Carnaval-marathon ter ere van elfjarig bestaan rv ■^saKssss--* vloerbedekking SSBBBg»' 85; novotel Rietzeilers weten wel raad met feest OPLAGE 287.115 132170 132489 ter meulen natuurlijk Tor"5 450 't is te gek J. Ham neemt afscheid Polarisatie ARBEIDSBUREAU VERHUIST ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk ƒ125,- ƒ145,- zaterdag 24 oktober van 11 tot 15 uur i^JcMedamJ ƒ150,- ƒ160,- DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 22 OKTOBER 1981 «43-585 DE RIETZEILERS 1971 1982 SCHIEDAM- „De meeste verenigingen vieren al een lustrum wan neer ze vijf jaar bestaan", legt Geert Bannenberg, voorzitter van de Carnavalsvereniging de Rietzeilers uit. „Carnavalsverenigingen hou den pas na elf jaar hun eerste jubileum. Dat is lang wachten, maar dat komt natuurlijk omdat Carnaval altijd al feest is. Nu we dan eindelijk mogen, zullen we er ook een héél groot feest van maken!". Het is in derdaad zover. De Rietzeilers bestaan elf jaar. In 1971, toen ze in een piepklein zaaltje begonnen, hadden ze De Schiedamse carnavalsvereniging viert dit jaar haar eerste lustrum DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V. Directie: J.P. Eillebrecht Chef-redactie: K.I.I. Frische Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-135085 Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010-35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel tel.01807-16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/a IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie: kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice nummer: (van 8.30 tot 17.00 uur) DE HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerker editie Maassluis: M.Dcddema, privé 01899-11858 Sportredactie: G. Verver, privé 01899 17787 Kouwelijk type? Draag dan deze warme onder- kleding. 100% katoen. Maten 44 t/m 52. Directoire of cami sole. Per stuk Maten 54 of 56 voor 5,50 eniging ,,de Ooievaars" houdt op woensdag 28 oktober een grote bingo avond in Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De zaal gaat om zeven uur open. Party Restaurant 2h diruyfdCoQvo 'n Party? 'n Receptie? 'n Diner? Waarom zult u genoegen nemer met een mindere kwaliteit, als ei voor hetzelfde geld een hoogstaand culinair gebeuren in Voor party's, recepties en diners vanaf 20 personen is de gerestaureerde Kruyt Hoeve aan de rand van de Alblasserwaard de ideale gelegenheid. Kom, voor dat u een restaurant uitzoekt, eerst eens de Kruythoeve en haar vele mogelijkheden bekijken. 2>e cKruytCCoeve nooit gedacht dat ze nog eens tot een grote Carnavalsvereniging zouden uitgroeien. Vandaar het motto: „Elluf, 't is te gek". Maar het doel van de Rietzeilers, het helpen van alle gehandicapten van de stad Schiedam, is in al die jaren uitgegroeid tot een heuse hulpverlening. Behalve dat de vereniging het Carnaval naar zieken, gehandicapten en hulpbehoevenden wil brengen, geeft zij ook financiële steun, Op de traditionele „elfde van de elfde", 11 november dus, starten de Rietzeilers hun jubileumjaar met een receptie. Iedereen die de vereniging een goed hart toedraagt is welkom. „Dat zijn dus eigenlijk alle Schie dammers", specificeert Wim van der Steen van de jubileumcommissie. Los van de lustrumfeestelijkheden begint ook het carnaval in die maand. Zo gaan de Rietzeilers 12 no vember op bezoek bij het verpleeg huis „De Drie Maasstede". De prins wordt op 14 november tijdens het openingsbal gekozen, en op 21 november bezoeken de Schiedamse Carnavalvierders Amsterdam, waar een groot feest in Kransnapolsky wordt gehouden. De meeste activiteiten zullen in 1982 plaatsvinden. Na een bezoek aan Heemstede op 16 januari staat er weer een jubileumfestiviteit op het programma. Tijdens de „Jubi leumavond" op 30 januari worden drie grootste festivals georganiseerd waaraan iedereen mee kan doen. Allereerst is er een zogenaamde „buutreedner-wedstrijd". Geinspi- reerde lieden kunnen hun kans grij pen door een caranavaleske confe rence, een „buut" op de planken brengen. Wie daarmee door de voor rondes komt ktijgt tijdens de jubi leumavond tien minuten de tijd om de zaal te vermaken. Wie wint ont vangt een prijs van 250.-. Stadslied Componisten worden uitgenodigd het Carnavalslied 1982, een Schie dams stadslied te schrijven. Zoals elke zichzelf respecterende carnavals- stad wil ook Schiedam een eigen stadslied. Na de voorselectie blij ven er drie carnavalshits over die voor de zaal gezongen moeten worden. Ook de winnaar van dat festival krijgt een prijs van 250.-. Tot slot krijgen zes Boerenkapellen de kans om de zaal plat te spelen. In een kwartier tijd moet dat bekeken zijn, waarbij als extra handicap wordt opegemerkt dat de jubileumavond een „zitavond" zal zijn. Polonaises zijn dus niet mogelijk. Voor de drie beste Boerenkapellen zijn prijzen van 500.-, 250.- en 100.- beschikbaar gesteld. Voor alle wedstrijden geldt dat iedereen in kan schrijven. Wanneer de roes van de jubileum avond wat gezonken is gaat het car naval weer door. Gp 6 februari is er een boerenbal en op 13 februari is er kindercarnaval. De Rietzeilers bezoeken bovendien in februari verschillende tehuizen en centra, Het hoogtepunt van het feest, wan neer de Rietzeilers voor drie dagen de macht van de burgemeester overnemen, wordt op 20 februari gevierd, 's Middags wordt de achtste optocht in de Rietzeilersgeschiede- nis gehouden. Als extraatje ter ere van het elfjarig bestaan zal een jury 150 kinderboeken en een enorme Iedereen die zich wil opgeven één van de festivals op de jubi leum avond, voor de optocht of voor het opzetten van extra acti viteiten kunnen bellen naar Wim van der Steen, telefoon 734093. Wie lid wil worden van de Riet zeilers kan daar ook terecht. De contributie bedraagt 25.- per jaar. Opkopen. Sloopobjecten. J Schadepartijen. Fabrieksinventarissen. j RVS soorten. Non-ferro metalen. Voor schroot naar Krommenhoek. KROMMENHOEK*" 1-370933 J SCHIEDAM—Hoofdwerkmeester J.A. Ham neemt vrijdag 23 oktober om half vier afscheid van zijn colle ga's van de plantsoenendienst. De receptie wordt in de recreatiezaal van het Stadkantoor gehouden. De heer Ham heeft op twee dagen na 28 jaar bij de plantsoenendienst ge werkt. In 1953 begorf hij als grond werker in het Julianapark. In 1969 werd hij overgeplaatst naar de afde ling begraafplaatsen, waar hij opklom tot werkmeester. J.A. Ham maakt eebruik van de VUT. stapel buttons uitdelen aan kinderen die volgens hen goed verkleed zijn. Top-optocht De Rietzeilers hopen dat de carna valsoptocht dit jaar nog groter wordt dan anders. Behalve particulieren en verenigingen die gratis mee kun nen lopen worden ook bedrijven uitgenodigd mee te doen. Voor hen kost een plaats in de stoet tussen de 175.- en de 200.-. Maar winkeliers kunnen ook samen met de carnavals vereniging extra activiteiten op touw zetten. Middenstanders met ideeën kunnen zich daartoe op geven. De optocht wordt dit jaar bege leid door levende muziek van het huisorkest van de Rietzeilers. Zoals gebruikelijk kunnen particulie ren, verenigingen en bedrijven prij zen winnen wanneer ze de beste op tocht-ploeg vormen. Voor particulie ren en verenigingen zijn deze keer zelfs geldprijzen beschikbaar ge steld, zodat ze een bijdrage in de verkleedonkosten kunnen verove ren. Het prinsenbal wordt 's avonds na de optocht gehouden. Tijdens het feest krijgen elf instellingen, die zich inzetten voor gehandicapten en zieken op een ludieke manier (mis schien zelfs wel uit handen van een bekende Nederlander) het restant van een Rietzeilersgift uitgereikt. De elf instellingen hebben de groot ste som al gekregen, omdat ze anders zolang op hun geld moeten wachten. In totaal is er 17.000.- uitgedeeld. Na het neuzenbal op de 22ste en het sluitingsbal op de 23ste is het Carna val eigeblijk voorbij. Maar voor het eerst in de historie van de Rietzeilers wordt er een „half-vastenavond" ge organiseerd op 20 maart. De vereni ging zal dan een geschenk overhandi gen. Wat en aan wie is nog niet bekend maar vast staat dat het half- vastenbal het sluitstuk van het jubi leum wordt. Wie daarna nog een aan denken aan het lustrum wil hebben kan tijdens de festiviteiten T-shirts, bierpullen en boerenkielen kopen, die in beperkte oplage zijn vervaar digd. Verkooppunten zijn zaal Irene en Het Masker. Om dit soort activiteiten op touw te zetten is er natuurlijk erg veel geld nodig. De carnavalsvereniging orga niseert dan ook het hele jaar door bingo-avonden. Het nettobedrag dat daarvan overblijft is bestemd voor gehandicapten en zieken. Dinsdag avond 27 oktober is het zover. In zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155 wordt om acht uur het eerste nummer afgeroepen. De bingo-spelers die vanaf half acht welkom zijn kunnen rekenen op prijzen als fiet sen, koffiezetapparaten en stof zuigers. Iedereen is welkom, maar kinderen onder de zestien jaar al leen onder geleide. STADSKRONIEK- SCHIEDAM De mensen worden onverzoenlijker. Juist nude toestand van het land om méér goed overleg vraagt, leggen conflicten het zoeken naar een echte oplossing lam. Men probeert niet meer te overtuigen. Men pro beert te overwinnen. Naar elkaar luisteren raakt uit de tijd. Deze mentaliteit begint ook tot Schiedam door te dringen. En je ziet haar met name bij mensendie beter zouden moeten weten. Twee we ken geleden deelde burgemeester Te Loo namens koningin Beatrix medailles uit aan de Schiedamse ME-agenten die tijdens de kronings rellen in Amsterdam mee hadden geholpen aan het handhaven van de orde. In de meeste andere steden werd bij die uitreiking heftige kri tiek geoefend op een overheid, die de zaken eerst uit de hand laat lo pen, waarna de ME-er de problemen op mag lossen. In Schiedam werd een heel ander geluid gehoord. Te Loo zèi, dat de autoriteiten de politie te allen tijde rugdekking moest geven. De werklozen en de ambtenaren van de sociale dienst, die dag aan dag door de goegemeente worden beledigd en voor profiteurs en profiteurshelpers uitgemaakt, zul len dit ongetwijfeld met genoegen hebben aangehoord. Want als de burgemeester de politie te allen tijde rugdekking geeft, dan zal dit ook wel voor de andere gemeen telijke diensten gelden. tisch staan tegenover het ambte lijk apparaat. Dat is zijn taak. En hij moet zich met name voorzich tig uiten, wanneer een bepaalde afdeling wat controversieel ligt bij de burgerij. Na de zomerrellen van dit jaar zijn er nogal wat klachten, geweest over mishandelingen op het poli tiebureau. Zo zou men jeugdige arrestanten naakt hebben opge sloten. Het onde-zoek naar deze beschuldigingen is bij mjjn weten nog niet beëindigd. Tot er zekerheid bestaat, is het pp zijn minst onvoorzichtig om de politie volledige rugdekking te be loven. Ik zeg dus niet, dat de over heid niet achter haar politie moet staan. Ik zeg dat die steun nooit onvoorwaardelijk mag zijn. De politie heeft in sommige krin gen van de Schiedamse bevolking een slechte naam. Terecht of ten onrechte, dat doet er in dit ver band niet toe. Wel is duidelijk, dat het vertrouwen moet worden hersteld en dat lukt niet door de politie in het openbaar onvoor waardelijke steun toe te zeggen. Want dan denken de anderen, dat er naar hen niet zal worden geluis terd. Dat zjj bij voorbaat voor leu genaar staan. Dan is het gesprek onmogelijk. Dan moet de dialoog wijken voor het conflict. Verleden week kreeg ik een brief van Nanda Gelder blom uit Groenoord. Zij zal wel familie zijn van de politieagent Gelderblom, die op de 30e april gewond raakte. Die brief luidt aldus- Losjes „De lange lat en de traangasgranaat zit ten de heren (MM.) bijzonder losjes in de hand". Aldus de heer H. van der Horst in de Stadskroniek van I okto ber. Sommige journalisten zit de ve nijnige pen wat losjes in de hand. Be spaar ons in het vervolg dergelijke jour nalistieke hoogstandjes met duobele bodem. Nanda Gelderblom, Schiedam Dit is nu de maatschappelijke po larisatie in optima forma. Er is geen enkele argumentatie. Nanda Gelderblpm wil alleen, dat mij het zwijgen wordt opgelegd. Ze geeft precies aan, wat ze in de toekomst niet meer wil horen en daarmee uit. Deze mentaliteit leidt tot het vele politie getinte geweld, dat je he- 1 laas steeds vaker op Nederlandse straten ziet. Op de eerste oktober heb ik be toogd, dat de politie en de over heid het gesprek met ontevreden delen van de burgerij open moet houden. Juist omdat zij er zijn om de orde te handhaven. Orde bete kent niet, dat het rustig is op straat. Orde betekent, dat er ruim te is voor iedereen. Orde betekent dialoog. Orde is het tegendeel van polari satie. En juist in moeilijke tijden hebben wij een door iedereen onderschre ven orde nodig. Ik verwacht dan van gezagsdragers en gezagshand- havers meer inventiviteit, toleran tie en tact dan van de burgerij. Want zij worden ervoor betaald. Die hebben ervoor geléérd. HAN VAN DER HORST Met ingang van vrijdag 30 oktober is het nieuwe adres van het arbeidsbureau: LAAN VAN BOL'ES 3 SCHIEDAM (vlak bij het oude noodgebouw) Het telefoonnummer blijft: 010 - 70.53.00. De vakaturebank is open op werkdagen 8.30-16.30 uur. Op 28 en 29 oktober is het arbeidsbureau gesloten. ARBEIDSBUREAU NIEUWE WATERWEG SCHIEDAM 'Alliantie' turnde SCHIEDAM - Omstreeks tweedui zend bezoekers keken zaterdag in de Margriethal naar de onderlinge wedstrijden van de gymnastiekver eniging Alliantie. Er waren zeshon derd deelnemers. Erste prijzen gingen naar M. Elder- kamp, A. van der Kruit, J. van der Meer, B. van der Water, A. Heesbeen, R. Krowinkel, L. van der Geer, R. Harteveld, P. Mol, D. Speelmeijer, H. van der Hulst, L. Bouwman, M. de Jong, S. Stigter, J. van der Gaag, J. de Graaf, J. Tegels, A. van der Leye, M. Gummer, W. Langeveld, C. Post en M. Brouwer. Ruilbeurs ROTTERDAM - In de Stadsdoelen aan de Verwersdijk 44 té Delft wordt zaterdag 24 oktober a.s. een ruilbeurs van gesteente en mineralen gehouden. Het ruilen begint om 10.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 2,-. voor n kwart van de prijs... gaat nu een grote kollektie meubelstof, uit de prijsserie van 50,- tot 40,- de deur uit. In diverse strukturen en kwalitei ten zoals tweed, weefstof enz. Per meter "TOE slechts IVO Luxe acryl meubelvelours (150 cm breed) van 45,- voor 29,75 Klein maar dapper... Velours truitje in vele kleuren. Wit, rood, marine, geel, rose of bleu. Maten 68-74-80-86-92. Van 12,95 voor SCHIEDAM - Niet Aad de Mos, die met Ajax is afgereisd naar Saoedi Arabië, maar NAC's Jo Jansen geeft op maandag 26 oktober een demon stratie voor de leden van de Vereni ging van Oefenmeesters. Jansen zal het op het sportcom plex van SVV in park Harga vanaf half acht hebben over „Het tactisch gedrag bij balbezit" en „Het weg werken van conditionele achterstand van enige spelers in de groep". Het tweede elftal van SVV zal als proef klas fungeren. SCHIEDAM - De jachten „Rebel" en „Maatje", die in de Nieuwe Haven ter hoogte van de Westerhaven voor anker lagen, bleken vrijdagavond om tien over half elf plotseling zinkende te zijn. Rebel zonk tot op de bodem van de gracht, maar de brandweer kon Maatje nog net boven de water spiegel houden. De eigenaar van het gezonken jacht, de heer W.G. v.d. L. uit Vlaardingen, zei dat alles vrijdag avond nog in orde was. Hoe de boot jes tot zinken .zijn gebracht, is nog niet bekend. Hel tapijt is niet versneden.) cc n 3i|cnKcnue me 400rmrer°"en zwaar bouclé tapij, 400 cm breed, van 279,- nUDer strekkende meter meter f3?5'~ nu P" strekkende met dubbele jut'eÏugToÓcmbr 2 T P°°' gem. en licht beige, van 7425 - m, berber/linde strekkende meter - - per inlichtingen en stal**.. 9

De Havenloods | 1981 | | pagina 3