lVENLOODS 'Nu moeten we de straat op' Open dag in kraakpand FT op z'nbest. BOLS B Videorecorder* HIEDAM - JP zie onze advertentie WAO-werkgroep Interkerkelijk Vredesberaad: Grotere deskundigheid dranken service GS Keukens: Goede Smaak? Open dag brandweer ff vrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdap Kettler tafeltennistafel 26.50 39.- Lederen dames blouson el - vrijdag zaterdag voordeel Black Decker decoui zaag 7504 89; editie p HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1981 30e JAARGANG NO. 34 VS9700 VHS systeem STAR PRIJS ill-:1 Muziekcollectief 't Slachthuis *De krakers in het opgeruimde pand. Zaterdag 12 september kunnen alle Schiedammers een kijkje komen nemen. SCHIEDAM - Het Muziekcollec tief 't Slachthuis, dat twee maan den geleden een pand aan de Noordmolenstraat 4 b/c kraakte, heeft nog steeds geen uitsluitsel gekregen over het gebruik van de ruimte. Inmiddels zijn vier raads leden op bezoek geweest. Ulford Bruseker (CPN) en Herman Noor- degraaf (PPR) stonden zeer posi tief tegenover de kraakactie, maar ook Ton de Vos (PvdA) en Rob Hijmans (D'66) hebben hun neus even laten zien. Toch heeft het Muziekcollectief zijn standpunten nog niet uiteen kunnen zetten tijdens een com missie of raadsvergadering. Het Slachthuis hoopt de agenda van de komende raadsvergadering te ha len, maar enige zekerheid daarover bestaat nog niet. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft evenwel een herhaald ver zoek tot vrijwillige ontruiming van het pand ingediend. De gemeente zou in onderhandeling zijn over het gebouw. Het Muziekcollectief heeft nu besloten de publieke opinie te mobiliseren. Zodoende zijn alle Schiedammers zaterdag 12 sep tember welkom in het pand. Van twaalf tot vijf uur 's middags vieren de léden op gepaste wijze een „open dag". De twee bands die nog over zijn van de zeven groepen, die in meer glorieuze tijden bij het collectief waren aangesloten, zullen hun geluiden laten hóren. Single van S 5 De optredens van Slaughterhouse Five (SSen Waste of Time worden waarschijnlijk aangevuld met Arie B.V. en Saturnus. In de pauze tussen de optredens door worden filmjes van Popbouwwerk '80 en '81 vertoond. Bovendien is de unieke, vers geperste single van S5 zaterdag te koop; Wie dus in het bezit wil komen van de nummers „You might as well leave" en „Hé, daar heb je de M E." moet zeker even langs komen. SCHIEDAM - De FNV/WAO-werk- groep Schiedam organiseert dinsdag avond 15 september een ontmoe tingsavond in het Dienstencentrum "de Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan 566. Alle gehele of gedeel telijke WAO-ers, werkenden en hun familieleden of huisgenoten zijn wel kom vanaf kwart voor acht. De kof fie staat klèar en toneelgroep Diskus zal "de Radio Rijnmond Show" op de planken brengen. Na de pauze is het woord aan het publiek. Spelletjesmiddag bij Alliantie SCHIEDAM - De turnvereniging Al liantie houdt op woensdag 16 sep tember een spelletjesmiddag op het grasveld achter het Sibeliusplein (Rijnmondflat). De jeugdleden tussen drie en negen jaar worden dan in clownspak ver wacht. Het circus begint om twee uur en eindigt omstreeks vier uur. Mocht het die middag regenen, dan gaat de spelmiddag niet door en heb ben de kinderen, die op woensdag les hebben, gewoon gym in de zaal. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Zelfs het Interkerkelijk Vredes- wanneer ondanks de grote symphatie voor de antie-kernwapen- beraad lijkt bijna moedeloos te worden van het gevecht tegen de beweging en ondanks het feit dat de meerderheid van het Neder- installatie van kernwapens op Nederlands grondgebied. Mient Jan landse volk zich tegen deze wapens uitspreekt, toch een besluit Faber, secretaris van het IKV, legde tijdens zijn inleiding van de vóór plaatsing van kruisrakettea wordt genomen? Het is misschien vredesweek op 8 september in de Grote Kerk te Schiedam de vijf- wel de beslissende vraag voor de toekomst van de vredesbeweging enveertig toehoorders de netelige vraag voor: „Hoe te handelen, en de maatschappelijke rol van de kerken *Geerie Maters en Karin de Leeuw: de nieuwe sociale raadslieden. Instituut Sociale raadslieden: SCHIEDAM - Het gemeentebestuur van Schiedam heeft maandagmiddag 7 september een nieuwe „Begelei dingscommissie voor het Instituut Sociaal Raadslieden" ingesteld. De commissie, die bestaat uit zes bur ger- en drie raadsleden, zal de twee nieuwe sociale raadslieden, die sinds augustus in Schiedam werken, bij staan. Sinds het vertrek van Hans Suyling, de vorige sociaal raadsman die tot he- gin april 1981 in Schiedam heeft ge werkt, heeft het gemeentebestuur geijverd voor verbetering van het In stituut. Er werd een sollicitatie-pro cedure voor twee part-time krachten gestart. Begin augustus werd Karin de Leeuw, een juriste van 27 jaar, aangesteld. Half augustus werd Gee- rie Maters, een maatschappelijk werkster van 29 jaar, benoemd. Doordat de dames over verschillende vakkennis beschikken, is de deskun digheid van de raadslieden vergroot. Maar ook binnen de begeleidings commissie werd de deskundigheid vergroot. In de tijd dat Hans Suyling sociaal raadsman was, bestond de commissie uit vertegenwoordigers van instellingen voor maatschappelijk werk, een organisatie die niet werk baar bleek. De nieuwe commissie be staat uit de raadsleden mevrouw He 11 wig (CDA), mevrouw Peterhans (D'66) en Hans van Kleef (PvdA) en burgerleden uit het onderwijs, de belastingsfeer, de juridische sector, maatschappelijk- en welzijnswerk. Naast de begeleiding van de raads lieden zullen de negen leden zorg dragen voor de belangenbeharti ging van het Instituut. Spreekuren Geerie Maters en Karin de Leeuw zijn voortaan voor alle Schiedammers die vragen of problemen hebben, be reikbaar op negen spreekuren in to taal. Op dinsdagochtenden kan men van negen tot elf in het Kruisgebouw op het Bachplein terecht. Dinsdag middag van twee tot vier kan men de raadslieden op het Broersveld 140 be zoeken. Ook op donderdagavonden van vijf tót zeven en op vrijdagoch tenden van negen tot twaalf kan men ook op het Broersveld terecht. De raadslieden bieden kosteloos hulp en informatie op vertrouwelijke basis. In sommige gevallen worden cliënten doorverwezen naar andere instellin gen, die beter hulp kunnen geven. Daarom zal het IKV voor het eerst in zijn geschiedenis naar het middel van de demonstratie grijpen. Bovendien maakt het Vredesberaad zich op om een lange, mobiliserende mars langs plaatselijke politieke partijen, plaat selijke vakbondorganisaties, gezond heidszorginstellingen en andere insti tuties te maken. De leuze „Lange adem, tegenwoordigheid van geest", moet de beweging daarbij op de been houden. Die lange m4rs vindt zijn 'begin tijdens de Vredesweek van 18 :n met 27 september. Huiverig Het was duidelijk dat Mient Jan Fa ber het niet zo makkelijk vond om tot demonstratie over te gaan. „Ik huiver voor de populaire manier om mensen onder een slogan op straat te brengen. Een demonstratie moet meer zijn dan een emotionele schreeuw: je moet een politiek alter natief hebben. Het IKV is daar erg duidelijk over. Het accoord van de Nederlandse regering met plaatsing van 572 kruisraketten op Europees grondgebied moet teruggenomen worden. Het was een slecht besluit, en het blijft een slecht besluit", be toogde Mient Jan Faber. „We móé- Het IKV is vooral bang dat Neder land in 1982 geconfronteerd wordt met schijnoplossingen, die tot doel hebben de Europese onrust tot beda ren te brengen. „Ik verwacht bijvoor beeld dat er een voorstel komt om al leen de lanceerinrichtingen voor de raketten te plaatsen. De wapens wor den dan gebruiksklaar op het slagveld neergezet. Alleen de munitie ont breekt nog, maar het is een koud kunstje die te leveren wanneer men dat nodig acht. Of het gaat zoals met de neutronen bom: „We maken hem nog niet, maar we produceren hem in onderdelen". Nu wordt het laatste onderdeel ge fabriceerd en is de bom toch nog een feit. Of er wordt een „wapenbe- heersingsoverleg" gestart. Het klinkt mooi, maar het betekent beslist niet dat er geen wapens meer gemaakt zullen worden. Daarom moeten we tegenwoordigheid van geest bezitten, en zeker nu we in een situatie verke- Mient Jan Faber leidt de Vredesweek De IK V-kernen van Schiedam en Vlaardingen hebbftn een program ma voor de vredesweek opgesteld. Vrijdag 18 september kan men een avondgebed (om zeven uur), bijwonen in de Doperkerk aan de Gedempte Biersloot. Aansluitend wordt een fakkeloptocht georgani seerd, die om ongeveer half acht begint. Zaterdag 19 september is er een Vredesmarkt op het Lies veld in Vlaardingen. Men kan in formatie krijgen en bovendien ge nieten van optredens van Amnes ty International, the Amazing Stroopwafels en Sieklus. Vanaf zondag 20 september tot en met vrijdag 25 september worden er van zeven tot half acht 's avonds meditaties in de Doperkerk gehou den. Zondag 20 september zijn er ook nog themadiensten in diverse kerken, waarna om twaalf uur 's middags een fietstocht vanaf de molen aan de Korte Dijk in Vlaar dingen wordt gehouden. Woens dag 23 september draait de film „Twilights last gleaming", over atoomwapens in handen van ter roristen, om acht uur in de Trian gel te Vlaardingen. Donderdag 24 september om half acht 's avonds wordt er een fakkeloptocht in Schiedam (vanaf het Hemaplein) gehouden. Tot slot zijn er zondag 27 septem ber vredesdiensten in de Martines- kerk te Schiedam (om tien uur 's ochtends) en de Pniëlkerk te Vlaardingen (om zeven uur 's avonds). wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken enz leveren. Nergens zo n keus. Fabrlekstoonzalen Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010 Liter I BACARDI RUM Baileys Insh Cream Cocktail 20^5 Vieux liter Whisky JOHNNIE WALKER Red label 24^5 Voordeel met de grote fles1 liter Spaanse kwaliteitssherry Ö95 LA CAPITANA Medium of fino nu brandewijn liter Jonge dubbelgestookte graanjenever Een waarborg voor I 1 kwaliteit liter nu I fimahL,, Voor kenners. 2 Kwaliteitswijnen voor zachte prijsjes. MOULIN A VENT'77 I GRAVES SUPERIEUR'78 Beaujolais van U£5 Q95 DRY (droog dus) J&5 C25 W Vf topkwaliteit nu MAi. par Jean Peyfraut nu I Allicht staat GS ook voor Goede Smaak, maar past die smaakvolle keuken in uw woon/leefsfeer. En in uw bud get? GS keukens tekent en rekent samen met u naar de beste keukenoplossing. Een bezoekje meer dan waard. GS Keukens Goudsesingel 61, 51 en 53 Rotterdam Telefoon 010-127700 of 132291. SCHIEDAM - De Gemeentebrand weer zal zaterdag 12 september de deuren open zetten voor geïnteres seerd publiek. Iedereen is welkom vanaf tien uur 's ochtends tot één urn 's middags en van twee uur tot half vijf 's middags. Al het materieel, waaronder natuurlijk de brandweer voertuigen, kan uitgebreid bekeken worden. De dertig meter hoge auto ladder zal regelmatig in werking ge steld worden. Men kan informatie over brandpreventie krijgen en er worden doorlopend filmpjes ver toond. Wie erover denkt bij de vrij-willige brandweer te gaan kan tijdens de open dag zien hoe er gewerkt wordt. Als het dan nog aantrekkelijk is, kan men zich aanmelden en met de selec tie meedoen. Automatisch in- en uitklapbare tafel op het wedstrijdformaat van 274x152,5 cm. Handig playback systeem voor individuele training. Makkelijk verrijdbaar. Van.296> voor Vendomatic eier- koker Kookt gelijktijdig tot maximaal 7 ei eren. Naar wens instelbaar op zacht, middel of hard. Herenjeans 100% Katoenen westernjeans in fijnrib corduroy. In rookgrijs. marine, zwart of beige. VanA&r- Met tricot kraag en man chetten. Geheel gevoerd met krulteddy. In bordo rood, marine of grijs. Kompleet met bijpassende shawl. Van 170:- voor Dames- en heren zakdoeken Geweven uit 100% Scotch video cassettes Voor al uw favoriete TV-progamma's katdenen garens. Keuze uit vele kleu ren en dessins. Heren 3 stuks 4- Dames 3 stuks Zaagt met het grootste gemak hout, kunststof en metaal. Verstek van 0° tot 45° Vermogen 300 Watt. Adviesprijs 109.- Vroom Dreesmannprijs VROOIVmDREESÏ ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1981 | | pagina 1