NLOODS Haring en Bier in Viaardingen! ok© BEURS Schiedamse politie gaat met de tijd mee Uitbreiding kleuterschool noodzaak anken I editiep SCHIEDAM Standwerkers concours KOM... EN DOE MEE AAN DE NEDERLAND OKÉ BEURS Vernieuwde taakomschrijving ter meulen natuurlijk Museum gesloten Stealer in QT! Ter vervanging dependance vrijdag zaterdag Vejona analoog/digitaal horloge 119.- I - vrijdag zaterdag voordeel 22.- 10.- Scheepsbed 39.- Vendomatic wasdroger 7930 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1981 30e JAARGANG NO. 33 attentie CLUBBESTUURDERS Hebt u zich al gemeld als deelnemende vereniging? Bel De Havenloods 010-135085 tst. 16. Ook voor uw vereniging ligt de winst voor het grijpen GROTE GLUBflETIE In buurgemeente Viaardingen barst op zaterdag 5 september het Haring'en Bierfeest weer los. Dit grote volksfeest vond zijn ont staan in 1973. Viaardingen vierde toen zijn 700-jarig bestaan en één van de feestelijke activiteiten werd gevormd door het Haring- en Bier feest. Een „harikie gaat er altijd Besloten werd om dit gebeuren voortaan elk jaar te laten plaats vinden en wel op de eerste zater dag in september. Het Haring- en Bierfeest groeide uit tot een ge weldig gebeuren waarbij de mid denstand en een groot aantal ver enigingen en instanties betrokken zijn. De Vlaardingse binnenstad staat dan geheel en al in het teken van deze gebeurtenis. Zo ook dit jaar. Het zou te ver voeren om in dit kort bestek alle activiteiten te omschrijven maar globaal omvat het feestprogramma de volgende onderdelen: kinderspelen, judo- karate en boksdemonstraties, spuitwedstrijden, touwtrek wed strijden, optreden van groepen en bands, een braderie, een kolder re vue, reddingsdemonstraties enz. In het gratis toegankelijke Visserij museum worden unieke films ver toond en uiteraard is haring en bier overal verkrijgbaar. Omdat het een drukte van belang zal gaan worden zijn er speciale parkeerfa- ciliteiten getroffen^ opdat iedereen zijn of haar voertuig zo goed mo gelijk kwijt kan. Vanaf de parkeer plaatsen rijden gratis autobussen Het is altijd een drukte van belang tijdens het Haring- en Bierfeest. die het Haring- en Bierfeest wil meemaken. Een bezoek aan de oude vissersstad is dan ook aanbe velenswaard. REPARATIE KUNSTGEBITTEN Tandtechnisch laboratorium W. HOOGENDIJK B.V. Fazantstraat 36, Capelle aan der IJssel, tel.: (010) 505712. sortering. Ook alle BEKA banken Industriegebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM - Het jaarlijks Schiedam- se standwerkersconcours vindt plaats tijdens de centrummarkt van 11 sep tember a.S. Op dit evenement zullen verscheiden standwerkers hun waren op een zo spectaculair mogelijke, wijze aan de man brengen. Onder meer wordt ge handeld in bijouterieën, horloges, auto-polish en parfums. Voor de drie beste verkopers zijn door de Open bare Nutsbedrijven van Schiedam prijzen beschikbaar gesteld. Daar naast looft de plaatselijke VVV een aanmoedigingsprijs uit. Deze wordt om 15.45 uur door wethouder Schee- res op het plein voor de Hema uitge reikt. Enorm, wat er allemaal te zien en te beleven is: DEMONSTRATIES van alle mogelijke sporten; SPELACTIVITEITEN waaraan u zelf kunt deelnemen; VOORLICHTING over gezonder, fitter leven; 29 AUG.T/M 6 SEPT. AHOY' ROTTERDAM dagelijks 11.00-17.00 uur en 19.00-22.30 uur, zondags 11.00-17.00 uur. SCHIEDAM - De wijkpost Schie- dam-Oost van de stichting Raad voor het bejaardenwerk organiseert op dinsdag acht september aanstaande een informatiebijeenkomst voor be jaarden. Op deze middag die in het clubhuis-Oost aan de Galileistraat wordt gehouden draait men onder meer een film over inbraakpreventie. Na afloop van de bijeenkomst die om 14.00 uur begint, vindt er een Bingo plaats. Studiecentrum Nederland SCHIEDAM - Burgemeest mr. G.J. te Loo heeft onlangs een be leidsnotitie opgesteld over het functioneren van de Schiedamse politie. Dit uitgebreide rapport geeft goed inzicht in de organisatie en taakverdeling van dit korps. Duidelijk komt naar voren dat de politie zich heeft aangepast aan de veranderde maatschappijopvat tingen. „Deze nota is een uitstekend middel om het publiek kennis te laten maken met het door de politie gevoerde beleid", deelt waar nemend korpschef P.J. van den Hengel mee. „We hopen dan ook dat deze publicatie de relatie met de bevolking ten goede komt". satie plaats. Van den Hengel: „Het één hangt samen met het ander. De opzet is de politieman op een breder vlak te laten opereren. Dat maakt het voor hem leuker ?n voor het korps eenvoudiger. Voor een kleine diefstal hoeft nu geen specialist meer opge roepen te worden. De agent kan het alleen wel af. Het spreekt vanzelf dat zeer ingewikkelde zaken nog door specialisten worden behandeld. Zo blijven de vreemdelingen- en zeden politie op hun eigen terrein achtief". Door het rapport wordt in ieder geval duidelijk gemaakt dat de politieamb tenaar met zijn tijd mee gaat. In tegenstelling tot vroeger toen de agent een duidelijk andere positie in de maatschappij innam. Rust nu op hem de plicht te integreren. De poli tieman moet veelzijdig zijn en ver schillende functies kunnen combi neren. Hjj is niet alleen vertegen woordiger van de uitvoerende macht maar ook hulpverlener, adviseur en iemand die signaleert. Aangezien de politie in de eerste plaats preventief moet optreden is de laatste taak zeer belangrijk. Dat wil zeggen dat men door het geven van adviezen conflict situaties dient te vermijden. Vooral in geschillen van geringe omvang, zo als bijvoorbeeld een burenruzie, kan een agent voorkomen dat de partijen elkaar in de haren vliegen. Wensen de ruziemakers dat alsnog te doen, dan moet de politieman uiteindelijk dwingend optreden. door Wout Oppenheim De hoofdzaak is dat het politiebedrijf borg staat voor de veilig- en rechts zekerheid, Met het instanthouden van rust en orde levert deze een we zenlijke bijdrage aan de welzijnsbe- vorderende functie van de overheid. Samenwerking De specialisatie Opvallend is dat de taakverdeling bin nen het politieapparaat een herwaar dering ondergaat. Het accent wordt vooral gelegd op een spreiding van de bevoegdheden. Daardoor draagt de laagstgeklasseerde agent nu een grote re verantwoordelijkheid dan vroeger. In het nieuwe beleid past ook de in stelling van de rayonagent. Deze komt in de plaats voor de wijkagent „oude stijl". Schiedam is verdeeld in vier rayons, die in principe aan zeven man zijn toegewezen. Aangezien de politieman, die contact moet onder houden met de bevolking, begeeft hij zich in zijn rayon uitsluitend te voet of per fiets. In geval van nood verleent de afdeling assistentie-sur- veillanee snel hulp. Om het contact tussen de verschillende afdelingen te verbeteren, heeft de Schiedamse po litie een info-kamer opgezet. Deze kan berichten en inlichtingen snel verwerken en doorgeven. Ook wor den hiermee bepaalde verdachte per sonen of situaties in de gaten gehou den. Dc inrichting van de info-kamer is mede tot stand gekomen door de Politiemensen aan het werk in de info-kamer. Een unieke aanbieding... "Erables" breigaren, er is keuze uit een groot assortiment kleu ren o.a. wit, écru, bruin, rood, geel, grijs en nog vele andere kleuren. Uw kleur zit er vast ook bij slechts SCHIEDAM' - De radiatoren van de tentoonstellingsruimten van het Schiedams stedelijk museum worden op dit moment vernieuwd. Daarom is deze culturele instelling tijdelijk voor het publiek gesloten en wordt de aan gekondigde expositie van de eigen collectie voorlopig uitgesteld. Bin nenkort hoopt men de datum van heropening bekend te maken. goede samenwerking met andere poli tiekorpsen. Vooral met de politie van Rotterdam, Maassluis en Viaardingen werkt men nauw samen. Zo worden technische ontwikkelingen praktisch gelijktijdig doorgevoerd en streeft men naar een eehvormig apparaat. Door de ingevoerde vernieuwingen en het op brede schaal samenwerken met andere korpsen, kan de Schie damse politie optimaal functioneren. Daarbij komt dat veel door dit appa raat opgeleide politieambtenaren ge lukkig in Schiedam blijven werken. Daardoor kan de door hen opgedane ervaring aangewend worden, om de problemen effectief te lijf te gaan. SCHIEDAM - Het open jeugdcen trum Quosque Tandem? opent op za terdag vijf september aanstaande het nieuwe seizoen. Op deze avond zal de Rotterdamse band Stealer een con cert geven. Na een periode van teruglopende ak- tiviteiten heeft dit jeugdhuis het afge lopen seizoen een geheel nieuw ge zicht gekregen. Eerst werd hel oude bestuur aan de kant gezet en later verbouwde men de zaal. De timmer en verfwerkzaamheden hebben,als re sultaat gehad dat men van het oude QT! weinig kan terug vinden. Dit jaar is het centrum iedere zaterdag ge opend. Het lidmaatschap voor dit seizoen is vastgesteld op vijftien gul den. Voor leden is de toegang tot het openingsconcert vrij. Niet-leden be talen vijf gulden. iedere zaterdagavond geopend. sfjs TALEN TYPEN STENO Studiecentrum Nederland Tuinlaan lüc Schiedam 010 - 734500 y VI. AARDING EN - In galerie Kunst Plus, J.W. Frisolaan 70, wordt a.s. za terdag 5 september een tentoonstel ling geopend van litlio 's en etsen van Karei Appel en Corneille. De tentoonstelling blijft tot en met 4 oktober. SCHIEDAM - Het college van B. W. heeft in een nota de Gemeenteraad ver zocht in te stemmen met de uitbreiding van de aan de Dwarsstraat gevestigde kleuterschool „de Tierelier". Deze uitbouw is nodig om de verouderde depen dance aan de Zwartewaalsestraat te vervangen. Op dinsdag 8 september a.s. zal de onderwijscommissie van de raad een besluit nemen. De openbare kleuterschool aan de Dwarsstraat/Willem Brouwerstraat werd in 1965 in gebruik genomen. Volgens de destijds geldende normen richtte men de lokalen als speel-werk- ruimten in. De grootte van ieder lo kaal is ongeveer 70 vierkante meter. Naast dit pand beschikt de school ook over een dependance aan de Zwartewaalsestraat. Ter vervanging van dit lokaal is het voorstel tot uit breiding ingediend. Het bijgebouw is sterk verzakt en verouderd. Aange zien er nog geen gevaar voor de vei ligheid van de leerlingen bestaat, wordt het voorlopig nog gebruikt. Wèl heeft het gemeentebestuur alvast naar een alternatief gezocht. Daarom is gedacht aan uitbreiding van de school aan de Dwarsstraat. Om alle leerlingen daar te kunnen huisvesten is minstens een lokaal van 84 vierkan te meter nodig. Door de ingebruikne ming moet ook ruimte vrijkomen voor nevenactiviteiten. Zo zullen hier voornamelijk bewegingslessen wor-_ den gegeven. Daarnaast wil men deze zaal gebruiken voor festiviteiten, ouderavonden en buitenschoolse activiteiten. De oude lokalen zullen uitsluitend worden benut voor het geven van „gewone" lessen. Voordat men met de uitbreidings werkzaamheden kan beginnen is toe stemming van de minister van Onder wijs en Wetenschappen nodig. Om dez.e te verkrijgen moet eerst de. Gemeenteraad het plan goedkeuren.! Daarom is het te hopen dat de raads-^< commissie voor Onderwijs er op haar eerstvolgende vergadering mee in stemt. Analoog horloge met LCD display voor een scala aan extra funkties. Digitale tijd aanduiding. dag. datum en maand. Instelbaar 24 uurs alarm en tweede tijd- Chroom kast met stalen band. Met garantiebewijs. Van 139voor Tricot damespyama Van acryl/jacquard. Kies uit 3 kleur stellingen. Maten:S,M,LenXL. Van-26r- voor Tijdschriften cassettes Van stevig plastic. A4 formaat In diverse kleuren. 2 stuks van 13r50 voor Robuust model, uitgevoerd in blank grenen folie. Met veel extra opbergruimte. Formaat: 80x190 cm. Inklusief lattenrooster. Van-399 Irisette hoofd kussen Hoogwaardige kwa liteit, gevuld met 900 gram eende dons veertjes. Van Er voor Trainingspak Leopard 55/45% Nylon/ katoen. In diverse kleuren. 7-8 ■JJ-50'69.- 4-6 -?9S1T65.- 152-176-&?-5ö-50.- 128-140-&95O-45.- 104-116 47.50 Afmetingen: H85xB61 xD56cm. kapaciteit 4 kilo roestvrij stalen trommel aansluitwaarde 2200 Watt. met tijdklok Van 599- voor 4T* VROOEVmDREESSVIANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 1849 A-3

De Havenloods | 1981 | | pagina 1