Vrijwilligers bezoeken eenzame mensen 2: 2: 2: 2: 39?s Eli r89' 98? 19?5 Project van Buurthuis De Haven *1 ter meulen natuurlijk Door aanmelding schoolverlaters forse stijging werkloosheid Bingo-Dansant in Landvreugd ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk 'Blues de beste muziek' Krantje vrouwen in de bijstand Schiedam-dames promoveren ter meulen natuurlijk KONTAKTLENZEN KOPEN BIJOCULENTI DAT KOST U MINSTENS EEN PAAR UUR oculenti kontaktlenzen DE Q HAVENLOODS UONDLKDAÜ 24 Sfc.lTfc.MBLK 1981* 39-575 VLAARDINGEN - Eenzaamheid is een maatschappelijk verschijn sel dat even lang bestaat als de wereld zelf. Eenzaamheid kan een probleem zijn voor de betrokkenen en steeds meer wordt dit onderkend. Er zijn allerlei personen en instellingen die zich hier- 'len. mee bezighouden. Buurthuis De Haven in Vlaardingen kent al ge ruime tijd een groep medewerkers, bestaande uit maatschappelijk Vri|WlIligerS werkers en vrijwilligers, die zich het lot van eenzame mensen heb- A,s a!les volgens plan verloopt zal het op een gegeven moment niet meer nodig zijn dat de vrijwilliger op be zoek komt. Bij eenzame bejaarden is dat natuurlijk moeilijker. In veel van dergelijke gevallen kan de vrijwilliger er dan op rekenen dat hij of zij bij de bejaarde blijft komen tot diens over lijden". graag eens een spelletje schaak, enfin, daar zijn er nog niet veel van. Belang- zo zijn er diverse mogelijkheden. De stellenden die wat meer willen,weten bedoeling is dat getracht wordt om over het hoe en waarom kunnen in t hun isolement te ha- De Haven, Weeshuisplein 18, infor matie krijgen. uur en donderdag van 9.00 tot 15.00 uur is er altijd wel iemand van de kerngroep aanwezig. Telefonisch is buurthuis De Haven bereikbaar via nummer 344539. Ook mensen die zich eenzaam voelen kunnen tijdens genoemde uren of via bovenstaand nummer terecht in het buurthuis. ben aangetrokken. Mies Derks, maatschappelijk werkster en vrijwillig betrokken bij deze akti- viteit, Marie José Davids, cultureel werkster, Lynne Berke en Carina van der Ende, beiden stagiaires van de Sociale Academie, vormen tezamen een zogenaamde kerngroep die de voorkomende bezigheden op dit ge bied coördineert. Daarbij wordt men geholpen door een veertigtal vrijwilli gers. Aanvragen Via ziekenhuizen, de sociale dienst, wijkverpleging, artsen, de raad van Ouderenwerk of particulieren komen aanvragen binnen bij de kerngroep. Die aanvragen betreffen mensen die eenzaam zijn en best gebaat zijn bij wat aanspraak of hulp. Mies Derks: „Het zijn niet alleen oude mensen. Er zijn ook veel eenza me jongeren. Hier wordt een vrijwilli ger benaderd die zo'n eenzaam mens bezoekt. Tijdens een bezoek blijkt waar de aanvrager het meest mee gediend is. Sommige mensen vinden het gewoon fijn om iemand te hebben waar je mee kunt praten. Anderen spelen Het is uiteraard moeilijk te peilen vnjwuh- hog succesvol dergelijk werk is maar am mpnc ujt ,je praigtijlc blijkt dat een groot aantal eenzame mensen deze aktivi- teiten van het buurthuis bijzondei apprecieert. Er is evenwel nog dringend behoefte aan meer vrijwilligers. Vooral manne lijke vrijwilligers zijn welkom, want •Vrijwilligster Jo Struik en de leden van de kerngroep Mies Derks, Carina v.d. Ende en Lynne Berke vj.n.r. j. Grootbloemige- struikrozen. Veredelde rozenstruiken van af 3 takken. Reeds gesnoeid voor het voorjaar. In rood, ro se, oranje, wit, geel, licht blauw of dubbelkleurig. Per stuk van 3,25 voor Donkerblauwe konifeer in pot. (Cham. Column. Clauca). Is winterhard, 's winters kleur- behouden en pyramidaal groeiend. Van 3,95 voor pampasgras in pot. (Cortaderia), De laatbloeier die zilveren pluimen krijgt als de andere planten beginnen af te sterven. Bloeitijd sept.- nov. Croeihoogte ca. 180 cm. van 5,90 voor veronica Armstrongii in pot. (Hebe). Oranje/bruin struikje met witte bloemen. Bloeitijd juni-juli. Groenblijvend. van 3,95 voor pak turfmolm 30 liter voor 5,95. laadaPP 183,50 M°or SCHIEDAM/VLAARDINGEN/ MAASSLUIS - Het aantal werklozen in het gebied Waterweg Noord is ge stegen tot boven de vijfduizend. Eind juli werden er 4656 werklozen geteld, eind augustus konden 206 mannen en 209 vrouwen genoteerd worden, waardoor SCHIEDAM - De Wijkvereniging Groenoord organiseert dit seizoen verscheidene activiteiten in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel 7. Op maandagavonden kan men ko men klaverjassen, schaken, jeugdscha- ken en damestrimmen kan op dins dagavonden, terwijl de donderdag be- steeds wordt voor de damesindoor in de gymzaal aan de Van Anrooij- laan 1Alle activiteiten beginnen om acht uur, behalve jeugdschaak, wat om zeven uur begint. Wie vrijdagavond 25 september een praatje wil maken en een glaasje wil drinken met andere wijkbewoners, kan on half negen naar de Disco- Bingo-Dansant komen. In de bouw, de handel en het kan toorwerk is nauwelijk een mogelijk heid tot arbeidsbemiddelling. Alleen in de metaalsector staan nog steeds vacatures voor plaatwerkers, pijpen- monteurs en electrisch lassers open. De stijging van de werkloosheid 5071 werklozen wordt voornamelijk veroorzaakt door de aanmelding van schoolverlaters. Ruim 43 procent van het totaal aan tal mensen zonder werk is jonger dan 23 jaar. „Maasdijk" voortaan om half drie MAASDIJK - Nadat de voetbal club Maasdijk de wedstrijden van zijn eerste elftal jarenlang om drie uur heeft laten beginnen, komt daarin met ingang van dit sëizoen verandering in. Half drie is de nieuwe aanvangstijd. „Dat hebben we gedaan, omdat het een door de KNVB graag gehanteerde tijd is", aldusvoorzitter Muib Hoogen- donk. „Ook de meeste andere clubs beginnen om half drie en daarbij wilden we ons aanpassen. Bijeenkomst over consumenten gedrag SCHIEDAM/VLAARDINGEN De Wetenschappelijk kring Schiedam en Vlaardingen houdt op maandag 28 september een bijeenkomst over „de consument en zijn reactie op de economische en technologische ontwikkelingen". Hiertoe zal mr. L.P. Willigenburg van de consumen tenbond een lezing houden. De lezing begint om acht uur 's avonds in de zaal van de Neder landse Protestantenbond aan de Westvest 92. De Wetenschappelijke kring bestaat al sinds 1946 en stelt zich ten doel oriëntatie te verschaf fen omtrent ontwikkelingen in de maatschappij en de wetenschap. Wie meer inlichtingen wil kan bellen naar de secretaris M.J. Spier-Wal- raven, telefoon 268031 Ondanks de ongunstige omstandig heden op de arbeidsmarkt vindt toch 55 procent van de werklozen binnen drie maanden een baan. De werkloosheid in Schiedam is het grootst. Daarna volgen Vlaardingen en Maassluis. Rozenburg, Hoek van Holland en Maasland sluiten de rij. Groot prijsvoordeel... Een komfortabele fauteuil met heerlijke dikke kussens, hoge rugleuning en zachte hoofdsteun. Wit, dik buisfra me met blauwe of bruine can vas bekleding. meeneemprijs Op 30 september Sober programma omlijst opening tweede sporthal MAASSLUIS - Slechts een sober den verpakt in toespraken, rondlei- ritueel omlijst de offieciële opening ding en tien minuten turnen door van de tweede sporthal in de Steen- leerlingen van de omliggende lagere dijkpolder. Burgemeester Joop van scholen. Es zal de hal op woensdag 30 septem ber om drie uur openen. Dat zal v, Schooltoernooien in herfstvakantie SCHIEDAM - Tijdens de herfstva kantie zijn er voor de scholieren een drietal toernooien. Voor het voort gezet onderwijs dammen en schaken en voor de lagere scholen micro-korf bal. Het schaken is op maandag 19 okto ber en het dammen op dinsdag 20 oktober. Gespeeld wordt in de bo venzaal van de Margriethal en de aan vangstijd is telkens negen uur. De leerlingen van het basis-onderwijs korfballen op donderdag 22 oktober de Margriethal. De aanvang is ne- i uur, het toernooi eindigt om vijf uur. De inschrijving sluit in het week einde van 27 september. Andere datum voor VRSR-vergadering VLAARDINGEN - De eerstvolgende vergadering van de sportraad is op dinsdag 13 oktober en niet, zoals oorspronkelijk gepland, op maandag 19 oktober. Dit heeft tot gevolg, dat ook de ver gaderdata van verschillende secties aangepast moeten worden. Bij de sectie voetbal is dat inmiddels ge daan. Deze komt nu bij elkaar op donderdag 8 oktober in kamer 10 van het stadhuis. Oorspronkelijk was daama een sport week gepland, maar deze moet om organisatorische redenen (de hal is al verhuurd aan sportclubs) en het ont breken van financiële ruimte verval len. Vandaar, dat de vreugde over het be schikbaar komen van de Steendijk- polderhal zich slechts ontlaadt in een over twee dagen gespreid programma. Op woensdag 30 september is er van zeven uur tot half negen een trimin- stuif, waaraan iedereen gratis kan deelnemen. Daarna spelen de top- ploegen Punch en SVOB een basket ball-wedstrijd. Op donderdag 1 oktober is er vanaf 19 uur een zaalvoetbaltoernooi, dat wordt georganiseerd door het Win kelcentrum Steendijkpolder met on der meer teams van de wijkvereniging De Flat en van de gemeentesecreta rie. Tussendoor spelen de zaalvoet balteams van VDL en MSV'71 een demonstratie-partij. Ruimte te kort... of last van motten. Hang dan uw winter of zomerkleding in deze handig opvouwbare kast. Ook ideaal voor de camping. In bruin/beige dessin. Afm. 140 x 75 x 50 cm. van 59,- voor INTERNATIONALE PROOUKTENHANOEL in het Westen van het land, zoekt een medewerker (commerciële binnendienst) Tot zijn taak zal behoren het onderhouden van telefoniscn contact met relaties, het be rekenen van internationale transacties en het behandelen van verschepingsdocumenten. Het betreft een groeifunctie naar een veelzijdige positie met veel zelfstandigheid. Leef tijd oirca 23-28 jaar; oplei ding op tenminste middelbaar niveau. Wij zenden u op aan vraag verdere bedrijfs- en functiegegevens toe. Bokslag afdeling wervingen selectie Postbus 62004, 3002 GA Rotterdam tel. 010-771833. De bluesband in actie. Flardingha Blues Slempers: Koos Bons en Henry Blackmon in concert MAASSLUIS - In de Immanuelkerk aan de Lange Boonestraat zal op terdag 26 september een bijzonder concert worden gegeven door orga nist Koos Bons en concertzanger Henry Blackmon. De laatste is dit na jaar 25 jaar werkzaam in Nederland. Blackmon verwierf in' die periode grote bekendheid, met name door zjjn vocaal optreden in zeer vele con certen. Daarnaast is Blackmon actief als zangpedagoog en koordirigent. Het concert van zaterdag staat in het teken van dit jubileum. Op het pro- grmma staan werken van Bach, aria's van Handel en Mendelsohn, liederen van Ajle en Beethoven en Negro spirituals. Ter afwisseling zal Koos Bons bekende orgelwerken uitvoe ren van Bach, Reger en Frank. Het concert begint om 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt f 5,-, houders van CJP of 65 plussers betalen f 2,50. SCHIEDAM - De werkgroep Vrou wen in de Bijstand, die enkele maan den geleden werd opgericht, heeft een eerste krantje uitgegeven. Vrou wen die nog niet in de werkgroep zitten kunnen het blaadje ophalen bij bureau Rechtshulp, Hoogstraat 198, om zodoende geimformeerd te ra ken over het reilen en zeilen van de werkgroep. De vrouwen komen elke tweede en vierde vrijdag van de maand om half tien bij elkaar in het pand van bureau Rechtshulp. Belangstellenden zijn altijd welkom. Voorzitter-af Wim Tilmans trainer/coach VLAARDINGEN- Vlaardingen/Holy- voorzitter Wim Tilmans zal zijn fun- ktie binnenkort neerleggen. De des tijds na een fusie met SCR bij de Vlaardingse honkbalvereniging te recht gekomen Tilmans wordt trai ner/coach. In een verklaring over het waarom van zijn aftreden, stelt hij „Hoe lan ger, hoe meer ben ik me in de afgelo pen jaren gaan interesseren voor de speltechnische gang van zaken". Van daar dat hij de cursus voor het A-trai nersdiploma volgde en daarvoor on langs slaagde. Tilmans is inmiddels benaderd door een vereniging, waarvan hij op dit moment de naam nog niet wil noemen, en het staat al vast, dat hij daar trainer/coach wordt. Verklaart hij: „Het was niet mijn bedoeling om dat diploma on middellijk in de praktijk te gaan brengen. Het één is het gevolg van het ander. Had die club mij niet ge vraagd, dan was ik gewoon voorzitter van Holy gebleven. SCHIEDAM - Het softbalteam van „Schiedam" heeft de landelijke tweede klas bereikt. De promotie werd zondag op eigen veld zeker ge steld via overwinningen op Black Wings en Riin .71. De door Cas Oosterveer gecoachte dames speelden zondag zeker niet de beste wedstrijden uit de promotie competitie. De zenuwen speelden een grote rol. Wellicht kon daardoor slechts met nipte winst worden afge sloten. Black Wings kreeg met 2-1 klop, terwijl Run'71 met 6-5 verlies werd geconfronteerd. De Schiedamse dames trekken zater dag naar Groningen \yaar zij de laat ste, voor hen niet meer belangrijke, wedstrijden van de promotie-serie spelen tegen Kennemerland en Caribe LCD herenhorloge... Zwaar verchroomde kast waarin een precisie- instrumentje dat uur, minuut, seconde, datum en maand aangeeft. Met verlichting en 1 jaar volledige'garantie, van 29,95 voor SCHIEDAM - De nu vier jaar oude formatie „the Flardingha Blues Slem pers" treedt donderdagavond op in de Goudsbloem, Sint Anna Zuster straat 30. Wie de pure blues, die deze band voortbrengt, wil beluisteren, kan vanaf half tien (gratis) in het café terecht. De Flardingha Blues Slempers komen voort uit vijf Spieringshoekscholie- ren, die - ter ere van de opening van' de kantine in de kelder van de school - groot succes oogstten met 'hun Rock 'n Roll-geluiden. Na inruiling van enige pianisten ver anderde de Rockmuziek in Blues-ge luiden. Sinds enkele weken is er weer een nieuwe toetsenman bij de Flar dingha Blues Slempers, waardoor de band muzikaal vooruit is*gegaan. Ondanks boOgie-loopjes en Jazz- accoorden blijft de groep Blues spe len, want ieder bandlid vindt: „Blues zit gewoon „deep down in your sriul", bij ieder normaal mens, en daarom is blues de beste muziek en zal dat ook altijd blijven, zolang als et vrouwen zijn die je het leven zuur maken". Schoolkorfbal VLAARDINGEN- Voor de elfde ach tereenvolgende maal zal de sportraad in de Westwijkhal een microkorfbal- toernooi voor de hoogste klassen van het basis-onderwijs houden. Het toer nooi wordt gespeeld in de herfstva kantie op maandag 19 en dinsdag 20 October. Maximaal veertig teams, be staande uit vier meisjes en vier jon gens, kunnen deelnemen. Als u er over denkt kontaktlenzen te kopen bij Oculenti, moet u daar wel een paar uur voor uittrekken. Want de kontaktlens- specialisten van Oculenti gaan niet over één nacht ijs. Daar zijn uw ogen te kostbaar voor Kontaktlenzen kopen bij Oculenti begint met een uitgebreid onderzoek. Dat kost u onge veer een uur. Meer niet. Als dat onderzoek positief uitvalt, adviseert de kontakt- lensspecialist u over de voor u meest ge schikte lenzen: harde, zachte of zuurstof- doorlatende harde lenzen. Totdat u de koop beslissing genomen hebt, kost het u geen cent. Alleen tijd. Voor de aflevering van de lenzen mag u ook wel een uürtje vrijmaken. Wij laten u namelijk niet gaan voordat u goed met uw lenzen kunt omgaan. Dus dit uurtje wordt besteed aan oefenen onder des kundige leiding. In de loop van het eerste jaar zien wij u graag een paar keer terug voor kosteloze kontroles, omdat Oculenti veel waardè hecht aan de nazorg. Al met al gaat er in kontaktlenzen kopén bij Oculenti dus een hoöp tijd zitten. In onderzoek, in be geleiding, in kontrole. Omdat Oculenti vindt, dat uw ogen ciat waard zijn. De medische supervisie berust bij een oogarts. oculenti kontaktlenzen, U kent vast wel Rotterdam Nieuwe Binnenweg 251b tel. 010.766435 William Soothlaan 16 tefOlo-121084

De Havenloods | 1981 | | pagina 13