen kunnen meedoen. Politieke of religieuze ver enigingen zijn daarentegen van deel name uitgesloten. Het is de bedoeling dat de Grote Clubactie op 1 oktober start. Daar om moeten er uiterlijk voor 25 sep tember door de verenigingen die deel willen nemen loten worden besteld. Voor een soepeler verloop van de ad ministratie van de organisatie is het echter noodzakelijk dat men de loten eerder aanvraagt. De lotenboekjes kunnen, naar gelang de regio waarin de club zit, worden besteld bij de Ha venloods, het Zuiden of Holland Sil houet. Aanmelding kan geschieden via de hieronder geplaatste aanmel- dingsstrook. Na aanmelding krijgt men uitgebreidere informatie over de „spelregels" toegestuurd. VU (Graag invullen met typemachine of blokletters) Naam vereniging: Aard van activiteit Aantal leden: Naam secretaris: Straat: Plaats/Postcode: Wij denken (voorlopig!) Reg.No. Kamer van Koophandel: Tel. no. (aantal) loten voor onze vereniging te kunnen verkopen. Koud en warm... blijven uw drankjes in deze airpot. Schenkt vele kopjes vol door een simpele druk op de knop. In twee maten. 1,9 liter slechts 2,5 liter voor 25,- ROTTERDAM - Over de geschiede nis van de Rotterdamse oeververbin dingen in het algemeen en die van de Maasbruggen in het bijzonder is op het ogenblik een tentoonstelling'te zien in de Archiefwinkel, Coolsingel 89, foto's en archief stukken uit het Gemeentearchief laten zien hoe de oeververbindingen tot stand zijn ge komen en welke ontwerpen er in de loop des tijds gemaakt maar nooit verwezenlijkt zijn. De expositie is geopend op alle werk dagen van maandag tot en met vrij dag van 11 .00 tot 16.00 uur. ROTTERDAM-Net als bij de grote v«concoursen heerste er zaterdag jongstleden een nerveuze stemming bij de deelnemers van de jeugdvis- wedstrjjd, die werd gehouden aan de Heemraadsingel. In aller vroegte wa ren 44 jeugdvissers, variërend in leef tijd van acht tot veertien jaar, naar de waterkant gekomen om te vissen om de titel van .Shakespeare jeugdkam pioen 1981". Om 9 uur gaf de heer Baart, directeur van Shakespeare hengelsport, het startschot. De vissers kregen drie uur de tijd om zoveel mogelijk vis uit de singel te halen. Veel ouders waren mee gexomen om zoon of dochter aanwijzingen te ge ven. De organiserende vereniging „Vroeg in de Morgen" hielp de jeugd vissers die geen begeleiding hadden. Na een uur vissen kwam er een ver rassing. Iedere deelnemer kreeg een flesje limonade van Peter van Vliet. Eerder hadden zij een vispet en een visboek ontvangen. Of het nu door de frisdrank kwam of door de mooie pet, Nathalie van Asten ving daarna zeer professioneel menig visje. Remko Berkhout, die aan de over kant dit gade sloeg, begon geconcen treerd naar zijn dobber te kijken. Na enkele ogenblikken ving hij een gro te paling, die na een langdurige dril, in het schepnet belandde. Dit was het sein voor vele jeugdvissers om extra hun best te doen. Jacco van Rees pakte met de lange slag een grote bra sem. Steffen de Jong had al menig visje verspeeld. Met aanwijzingen van zijn vader wist hij toch enige mooie bra sems te vangen. Om 12 uur klonk het Trots toont Steffen De Jong rechts zijn fraaie beker. In het midden Rem ko Berkhout en links Martin Verhaal. eindsignaal en kon de vis onder grote belangstelling worden gewogen en te rug gezet. Aan de waterkant stond een kraam waar drie bekers en mooie prijzen waren uitgestald. De heer Baart reikte de eerste prijs uit, die naar Steffen de Jong ging. Hij ver overde de jeugdtitel en plaatste zich voor de grote finale in de Delftse Schie. Hij had in drie uur 2950 gram gevangen. Tweede werd Remko Berk hout met 1300 gram, derde Martin Verhaal (1200 gram), vierde Jacco van Rees (1175 gram), vijfde en heel knap gevist werd het Schiedamse meisje Nathalie van Asten met 1125 gram, zesde Robert van Velzen (1025 gram), zevende Robert Kerkdijk (900 gram), achtste Wim Stolk (825 gram) negende Erwin Bel (475 gram), tien de René Hofland (450 gram). Tot slot dankte de heer Baart de jeugdvis sers en met name de heren Van Asten Verhaal en Martijn, die in alle vroegte naar Vlaardingen waren gereden om een twallftal vissertjes op te halen die geen vervoer hadden, voor een zeer geslaagde en gezellige visochtend in de Maasstad. Pierre Bronsgeest Steffen de Jong vangt een grote brasem. Ui Boeremweg 136-138 Rotterdam Telefoon 01 O-I40619 Freericksplaats 9 Rotterdam- Hillegersberg Telefoon 010-187700 Nu alvast beginnen... met breien voor de komende win ter. Voordelig bouclé of mohair breigaren van 60/20/20 acryl/wol/ alpca. In maar liefst 20 kleu ren o.a. marine, bleu, en diverse beige en bruine tinten. Bouclé garen geschikt voor pennen 3,5-4. Nu per bol Dakluifels T van 175,- nu 125- Doortrekluifëls van 225- nu 175,- Sunette van 245,- nu 195,- Dakspoiler metaal stuntprijs nu 58,50 Dakspoiler kunststof van 179,- 4 qQ bij ons 1 Caravan inbouw koelkasten werkt op gas 220 V/12 V let op, bij ons met afvoerset modellen RM 200 en RM 212 Raamluifel op frame ROTTERDAM Stadionweg 31 3077 AP Rotterdam Tel 010 -321455 ROTTERDAM - De Koninklijke Ma rine organiseert voor de 25e maal de Nationale Vlootdagen op 26 27 en 28 juni in Den Helder. Óp deze drie dagen wordt het publiek toegelaten op het terrein van de marinehaven. Daar kunnen zij een groot aantal Ne derlandse en buitenlandse oorlogs schepen bezichtigen. Bovendien zul len verschillende diensten van de Koninklijke Marine demonstraties verzorgen Het publiek kan onderzeeboten, fre gatten en mijnenvegers zowel van binnen als van buiten bezichtigen. Ook is het mogelijk om met mijnen vegers vaartochten te maken op de rede van Den Helder en met landings vaartuigen en sleepboten door de marinehaven. Er zijn demonstraties vliegtuigen, helicopters en blus- en reddi'ngsdemonstraties wor den gehoudenIn een hal is een expo sitie ingericht door diverse diensten van de marine. De Marinierskapel en de steelband van het Korps Mariniers verzorgen de muzikale omlijsting van de Vlootdagen. Ter gelegenheid van de Nationale Vlootdagen heeft de Stichting Den Helder Marinestad een herdenkings- snveloppe uitgegeven, die verkrijg baar is bij het op de marinehaven in gerichte Veldpostkantoor. Daar kan tevens alle reguliere post door bezoe kers worden afgegeven voor stempe ling met Veldpoststempel nummer 15. De organisatoren verwachten ruim 200.000 bezoekers. Het programma begint alle drie de dagen om 9.15 uur Einde 17.00 uur. Fotograferen en filmen op het haventerrein is ver- - rdvti luJt de drie Vlootdaxen gegt Nu extra voordelig... Een grote partij slaapzakken met deelbare ritssluiting. In uni of met dessins, gevuld met heerlijk warme polyester. Afm. 160 x_190^ cm. Uni slaapzak voor Gedessineerde slaapzak ROTTERDAM-„Een stad is: de mensen die zo'n stad maken", is de mening van de Rotterdamse foto grafe Vera Nuding. Haar beeld van Rotterdam toont zij dan ook door middel van 54 portretten van allerlei Rotterdammers in de expositie „Rot terdam Nu(ding)", die van 28 juni tot en met 12 juli a.s. te bekijken is in Galerie W. Pieterse, Van Olden- bameveldstraat 129. De zwart-wit foto's zijn genomen op lokaties, die variëren van het Stad huis en het artiesten-café TimmeT tol en met het woonadres van een jun kie. De portretten zijn zowel van be- kende personen als burgemeester Van der Louw, als ook van minder be kende Rotterdammers. f Wegens annulering order hotelaccommodatie voor minder dan de halve prijs. voor minder dan de halve prijs" Sleepy MaanoNa m—,. -rwv/ vin urcea, nu Intertest zuiver scheerwol tapijt voor zwaar meier 'nuPcr strekkende 1/tC jwe n* 400 cm ^1^/249 strekkende meter ^er 1 ff gem. en licht beige, v^n 425 - n u berber/,inde strekkende meter 'nuper lOQ inMchtingen en stalen: van 11 #/i# «f-'

De Havenloods | 1981 | | pagina 5