PvdA-bestuur schetst ideale fractie FINALE 'NYMFENTREIN' IN DE BIJENKORF vloerbedekking S=sr=ss?&,, ^.plaswyck Raadswerk kost twintig uur per week een video recorder meo verhuur bv OPLAGE 287.115 132170 132489 Bel: 010-766644 Dansen in Landvreugd Roeiwedstrijden in Voorhaven 0 Met Herman Pieter de Boer en Conny Vandenbosch ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk Armbandensysteem 'verkeerd begrepen' 55,- 1 /125,- ƒ145,- ƒ150,- zaterdag september van11 tot 15uur n„.y-W.Looslaatt 9, Rotterdam Hilgersberg 7 DE 0 HAVENLOODS DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1981 37-586 ^-SCHIEDAM Het bestuur van de Schiedamse afdeling der Partij zou dat het raaaswern ten goede ko- ivan de Arbeid heeft, zich al bezonnen op de komende gemeente- t"3£l!ï ^raadsverkiezingen in mei 1982. In het laatste nummer van „Voor- ^1^5. Maar ik heb de indruk dat £\vaarts", het partijblad van de Schiedamse socialisten, werden een men niet zo goed heeft nagedacht ^beschrijving van de „ideale fractie" alsmede een profielschets van °ve£ d® getallen want een derde of Piet raadslid gepubliceerd. De fractie had zich al in grote lijnen ach- e e 1S a vee e vee er de ideeën geschaard en gisteravond (woensdag 9 september) ^spraken de leden zich erover uit. PER WEEK on 63 VOOR éCXJ SaaiaSaë* DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods BV Directie. J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980, Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 -35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel.01807- 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw- poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet 01 niet op tijd ontvangen, dan kunt u zjch wenden tot ons lezersservice- nummer: (van 8.30 tot 17.00 uur) DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, -Redactie M. Ames, tel. 352446 Medewerker editie Maassluis: M. Dcddema. privé 01899 11858 Sportredactie G. Verver, privé 01899-17787 Het bestuur meent dat in de komen de fractie zowel „oudgedienden" als jonge talenten vertegenwoordigd moeten zijn. Op die manier kan „ver starring" van de fractie voorkomen worden. Er moet gestreefd worden naar net zoveel mannelijke als vrou welijke fractieleden, die bovendien niet allemaal dezelfde leeftijd hebben en in verschillende wijken wonen, zodat contacten met wjjkverenigin- gen en andere organisaties goed van de grond kunnen komen. Toch zou den al deze mensen van verschillende pluimage als solidair geheel moeten kunnen optreden. „Een partij, die een beroep doet op de solidariteit van de mensen, dient zelf het voor beeld te geven", schrijft het bestuur. De raadsleden moeten zich minstens anderhalf jaar duidelijk gemanifes teerd hebben binnen de partij. Ze Tenslotte is het nu al zo moeilijk om goede kandidaten te krijgen. Wie zou een deel van zijn financiële toekomst willen opofferen voor misschien maar vier jaar raadswerk? Want in de on zekere situatie waarin je nu als raads lid moet werken kun je vreselijk je best doen zonder dat het wordt ge waardeerd. Nee, als ze mij zouden confronteren met zulke eisen, dan zou ik vandaag nog een bedankbrief aan de voorzitter gaan schrijven. Dan moeten ze het maar zonder mij stel len", beweert Gé Brouwer. Brouwer denkt evenwel niet dat het tot harde eisen zal komen. „Het be stuur zou dan een schaap met vijf po ten wensen", concludeert hij. Er moet bovendien eerst nog besloten worden of het bestuur danwel een onafhankelijke commissie van voor aanstaande partijleden, die niet in de fractie of het bestuur zitten, de kan didatenlijst gaat samenstellen. Een conceptlijst wordt in februari 1982 zouden twintig uur per week beschik- samengesteld, terwijl de definitieve baar moeten hebben voor het raads- werk, wat volgens de bestuursideeën verwezenlijkt kan worden door de vergoeding voor het raadswerk om te zetten in onbetaald verlof. De raads leden dienen ernaar te streven de vol ledige dagtaak bij een werkgever te bekorten met een derde of een half deel, vindt het bestuur. Gé Brouwer (fractievoorzitter PvdA): Wanneer de bestuursideeën als liarde eisen gepresenteerd worden, komen er nog geen tien man op de kandi datenlijst". Voor uw tijdelijke auto. in personen- en bestelauto s interRent makkelijk geregeld Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15 SCHIEDAM Omdat de Sooscom- missie van Groenoord vindt dat het uitgaansleven weer van de grond moet komen, wordt er vrijdagavond 11 september een „ontmoetingsbal" in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel 7 gehouden. Groen- oorders kunnen hun opgedane danser varing voortaan op vrijdagavonden in praktijk brengen. De dansavonden zijn voorzien van le vende muziek. Tussendoor wordt een kleine bingo gespeeld. Natuurlijk is er SCHIEDAM - De Voorhaven zal zaterdag 12 september tussen twaalf en vier uur 's middags geheel vrij moeten zijn van schepen. De Voor haven wordt dan geheel in beslag ge nomen door de Zeekadetten, die ter gelegenheid van een „open dag" roeiwedstrijden organiseren. Natuur lijk is publiek wel welkom bij de wedstrijden. Men kan tpgelijk meer informatie over het Zeekadetkorps krijgen en de „Spica", varend club huis van het korps, bewonderen. Part-time werk? Wanneer het omzetten van een volle dige baan naar part-time werk een harde eis aan de komende raadsleden is, denkt Gé Brouwer, de huidige fractievoorzitter van de PvdA, dat er nog geen tien man op de kandidaten lijst komen. „Op zich is het een nobel streven en wanneer je werk het mogelijk maakt om een vijfde deel ervan op te geven, door Herman Posthoorn De „R" is weer in de maand. U weet wat dat wil zeggen, het is tijd om mosselen te eten. Nederland- ser kan het bijna niet, wer begin nen dan ook met het eenvoudigste recept, dat met mosselen maar mogelijk is. Koop verse mosselen, voor ieder persoon ongeveer één kilo. Maak ze schoon onder de kraan en haal zoveel mogelijk de baardjes eraf. Eerst twee uur in zout water op zetten, daarna in schoon water. U kookt de mosselen tesamen met een gepelde ui, wordt deze ui zwart dan is er iets niet goed met de mosselen, en moet u ze zeker niet eten. Blijft echter de ui blank, dan is er niets aan de hand en kunt u gerust van de mosselen smullen. De mosselen worden 15 minuten gekookt op een hoog vuur. Als de mosselen open sprin gen zijn ze gaar. Het eenvoudigste is de mosselen op te dienen in een grote schaal waar iedereen uit eet. Natuurlijk eet u de mosselen met een lege schelp en niet met een vork. Het kookwater wordt in kleine kom metjes gegoten, met azijn en peper vermengd. In dit sausje doopt u de mossel. Andere sausjes, maar zeker een mosterdsausje en stok brood smaken er ook goed bij Wilt u een sausje dat iets specialer is, dan het volgende: vermeng het kookvocht met 3 dl witte wijn en twee eetlepels bloem en laat dit zachtjes inkoken tot u een dik sausje krijgt. ROTTERDAM - Enkele weken geleden publiceerde onze krant een grote Nymfentreinwedstrijd. Dit naar aanleiding van het nieuwe boek van Herman Pieter de Boer (met tekeningen vari Pat Andrea) in samenwerking met Elsevier Manteau en De Bijenkorf. De Nymfentrein heeft veel van onze lezers geïnspireerd tot het maken van poëziewerk. De jury kwam inmiddels bijeen om alle ingezonden briefkaar ten op originaliteit te beoordelen en de finalisten zijn thans aangewezen. Zoals wij schreven zullen deze drie top-kandidaten de strijd in de finale tegen elkaar moeten aanbinden. De inzet is het gesigneerde werk van Herman Pieter de Boer, de groeibril jant en de andere prachtige prijzen. De finale gaat plaatsvinden in het ge bouw van de Bijenkorf aan de Cool- singel en wel op vrijdag 11 september aanstaande van 19.00 tot 21.00 uur. Na de prijsuitreiking zullen zowel auteur als zangeres hun boeken res pectievelijk platen voor het publiek signeren en - naar wens - van een opdracht voorzien. Volgende week publiceren wij de lijst met namen van de winnaars van onze Nymfentreinaktie. De finalisten uit Rotterdam en omge ving die vrijdagavond in de Bijen korf om de hoogste eer gaan strij den zijn: Tien vragen Onder de bezielende leiding van Herman Pieter de Boer zullen de drie finalisten tien vragen moeten be antwoorden. Uiteraard is iedereen welkom om deze finale bij te wonen en het feest wordt zeer zeker de moeite waard, want niemand minder dan Conny Vandenbos zal hoogstper soonlijk aanwezig zijn om enkele haar beste songs live ten gehore te Conny yandenbos en Herman Pieter de Boer. Mevrouw Francis Schruer, Tollenstr. 6, Capelle a/d IJssel, mevr. M.M.Hage, Gijsinglaan 136, R'dam en mevrouw lngrid Klos, Lavasweg 67, Hoogvliet. De winnaars van de 4e tot en met de 15e prijs in Rotterdam en omgeving zijn: C. Jonkergouw-Baars, Merellaan 76, Capelle a/d IJssel, J. van Elswijk, Jan Lightartstraat 100, R'dam, W.J. C. de Heer, Wilhelminastr. 81, Berkel en Rodenrijs, M. Klaver, Statenweg 9d, R'dam, N.M. Pels, Blijvenburgstr. 191, R'dam, J. v. Nieuwland, Wilgeijplaslaan 37, R'dam, J. van Vliet, Valkendaal 84, Nieuwerkerk a/d IJssel, R. de Jonckheere, Veen- De volgende deelnemers uit Rot terdam en omstreken behaalden de 16e tot en met de 40ste prijs: Inge Degenaar, Hendriks Molenwerf 2, Hilgersberg R'dam, J.A.P. Kerk- mans LeRuel, Rechte Rottekade 333, R'dam, Helen Gerhardt, Statenplein 7, R'dam, Tanja de Vrede, Burgh- sluissingel 69, R'dam, M.W. Ware- man, Achillesstraat 162, R'dam, Calrla Sluyter, Schiebroekselaan 10, Vlaardingen, F. Boumans, Fluit- straat 22d, R'dam, H. Gerhardt- Genijn, Statenplein 7, R'dam, G.J. ter Borg, Noordsingel 57a, R'dam, A. Oosters, Mathenesserweg 212b, R'dam, Nelly Pels, Blijvenburgstr. 19a, R'dam, G. Molenaar, Mathe nesserweg 213a, R'dam en A.J. Scheepmaker, Zwaluwenlaan 229, Vlaardingen. Juiste vochtigheid in huis... Een zeer effektieve verdamper. Te bevestigen aan iedere soort ver warming. Voor het behoud van uw meubels en planten. B Voor maar 3 VEL PAPIER VOOR 1.95 XXL PANTY Met een per- fekte pasvorm en ruim tussen stuk. 20 der nier. Maat 44 t/m 52. In mid dengrijs,camel, charmbeige of misty. Normaal 3,95 Suède damescollege-schoen... Een net afgewerkte schoen voor dames en meisjes. En nóg super voordelig ook! In bruin, zwart of bordeau. Maten 36 t/m 41. Van 42,50 voor Directeur Schielandziekenhuis: SCHIEDAM - De directie van het Schielandziekenhuis heeft de laatste tijd nogal wat kritiek van de belan genorganisaties voor (ex-)psychhia- trische patiënten te verduren gekre gen over de invoering van een electro- nisch beveiligingssysteem voor pa tiënten die het gebouw niet mogen verlaten. Deze krijgen een armband om, die bij nadering van de uitgang de deur in het slot doet vallen. De methode wordt al een half jaar ge hanteerd. „Men heeft het helemaal verkeerd be grepen", zegt de heer Vlootman, medisch directeur van het Schieland ziekenhuis. „Alleen patiënten die zo verward zijn dat ze niet meer weten wat ze doen krijgen zo'n armband om. Het geeft ze de vrijheid om over de afdeling heen en weer te lo pen, zonder het gevaar dat ze volko men in de war op de drukke straat voor het ziekenhuis terecht komen. In de praktijk komt slechts een tien tal mensen, vier procent van alle psy chiatrische patiënten, hiervoor in aanmerking. Van de kant van de patiënten of familieleden hebben we nog geen klachten gehad en we zijn zelf zeer tevreden over de armband- specteur voor de geestelijke volksge- methodc", meent de heer Vlootman, zondheid, die nog niet zo lang gele den het Schielandziekenhuis bezocht, Vriiwillia had evenwel volgens de heer Vloot- man geen bezwaren tegen het arm- „Voordat een patiënt een armband bandensysteem. om krijgt, wordt hem eerst gevraagd of hij dat wil. We wachten met dat gesprek totdat de zieke een helder moment heeft. Meestal willen ze dat graag, want het behoedt hen voor ongelukken, die in het verleden ook wel eens zijn gebeurd. Bovendien kunnen de patiënten de armbandjes zelf af doen, maar dat is nog nooit voorgekomen. Het grote voordeel is dat de andere patiënten ongehinderd door het gebouw kunnen wandelen. In andere ziekenhuizen doet men na melijk gewoon de deuren op slot," beweert Vlootman. „Daar komt bü dat een ziekenhuis niet zo snel hoeft te besluiten patiënten die bij tijd en wijle verward zijn naar een gesloten inrichting, zoals Sint Joris in Delft, over te plaatsen. Dan mogen ze er he lemaal niet meer uit. Natuurlijk moet het dragen van de armband geen wé ken in beslag gaan nemen, want dan zijn de patiënten niet geschikt voor opname in een algemeen ziekenhuis", concludeert de medisch directeur. De kritiek tegen de beveiligingsme thode is vooral geënt op het recht op bewegingsvrijheid van alle patiënten een algemeen ziekenhuis. De mm°er dan de halve prijs. (Het tapijt is niet versneden.» ïjt is niet versneden.) -an/2 strekkende meter meter uPerstrekkende rug. 4(111 cm breed, van 2«"' "f strekkende meter 1 nu Per meter van/->75,-, nu perstrekkende POO, f m'~ 'J^^eenensMen:

De Havenloods | 1981 | | pagina 3