ODS 9 Wethouder Scheeres steunt afvalplonnen Geen echte hoerastemming LEERZAAM 90ct Gescheiden inzamelen mogelijk 7 GS Keukens: Grandioze Siematics? Algemene vergadering D'66 Gesloten Vrij entree in 'de 4 Molens' ter meuien natuurlijk F.KAKMiS vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag Teleton hifi-set Nu 499.- 12.- 15.- Zitzak Nu 149.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM editie p SCHIEDAM VIDEORECORDERS? Natuurlijk bij uw videospecialist zie onze advertentie Verhuizing arbeidsbureau SCHIEDAM - Het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieuwe Waterweg- Noord verhuist morgen, vrijdag 30 oktober, naar het nieuwe pand aan de Laan van Bol'Es 3. Vanaf die datuni kunnen cliënten daar terecht. Vandaag was het arbeids bureau nog gesloten. Hoewel het arbeidsbureau al vijf jaar in een te kleine noodruimte is gevestigd, heerst er geen echte hoera-stemming over het nieuwe gebouw. „We moeten nu al den ken aan uitbreiding", zegt direc teur J.A. van Lent, „want door de grote toeloop van cliënten zitten we tegen 't randje. Niettemin is het gebouw toch weer wat plezie riger. De privacy van de cliënten is veel beter geregeld en bovendien kunnen we de ideeën voor het „ar beidsbureau nieuwe stijl" zo lang zamerhand gaan invoeren. De op zet van liet nieuwe pand is daar op geënt De reorganisatie van het arbeids bureau hoiidt onder meer automa tisering in. De computer wordt be gin 1982 geïnstalleerd. Dan zal het personeel zifch niet meer zo druk maken om cliënten, die naar ver wacht slechts enkele maanden zonder baan zitten. Deze krijgen per post bericht over openstaande vacatures. De tijd die zo vrij komt zal besteed worden om oplossin gen te zoeken voor de langdurig werklozen. „We willen meer doen met minder cliënten", vat Van Lent samen. De officiële opening van het nieuwe gebouw zal waarschijnlijk pas in december of januari plaats vinden. De gebeurtenis zal sober tjes gevierd worden, want de si tuatie op de arbeidsmarkt kan het personeel van het arbeidsbureau niet vrolijk stemmen. „We hebben niet het idee, dat we vanuit het nieuwe pand eventjes alles kunnen gaan oplossen", besluit Van Lent. Het nieuwe arbeidsbureau wordt vrijdag 30 oktober in gebruik genomen. Jan van Hoofstam zoekt oud-leden SCHIEDAM - De Jan van Hoof stam, oorspronkelijk een onder deel van de katholieke padvinders beweging, is op zoek naar oud leden. Op 14 november wordt na melijk het vijfendertigjarig bestaan gevierd met een grote reünie en het valt de huidige leden niet mee alle namen en adressen te vinden van de ongeveer tweehonderdvijf tig mensen, die sinds de oprichting een tijd bij de Jan van Hoofstam aangesloten zijn geweest. De Jan van Hoofstam verenigt voortrekkers, zoals de vakaandui ding luidt voor de oudste padvin ders. Ze staat open voor jongens en meisjes en houdt zich sinds enkele jaren speciaal bezig met grottenonderzoek. Om deze spec taculaire hobby te kunnen beoefe nen maken de leden jaarlijks rei zen naar interessante grotten in heel Europa. Omdat zij- zoals vol gelingen van Baden Powell betaamt - meesters zijn in het kamperen, kan het allemaal toch nog betaal baar blijven. De reünie zal voornamelijk een aangelegenheid van heren zijn. Toen de Jan van Hoofstam in 1946 werd opjgericht, was het toe laten van meisjes en jongens in een groep ondenkbaar. Gemengd is de stam pas geworden in de jaren zes tig, toen de jeugdrevolutie ook aan de poorten van de padvinderij klopte. Op het ogenblik heeft de Jan van Hoofstam twaalf leden. Voor een groep voortrekkers is dat iets min der dan de ideale grootte. Het ledental van een stam hoort tussen de twaalf en de zestien te schom melen. Wordt het groter, dan gaat men het oprichten van een nieuwe stam overwegen. Wie de Jan van Hoofstam kan hel pen aan namen en adressen, wordt verzocht Contact op te nemen met Oubaas Kloos, tel. 26 84 39. SCHIEDAM - Herman Noordegraafs „Kringloopmens" kan niet zonder problemen de straat op. Het PPR-raadslid zond anderhalve maand geleden een brief aan wethouder R. Scheeres (Economische Zaken en Financiën en hoofd van de Openbare Nutsbedrijven). Noordegraaf pleitte daarin voor het gescheiden inzamelen van af val, waarvan dan een groot deel opnieuw gebruikt zou moeten worden. Een onderdeel van zijn plannen was het in ere herstellen van de ouderwetse schillenboer. „Maar", zo antwoordt wethouder Scheeres hem, „de vraag naar schillen is veel kleiner geworden. Een groot deel van de boeren is overgegaan op bio-industrie, waardoor zij van afgepast veevoer gebruikmaken. De veehouders, die nog op de ouderwetse methode beesten houden, voelen veelal niets voor schillen, omdat deze bespoten of bepoeierd zijn met allerlei che mische middelen. Zodoende telt Schiedam nu maar één schillen boer". Toch stemt het antwoord van wet houder Scheeres hoopvol. Eigenlijk alleen de kringloopmens baart moei lijkheden. Alle andére afvalproduk- ten kunnen op den duur wel apart opgehaald gaan worden. Milieu-con troleur Theo van der Meer is zelfs al sinds mei in de weer om de mogelijk heden daartoe te onderzoeken. Een doorsnee-huishouden produceert zeer uiteenlopende soorten afval. Be halve etensresten worden er enorme hoeveelheden verpakkingsmateriaal in de vorm van papier, glas of blik weggegooid. Elke. dag valt er een berg papier op de deurmat, waarvan ook een gedeelte afgevoerd wordt. Er wordt eens wat geverfd. De restjes, de terpentine en de kwastenreiniger verdwijnen in de prullenbak of in het riool. De dokter schrijft een p-illen- kuur voor. De dragees, die overblij ven wanneer de zieke allang hersteld is, vinden hun weg naar de vuilnis bak. Zo hier en daar is een amateur fotograaf in de weer. De chemicaliën verdwijnen in hel riool. De lamp van de koelkast gaat kapot. Zet maar bij het grof vuil. Al sinds jaren gaan er geluiden op om de afvalberg, die tot voor kort steeds maar groeide, te beperken door de bruikbare zaken uit de rommel te ha len. In Schiedam kunnen we eigenlijk alleen het wegwerpglas en afgewerkte motorolie voor een tweede gebruik bestemmen. Het glas wordt omge smolten en opnieuw tot flessen en potten omgevormd. De motorolie wordt opnieuw geraffineerd en in de tuinbouw als brandstof gebruikt. Verder kunnen we oude medicijnen bij inleveradressen deponeren, niet orn er nieuwe pillen van te draaien, maar om ze op milieuvriendelijke wijze onschadelijk te maken. Zo nu en dan, komt er dan nog eens een sportvereniging of een lagere school langs om het oud papier op te halen. Kringloopwinkel De plannen van Herman Noordegraaf om ook alle andere soorten afval zo veel mogelijk gescheiden op te gaan halen en nog een keer te gebruiken, vinden steun bij wethouder Scheeres. Voofal het idee om een .Kringloop winkel" te starten is al in een verge vorderd stadium. Gisteren (woensdag 28 oktober) hadden het Werklozen- projekt „De Trechter" en de Open bare Nutsbedrijven hierover een ge sprek. Het idee is om al het grof vuil dat nog bruikbaar is, apart op te ha len en in een werkplaats ondèr te kan je weer één goede fiets maken *Hans de Bel, gegadigde voor de Kringloopwinkel„Van twee fietswrakken brengen. Werklozen, die een beetje handig zijn en zin hebben in pruts werk, kunnen dan proberen van twee fiets-lijken één goede te maken, een koelkast weer op te knappen, oud hout te verkopen en televisies weer spelende te krijgen. Die spullen zou den dan in de Kringloopwinkel ver kocht kunnen worden. De Trechter heeft zelfs al een enthou siaste gegadigde voor dit werk. Hans de Bel staat als het ware te popelen om aan de slag te gaan. Volgens wet houder Scheeres is het plan best uil- voerbaar. Er rijdt al een platte kar met de kraakwagen mee, omdat het metaal apart opgehaald moet wor den. Scheeres denkt dat het geen pro bleem is om alle bruikbare spullen daarop mee te nemen en af te leveren. Tot nu toe is de groptste sta-in-de- weg het ontbreken van een geschikt pandje, dat als werkplaats en winkel kan gaan dienen. Milieu-controleur Theo van der Meer is al enkele maanden de mogelijkhe den voor het inleveren van foto-che- micaliën aan het onderzoeken. Zodra er een fotozaak bereid is een contai ner te plaatsen, kunnen fotografen daar hun rommel in kwijt. Na een be werkingsprocédé kan er weer zilver uit de chemicaliën en de andere res ten gewonnen worden. Ook voor het ophalen van verfresten bestaat een plan. De Openbare Nutsbedrijven denken aan regelmatige inzamelakties, B9ü Zie verder pagina 3 Die vindt u bij GS in alle rangen en standen. Omdat smaak heel persoonlijk is. Maar die keuken van uw keuze moet ook in uw budget passen. Daarom rekent en tekent GS, samen met u, voor de beste keuken oplossing. GS Keukens Goudsesingel 61, 51 en 53 Rotterdam Telefoon 010-127700 of 132291. Uw eerste les over Schotse Whisky's is Teacher's is een "Hele Fijne"ajQg I Teacher's Whisky nu Imtb I JONGE HENKES liter no: 15.45 1 PISANG AMBON na: 12.75 CHANPT Cotes Da Rhone na:4.75 fdranken service rottendam Hoorzitting over emancipatieplannen SCHIEDAM - Het ontwerp-emanci- patieplan ligt tot 9 november ter inzage op de afdeling Cultuur-, Sport en Jeugdzaken, in het stadskantoor. Belanghebbenden en instellingen, die zich met emancipatiewerk bezig hou den, kunnen kennis nemen van de in houd en eventueel een bezwaarschrift indienen. Op maandag. 9 november wordt een hoorzitting over het plan gehouden. Deze vindt plaats in het oude stadhuis op de Grote Markt, om acht uur 's avonds. Daarbij zijn alle belangstellenden welkom. SCHIEDAM De plaatselijke afde ling van D'66 vergadert op donderdag 5 november in zaal Irene, Nieuwe Ha ven 115. Aanvang 20.00 uur. Het onderwijs staat centraal op deze bijeenkomst. De heer A. Tigges, on- derwijsconsulent van de gemeente, zal een inleiding houden. Daarna is er gelegenheid om over dit onderwerp van gedachten te wisselen. Voorts zullen tijdens de vergadering een be stuurslid en een lid van de steunfrac- tie worden gekozen. SCHIEDAM - !n sociëteit QT! treedt zaterdag 31 oktober a.s. de bekende Nederlandse zanger/gitarist en componist Kaz Lux op. Na zijn afscheid van Brainbox in 1971, is Kaz Lux een solo-carrière begonnen. De laatste tijd speelt hij samen met John Schuursma, die o.a. heeft gespeeld bij Rob Hoeke en evenals Lux in Brainbox. Een elpee van dit duo is in voorbereiding. Het c ncert in QT', gevestigd in de Teerstoof. Nieuwstraat la, vangt at Toegang voorleden is vrij, niet-leden betalen 'vijf gulden. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM- Het college van Burge meester en Wethouders heeft beslo ten de afrit tussen de Rotterdamse- dijk en het BoerhaavepleLn gesloten te verklaren voor vrachtauto's die langer zijn dan acht meter. De RET- bussen zullen er nog wel mogen rij den. De bewoners van het Boerhaave- plein zullen hierover geihformeerd worden, evenals de bewonersvereni ging Oud-Mathenesse/Het Witte Dorp. SCHIEDAM Dienstencentrum "De 4 molens", Nieuwe Damlaan 766, is op zondag 1 november van 13.30 tot 16.00 uur weer vrij toegankelijk voor Schiedammers die er "even tussenuit willen". Voorts is het dienstencentrum in het winterseizoen om de 14 dagen 's middags geopend. Op deze midda gen wordt de bezoekers een muziek programma geboden of is er een expositie en postzegelruilbeurs in de bibliotheek. Op zondag 1 november zijn er tentoonstellingen met aquarel len en pentekeningen van Barbara Maria. v.d. Graaf en aardewerk en glasgravures van Tiny v.d. Graaf. voordeelbollen... ERABLES breigaren in vele kleuren. O.a. wit, ecru, bruin, rood, geel of grijs. Per bol Stereo-tuner T380 3 golfbereiken (FM, MG en LG). Stereo-versterker 2x23 W. continu-vermogen bij 8 Ohm (din. norm 45.500) Aansluitingen voor 4 speakers, platen speler, recorderen microfoon. Kompleet met 2 boxen (2-weg systeem). Adviesprijs J647- 1 Al '(f) 9 9 Gebreide sjaalstlv Acryl. In div uni kleuren 10- of als gestreepte college Kinder maillots 68% Acryl/32% Po lyamide. Ingebretd kabeldessin Lek ker warm. Diverse kleuren Maten 128-140 5.75 116-5.- 92-104 I».- Haliaans ladekastje Uitgevoerd in noten-antiekfinish. Met drie royale laden Afmetingen: H51xB72xD33 cm Van 2307= voor en streepjes Ideale stof voor zelf- maakmode, dek bedovertrekken, enz In rafblauw. bordeaux, rood en bruin Dubbelbreed 150 cm Per meter Moulinex friteuse Regelbare tempe ratuur. thermostaat, anti-reuk filter, kon- trölelampje. 2.51. Kema Keur VanJJSr- Apart en comfortabel Naturel canvas. Gevuld met polystyreen korrels. Lederen handgreep. Normale prijsiUfr- Meeneemprtjs VROOIVm DREESSOT AftIN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1981 | | pagina 1