'Trechter barst van activiteiten' mÊÊrn 1 Opkomst: ruim een kwart van werklozen 43 21 ter meulen natuurlijk 000000000 17.50 OPLAGE 287.115 132170 132489 ter meulen natuurlijk 000000000 Kroon grijpt tweemaal in Activiteiten Jeugdhaven ter meulen natuurlijk 000000000 ^kleuren t.v> Winkeltje van Zijdeveld open Kinderen op zomerkamp ter meulen natuurlijk 000000000 deQhavenloods DONDERDAG 30 JULI 1981 31-574 SCHIEDAM - Dacht het bestuur van de Trechter drie maanden geleden slechts een uitgehold programma '81 - '82 te kunnen pre senteren door een schrijnend tekort aan personeelsleden, nu ligt er een alwéér dikker programmaboekje voor het komende seizoen. De Trechter, die zich inzet voor mensen zonder werk, krijgt er per 16 november twee krachten in vaste dienst bij. „We zijn daar be hoorlijk blij mee", vertelt Hans Verlinde, coördinator van het werklozenwerk. „Maar we hebben er ook hard voor geknokt. Een paar maanden geleden dreigde het activiteitenpakket drastisch ingekrompen te worden. Medewerkers die in de Werkverruimende Maatregel zaten moesten per 1 mei weg. We wilden niet weer met tijdelijke krachten opgescheept worden, maar nu eens structureel ▼oor een uitbreiding van personeel zorgen. In mei hingen er hier in de Ontmoetingsruimte nog spandoeken, met leuzen als: „Een Trechter zonder personeel; daar blijft niet veel van heel". Maar het is gelukt. Maija Hansen en Ton Kooyman worden nu nog via de TAP-regeling betaald, maar half november zijn ze in vaste dienst". Toch blijft er niet veel heel van de Trechter, zij het deze keer in positie ve zin. „De Trechter barst weer van de activiteiten", staat er op het nieuwe programmaboekje te lezen. Diverse organisaties werken mee om het cursusaanbod te vergroten, Zo heeft de Schiedamse Gemeenschap haar cursussenpakket uitgebreid met Noors, Zweeds, Italiaans en volwas seneducatie. In samenwerking met de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers start de Trechter een cursus „sociale tolk", aan Buiten landse Werknemers start de Trechter een cursus „sociale tolk", waarbij werkloze Turken meer leren over allerlei regelingen en wetten. Er is brie ksinvcnta rissen Opkopen w Non-feno metalen Sloopobjectcn g ■g R-V.S. soorten schadepaitijen "j O) 0I0-370S LinsdiotenstiaatJ c - Rotterdam f 5 KROMMENHOEK Bvj jaonuauimotTt een hNV/WAO-werkgroepVrouwen in de bijstand hebben een werkgroep opgericht. Er zijn kookcursussen van de Stichting Huishoudelijke Voor lichting. Noem maar op. Om kort te gaan heeft de Trechter een program maboekje opgesteld, dat niet alleen voor werklozen maar voor iedereen interessant is vanwege de volledig heid. Het is bij vele instanties te ver-; krijgen, waaronder de Trechter zelf, het arbeidsbureau, de sociale dienst en openbare bibliotheken. Speelfilms De Trechter organiseert zelf ook al lerlei nieuwe activiteiten. Op vrijdag ochtendden, eens in de veertien da gen, worden er speelfilms gedraaid in het Ontmoetingscentrum aan de Overschiesestraat 44. De Trechter wl projecten voor alternatieve werkgele genheid, zoals een tweedehands hout winkel, een fietsenwerkplaats en een tweedehandskledingwerkplaats gaan stimuleren. Willem Lagendaal, één van de onbetaalde medewerkers, zal proberen sportieve recreatie op poten te zetten. „Er wordt hier teveel ge rookt en koffie gedronken", vindt hij. „Er moet ook eens een beetje bewogen worden. Voorlopig kunnen we een paar uur per week gebruik maken van de gymzaal van de LEAO school aan het Oude Kerkhof en als 't mooi weer is kunnen we naar bui ten. Toch is 't een beetje moeilijk. Ik wil alle leeftijden door elkaar tegelijk laten sporten, maar je kunt natuurlijk niet mensen die in de haven door hun rug zijn gegaan „apie-apie" laten doen in de gymzaal. Voorlopig wil ik wat materialen aangeven, elke week iets anders bedenken, zoals bal spelen, zaalvoetbal en dergelijke. Het gaat in ieder gebal niét om 't win nen", zegt Willem Lagendaal. „Al met al kunnen we stellen dat de gemeente Schiedam behoorlijk in de beurs tas om dit allemaal mogelijk te maken", vindt Hans Verlinde. „We hebben weinig te klagen, hoewel we nog erg veel wensen hebben. Zo zijn we hard uit onze jas aan het groeien. Er komen elk jaar meer werklozen bij (1834 in juni '81 red.), waarvan on geveer 500 mensen de Trechter be zoeken. En dat aantal groeit ook. Dan komen er nog eens tussen de 130 en 140 mensen per maand naar de Informatiewinkel. We zijn aardig tevreden met die opkomst. Schiedam steekt wat dat betreft met kop en schouders noven andere gemeentes uit," besluit Hans Verlinde. ^Medewerkers van de Trechter. De tijd wordt u voorgeschoteld... Op deze fraaie wandklok in de vorm van een bord. 3 verschil lende kleuren en motieven. Met nauwkeurig batterij uurwerk. Loopt ca. 1 jaar op één batterij. 1 Jaar garantie. Van 29.50 van DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte --- periodieken De Havenloods B.V Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-135085 Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010-35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel tel.01807-16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land. Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice- ïmer: (van 8.30 tot 17.00 uur) deQhavenloods Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Redactie: M. Ames, tel. 352446 Medewerker editie Maassluis: M. Dcddema, privé 01899 11858 Sportredactie: G. Verver, privé 01899-17787 Dit is geen geld... Voor zo'n echt lederen heren mocassin. Met een ijzersterke loopzooi. Voor deze prijs kunt u nog eens een paar verslijten. Maten 4042-43-4445-46. In zwart of bruin. Van 34,95 SCHIEDAM - De bouw van een cre matorium is op losse schroeven ko men te staan. De Kroon schorste eind mei de goedkeuring van Gedeputeer de Staten (GS) op de kredietverle ning. Het kan tot 15 mei 1982 duren eer het Rijk een beslissing neemt. Dit is al de tweede keer dat de Kroon in grijpt en wethouder Zijdeveld (Ruim telijke Ordening) is daar zeer verbol gen over. Hij noemde de wijze van werken van het Rijk „onbehoorlijk. Volgens de Provinciewet mag een schorsing maximaal een jaar duren. Daarna moet de Kroon de besluiten van GS goedkeuren of vernietigen De gemeente Schiedam verwachtte de beslissing rond het crematorium al in juni van dit jaar, want de Kroon schorste in juni '80 een verkjaring van geen bezwaar van GS. Deze ver klaring was evenwel gekoppeld aan de goedkeuring van de gemeentebe groting, welke GS in maart '81 verschafte. Door de begrotingspost voor de bouw van het crematorium vanaf die datum te schorsen is i een jaar uitstel bereikt. Wethouder Zijdeveld wil nu Schiedamse politieke partijen op wekken om partijgenoten uit de lan delijke politiek te mobiliseren. Bo vendien wil Zijdeveld dat Schiedam op landelijk niveau voortrekker wordt van het idee, dat elke gemeen te een eigen crematorium kan bou- *Tijdens een rondleiding door de molen kunnen de kinderen zien hoe graan tot meel vermaald wordt. SCHIEDAM - Hoewel de Jeugdland activiteiten achter de rug zijn, wor den er toch nog genoeg evenementen voor jong Schiedam georganiseerd. De Jeugdhaven Nieuwland verzorgde deze week al twee activiteiten. De komende week is er ook weer het een en ander te doen. „Rhoonse Grienden". Iedereen die mee wil kan zich op maandag 3 augus tus tussen elf en één uur opgeven. Ook ouders die de kinderen per auto willen vervoeren (tegen vergoeding van benzinekosten) kunnen zich mel den via telefoonnummer 738671). De benzinekosten) kunnen zich melden via telefoonnummer 738671). De tocht begint om tien uur bij de Jeugdhaven aan de Albardastraat 65. Om drie uur is iedereen weer thuis. De kosten per kind bedragen vijf gulden. Donderdag 6 augustus wordt er een bezoek aan molen „de Vrijheid" gebracht. Om half drie vertrekt ie dereen vanaf de Jeugdhaven. In de molen wordt een rondleiding gege ven. Om vier uur zijn de kinderen weer terug^ Iedereen kan zich op woensdag 5 augustus opgeven. De mi nimum leeftijd is acht jaar. De kos ten per kind bedragen een rijksdaal der. Om half zes wordt iedereen weer bij de Jeugdhaven verwacht voor het nuttigen van de avondmaaltijd. De kinderen, maar ook volwasse nen, kunnen dan zelf stokbrood bakken op een houtskoolvuurtje. Wie Dinsdag 11 augustus worden er in de Jeugdhaven vliegers gemaakt. Vanaf half twaalf kan iedereen naar eigen ontwerp een vlieger in elkaar zet ten. Om één uur worden de creaties in het Beatrixpark getest. Ieder een kan meedoen. De kosten be dragen een rijksdaalder. Bromfietser krijgt onverwachte hulp SCHIEDAM - Twee patrouillerende agenten, die een bromfietser wilden aanhouden, kregen het zwaar te ver duren. De bromfietser, die zonder licht reed, kwam in de Fultonstraat ten val. De agenten stapten uit om te kijken wat er aan de hand was. Drie bewoners van de straat kwa men de gevallen man echter te hulp en schopten en sloegen de agent. De bromfietser maakte van de ge legenheid gebruik om de benen te De agenten zagen zodoende alleen kans de bromfiets mee te nemen naar het bureau. De bestuurder kwam hem de volgende dag ophalen en ont- ving alsnog een boete voor het rijden zonder licht. Een voordelige aanbieding... Textielbehang op rollen van 8,15 m lang en 65 cm breed. In geel, rood, blauw of groen. Per rol van 29,90 nu slechts De redactie van de HAVENLOODS ontving vorige week een ingezonden brief van de journalist Kor Kegel, die, geinspireerd door een opmerking van de Bewonersvereniging Zuid, wethou der Posthoorns sociaal cultureel plan met diens recepten uit onze rubriek „Eet Smakelijk" vergeleek. „Wat levert tenslotte de hele poespas rond het sociaal cultureel plan Op?" vroeg Kor Kegel zich in zijn brief af. „Pre cies: gebakken peren. Maar een kant en klare maaltijd, die wij gezien Post hoorns eetrubriek zouden kunnen verwachten, zit er niet in". Wethou der Posthoorn liet het er niet bij zit ten en hoopt middels een ingezonden brief Kor Kegel van een passend ant woord te voorzien. De redactie. Beste Kor, wat schrijf je nou! In de Havenloods van 16 juli j.l. kom ik zowaar een ingezonden brief van jouw hand tegen. Het lijkt mij voor jou een wat ongewone plaats, het gaat je echter goed af. Iets anders had ik ook niet verwacht van een journa list. Je vraagt je af „waarom al die prutsels ook nog eens door een wet houder in de krant moeten worden gezet". Wat dacht je, gewoon omdat ik het leuk vind. De relatie, die jij tussen de peren (al of niet gebakken) en het sociaal cul tureel plan legt, is ook terug te vin den in het artikel op de voorpagina van de Havenloods van dezelfde da tum. In dat artikel stelt de Bewoners vereniging Zuid, dat ik zelf met de gebakken peren zou zitten. Ter ge ruststelling, dat is niet zo, echter me dewerking aan het sociaal cultureel plan is zeer gewenst. Alleen als alle betrokkenen samen streven naar een zo goed mogelijke inzet van midde len, kan het een goed plan worden. De reacties op de persconferentie van 3 juli stellen mij dan ook niet teleur. De uitnodiging om naar Schiedam Zuid te komen zal ik zeker aanne men, in feite is dat al toegezegd. Zie daarvoor de procedure, waarin is op genomen dat in elke wijk een hoor zitting zal plaats vinden. Zoals je ziet. Kor, valt het allemaal best mee met de ontwikkeling van het socuplan. Jouw bezorgdheid stel ik evenwel op prijs. Ik kan je echter PER WEEK Q95* VANAF Hmeo verhuur bv verzekeren, dat er een zeer complete maaltijd te verwachten is. Spijkers met koppen zullen er echter niet in zitten. Bij jouw conclusie, dat de moed zou ontbreken om spijkers met koppen te slaan, maak je een denk fout door moed en behoorlijk be stuur door elkaar te halen. Een veran dering zal immers alleen mogen plaats vinden als de betrokkenen in staat zijn één en ander op te vangen. Kor, dat jij eten onmiddellijk met schranzen gelijk stelt, is bepaald geen socialistische gedachte. Voor jou daarom een citaat uit het boek „Om de vrye mens der gemeenschap" van Koos Vorrink. „Ons zedelijk bewustzijn verwerpt niet het eten, dat strekt tot het stil len van de natuurlijke honger. Wij verwerpen evenmin het eten, dat in de vorm van een goed verzorgde ge meenschappelijke maaltijd tot een feest kan worden. Integendeel! Het kan uitdrukking zijn van een geest van oprechte kameraadschap en saamhorigheid, die door het feest niet alleen tot uitdrukking ko men, maar er op hun beurt weer op nieuw door worden versterkt. Wij verwerpen zelfs niet het zinnelijke genoegen van „lekker eten" en het schijnt ons geen bijzondere verdiens te toe een smakelijk toebereid maal niet te kunnen onderscheiden van één dat aangebrand is en niet gaar. Ons zedelijk bewustzijn verwerpt de smulpaap en de gulzigaard, die hun tong en hun buik afgoden heb ben gemaakt. Om jouw gevoel voor het socialisme wat aan te scherpen, nodig ik je uit voor een gemeenschappelijke maal tijd. Het idee, dat ik voor een bepaalde doelgroep zou schrijven, is natuurlijk juist. Doch alleen voor hen, die het leuk vinden voor een ander of zich zelf een maaltijd klaar te maken. Het niet gebruiken van komma's en pun ten is niet om een doelgroep te be reiken. Het zal ook jou voorgehou den zijn, dat de gemiddelde intellec tueel zinnen.van meer dan 25 woor den niet meer kan volgen. Als je ech ter zo verzot bent op komma's en punten, dan kan ik de schrijver Ge rard Reve van harte aanbevelen. Het zijn dan wel geen kookboeken, maar je kunt er heerlijk letters en komma's in vreten. Doch terug naar de peren. Natuurlijk ben ik van zins mijn deel van de gebakken peren te verorberen. Van anderen vraag ik dat ook, wij zullen er gezamenlijk dan niet zo snel mee zitten. Als laatste, de Partij van de Arbeid mikt nimmer op een doelgroep. Zij heeft een maatschappij visie en een ieder die het daarmee eens is wordt lid of stemt daarop. Naar ik hoop zal dat zo blijven. Herman Posthoorn. SCHIEDAM - Wethouder Zijdeveld (Ruimtelijke Ordening) zal vrijdag juli in het informatiewinkeltje op Hoogstraat 34 aanwezig zijn. Aan hand van een maquette zal hij bouwplannen voor de binnenstad, die overigens vertraagd zijn door bezwaar schriften, uit de doeken doen. Be langstellenden zijn welkom tussen tien uur 's ochtends en half één 's middags. door Herman Posthoorn Taarten zijn er in alle vormen en maten, doch hoofdzakelijk zoete soorten. Waarom geen hartige ge probeerd? En dan natuurlijk één met kaas. Kaas is bij uitstek ge schikt om mee te experimenteren en is in alle smaken verkrijgbaar. Voor deze Belgische kaastaart heeft u het volgende nodig: 125 gram bloem, een snufje zout, water, boter, een ei, 30 gram suiker, Voor de vulling: 125 gram hele jonge kaas, een appel, 112 liter room, 25 gram bloem, 35 gram suiker, 15 gram boter. Allereerst het deeg aanmaken. Doe de bloem in een kom. Leg in een kuiltje in de bloem de boter en het ei en strooi er suiker en zout overheen. Kneed het deeg en voeg af en toe een scheutje water toe. Het deeg moet mooi stevig zijn en zich gemakkelijk laten rol len. Zet het deeg ongeveer een uur in de koelkast. Neem een taart vorm, hoog model, vet de randen in en bekleed de vorm met het deeg. Hierna maakt U de vulling. Schil de appel en snijd hem in kleine stukjes. De kleine stukjes appel legt U op de bodem van de taart vorm. De kaas en de licht geklopte room in een kom doen. Nu het ge heel met de suiker en de bloem voorzichtig door elkaar roeren. Klop het eiwit op. Het eiwit met het eveneens opgeklopte eigeel door het kaasmengsel scheppen. Vul de taartvorm en zet het geheel in de oven. De temperatuur van de oven moet u instellen op 250 gra den. Laat de taart mooi bruin worden. SCHIEDAM - Ruim 130 jongens en meisjes vertrekken zaterdag 1 augus tus met het C.J.V. naar Leusden. De kinderen zullen een week lang in een tentenkamp doorbrengen. In de bos sen van Leusden zullen de jongens en meisjes in leeftijden van zeven tot vijftien jaar een Sport en Spel pro gramma meemaken, dat de leiding in de afgelopen weken opgesteld heeft. Met drie bussen vertrekt de ploeg zaterdagmiddag om één uur vanaf de Westvest naar Leusden. Zaterdag 8 augustus om een uur of twaalf zijn de bussen weer terug. Donszachte badsets... Heerlijk voor de baby. In bruin. Washandje van 3,75 "F Bavet van 4,95 voor 1,70 Baddoek van 13,95 voor 5,95 Cape van 27,95 voor 11,95 Commodedoek van 17,95 7,95

De Havenloods | 1981 | | pagina 3