Vaste handbagage voorvakantiegangers. Collectief brengt theaterspektakel u-m Je gelooft je ogen niet. Werktuig: Strijdcultuur uit Eindhoven Karaxü: symbool voor het verzet tegen onderdrukking BONDSSPAARBANK SCHIEDAM S Internationale Nieuwe Scene aankomend fechnikus tekenaars schoolverlaters - M.T.S. KmnmiiJONKiR Reizen, reischeques, reisverzekeringen en buitenlands geld. DE 0 HAVENLOODS DONDERDAG 2 JULI 1981 O 27-236 Voor al die mensen die nu nog niet weten dat het Holland International Reisburo vaak heel aantrekkelijke prijsjes heeft, nog één voorbeeld: een hele week halfpen- sion in Hotel Select, Mamaia, Roemenië v.a. maar f655!- p.p. En het kan zelfs nog op 6 en 13 augustus, midden in het hoogseizoen. Schiedam, G. Verboonstraat 17-21,010- 266077. INTERNATIONAL Reisburo De Waterkant staat centraal bij het optreden van Astrid Nijgh en Crackerhash. In een kort programma zullen zij liederen ten gehore brengen van Astrid Nijghs laatste elpee „De razende bol", die zich duidelijk onderscheidt van nummers als „Ik doe wat ik doe". De liederen zijn geschreven door Lennaert Nijgh met de medewerking van het Nederlands Volksliedarchief, Coby Schrijer en Crackerhash. Het meest bekende maatschappij-kri tische ensemble uit West-Europa zal zich tijdens het folkfestival presente ren. De Internationale Nieuwe Scene heeft speciaal voor Vlaardingen een collage samengesteld uit diverse eer der gebrachte programma's. Met mu ziek, voordracht en toneel zorgen deze Belgen voor een totaal-theater van ongekende kwaliteit. „Op een bekende wijs" is de titel van de produktie die de INS tijdens het festival voordraagt. Regelmatig werkt dit collectief samen met de aartsva der van de Vlaamse folk, Wannes van de Velde. Hierdoor bestaat een duidelijke relatie tussen deze vorm van strijdcultuur en volksmuziek. In de lage landen heeft het collec tief de laatste jaren grote bewonde ring verworven. De manier waarop maatschappij-kritische gegevens worden verwerkt, zodat een geweldig theatergebeuren ontstaat, is één van de redenen voor deze waardering. Jongleurs Het eerste spektakel dat door het col lectief werd geproduceed was „Al lijkt het een fatel". Een deels docu mentaire, een deels louter theatrale benadering van de politieke situatie, in Spanje, Portugal, Chili en de hou ding van Vlaamse politici tegenover die toestanden. Uit die eerste periode dateert tevens „Jongleurs vroeger, en De term jongleur grijpt terug naar één van de meest authentieke vormen van theater, toen er nog voor de kerk en op de marktplaatsen werd ge speeld. Die jongleurs waren meestal *Het muziekcollectief Werktuig. niet zomaar grapjassen en potsenma kers, zij gebruikten hun technieken om genadelooj alle onrecht in de wereld aan de kaak te stellen en de misbruiken van de machthebbers op de korrel te nemen. In één van zijn beschouwingen over de taak van jongleurs schreef Dario Fo: „De jongleur neemt de woede en het ongenoegen van het volk en speelt die aan het volk terug door om de mensen meer bewust te maken van hun conditie inde maatschappij". Het is in die zin dat het Collectief zijn werking wil uitbouwen. Internationale Nieuwe Scene in één van de produkties: De Herkuis (afgeleid van harlekijn). Werktuig heet niet voor niets Werk tuig. De groep ziet muziek als een instrument in de politieke discussie cn actie. Dat middel wendt zij menig maal aan om de situatie in de eigen woonplaats. Eindhoven, aan de kaak te stellen; de stad wordt gedomineerd door een multinational (Philips) en het CDA. Om de moed bij de betrekkelijk klei ne groep linkse in Eindhoven erin te houden, acht Werktuig het van belang om een stuk muzikale strijd cultuur in te brengen. De teksten liegen er niet om. Een citaat uit het liedje Jezus Christus: "Dit liedje zingen wij hier in Eind hoven vandaag, de stad van CDA, van Philips en van DAF. Als Jezus hier zou zeggen, wat ie vroeger heeft gepreekt, werkten die Jezus in het graf". Het uit acht personen bestaande muziekcollectief Werktuig is er in de loop der tijd steeds meer achter geko men hoe belangrijk het is om gedach ten, gevoelens, overwinningen en nederlagen tot uitdrukking te bren gen. De muziek heeft als basis volks muziek, maar is beihvloed door de hedendaagse popmuziek en het socia listische lied. B'Bwana Filmliga zoekt z.s.m. TECHN. MEDEW. (20 uur p.w.) Taken: Onderhoud Reparatie - Bar inkoop/voorraad beheer Schoonmaakwerkz. Plaatsing geschiedt volgens T.A.P. regeling. Voorwaarden: - 23-60 jaar. - min. 112 jaar werkloos CAO-welzijnswerk Soil, binnen 10 dagen aan Het bestuur van Stichting ASSURANCETOURIX POSTBUS 202, VLAARDINGEN Warmletechnlsch bureau Schilperoort bv Warmtetechnisch bureau SCHILPEROORT B.V. houdt zich bezig met het installeren van warm- tetechnische, luchttechnische en sanitaire in stallaties in utiliteits- en woningbouwprojekten in het gehele land. Op ons kantoor te Rotterdam kunnen wij plaatsen: Leeftijd 20-24 jaar. Opleiding M.T.S.-werktuigbouw en A.C.I.-op- leiding, centrale verwarming en luchtbehande ling. Leeftijd 18-23 jaar. Opleiding M.T.S.-werktuigbouw. Geboden wordt een prettige werkkring en een prima salariëring. Voor nadere informatie kunt u zich overdag wenden tot ons kantoor te Rotterdam, tel. 010- 158422. Kontaktpersoon is de heer Van der Helm, 's avonds bereikbaar onder tel. nr. 01834-2558. -> Gevraagd voor part-time Nette winkeljuffrouw Tel. inlichtingen na 12.00 uur 010 - 712703 of na 19.00 uur 010 - 503420. Chemischreinigingsbedrijf CENTROL CLEAN B.V., Hof van Spaland 60,3121 CC Schiedam. "Als ik denk aan mijn land, bloed ik een vulkaan". Woorden die tekenend zijn voor het verdriet van de uit Chili gevluchtte leden van de muziekgroep Karaxü. De formatie zingt en ver tolkt folkloristische muziek uit Chili en andere Latijns-Amerikaanse lan den. Daarbij maakt zij, naast de traditionele zampona's gitaren en charango's, gebruik van instrumenten van westerse oorsprong, zoals dwars fluit, viool en cello. Patricio Manns richtte in 1974, samen met een Franse fluitist en vier Chileense musici in Parijs Karaxü op. Voor de groep is het uitdragen van Latijns-Amerikaanse folklore een symbool van cultureel verzet tegen de onderdrukking waar de bevolking van Zuid-Amerikaanse landen onder gebukt gaat. Het lied van de verban ning een dagelykse realiteit voor een miljoen Chilenen, maakt deel uit van het repertoire, evenals by vele andere zangers en dichters die door middel van muziek het recht opeisen om te leven in het eigen land. Ook uw advertentie had hierbij kunnen staan, i inlichtingen hierover.- 010-13.21.70 Karaxü: Latijns-A merikaanse folklore. i, slaapkamers, Japanse meubel- Hierbij zullen o I™ Bankstellen, ee tjes, vitrinekasten, Mah. linnenkast, salontafels, noten- jten dressoir, dekenkisten. Div. kantoormeubilair, ...o. 2 conferentietafels met armstoelen w.o. met leder, stalen bureau's, tekentafels, 2 houten direktiebureau's, - Perz. en andere vloerkleden, vloerbedekking. Diverse hangklokken, w.o. Friese staartklok, stoeltjes- klok, regulateursklok, kolompendule, torenklok, school- klok, comtoiseklok. -wasautomaat, een- prenten, aquarel- Een goede vakantie begint met een trouwens ook uw vakantiereis goede voorbereiding. bespreken. Ook nu zijn er nog moge- De Bondsspaarbank helpt u daarbij. lijkheden voor een aantrekkelijke auto-, Bijvoorbeeld met het omwisselen van bus- of vliegvakantie, uw Hollandse guldens in marken, Met de vakantieservice van de francs, lires of peseta's, met handige reis- Bondsspaarbank is uw vakantie goed I cheques of een prima reisverzekering. voorbereid. Bij de Bondsspaarbank kunt u Kom dus even langs voor u op reis gaat. Hoofdkantoor: Lange Nieuwstraat 195 Kantoren: St. Liduinaplein 4 - Rembrandtlaan 41 - Leliestraat 1 - Lorentzlaan 68 - Mgr. Nolenslaan 412 Dr. Wibautplein 63 - Populierenlaan 5 Peter v. Anrooylaan 180/hoek L Zimmermannplein

De Havenloods | 1981 | | pagina 6