39?5 STA «ft* Agenda Schiedam Rapport voorspelt problemen met betaling nieuwbouwhuren ter meulen natuurlijk Tel. 132170 OPLAGE 287.115 Tel. 132489 Dansavond ter meulen natuurlijk Bel: 010-766644 Rietzeilers vieren elfde verjaardag Volwassen mensen ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk Verlening kredieten DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 19 NOVEMBER 1981 «47-584 Huursubsidie lost niet alles op SCHIEDAM - De bewonen van de oude wijken Zuid en West zullen elke stuiver om moeten draaien, willen xxl panty... Met een per- fekte pasvorm en ruim tussen-( stuk. 20 der nier. Maat 44 t/m 52. In mid^ den grijs, ca mel, charmbeigt of misty. Van 3,95 voor DE HAVENLOODS Uitgave van Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V. Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam tel.:010-135085 Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010-352911 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807-16899. kleine advertenties personeelsadvertenties en ad ministratie: kantoor Prins Hendrikkade 14,3071 KB Rot terdam. Bezorging Interlanden Spreigroep Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woensdag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaar- dingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maassluis Nieuws blad), Hoek van Holland, Maas dijk, Maasland, Bleiswijk, Berg- schenhoek, Berkel en Roden rijs, Capelle a/d IJssel, Nieu- werkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoonhoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Pols broek, Nieuwpoort. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons le zersservicenummer (van 8.30 tot 17.00 uur) DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerker editie Maassluis: M. Doddema, privé 01899 11858 Sportredactie G. Verver, privé 01899 17787 zij na sloop van hun huidge woning in een op dezelfde plek nieuw te bouwen huis gaan wonen. Dat blijkt uit het rapport "nieuwbouwhuren in de Schiedamse stadsvernieuwings gebieden", opgesteld door de staf afdeling Sociografie van de gemeen te Schiedam. SCHIEDAM Alleenstaanden kun nen zaterdagavond 21 november in het Wijkcentrum „De Blauwe Brug: aan het Bachplein 590 komen genie ten van het „Ilonha-ensemble Pyri". De groep die bestaat uit Peter Burk, Rolinha Kross, Ilonha Kross en Yvonne, speelt country en folk-rock muziek. Eigen nummers en Joegosla vische en Israëlische liedjes vullen het programma. Pyri is bekend in Neder land en Engeland. Alleenstaanden, maar ook andere be langstellenden kunnen vanaf half acht in de Blauwe Brug terecht. Er kan gedanst worden. Wanneer Pyri niet speelt, zal de band „Happy Music" voor dansbaar geluid zorgen. delijks meer dan f. 40.- boven het voor hen aanvaardbare huurbedrag moeten betalen voor een nieuwbouw woning. In Schiedam-West zjjn de problemen nog groter, omdat er erg veel grote gezinnen wonen. Deze zouden in vijfkamerwoningen, die nog duurder zijn, ondergebracht moeten worden. De Individuele Huursubsidie vertoont volgens het rapport een aantal gebre ken, waardoor niet alle financiële problemen opgelost worden. Zo houdt de regeling geen rekening met mensen die minder dan het minimum loon verdienen en is er ook geen verschil in huishoudensgrootte gemaakt. Voor meer ruimte moet men meer betalen, ongeacht of die ruimte door één of zes bewoners be trokken wordt. Voorts is de subsidie regeling dusdanig opgesteld, dat een inkomensstijging direct in mindering wordt gebracht op de subsidie. Om het streven "bouwen voor de buurt" waar te kunnen maken, zal het College van Burgemeester en Wet houders haar aandacht richten op het zoeken naar wegen om de nieuw bouwwoningen enigszins betaalbaar te maken voor bewoners van stads- vernieuwingswijken uit de laagste in komenklassen. *De nieuwbouwwoning die op de plek van deze sloopwoning zal verrijzen, wordt ternauwernood betaalbaar voorde mensen uit de buurt. Modieus shirt... In een fijn ruitdessin. Van 65/35% polyester/katoen. Licht getailleerd. In beige, bruin of grijs. Maten 36-37-38- 39-40-41-42-43-44-45. van 26,95 Voor uw tijdelijke auto. Wij verhuren personen-1 inter Rent makkelijk geregeld Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15 SCHIEDAM - De Carnavalsvereniging „de Rietzeilers" vierde woensdag 11 november haar eijjarig bestaan met een receptie. Vele Schiedammers kwamen de Rietzeilers feliciteren met hun eerste mijlpaal. Gerard van Es (derde van linkskon op 11 november nog niet vermoeden dat hij tijdens het Openings bal op 14 november tot Prins Geraldo de Derde zou worden gekozen. Hier mee gaat hij zijn tweede ambtstermijn als Prins Carnaval in. STADSKRONIEK- SCHIEDAM De verkiezingsondetzoeken zijn rampzalig voor de Partij van de Arbeid. Na het reuzenverlies van mei wordt nü een teruggang met nog eens vier zetels voorspeld. Dat kun je wijten aan de weinig vertrouwenwek kende manier waarop het kabinet Van Agt II tot stand is gekomen, maar ook de plaatselijke PvdA-notabelen doen veel om de reputatie van hun partij naar beneden te halen. Verleden week brachten de Rotterdamse partijbestuurders het advies uit alle, dus alle wethouders daar op een onverkiesbare plaats te zetten. Zo geeft de partij haar eigen voorlieden na vier jaar prakrijk een klinkend bewijs van onbe kwaamheid. Ook Schiedam -in zoveel kleine dingen groot- laaf zich niet onbe tuigd. Tien dagen geleden kondig de de voorzitter van de gemeente- raadsfractie op de PvdA-jaarverga- dering af, dat de fractie voorlopig niet meer zou vergaderen. Want er was uit de school geklapt. Zo'n vaart liep het niet. Verleden donderdag misten enkele PvdA- voorlieden een leuk feest, waar voor zij waren uitgenodigd, om toch maar te gaan fractie-vergade ren. Wat daar besloten en bespro ken werd, is mij niet duidelijk. Het ene raadslid, dat ik er naar vroeg, reageerde nogal nijdig en ik ben niet verder gaan zoeken, omdat de uitslag van die ongetwij feld kameraadschappelijke verga dering niet zo belangrijk is voor de rest van mijn betoog. De Schiedamse PvdA-raadsleden slagen er steeds weer in naar bui ten de indruk te wekken, dat hun fractie nog het meest lijkt op een kluwen vechters. Vier jaar lang is men consequent bezig met elkaar pootje te lichten, zwart te maken en in de steek te laten. Men steunt elkaar op geen enkele wijze. Men stelt gniffelend vast, hoe een be ginnend raadslid steeds weer on deruitgaat. Het lijkt wel een voet balteam, waarvan de leden -als de scheidsrechter even niet kijkt- elkaar inplaats van de tegenpartij verwondingen toebrengen. (U weet: ik houd niet van voetbal, maar ik begrijp, dat deze handel wijze tegenwoordig tot de gewone speltaktiek behoort). Dat interne gedonderjaag is niet nieuw. Op het eerste congres van de eerste internationale vlogen de aanwezigen elkaar al in de haren en venijn was sindsdien de vaste begeleider van socialistisch overleg. Dat geldt ook voor Schiedam. Het socialisme werd van den beginne af aan geplaagd door heftige inter ne conflicten, die tegelijk persoon lijk en politiek waren. De toon verschilde niet van die in socialistisch Schiedam 1981. Het is dus weer het oude liedje. De beroemde schrijver en socialis tisch theoreticus George Orwell heeft dan ook al in de jaren dertig een opstel geschreven over de klemmende vraag: waarom moe ten wij het socialisme blijven steu nen, terwijl de socialisten toch van die onaangename mensen zijn? Die vraagstelling is een beetje ver keerd. Socialisten zijn géén onaan gename mensen. Op de een of andere manier brengt een bestuurs structuur het slechtste in een mens naar voren. Vergaderen kweekt vijandschap. Op gereformeerde kerkeraden gaat het er even heet toe, maar op de een of andere manier raakt de Verkondiging van het Woord Gods daardoor niet in het ongerede. Al het bovenstaande is wadr. Maar een excuus kun je er niet in vin den. Het blijft onvoorstelbaar, dat volwassen mensen geen manier weten te vinden om een beetje normaal met elkaar om te gaan, de zaken van de personen te scheiden, in ieder geval altijd met elkaar in gesprek te blijven. Het probleem van links, zei drs. A. Schmetz, sociologe te Den Haag, vrijdagochtend tegen mij, het probleem van links is, dat het niet door anderen bestreden hoeft te worden. Die bestrijding neemt links zelf wel voor zijn rekening. HAN VAN DER HORST Gezellige keukenklok... Fraaie keukenklok in bruin met beige uitgevoerd. Voor zien van een nauwkeurig quartz uurwerk. Loopt 1 jaar op één batterij, van 29,95 voor Moderne leeslamp... Naar alle kanten verstelbaar. Zware voetplaat in zwart. Ver chroomde glijstang. Spots zijn afzonderlijk aan/uit te schake len. Normale fitting voor lam pen tot 60 Watt. In bruin, bei ge, wit of rood. Hoogte 134 cm, doorsnede 9 cm. Van 64,95 voor Gedeputeerde Staten van de provin cie Zuid-Holland hebben verklaard geen bezwaar te hebben tegen de be sluiten van de gemeenteraad van Schiedam waarbij, met een wijziging van de begroting 1981 en in afwach ting van de goedkeuring van die be groting, de volgende kredieten zijn verleend: f4.000,- als subsidie voor het vogel asiel in de Babbersmolen; *f. 55.000,- voor de verjonging e.d. van de groengordel van de algemene begraafplaats; f. 15.750.- als bijdrage in diverse sportactiviteiten; *f. 15.500.- voor de vernieuwing van de verlichting in het Passagetheater; *f. 6.500,- voor de aankoop van de Jacintha-kleuterschool; *f. 10.000.- voor de begeleiding voor onderzoek algemene opleiding lei dinggevenden; *f. 27.500.- voor de uitbreiding en vernieuwing van de geluidsinstalla tie van Bad Groenoord; *f. 18.000,- als aanvullend krediet voor restauratiewerkzaamheden aan de molen De Vrijheid; *f. 11.970,- voor de ontwikkeling van gevoelsmatig en creatief onder wijs; *f. 12.000,- voor de vervanging pompgemaal 's-Gravelandseweg Jioek Ringgersstraat; *f. 32.500.- voor de subsidiëring van formatieplaatsen bij de Stichting Maatschappelijk Werk (idem f. 10.000,- ten laste van de begro ting 1980); *f. 101.544,- als hogere bijdrage in het exploitatietekort 1981 van de Streekmuziekschool Nieuwe Water weg Noord *f. 28.500,- voor het aanpassen van de hal van het schoolgebouw Van der Leeuwlaan tot overblijflokaal: *f. 68.400,- voor het opvijzelen c.a. van de verbindingsgang van de openbare scholen aan het Faassen- plein 199 en 201 f. 1.800,- als subsidie voor de Stich ting Stadsherstel Schiedam; *f. 15.600,- voor de aankoop en plaatsing van grafkelders; *f. 55.000,- voor het herstel van de Jacobusbrug; *f. 20.000,- voor aanschaf tekstver- werkende apparatuur bij O.N.S.; ♦f. 125.000,- voor de bouw van een total-energie installatie; *f. 16.000,- voor vervanging van de bode-auto; *f. 173.803,56 voor verbetering akoestiek, brandbeveiliging en ex ploitatie van het M.C.M. de Groot huis; *f. 25.000,- voor G.V.O.-aktiviteiten *f. 48.000,- voor aanschaf perslucht- compressorinstallatie van de brand- ♦f. 100.000,- Voor uitvoering le fase „Bomen in binnenstad"; *f. 210.000,- voor de le fase bagge ren Prinses Beatrixpark. Peter Hellemons exposeert schilderijen in de foyer van het Passage theater. (Foto: Anton). Theater ZOLDERTHEATER DE TEERSTOOF, Nieuwstraat 12, vrijdag 20 en zaterdag 21 november 21.00 uur Cabaret Nar met „Zonder Twij fel" driemanschap met scherpe ondertoon. Toegang f.12.50, CJP/Pas 65 f.10.-. ZOLDÊRTHEATER DE TEERSTOOF, Nieuwstraat 12: zaterdag 21 november 14.30 uur Poppentheater Robhetty met „Het paard van Sinterklaas". Toegang f.3.50. DE TEERSTOOF, Nieuwstraat 12: vrijdag 20 november om 21.30 uur „Cassablanca" met Ingrid Bergman en Humphrey Bogart. In voor programma tekenfilms als Popey, Woody Woodpecker. Toegang leden f.3.50 lidmaatschap f.5.-. Muziek PASSAGETHEATER, Passage: dinsdag 23 november 20.15 uur: „Muziek om naar te kijken" met Liesbeth List, Judy Schomper (van Flairck) en Louis van Dijk. Klassiek, evergreens, chansons, pop en jazz. Toegang f.22.50; f.20.- en f.15.-. CJP/Pas 65 f.2.50 korting. GOUDSBLOEM, Sint Anna Zusterstraat 30: donderdag 19 november om 21.30 uur „High Way Chile", heavy betonrock. Gitarist Ben Blauw speelt op de „Ted Nugentgitaar", die hij als winnaar van een VARA- prijsvraag in de wacht sleepte. De Rotterdamse band speelt eigen num mers en composities van Judas Priest en Saxon. Een Live act en een lichtshow zorgen voor de rest. Toegang gratis. Q.T.! Nieuwstraat 12: zaterdag 21 november 22.00 uur Schiedamse formatie „The Klef", New Wave. Niet-leden f.5.-; lidmaatschap f.15.- leden gratis. QUIBUS, Lange Haven 28: zondag 22 november om 21.30 uur folk groep Sistrum. Toegang gratis. Exposities STEDELIJK MUSEUM, Hoogstraat 112: zondag 22 november 15.00 uur de film „Sandberg" van Rolf Orthel. Portret van ex-directeur Stedelijk Museum Amsterdam. Toegang gratis. STEDELIJK MUSEUM, Hoogstraat 112: „Die Zinke", werk van Duit se kunstenaars uit de periode 1959-1962. Schilderijen van de Rotter dammer Joop van Meel. Vanaf 21 november „leder kind een tekening voor de Sint". Openingstijden dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur, op zondagen van 12.30 tot 17.00 uur. Toegang gratis. HUIZE FRANKELAND, Liduinastraat 20: „Burenexpositie" van ongeveer 50 schilderijen en 43 poppen en beesten, gemaakt door drie buren uit de Liduinastraat. Vrije toegang. PASSAGETHEATER, Passage: schilderijen van Peter Hellemons, jonge Schiedamse kunstenaar met wrange blik op het leven. Toegang gratis, dagelijks (behalve op maandagen), geopend tijdens de middag en avondvoorstellingen van de films. SCHIELANDZIEKENHUIS, Stadhouderslaan 98: schilderijen, sculp turen en keramiek van Ernest Joachim en tekeningen, etsen en aquarellem van Horst de Blaere. Openingstijden dagelijks van 9.00 tot 20.00 uur. Toegang gratis. Cabaret Nar komt in Zoldertheater de Teersttof

De Havenloods | 1981 | | pagina 3