gRItX 'Turnen wordt door kranten stiefmoederlijk behandeld' Agenda v*"39,75 3I4?5 MfLOTO EXCELSIOR-VELD DOELWIT VAN VERTO-JEUGD s/',n^K verban autobussen Huldiging kampioenen gaat op de helling IANGS WATERWEG ter meunen natuurlijk Soms enkele regels op de laatste pagina Na fusie samen naar stadhuis Tafeltennis slaat alarm termeulen natuurlijk Nieuw plan voor MSV's oefenveld ter meulen natuurlijk Oosterman bij Both/Partners Befaarden rijden vierdaagse Geen verschil? (tKC Maassluis presteerde het om in 1$77 maar liefst vierentwintig uur aan één stuk te korfballen. Het record hield drie jaar stand. In 1980 \yerd het verbeterd door het Udense .Sirene dat een uur meer speelde. De Maassluizers maken nu serieuze Minnen om het weer terug te pak- kèn. Het plan is om dan dertig uur te Welen. De bedoeling is om de record- pöging eind mei/begin juni 1982 te liken plaatsvinden. geen kleedlokalen Iti de handbalsector zit HVK in de hoek waar de klappen val len. De Kethelse club verliest in maart 1982 de kleedruimten in de nabij de Joppelaan gelegen school. Wethouder Herman Posthoorn meld de, dat hij spontaan geen oplossing weet om HVK weer onderdak te beengen. "Het minste, dat we kunnen doen, is met HVK gaan praten". Vanuit de sportraad kwam de sugges tie om enkele Poratakabins aan te schaffen: "Eerst voor HVK en later voor verhuur aan andere verenigin gen, wanneer zij bij toernooien of door andere oorzaken extra of ver vangende kleedruimten nodig heb- ben geen circuit Tijdens de sportraadvergadering kreeg de Autocrossclub Schiedam uiteraard aanwezig - weer de lachers op de hand. Bestuurslid Saas merkte op, dat de wethouder in een vorige bijeenkomst had gezegd, dat de ACCS pas een circuit toegewezen kon krijgen, wanneer zij lid is van de KNAC. "En de KNAC stelt, dat we alleen lid kunnen worden wanneer we een parkoers hebben. Zo blijven yK in een kringetje rond draaien". De Schiedamse sportwethouder kfgastte zich te ontkennen, dat hij iets tfergelijks ooit had gezegd. "Op Sphiedams grondgebied is gewoon gêen stukje grond vrij voor een cross- cjub", voegde hij er aan toe. Vlotte witte pantalon... f Prettig dragende katoenen panta- f Ion in strak model. Maten 36 t/m 46. Nog géén vijftien gulden. Op zóek naar speelruimte MAASSLUIS - Door met een draad- schaar telkens het hek rond het vier de veld van Excelsior M te vernielen, poogt de jeugd uit de Vertowijk zich een weg te banen naar meer speel ruimte. Daarbij weten ze zich (vol gens ooggetuigen) gesteund door sommige ouders. Dat heeft al geleid tot een confrontatie met Excelsior's terreinbeheerders, die de „indringers" wilden verwijderen. Een bestuurslid van de voetbalclub werd getroffen door een steen en liep verwondingen aan het gezicht op. Danig geschrokken door het geweld, waarschuwde Piet de Groot (voorma lig voorzitter van Excelsior en nu vice voorzitter van de sportraad) voor es calaties: „Excelsior is ongewild be trokken geraakt bij een door de wijk gezocht conflict met de gemeente. Het wordt tijd, dat de rust terugkeert. Lukt dat niet, dan verzeilen we wel licht in situaties, waarin het mogelijk Piet de Groot wijk weinig bewegingsruimte is." „We staan machteloos tegen de Kalmerende woorden sprak tevens jeugd", verzucht voorzitter Ab van wethouder Koos Smit. „De proble- Dijk. „De sportraad en de politie zijn matiek is bekend", meldde hij de door ons ingelicht. Verder zijn we, in delegatie. „Ik meen echter, dat op dit principe, niet in staat iets te onder moment een gesprek met de sport- nemen". raad niet de oplossing kan brengen. In de wijk spelen zich zaken af, die Via goed onderhoud, zo voert hij aan, de gemeenteraad en B. W. raken." tracht zijn vereniging de van de ge- Hoewel men op het stadhuis vindt, meente gehuurde velden in optimale dat de Verto-jeugd wel degelijk mo- conditie te houden. „Voor het vierde gelijkheden heeft om zich bezig te veld is dat nu wat problematisch. Dat houden (het trapveldje aan de zuid- wekt wrevel op bij onze mensen. Dat zijde, terwijl op een steenworp af- zijn vrijwilligers, die in hun vrije tijd stand bij de sporthal en bij de Juliana en voor nul-komma-nul cent vergoe- Scholengemeenschap grasweiden in ding bezig zijn. Het is gebeurd, dat overvloed zijn) wordt toch het idee gerepareerd gaas een uur later alweer bestudeerd om langs de Lijnbaan een was opengeknipt. Ook is een pupillen- speelveldje te creëren van vijfentwin- doel finaal gesloopt. Ik kan me voor- tig bij ruim zestig meter. Daarvoor stellen, dat dan momenten ontstaan zal Excelsior een deel van zijn vierde waarop mensen hun geduld verlie- veld moeten inleveren. De kosten van zen" de operatie worden geschat op circa achtduizend gulden. Zover mag het niet komen, vindt Van Dijk. „De bewoners van de Vertowijk Dupe moeten inzien, dat onze veldem geen wordt, dat mensen hun hoofd verlie- kwartier, het niet laten komen: „We zen". distanciëren ons krachtig van het ste- Zover wil ook de bewoners-delegatie, nen gooien en het aanbrengen van die bij de sportraad kwam pleiten vernielingen. Dat neemt evenwel niet helemaal de dupe van de controverse met een oplossing komt of snel maat- voor meer speelruimte in het Verto- weg, dat er voor de kinderen in de tussen gemeente en wijkbewoners, regelen neemt". SCHIEDAM - Het hoge woord Is eruit. Lang heeft het grote ongenoegen bij de turners op het puntje van de tong gerust. Geen onvertogen woord echter. Slechts sierlijke vogelnestjes, gewaagde oefeningen op de brug-ongelijk en- acrobatische toeten op de evenwichtsbalk. Tot enthousiasme van de talrijke toeschouwers, die de onderlinge wedstrijden plegen te bezoeken. De vonk komt evenwel niet verder, want de journalisten, die dat moeten doorgeven, schitteren door afwezigheid. Daar wringt de (gymnastiek)schoen. „We worden stiefmoederlijk behandeld". Want waarom mag het grote publiek daarvan via t}e krantenkolommen niet meesmuilen, zo vraagt de gymnastiekvereniging Alliantie zich af. Wel volop voetbal. Wat minder aandacht voor andere sporten. Het turnen evenwel wordt afgescheept met enkele regels, die nota bene worden weggedrukt op de laatste pagina. „En dat zijn verhoudingen, die niet reeèl zijn", vindt Frans van Dun. Temeer, omdat het turnen een aanhang heeft, die zich qua omvang makkelijk kan meten met die van het voetbal.Aleer gymnastiek in de krant", is dus de slogan waarmee het offensief tegen de media wordt geopend. door GERARD S. VERVER naam en toenaam wordt genoemd. %Weer zo'n activiteit van Alliantie. Met 165 turners - groot en klein - werd Dat ontbreekt echter". Van ons mogen ze. „We hebben lang genoeg in het verdomhoekje gestaan. Dat geldt niet alleen voor onze club, maar ook voor de andere verenigin gen. Volop activiteiten, maar nooit is er in de kranten iets van terug te vinden", aldus van Dun. „Is het nu Voor de voeten zo'n moeite om eens een foto te plaatsen. Meestal blijft het beperkt Kansen om dat turnen van nabij gade tot een artikeltje, als het al zover te slaan z(jn er legio, wordt ons kran- komt". tenmensen voor de voeten geslingerd. Alliantie's voorzitter Piet van Wame- Zo manifesteerd het, bü het Konink- len beaamt dat volledig. Hem wordt jjjk Nederlands Christelijk Gymnas- immers op bijna iedere jaarvergade- tiek Verbond (KNCGV), aangesloten ring weer verweten, dat er nauwelijks Alliantie zich niet alleen op de eigen iets van de verenigingswedstrijden de onderlinge wedstrijden, maar ook op vorige week de avondvierdaagse gelopen. van drie jaar net zo goed als voor de dames van zestig", weet van Dun. „Trouwens, als ik de meisjes van veertien, vijftien jaar in de ringen be zig zie, dan neem ik daar telkens mijn petje voor af. Voetbal mag dan voor het schrijven van een verhaal meer spectaculair lijken, dat wat die meis- gen, dan moet hij daar net zoveel ple- jes doen. vind ik grandioos". zier aan beleven als de laatste". een bepaalde richting gedwongen", legt hü vervolgens uit. „We zorgen ervoor, dat iedereen op zijn niveau bevrediging vindt. Of dat nu een der degraads- of een keurturner is, het maakt niet uit. Als het de eerste lukt een oefening onder de knie te knj- kolommen van de locale bladen be reikt. „Echt, we doen er alles aan om dat te veranderen", laat hij zijn gehoor dan weten. „We bellen, schrij ven en vragen. Het haalt niets uit". kringwedstrijden en turn-inns. jes doen, vind ik grandioos". Recreatief Doorgaan De pogingen om de heren journalis ten te bewegen hun schrijfmachines af en toe in dienst te stellen van het turnen hebben weinig effect gehad. Van Dun: „Maar we weten, dat het bij de leden leeft en dat geeft ons de motivatie om door te gaan Of dat ooit volledig het beoogde re sultaat zal opleveren, wordt - gepro jecteerd tegen de ervaringen - in twij fel getrokken. Piet van Wamelen: „Als vereniging vind je altijd, dat je te weinig aan je trekken komt. Slech ter, dan het nu is, kan het in geen ge val. Nu staan we op nul. Mocht er twee of drie keer per jaar een verhaal tje uitrollen, dan is dat al vooruit gang". Voetballers hebben het, zo wordt vastgesteld, heel wat makkelijker. „Ze hoeven maar een kik te geven en hun belevenissen worden breed uitge meten. Dan mag turnende Marietje iedere week lezen, dat haar buurjon gen Pietje met zijn elftal prima pres teert. Als ze echter zelf twee keer per jaar een wedstrijd heeft en daar in de prijzen valt, dan blijft dat onbespro ken", schertst van Wamelen. „BÜ dat turnen zijn vele duizenden mensen - peuters van drie tot bejaarden - ac tief betrokken. Die zouden er trots op zijn, wanneer hun club eens met iuni£<ucii niciui i loiia voji ïvuii. „Dat is geen gebeuren achter gesloten drie gymnastiekverenigingen, bestaat deuren. De lessen zijn voor iedereen voornamelijk (geschat wordt 98 pet) toegankelijk". uit recreatieve turners. Piet van Wa- Daar zwoegen namelijk de jongens en melen (36), al vijfentwintig jaar lid meisjes aan het bijschaven van de van het verbond en inmiddels tien oefeningen. De één geleid door het jaar voorzitter van een turnclub, motief om een hoge plaats te halen heeft daar geen moeite mee. „Ieder- op de wedstrijden en de ander- om een heeft tegenwoordig de mond vol slechts een uurtje recreatief bezig te van recreatiesport. Sinds onze oprich- zijn. ting in 1913 doen wij niet anders". „Om het even wat het doel is, ieder een beleeft evenveel plezier aan dat Bij Alliantie wordt ieder lid in zijn turnen. Dat geldt voor de kinderen waarde gelaten. „Niemand wordt in i SCHIEDAM - Het stadhuis op de Grote Markt vormde het decor voor de ploegpresentatie van de rennersclub "Schiedam/Harga". Het was voor het i eerst, dat de door Houthndel Frans van Thiencn gesponsorde nieuwe wieier I combinatie zich, na de fusie tussen "Schiedam" en "Harga", presenteerde. Vijfentwintig renners -waaronder twee meisjes, veteraan Manus Brinkman en zijn zoon Jan- hadden zich in het gele tuniek van Van Thiencn gestoken, il De houthandel was voor de fusie al sponsor van "Schiedam". Van Thiencn 1 zinspeelt met de gedachte een amateurploeg onder zijn hoede te nemen. SCHIEDAM Door NOAD en Ko- vernieuwd. Wanneer de gemeente het renbeurs is de alarmklok geluid, materiaal beschikbaar stelt, kunnen Beide tafeltennisclubs stellen, dat de we ook best die vloer zelf wel leg- accommodatie in het Korenbeurs- gen", gebouw aan de Lange Haven niet meer kan voldoen aan de toegeno men vraag naar trainingsuren. Het leggen van een houten vloer in de galerijen kan enig soulaas bieden. Een dergelijk verzoek is twee jaar geleden al in de richting van het college van B&W gegaan. Nog steeds wordt op antwoord gewacht. Korenbeurs-voorzitter Jos Clazing, vergezeld van zijn NOAD-collega Marcel Hoogwerf, confronteerde onlangs de sportraad met de kwestie. „Onze leden willen meer trainen", zo stelde hij. „Wij kunnen dat echter niet honoreren. Topspelers hebben al met opstappen gedreigd. Zover is het in mijn vereniging niet gekomen. Bij NOAD wel". Tevens stelde hij, dat de tafeltennisclubs de inschrijving nieuwe leden heeft moeten stoppen. „En daarmee is tafeltennis in deze stad langzamerhand de enige sport, waar uitbreiding ondenkbaar is", al dus Clazing. Inmiddels heeft hij zelf uitgezocht, „waar de zaak vastligt". Meldt hij verder: „Het rapport ligt bij Openba re Werken. Daar had men mij be loofd het begin juni naar het college te zenden. Dat is niet gebeurd". Hij voert aan, dat de clubs best be reid zijn om zelf de handen uit de mouwen te steken. „De kleedloka len zijn al verplaatst en de verlichting Frits Quadt terug bij Juventus SCHIEDAM/MAASLUIS - Frits Quadt is terug bij Juventus. De ex- voorzitter van de Schiedamse bas ketballclub is enige tijd actief geweest bij de concurrentie. Nu gaat hij de dames trainen. Hij volgt bij Juventus Frits Spaak op, die naar Devil Devils is vertrokken. Herentrainer blijft Karei Verwer. Het Maassluise Green Eagles kende geen vacatures. Daar blijven Jaap Boon en Cecs Brugman resp. de heren en de dames trainen. Op warme zomeravonden... kunt u weer lang in de tuin zitten bij deze gezellige buitenlantaarn. Zwart kunststof uitvoering met amberkleurige reliëf glasbol. Porse leinen fitting voor normale lampen tot 75 Watt. Hoogte 34 cm en ron de bol van 21 cm. Van 24,95 voor Daarmee is natuurlijk de vraag, waar om het turnen uit de schijnwerpers van de kranten blijft, niet opgelost. Het hoge woord is er wel uit, maar het onrecht, dat het turnen volgens Alliantie continu wordt aangedaan, is de Rijnmond niet uit. Wellicht helpt het pleit van Frans van Dun: „Het is moeilijk paralellen te trekken met voetbal. Toch vind ik, dat een turn ster qua lichaamsconditie en concen tratie meer in haar mars heeft dan een voetballer. Als die balvaardigheid en techniek heeft, staat hij in het eer ste. Daar heeft hij wel tien anderen naast zich. Heeft bovendien momen ten waarin hij zich kan hervinden. Een turner staat er helemaal alleen voor. Die moet individueel en in op perste concentratie een oefening zet- ten. Ik geef het je te doen". MAASSLUIS - Het oorspronkelijke plan om bij MSV'71 een gedraineerd grastrainingsveld aan te leggen, is voorlopig van de baan. Dat meldde wethouder Koos Smit tij dens de juni-vergadering van de sport raad. Hij voegde er aan toe, dat hij mogelijkheden ziet om het sportpark in de Steendijkpolder te verrijken met een kwalitatief beter (verhard?) trainingsveld. Hij beloofde op korte termijn met nieuwe voorstellen te ko- Voor donderdag 2 t/m woensdag 8 lull. Kort en vlot... Damesnachthemden van sterke kwaliteit. In de maten 36 t/m 44. Normaal 29,95 A|f)p SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Met een verjonging van het eerste dames team wil Both/P de basis leggen voor een op langere termijn geplande terug keer naar de derde divisie. Trainer wordt de van Kangoeroes afkomstige Herman Oosterman. Bij de heren blijft Paul Eikelenboom eerste man, bijgestaan door Peter van der Gugten. Oud-international Joop Tinkhof gaat aan de slag bij de heren van het Vlaar- dingse Broleco. Hij volgt Paul de Haan op, die wel samen met Leo Ebeli de dames blijft trainen. In Maassluis veranderde er bij MVC niets. Cees Vijfwinkel prolongeert de training van de damesselectie, terwijl Koos van Katwijk de heren blijft lei den. Overigens weet het herenteam zich versterkt met de komst van Frans Plieger, die voorheen speelde bij derde-divisieclub S ril ash'6 6. Het Vlaardingse Holy moest op zoek naar een damestrainer, omdat Peter Droppert vertrok. Alex Moret is de nieuwe man. Eimert Veenendaal ver lengde zijn verbintenis bij de heren. HONKBAL: zondag Schiedam Harga 14 uur Schledam-Rooswljk, Maassluis Kooy laan 14 uur MSV'71-Laakkwartier, Den Haag 14 uur Celerltas-Groenoord, Haarlem 14.30 uur. Onze Gezellen-Vlaardlngen/ Holy; woensdag Vleardingen Zwaluwen laan 19 uur Groenoord-St.LodewIJk. SOFTBAL: vrijdag Schiedam Harga 19 uur Schiedam-The Hawks(h), Gouda 19 uur The Braves-MSV71(h), Vlaardingen Zwa luwenlaan 19 uur, Holy/Groenoord- Compri(h); zondag Rotterdam 10 uur Sparta 2-Schiedam(d)maandag Vlissingen 19.30 uur Green Sox-Spirit, Vlaardingen Zwaluwen 19.30 uur Vlaardlngen/Holy- MSV'71 (d); dinsdag Maassluis Kooylaan 19 uur MSV'71-SCR(h). CRICKET: zondag Utrecht 11 uur Kam- pong-Excelsior '20, Schiedam Harga 11 uur Hermes DVS-Sparta. WINDSURFEN: zondag Maassluis pas sengebied Schenkeldljk 13.30 uur Dewi- wedstrljden. WIELRENNEN: donderdag Maasdijk Korte Kruisweg 19 uur Ronde van Maas dijk. Het trimgebeuren De trimactiviteiten t/m woensdag 8 juli. FIETSEN: zondag 5 juli start VVV- kantoor Westhavenkade tussen tien en twaalf uur. Afstand: 30 of 45 km. Deelname: f.2,50 per persoon. TRIMMEN: donderdag 2 juli park 't Nieuwelant (verzamelen bij ingang complex vv De Hollandiaan); vrijdag 3 juli Zuidbuurt (parkeerplaats eind Geert Grootelaan); maandag 6 juli Holy (kinderboerderij Holywood); dinsdag 7 juli Oranjepark (dieren asiel). Aanvang telkens 19 uur. BOKSEN: woensdag 8 juli instuif gymnastieklokaal Dr. Albert Schweit- zersingel 19-19.45 uur tot 16 jaar en 19.45-21 uur vanaf 16 jaar. SPORT- EN SPELTEAM: woensdag 8 juli van 2-4 uur en van 19-21 uur grasveld Prof. Telderstraat/Prof. Rut- gerstraat. KANOVAREN: op mooie zomerse zondagen van 11 tot 15 uur koffïe- tochten. Verzamelen: Vlaardingse Vaart aan Holy-zijde tegenover jacht haven De Bommeer. trouwen au. CSlaghekstraat 36. Rotterdam Tei 82.76.00 y SCHIEDAM - Slechter dan vrijdag- aan-avond vele kilometers voort te avond konden ze het niet treffen, die duwen. zeven krasse 65-plussers uit het be- De deelnemers aan het Schiedamse jaardenhuis Harga. Het weer was be- wandelevenement - weer geleid door paald niet aantrekkelijk, maar ze Jan van Dongen - tieten zich door het maakten - gezeten in rolstoelen en miserabele weer van de laatste voortgeduwd door zeven jongeren - de avondvierdaagse af. Bloemen derhalve voor hen, maar ook - en waardering - voor de jongeren, die het op zich namen de wagens avond- niet ontmoedigen. De eerst drie avon den was het wel droog geweest en dat had 3116 wandelaars - vier meer dan in 1980 naar het startpunt in de Margriethal gelokt. SCHIEDAM- De huldiging van sport- kampioenen door de gemeente en de sportraad moet een gezellige en stijl volle bijeenkomst worden. Met mu- MAASSLUIS Door het trainings veld op het complex van de hockey- vereniging Evergreen niet volgens het door gemeentewerken ontwikkelde plan uit te breiden, kan de gemeente ruim veertienduizend gulden bespa ren. Toch komt die uitbreiding er, want de sportraad gaat nu het gemeente bestuur vragen het terrein te egalise ren en in te zaaien. De aanzienlijke lagere kosten kunnen dan worden ge dekt uit de post „onderhoud". Op vragen uit de sportraad antwoord de Klaas de Roo, lid van het sport- raadbestuur, dat er tussen beide plan nen geen verschil was. Oppervlakkig beschouwd zal dat best waar zijn, maar er was naar verluidt in het ge- meentewcrkenplan sprake van drai nage. Daarvan wordt nu niet meer ge sproken. Dus toch verschil ziek, een drankje en een conference, maar vooral flitsend. Dat is het advies van een werkgroep, die na de sfeer loze huldiging in september 1980 heeft gezocht naar een nieuwe for mule. De werkgroep, bestaande uit Arie Verlinde, Luud Snel en Jo van der Touw, heeft tevens vastgelegd wie er voor de huldiging kunnen worden uitgenodigd. Daarover zijn in het ver leden nogal eens misverstanden ont staan. Niet langer zal van iedere vereniging een willekeurig kampioensteam aan wezig zijn. Voortaan worden geïnvi teerd: standaardteams of individuele sportsmensen, die een kampioen schap behaalden op plaatselijk, dis tricts- of landelijk niveau. Ook junio ren, die in een seniorenklas uitkomen of op landelijk niveau kampioen zijn geworden, kunnen een uitnodiging verwachten. Tevens wordt de suggestie gedaan om een sportiviteits- en pechprijs en daarnaast ook een eervolle vermel ding uit te reiken. j Sportprijzen voor spotprijzen Bij Blankenburg Medaillehuis Met eigen graveerinrichting. Nieuwstraat 5 Maassluis Tel.' 01899 22048 Windsurfen in plassengebied MAASSLUIS - Op het plassengebied Schenkeldijk worden zondagmiddag windsurfwedstrijden gehouden door de Zeilplank- en Recreatievereniging Delfland. Gevaren wordt in vijf manches. De inschrijving staat voor iedereen open. Men kan tot één uur inschrij ven. Deelname is voor leden van „Delfland" gratis, anderen betalen f 2,50. De start van de eerste manche is om half twee. De prijzen worden beschikbaar gesteld door Dewi Sur fing. SOFTBAL - „Schiedam" kent geen va- canticstop. De drie durende onderbreking van de competitie wordt opgevuld met oe- genwedstrijden en met een softbal-mix- toernooi op zondag 12 juli.

De Havenloods | 1981 | | pagina 9