ODS Schiedam wil autovrije binnenstad AVR neemt milieu vriendelijke maatregel i Foto's gemaakt? Popfestival op Stadserf 5*53*! slaapbanken^ bijVroo"*m%chts NCRV zoekt huis en hoofdrolspeelster Bingo bij Ooievaars ggfggffil Wat Doen We Met Jenny Vierde deelplan Verkeerscircuiatieproject Opheffen treinen Nieuw onderkomen WV en SG jjy vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel Vendex500 portable schrijfmachine 20.- mee 4.50 Black Decker slagboormachine PN-7E 99.- 2.95 16.75 Filmviewer Goto A-201S HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie p SCHIEDAM DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1981 30e JAARGANG NO. 31 SCHIEDAM - De Stichting Pop- overleg Schiedam houdt zaterdag 22 augustus a.s. het Popbouwwerk festival. Ditmaal staat de popmid dag in het teken van een nijpend gebrek aan oefenruimten voor de Schiedamse groepen. Het festival op het stadserf begint om 13.00 uur. Aangezien voor de Schiedamse bandjes nog steeds niet voldoende oefenruimten beschikbaar zijn, wordt deze popdag georganiseerd. Er is zo weinig speelruimte, dat steeds meer groepen hun toevlucht zoeken in het illegaal gebruik ma ken van leegstaande gebouwen. Zo heeft men onder meer een verla ten distilleerderij aan de Noord molenstraat gekraakt. In dit pand is namelijk voldoende ruimte om muziek te maken. Ook is er het voordeel, dat er zowat geen om wonenden zijn zodat niemand last van het geluid heeft. Het popfestival is behalve het onder de aandacht brengen van de penibele situatie voor het Schie damse popleven, ook bedoeld om de bandjes kennis te laten maken met een groot publiek Naar verwacht komen er ongeveer 2000 bezoekers. Deze kunnen luisteren naar niet minder dan tien groepen. Hiervan spelen de mees ten hardrock, maar ook zijn er die New Wave in het repertoire heb ben opgenomen. Voordat men een definitieve datum kon vaststellen, waren er grote organisatorische problemen. Dat kwam omdat voor het terrein waar het festival de voorgaande jaren heeft plaatsge vonden, de Plantage, geen vergun ning kon worden verkregen. Daar om week men uit naar het Stads erf. Alle voor de Plantage getrof fen regelingen heeft men zodoen de moeten omzetten. Afspraken met de brandweer en de terrein- indeling werden totaal veranderd. Ofschoon de Stichting Popoverleg de Plantage een betere locatie acht, is men tevreden over het nieuwe terrein. Aanstaande zater dag komen er behalve een podium ook enkele kraampjes met etens waren en kleding te staan. De organisatoren hebben het festival uitstekend voorbereid. Het is dan ook te hopen dat de popdag, zo wel in muzikaal als in recreatief opzicht, een succes wordt. Het festival begint om 13.00 uur en de toegang is gratis. ROTTERDAM - De NCRV - televisie zoekt een meisje dat viool speelt, lang haar draagt en niet ouder is dan 14 jaar. Bram van Erkel, regisseur van de nieuwe achtdelige televisieserie 'Armoede' zoekt daarnaast nog ande re hoofdrolspelertjes. De serie is een bewerking van het boek 'Armoede' van Ina Boudier SCHIEDAM - De eerste bingoavond van de invalidensportvereniging „de Ooievaars" wordt op woensdag 26 augustus gehouden. Voor de deelne mers zijn diverse prijzen te winnen waaronder enkele fietsen en televisie toestellen. De bingo die in de grote zaal van de Christelijke Sociale Be langen, Lange Haven 73 te Schiedam, plaatsvindt begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Lid N.B.D. Katshoek 49 Rotterdam Tel. 66.93.77 ROTTERDAM - Het theaterseizoen wordt in het Hofpleintheater ge opend met drie extra voorstellingen op 28,29 en 30 augustus aanstaande, van de komedie 'Wat doen we met Jenny'. Het stuk is gebaseerd op de escapades van een vrouw, gespeeld door Jose phine van Gasteren, die de strijd te gen het ouder worden heeft aange bonden. Als zij als goed verzorgde weduwe achterblijft meent zij dat het tijd wordt nu eens alles te doen wat ze in haar leven als vrouw en moeder niet heeft gekund. Ze schildert naakt- doeken, drinkt aan de lopende band champagne, neemt een minnaar en 'haalt een jazzband in huis. Zij is al gauw de schande van de omgeving en wordt zlefs gearresteerd. De twee conservatieve dochters schakelen een geriater in, een arts die zich bezig houdt met ouderdomsproblemen. Want waar moeten zij met hun moe der heen die zich zo 'abnormaal' ge draagt? Het pakt voor de dochters anders uit dan zij verwacht hadden! In het stuk gaat Wilde de problemen van het oude worden, de angstgevoe lens van 'waar moet ik heen?' met soms wrange dialogen te lijf maar schuwt dolle situaties evenmin. De voorstellingen beginnen om 20.15 SCHIEDAM - De dienst Gemeenteweiken heeft bij het college van B W een krediet aangevraagd voor de uitvoer van het vierde deelplan van het verkeers circuiatieproject Schiedam. Dit zogeheten parkeerplan beoogt het bevorderen van selectief autogebruik en het reguleren van parkeervoorzieningen in de binnenstad. Voordat men met de realisatie van het 619.000 gulden kostende project kan starten is goedkeuring van de Gemeenteraad en de Gedeputeerde staten van Zuid-Holland nodig. Wanneer deze instanties akkoord gaan, kan men in 1982 met de uitvoering beginnen. Het vierde deelplan van het verkeers- tijd van 15 minuten tot vier uur) wil circulatieproject Schiedam is reeds men parkeerautomaten (gelimiteerde op 16 januari 1980 besproken door tijdsduur per parkeerterrein) en be de raadscommissie van Ruimtelijke taalde parkeerterreinen (ongelimi- Ordening. Daarna heeft men de nota teerde parkeerduur) realiseren. Ook voorgelegd aan belanghebbenden en zullen parkeerplaatsen voor bewoners belangstellenden. Na reacties is het en bedrijven worden aangelegd. De plan veranderd. Voor het parkeerbe- aanleg van de parkeervoorzieningen leid in de Schiedamse binnenstad zijn zal men in één fase kunnen uitvoeren. drie hoofdlijnen opgesteld. De belang- Uitzondering vormen de parkeer- i rijkste is de ondersteuning van de centrumfunctie. Daarnaast staat de tweede hoofdlijn een selectief auto gebruik voor. De derde hoddt in de stimulering van het verminderen van de verkeershinder in de woon- en werkomgeving. Uit deze doelstellingen van de par- keernota blijkt dat men zoveel mo gelijk auto's uit het centrum wil we ren. Daarvoor moet het autogebruik sterk worden afgeremd. Het spreekt plaatsen aan het Raam en de West- molenstraat. Hier zullen eerst de no dige grondverwervingen moeten plaatsvinden. Daarnaast zullen sloop werkzaamheden op het voormalig V.R.O.M. terrein worden uitgevoerd. Hier komt het grootste parkeerter rein te liggen. Ongeveer 150 auto's kunnen er in de toekomst gebruik van maken. Voordat het plan in wer- Bakker en speelt zich af in de jaren 1900 en 1901. De opnamen van 'Ar moede' beginnen in januarie 1982 en de eerste zeventig minuten durende aflevering komt pas eind 1982 op de buis. Jongens en meisjes die variëren in de leeftijd van 10 tot 16 jaar en ac centloos Nederlands spreken worden uitgenodigd een brief te sturen aan de NCR V-televisie in Hilversum. De aspirant hoofdrolspelers en speelsters mogen vooral niet vergeten hun leng te op te geven en een aantal recente foto's bij te sluiten. Regiseur Bram van Erkel wil naast medespelers ook nog een geschikte 'buitenplaats' uitzoeken voor de op names voor 'Armoede'. In tegenstel ling tot de titel van de nieuwe serie heeft Bram van Erkel een huis no dig dat minimaal zes slaapkamers, een grote woonkamer, een biblio theek en een aparte eetkamer bevat. Om het helemaal naar wens te ma ken, dient het huis over een bordes en stallen te beschikken. De NCRV vindt het niet erg als de 'buitenplaats' niet een, twee, drie naast de deur van de studio liet. Bewoners van optrekje huizen die er wat voor voelen een tijdje hun riante te delen met 'Armoede' kunnen even eens contact opnemen met de NCRV-televisie. 'i-'V I «K Ook aan het Raam komt een parkeerterrein. vanzelf dat de plannen van het open- king treedt moet eerst de Algemene baar vervoer daarbij aansluiten. Daar- Politieverordening worden veranderd, naast wil men de parkeervoorzienin- Onder meer zal men hieruit enkele gen isoleren. Van de kleine parkeer- verouderde verordeningen schrappen, plaatsen zal voornamelijk voor korte tijd gebruik kunnen worden gemaakt. ParkeeiT)edri|f Uitgebreidere parkeervoorzieningen komen buiten de binnenstad te lig gen. Deze zullen onder meer op het terrein aan de Overschiesestraathet Emmaplein, het Raam en het voor malig V.R.O.M .-gebied komen te liggen. De bedoeling is, dat bezoekers van hieruit het centrum lopend kun nen bereiken. Voor het laden en los sen bij winkels en bedrijven zal men speciale zónes instellen. Daarnaast moet worden gestreefd naar een cen trale laad- en losvoorziening van waaruit men met kleine voertuigen goederen kan distribueren. Door deze maatregelen denkt men de geluids- en verkeersoverlast in de bin nenstad sterk te reduceren. Opval lend zijn de vele methoden die zullen worden aangewend om parkeergelden te innen. Naast de bekende parkeer- meter (instelbaar voor een parkeer- Verwacht wordt dat in het tweede kwartaal van 1982 met de werk zaamheden kan worden begonnen. Aan het eind van dat jaar zal men het verkeersproject hebben gereali seerd. De laatste fase van de uit voering, de bewegwijzering, moet dan tegen die tijd zijn voltooid. Ten behoeve van de naleving en controle van de parkeerregelingen heeft Gemeentewerken de instel ling van een parkeerbedrijf bij de Gemeenteraad aanbevolen. Dit be drijf zal behalve de naleving van de verkeersverordeningen ook het be heer en exploitatie van de parkeer voorzieningen moeten regelen. Na dat het parkeerplan in werking is getreden, zullen de automobilisten door middel van informatiefolders op de nieuwe parkeersituatie attent worden gemaakt. De folder zal men via winkels, bedrijven en de Schie damse VW verspreiden. REPARATIE KUNSTGEBITTEN Tandtechnisch taboratorium W. HOOGENDIJK B.V. Fazantstraat 36, Capelle aan der. IJssel, tel.: (010) 505712» ROTTERDAM - D- Afvalverwer king Rijnmond start dit jaar nog met de uitvoering van milieu vriendelijke maatregcieu. Er worden momenteel voorbereidingen getroffen om de elektrostatische filters van de proces voering van de ovens met meer resul taat gevoerd kunnen worden. Te veel stof -De ovens van de Afvalverwerking Rijnmond produceren bij een volle ovencapaciteit momenteel ieder een kleine 450 milligram stof per kubieke meter lucht. Een ander voordeel bij de nieuwe procesvoering is dat de uit stoot van zoutzuur en waterstoffluo ride beneden het voorgeschreven niveau wordt teruggedrongen. De di rectie berekent de kosten per oven sle vormen eveneens een een paar ton. Als al]e zes ovens van de ui te voeren werkzaamheden. de vPuilverwerkinE erondifi wor. Rohdide jaarwisseling moet de eerste van de zes roosterovens die nodig zijn om de vuilverwerking in het Rijn mondgebied op peil té houden ge reed zijn. De Afvalverwerking Rijnmond neemt tot het tweede kwartaal van volgend jaar de tijd de resultaten van deze verbeteringen te bestuderen. Door ondermeer de computer moet de uitstoot van stof dat vrijkomt bij het roosterproces in de ovens be perkt worden tot het milieu verant woorde percentage van 150 milligram stof per kubieke meter lucht. de oude staat terug te brengen en zul len nieuwe methodes gezocht worden om het stof te lijf te gaan. Maar de directie is ervan overtuigd dat men er in slaagt alle zes de ver brandingsovens „schoon" te krijgen, waardoor het stookproces in de ovens regelmatiger gaat verlopen. Hierdoor wordt de stoom-productie in de ketels die als het ware boven de ovens hangen, opgevoerd. In de hui dige situatie slaagt de Afvalverwer king Rijnmond erin met de stoom in de eigen electriciteitsbehoefte van de vuilverwerking grondig wor den opgeknapt door het Amerikaans Engelse bedrijf dat zich in dergelijke werkzaamheden heeft gespecialiseerd is hiermee een bedrag van bijna 15 miljoen gemoeid. Dit bedrag is inmiddels door de Raad van Commissarissen goedgekeurd maar de directie acht het raadzaam de werkelijke resultaten van de eerste oven af te wachten. Voldoet deze oven niet aan de gestelde ver wachtingen en blijft de concentratie stof in de lucht te hoog dan zal het bedrijf dat de werkzaamheden uit voert verplicht zijn de oven weer in Is de gehele operatie over twee jaar gereed dan gaat ook het GEB van Rotterdam electriciteit van de roos terovens die het vuil verbranden in het Rotterdamse huisnet laten VLAARDING EN/HOEK VAN HOLLAND - Er is geen treinver keer mogelijk in de nachten van donderdag 20 op vrijdag 21 augus tus en van vrijdag 21 op zaterdag 22 augustus op het traject tussen Vlaardingen en Hoek van Holland. Dit in verband met werkzaamhe den aan de Boonervlietbrug te Maassluis. De treinen welke volgens dienstre geling om 23.20, 23.50, 0.23 en 0.50 uit Vlaardingen vertrekken en de treinen van 23.41, 0.10 en 0.43 uit Hoek van Holland zullen vervallen. Reizigers van de opgeheven trei nen worden met bussen vervoerd. Deze bussen stoppen te Vlaardin- gen-West, Maassluis en Maassluis- West. Met enige vertraging dient rekening te worden gehouden. SCHIEDAM - Door de brand die in de nacht van 28/29 juli jongstleden het Proveniershuis gedeeltelijk ver woestte, kwam het bureau van de Schiedamse Gemeenschap en VVV zonder onderkomen. Deze voorlopig in een noodgebouw gehuisveste in stellingen krjjgen de beschikking over een vast onderkomen aan de Buitenhavenweg. Hieraan zal eers' voor 200.000 gulden moeten worden verbouwd. Na de verwoesting van het voorhuis van het Proveniershuis zijn het bu reau van de Schiedamse Gemeen schap en de VVV voorlopig ge huisvest op de tweede verdieping van een gebouw aan de Overschiese straat. Doordat de verhuurder van het afge brande pand, de dienst Woningbeheer met het zoeen van een nieuw pand snel te werk is gegaan, heeft men het gebouw aan de Buitenhavenweg 7 aan deze instanties toe kunnen wij zen. Dit pand ligt in de nabijheid van het te reconstrueren plein ter plaatse van de Koemarkt. Een voor deel is dat deze voormalige politie post een gunstige ligging heeft ten opzichte van het openbaar vervoer. Na de aanleg van het parkeerplaatsen plan zullen de Schiedamse Gemeen schap en de VVV ook per auto ge makkelijk zijn te bereiken. Voordat de instellingen het pand betrekken dient er eerst ingrijpend te worden verbouwd. De renovatie staat on der leiding van de dienst Woningbe heer worden uitgevoerd. slaapbank stellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken 11 uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen I H Industriegebouw. Goudseslngel 66. R'dam. Tel. 010-13.60.18 H solide zwart metalen uitvoering 44 toetsen verstelbare regelafstand rood/zwart lint en stencilstand kantlijn- stoppen.Kompleet met stevige kunststof kap. Herenshirt 65/35% Polyester/ katoen. Fil a Fil. Lange mouw, borst zak. Grijs, marine en brique met streepdessin. Maten 37-43 van25?- voor Lakenkatoen Optisch wit ge bleekt. 100% Katoen. 200 cm breed 12.50 150 cm breed 8.50 120 cm breed 5.50 90 cm breed per 2 toerentallen, dubbel geïsoleerd radio/t.v. ontstoord Met 1 jaar schriftelijke garantie Adviesprijs 149.- n j bij Vroom Dreesmann 1 van 149.-- voor a a Damesslips Van 100% katoen. Prima pasvorm. Groot assortiment dessins en kleuren. Maten 40-52 van." voor Keukenklok Nauwkeurig kwarts uurwerk. Bruin, wit, rood en groen. Onmisbaar voor uw Super 8 filmmontage helder beeld matglas met fresnelringen 14x10.5 cm merkinrichting, kader en scherp- stelling aansluitingsmogelijkheden voor o.a^ reinigingskop, teller en geluid. Adviesprijs 169.- nü bij Vroom Dreesmann van 135^ voor VROOMS DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 1823 A-i U leest t goed: deze zomer per kleurenafdruk (9x9, 9x11-en 9x13 cm) betaalt u niet meer dan 70 cent. Da s dus heel voordelig. Ook voordelig is de plusprint, die 25% groter is, 10x10 cm, 10x13 cm en 10x15 cm. Uw herinneringen blijven daarmee nóg mooier bewaard. Slechts yvCCBll Bij Vroom Dreesmann kunt u terecht met alle merken film voor alle formaten.

De Havenloods | 1981 | | pagina 1