'Dit heeft niets met Lekkerkerk te maken' i NLOODS Winnaars mogen kermis openen tanken Gif-onderzoek GTB-terrein: vrijdag zaterciag voordeel - vrijdag zatere&ag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel Elektrische schrijfmachine Vendex 5613 649.- 16.95 Velours pullover 37.5® 8.95 Vendomatic portable T.V. Ultimatum verstreken Schielandziekenhuis verandert organisatie BON-, j Gratis op de i Spacetower I editiep SCHIEDAM Als stunt tijdens de bijzondere zomer-uitverkocp van nousestyle: MEUBELVEILING OP ZATERDAG MIDDAG 1 AUGU AS. tel. 01899-21872 'n Uniek, zomers aanbod voor lezers van dit blad: bij inlevering van de bo krijgt u gratis toegai tot de Spacetower. U betaalt dus tijdelijk slechts I 6,- p.p. i.p.v. f 9,-. (kinderen t/m 3 14 jaar: VV 3.- p.p. i.p.v. f i U bent welkom, elke dag vanaf Tel010-364811 SCHIEDAM Het G.T.B.-terrein in Schiedam-Zuid zal zo snel mogelijk na de bouwvakvakantie nader worden onderzocht op de aanwezigheid van gif. Het onderzoek, dat volgens de Inspectie van de Volksgezondheid zo'n twee manden in beslag zal nemen, heeft een afrondend karakter. De aard, concentratie en verspreiding van de giftige stoffen die in de bodem voorkomen, zullen dan bekend zijn. Tevens wordt duidelijk hoe groot de kans op verspreiding van het gif in de toekomst zal zijn. Aan de hand van die gegevens zal het onderzoek zich beraden over eventueel te nemen maatregelen. Ook de gevolgen voor het gebruik van de grond zullen daaruit voortvloeien. Het terrein is vooralsnog bestemd voor woningbouw. In dezelfde week dat de gasfabriek op het G.T.B.-terrein in Schiedam- Zuid gesloten werd, raakte in Utrecht een gasfabriek in op spraak. Het Utrechtse bedrijf liet „als dank voor 't aangenaam verpozen" de eigenaar van de grond een vergiftigd terrein na. De directeur van het Schiedamse be drijf vreesde dat het G.T.B.-terrein niet veel schoner was. Hij waar schuwde de gemeente voor de erfenis van „ouderwetse" produc tiemethoden. Zodoende kwam de Schiedamse gifaffaire aan het rol len. Inmiddels zijn er twee onder zoeken achter de rug en staat een afrondend onderzoek voor de deur. Dat er verontreinigde stoffen in de bodem van het G.T.B. voorkomen, is in de eerste maanden van dit jaar al bewezen. De Stichting voor Bo- demkartering Wageningen (Stiboka) voerde in opdracht van de directeur Gemeentewerken in januari een bo- demkundig onderzoek uit. De grond werd daarbij voornamelijk bekeken met het blote oog en „besnuffeld"; in vaktermen een organoleptisch on derzoek. Hiertoe werden 168 borin gen gedaan tot een diepte van vijf tot vijftien meter. Vastgesteld werd waar de grond vreemd rook of een rare kleur had. Aan bijna het gehele ter rein bleek een vreemd luchtje te zit ten en Stiboka sprak dan ook van een lichte tot matige verontreiniging. De Dienst Centraal Milieubeheer Rijn mond (DCMR) onderzocht enkele monsters in het laboratorium. Er Een onderzoeksteam, waarin Ge meentewerken, de DCMR, de Inspec tie van de Volksgezondheid en het Rijks Instituut voor de Drinkwater voorziening, ontwierp een program ma voor het afrondend onderzoek. De Inspecteur van de Volksgezond heid liet eind juni per brief zijn in stemming weten, zodat de gemeente aan de slag kan. Opdrachten aan fun- derings- en aannemingsbedrijven die het veldwerk moeten gaan doen lig gen ter verzending gereed. Conclusies Wethouder Zijdeveld (Ruimtelijke Ordening) wil nog geen conclusie trekken over de mate van verontreini ging. „Wat ik wel kan zeggen is dat de inspecteur van de Volksgezond heid heeft verzekerd dat dit niets met Lekkerkerk te maken heeft. De con centraties giftige stoffen zijn veel la ger. Toch moeten we het „gevaar" onderzoeken. We volgen hierbij de aanbevelingen van Volksgezondheid geheel op, want gifzaken kun je niet afdoen onder het motto: „We heb ben ook wel eens een boek over che mie gelezen". We hebben binnen de gemeente te weinig deskundigheid e uitgerust met de slimme korrektietoets o handig cassette-systeem e brede 33 cm wagen e duidelijk lettertype: cubic pica e zakkend segment Goed voor lijnrecht schrift steekwals en tabulator repeteer spatiebalk Kompleet met stevige kunst stof draag koffer. Van J2&r- voor Vlooienband Voor hond en kat. Tegen vlooien en teken. Lange perio de aktief. Met ge bruiksaanwijzing Snijbonenmolen Vlijmscherpe mes sen. Vacuumzuig- voet voor 'n vaste greep op de aan recht. Makkelijk schoon te maken Een "pull'' van de beste kwaliteit, 100% katoen. Lange mouw met naar keus een ronde- of V-hals. Kies uit de modekleuren bordo, raf, zwart, wit en Maten 48 t/m 54 POLAROID Polaroid SX-70 dubbelpak 2x 10 stuks direkt- klaar kleurenfoto's, 8x8 cm. Met foto garantie. Van 42r50 Met 31 cm beeldbuis. Geschikt voor ontvangst van alle zenders in VHF en UHF. Speelt op lichtnet of 12 Volt accu. Met inge bouwde telescoop antenne. Van 239r- voor VROOM DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 12 Tekenwedstrijd afgelopen SCHIEDAM - De tien beste teke naars, die een tekening over de kermis maakten, zullen zaterdag 1 augustus hun spectaculaire prijs in ontvangst nemen. Uit enkele tien tallen inzentjingen werden de tekeningen van Irani Deiana, Mi reille Immerzeel, Mike Kruys, Mare Monster, Misja Nobel, Mar tin van Rees, Claudia en Sally Ro- so, Rens Stok en Linda Wark uit- De winnende tekeningen. gekozen. De gelukkige meisjes en jongens mogen zaterdag 1 augus tus om kwart voor twee de Burge meester van Schiedam assisteren bjj het openen van de kermis. De botsauto's, de draaimolen en de poffertjeskraam zullen daarbij zeker niet overgeslagen worden. Een muziekkorps zal de opening van de kermis op het Emmaplein nog verder verlevendigen. SCHIEDAM - Het ultimatum, dat het college van Burgemeester en Wethouders aan de krakers van pand aan de Noordmolen straat stelde, is verstreken zonder incidenten. De krakers werden vorige week verzocht het pand per maandag 27 juli te verlaten. Don derdag 23 juli wilden zij met be hulp van een advocaat een be zwaarschrift hiertegen opstellen. De advocaat vertelde hen evenwel een protest niet nodig was. Tenslotte betrof het slechts een verzoek van het college. Burgemeester en Wethouders be nutten, na het verstrijken van het ultimatum, de mogelijkheid om een ontruimingsbevel op te stel len. De krakers hebben maandag enkele uren tevergeefs gewacht op de komst van eventuele ambtena ren. Ook raadsleden of en fractie voorzitters hebben nog niet gerea geerd op de brief, waarin de kra kers hun bedoelingen uiteen zet ten en om een mening vroegen. om een gedegen onderzoek op poten te zetten". Sanering Tijdens het afrondend onderzoek zal het G.T.B.-terrein opnieuw door boord worden. Op vijftien punten worden peilbuizen geplaatst, waar mee de beweging van het grondwater in kaart kan worden gebracht. Met behulp van dertien ondiepe grond- en grondwatermonsters zal gezocht wor den naar giffen als tolueen, benzeen, ammoniak, lood, kwik en arseen. Het productieproces van de gasfabriek, die vroeger op het terein stond, ma ken de aanwezigheid van deze stoffen in de grond aannemelijk. Op een cen traal punt wordt een boring van 18 meter diep verricht. De plek is geko zen op grond van technische moge lijkheden (op sommige plaatsen lig gen funderingen van gebouwen, waar door het boren bemoeilijkt wordt) en op grond van de verspreiding van gif, voor zover die tot nu toe bekend is. De bodem van het GTB-terrein word Verontreinigde stoffen komen meer midden op het terrein dan aan de randen voor. De eventueel te nemen maatregelen zjjn sterk afhankelijk van de uitslag van het onderzoek. Ze lopen uiteen van bewaking van kwaliteit van de nog eens grondig onderzocht. bodem en het grondwater (door be monstering) tot sanering van de grond. De risico's voor de gezondheid van mens en dier en met het oog op de woningbouwplannen de mo gelijke aantasting van leidingen, ka bels, funderingen zullen bij het tref fen van maatregelen de doorslag geven. SCHIEDAM - Het Nolet- en het Ge- gustus samengaan. Het nieuwe Schie- meenteziekenhuis zullen vanaf 1 au- landziekenhuis, dat zodoende ont staat zal geleidelijk de organisatie veranderen. De fusie tussen beide zie kenhuizen is na zeven jaar voorberei ding een feit. Het veilig stellen en ver beteren van de ziekenhuisvoorziening in het Schiedamse gebied is de be langrijkste aanleiding geweest i het samengaan. De directies vreesden dat de kwaliteit achteruit zou gaan door de concurrentie. Dure appara tuur kan dan moeilijker aangeschaft worden, terwijl - door de verminde ring van de gemiddelde verpleegduur - de bedbezetting afneemt. Aangeboden door: DE HAVENLOODS I Geldig voor max. 4 personen, J t/m 30 sept. 1981 j Aantal volwassenen: ^^antal kinderen t/m 14 jaar: je moet ex maat ojt kennen f HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur DONDERDAG 30 JULI 1981 30e JAARGANG NO. 28 VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur Tijdens de Bijzondere Zomer- uitverkoop van Housestyle van 16 juli t/m 6 augustus geven wij kortingen tot 25% op een fiks aantal prachtige meubelen. Van komplete zithoeken tot donzen dekbedden! Bovendien wordt er op zaterdagmiddag 1 augustus a.s. een openbare meubel- veiling gehouden in onze meubelshowrooms aan de haven van Maassluis. Aanvang 15.00 uur. De prachtigste meubelen komen onder de hamer van erkend veilingmeester Kroes. Kijkdagen: Tot a.s. zaterdagmiddag 15.00 uur. Muziekkorps O.B.K. krijgt geen subsidie SCHIEDAM Het subsidieverzoek van het muziekkorps „Oefening Baart Kunst" (O.B.K.) wordt voorlopig niet door Burgemeester en Wethouders ge honoreerd. Binnen de gemeentebegroting van 1981 zijn geen gelden beschik baar. Toch hoeft O.B.K. de moed nog niet op te geven. Wanneer het Sociaal Cultureel Plan in november van dit jaar behandeld wordt in de gemeente raad, kunnen er incidentele financiële mogelijkheden voor het muziekkorps ontstaan. Het Schielandziekenhuis zal in eerste instantie de samenwerking tussen de verschillende vakgebieden bevorde ren. De specialisten van beide zie kenhuizen komen uiteindelijk in één team te werken. Hierdoor kan de vakkennis vergroot worden, hetgeen de patiënt ten goede komt. De moge lijkheden voor patiënten om een be roep te doen op maatschappelijk wer kers, geestelijk verzorgers en psycho logen zullen verbeterd worden. Bo vendien wordt het makkelijker nieu we apparaten aan te schaffen door in tensiever gebruik. De naamsverandering (de eerste stap, die nog vóór de daadwerkelijke fu sie is gedaan) zal wellicht voorlopig niet zo effectief zijn. Zolang er nog twee gebouwen staan, is het handig om te weten in welk van de twee men moet zijn. Vandaar dat de twee „vleugels" alweer bijnamen hebben. Het oude Gemeenteziekenhuis wordt aangeduid met „Locatie BK" en het Nolet heet „Locatie SH", naar de straten waar de hoofdingangen zich bevinden.

De Havenloods | 1981 | | pagina 1