'EEN BERG PAPIER EN EEN HOOP FRUSTRATIE' n lou 3 ft ter meulen natuurlijk Het fiasco van de inspraak OPLAGE 287.115 132170 132489 ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk Geld kan weer struikelblok worden fiSSsSSïÏ! ÖA> Ij— LEZERSSERVICE '1™ ÏÏStsms DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1981 32-580 GEMEENTE VLAARDINGEN „Heeft inspraak in welke vorm dan ook nog enige zin? Ik kan het niet positie ver zien dan dat de inspraak in Vlaardingen öf een groot fiasco is gebleken óf de bevolking is gemanipuleerd." Dat stelt de heer WJH. Bruins, inspreker van het eerste uur. ,Jk ben nu met pensioen. De enige erfenis die ik aan mijn Vlaardingse periode heb overgehou den is een berg papier en een hoop frustratie. Inspraak op deze wijze is niet minder dan roofbouw plegen op de vrije tijd van belanghebbenden." De heer Bruins is het Koopcent Door Morionno Amos De burger dingen denkt heeft u merh Na vijf jaar ontving het Koopcentrum antwoord op een brief! Communica tie-stoornissen?? DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B V Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980 Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 - 35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel.01807 - 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14,3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet oi niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice (van 8.30 tot 17.00 uur) DE HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Redactie: M. Ames, tel. 352446 Medewerkster Schiedam M. de Zwart, tel. 736375 Medewerker editie Maassluis: M. Dcddema, privé 01899 11858 Sportredactie: G. Verver, privé 01899 17787 Nu voor een ongekend lage prijs! De betere kris-kros BH met naad loze cups, waarvan de bovenkant licht is geperforeerd. Dus luchtiger en komfortabeler dragen. A 70-75 80, B 70-75-80-85-90 en C 70-75- 80-85-90. Nu 2 stuks (wit en huid kleur) voor PER 2 inspraak voortko- wordcn nu getoetst plan dat zogenaamd kers gemaakt is, ech- ;ers of beroepsinsprekers die de politiek van de ge meente volgen. Het Koopcentrum", aldus Bruins, „heeft eens een opgave gevraagd van de namen van groeperingen van per sonen die hebben ingesproken op het ontwerp-structuurplan (brief d.d. 15 maart 1979). Wij wilden wel eens we ten wie die insprekers waren. Wij vroegen de gemeente om namen en adressen. De brief werd nooit beant woord. Ik vraag me nu af, kwamen die in sprekers eigenlijk wel uit Vlaardingen. Ik geloof er niets van", aldus de heer Bruins die zich dolgelukkig prijst alle paperassen na zijn pensionering opzij te hebben geschoven. „Ik ben zeer teleurgesteld in de gang van zaken. Ik wist niet dat politiek zulk een gemeen spelletje was. De burgers worden in allerlei hoeken ge drukt, totdat deze zeggen wat de po litici willen horen. Mijnheer Goudri- aan bijvoorbeeld heeft ongetwijfeld capaciteiten, maar de man houdt te weinig rekening met andersdenken den. Het is maar net de vraag: Wie gaat er het eerst onderdoor? Vaag Ik heb medelijden met Wijnstok, wet houder van inspraak. Die man is on gewild de spreekbuis van Goudriaan, die op zijn beurt stoeit met de demo cratie en dus de belangen van de bur gers van Vlaardingen. Slachtoffers zijn uiteraard de belanghebbenden, ondermeer winkeliers. De gemeente had overigens nooit gedacht dat met name de winkeliers, die aan de in spraak deelnamen, het zo lang heb ben volgehouden. Deze - mijns in ziens - belangrijke groep is bewust buiten de gehele procedure gehouden. Dat paste waarschijnlijk niet in het plan. Van meet af aan hebben de winkeliers vanuit realistische motie ven geijverd voor een aantrekkelijk koopcentrum. Reeds in 1971 bood de vereniging het college en alle raadsleden een draaiboek aan met daarin planologische voorstellen om van het winkelcentrum een fraai ge heel te maken. Deze constructieve plannen zijn door het college ter ken nisneming aangenomen. Toenwerd het even stil. Wie schetst onze verba zing toen de gemeente niet lang daar na het idee lanceerde een structuur plan te ontwikkelen." Bruins betitelt de inspraak in Vlaar dingen als een duistere affaire. „Op uitnodiging van zes insprekers bij de behandeling van de structuurnota kwamen er een aantal vage figuren uit Amsterdam. Dat waren zogeheten beroepsinsprekers. Die kwamen ons (het koopcentrum red.) vertellen uitgenodigd. Zou het Goudriaan zijn of de minderheid van insprekers die door bepaalde politici werd en wordt misbruikt om bepaalde plannen er door te drukken. Merkwaardige ervaringen te over tij dens de inspraak. Er was een g gebrek aan goede c sen de verantwoo ren en burgerij. I best geïllustreerd i ling tussen het Koopcentrum en de gemeente. Een schrijven onzerzijds inzake de discussienota van de jeugd- gemeenteraad getiteld „Vcerplein - Sfeerplein" werd eerst vijf jaar later beantwoord." Tot zovet het relaas van de heer Bruins, die bij zijn afscheid nog op merkte, dat hij „veel geleerd had van de inspraak-procedure in Vlaardingen. De politici zullen wel hard gelachen hebben, toen zij de ene na de andere inspreker vermoeid en apatisch zagen afhaken. Ik ga weer in de tuin wer ken en besteed eindelijk wat aan dacht aan mijn gezin." Bot Naar blijkt is de heer Bruins niet de enige die zware kritiek uit op het tot nog toe gevoerde beleid met betrek king tot de inspraak. van 65/35 polyester/katoen. In geel of marine met yni kraagje. Maten S t/m XL (48 t/rin 54). Van 24,95 voor Bruins: „Teleurgesteld in inspraakprocedure. „De gemeente is duidelijk over de sieclub. A schreef gegaan. Inspraak is een uit- meegenoi it uitkomt dan is dat Goede kwaliteit voor een lage prijs... Diverse modellen damesnacht hemden in mooie kleuren. Maten 36 t/m 46. Super laag geprijsd! Van 29,95 SCHIEDAM - De extra studiekosten regeling voor kinderen van bijstand trekkers is per 1 augustus vervallen. De directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst, de heer Smits, heeft hiertoe een voorstel bij het College van Burgemeester en Wethouders ingediend. Het ministerie van Cultuur, meer massaal mag t. Eerder verstrekte gemeente Rotter- le regeling als Schie dam toepast, nieuwe aanwijzingen voor individueel gebruik van de rege ling. Alleen ouders of alleenstaanden die een uitkering genieten en kunnen aantonen extra kosten te maken voor studerende kinderen kunnen voor taan nog een vergoeding ontvangen. Degenen die nü aanspraak maken op de regeling kunnen dat blijven doen. Sinds 1975 krijgen alle Schiedamse uitkeringstrekkers, die kinderen in de leeftijd van twaalf tot vijftien jaar hebben, een maandelijkse vergoeding. Men moet dan wel een verzoek indie nen bij de GSD. Per kind werd f. 55,- per maand uitbetaald. Restaurant S>0€ JCrUyt Het initiatief tot deze regeling is ge nomen door de gemeenten binnen de Rijnmond, maar Schiedam was de grote motor bij het totstandkomen van een Rijnmondnorm. „Die norm was al lang een doorn in het oog van CRM", schrijft directeur Smits aan het college. „De regeling is evenwel ingevoerd om de zoge naamde „bijstandskinderen" volwaar dig aan het schoolleven te laten deel nemen, zodat de factor geld niet het struikelblok vormt bij deelname aan bijvoorbeeld schoolreisjes." De heer Smits is dan ook allesbehalve geluk kig met de aanwijzingen van het ministerie. Hij dringt er bij het colle ge op aan de regeling voorlopig af te schaffen, maar tevens te wachten op het beroep van de gemeente Rotter dam. Naar aanleiding daarvan kan de zaak dan opnieuw bekeken worden. Smits acht het instellen van een af zonderlijke gemeentelijke regeling de KinüerDi|siagwij/.iging van Kracm spraak van de bevolking, althans zo zou dat moeten zijn. In Vlaardingen is dat helaas niet het geval", aldus de heer W. van 't Hoen, actief inspreker voor diverse wijken en nauw betrok ken bij de Verkeers Circulatie Plan nen met name in Holy. „Een una niem standpunt inzake de uitvoering van verkeersplannen in Holy, werd luchtig afgewezen en dat terwijl de inspraak hier gold als voorbeeld voor elke andere wijk. Nog voordat ons voorstel werd gepresenteerd aan het college, ontnam wethouder Gou driaan ons alle hoop met de opmer king. Jullie in Holy hebben het aar dig gedaan, maar het besluit is reeds genomen. De Frederik Hendriklaan gaat toch dicht." Goudriaan heeft onder de bevolking al heel wat hilariteit teweeg gebracht met zijn botte opmerkingen. Dat is illustratief voor het beleid van deze wethouder, die bestuurt zoals hij wil. Het vertrouwen in Goudriaan als wet houder is nagenoeg verdwenen. Het is te hopen dat hij niet meer terugkomt. Regeren is v< niet in zijn gi Het college tief beleid gevoerd: is te weinig geil structuurpli betekenen, pen in die i gesust. Klaa die zich telkf de groeperii hun achterb de Vlaardinger Jan van de meerderheids- insprekers en onder- iuw betrokken bij de locatie- an parkeergarages: „Inspraak loor het gemeentebestuur be- i als een gunst. Je mag blij je inspreekt, maar wij maken welke argumenten van pas gelukkig met het tot nog toe gevoerde beleid ten aan zien van de inspraakprocedure. Zijn visie komt uitgebreid ter sprake in onze editie van donderdag 13 augustus a.s. Dan wordt ook aandacht besteed aan de mening van andere bij de inspraak in Vlaardingen betrokken burgers en bestuurderen. SALONS Nieuwe Binnenweg 66, Rotterdam Tel. 010 364210 Open dinsdag t/m zaterdag i i ben. Betaal Medische diensten duidelijk zijn dat zij uit^de pohtieke Deze 35-jar deelnemen ,Door mnn voor het h meer te mobiliseren zijn. De uitspraak „Mij niet meer gezien" is troef onder de Holy-be „De gen Sociale informatie Spijkerrok Van 100% 36 t/m 44. gulden. S

De Havenloods | 1981 | | pagina 3