St. NicolddsKadostunts.... .bij Mothercare! nsiothercarel re LflRIS vraagt: Kom kijken en speel in op de extra lage prijzen. Te koop bij uw warenhuis Qu Se°'' administratief medewerk(st)er INPAKSTERS DAME [ragen. Esso, sterk in vooruitgang. I. Nachtpon 100% katoen maten: 90/100-110/ 70-80-90 120-130/140 Velours speelpak je maten: 70-80 9. Knuffelspeelgoed Sopraan (7 CA •lokfluit eendelig. .1 p,in 3.50 ,offelties Z. Kegel; 4. Vliegende schotels Dit is maar een greep uit onze aanbiedingen Binnenwegplein 12, (Lijnbaan), Rotterdam Alles voor de aanstaande moeder en haar baby en kinderen tot 10 jaar. Ons"knuffélspeelgoed" kan gewassen worden en voldoet aan de hoogste normen van veiligheid en hygiëne. De ogen zijn I goed bevestigd, dat het de onderzoekende kindervingertjes niet zal I lukken los te peuteren Geldig zolang de voorraad strekt. E5S:::l Eüü£ toko - Specialist in Indonesische gerechten en rijst tafel artikelen - Het enige adres voor originele koekjes o.a. Bika Ambon, spekkoek enz. DORDTSELAAN 76c, ROTTERDAM-Z. TEL. 010-231218 <200 mtr 2G4420 Huisvrouwen kijken 2x per week uit naar de warenhuis-advertenties in De Havenloods/Het Zuiden. Middelbaar Handelsonderwijs, Oranjeboomstraat 298, 3071 BR Rotterdam. Tel. Ó10-851081/858700. Welke docent zoekt een gezellige funktie bij een leven dige school? Wij hebben op dit moment nog één vakature n.l. voor 4 uur GODSDIENST 2 uur MAATSCHAPPIJLEER Gezocht wordt naar een principiële kracht die er plezier in heeft de leerlingen met de Bijbelse Boodschap in aan raking te brengen Binnen de school heerst een goede sfeer waarin op even tuele hulp van college kan worden gerekend. De school Is gevestigd in een oud gebouw op twee minuten afstand van het N.S.-Station in Rotterdam-Zuid. Nieuwbouwplannen zijn in een ver gevorderd stadium Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de direkteur van het College, de heer B. Emans. Tel. privé 01858- 4697. Schriftelijke sollicitaties aan het adres van de schooi. ERASMUS UNIVERSITEIT ROTTERDAM vakature: bij het Instituut Epidemiologie, tb.v. een onderzoek naar oorzaken van ziekten op kinderleeftijd datum: 1 januari 1982 of zo spoedig mogelijk daarna voor 28 uur per week vakaturenummer. 8936 H taak: verzendklaar maken van enquêteformulieren en deze na retourzending gereedmaken voor verwer king op de computer - verzorging van de uitgaande correspondentie gevraagd: - MAVO-4 diploma - enige jaren admini stratieve ervaring - accuratesse salariëring: volgens rijksregeling, afhankelijk van opleiding en ervaring, tot een maximum van 2432- bruto per maand (bij volledige dagtaak). Het betreft een tijdelijke, aanstelling voor de duur van maximaal 12 maanden Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van het vakaturenummer, binnen 14 dagen na het verschijnen van de advertentie, te richten aan het hoofd personeelszaken van Erasmus Universiteit Rotterdam, postbus 1738, 3000 DR Rotterdam. Uitzendbureau voor dag- en avonddienst, bij voorkeur met ervaring (men dient min. 2 maanden beschikbaar te zijn) funktie m/v Rotterdam: Beijerlandselaan 106a tel. 010-329322 Rotterdam: 's Gravendijkwal 6 tel. 010-365466 Rotterdam: Bergweg 238 tel. 010-665233 Spijkenisse: 't Plateau 38 tel. 01880-23000 Voor ons werk 200 woningen in Plan Schollevaar te Capelle a/d IJssel vragen wij een voor keetbediening Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot dhr. L. Hokke, tel. 010- 51.83.70. Olie en aardgas vormen in Nederland nog steeds de belangrijkste energiedragers. Echter, doordat ze steeds duurder en schaarser worden, gaat ook steenkool in de nabije toekomst weer meespelen in onze energievoorziening. Maar anders dan voorheen. Omwille van het milieu kan steenkool straks het beste in een beperkt aantal grote installaties worden verwerkt. Esso heeft deze ontwikkeling zien aankomen en is reeds in een vroeg stadium begonnen met onderzoek naar een eigen steen- koolvergassingsproces. Daarbij worden kolen i omgezet in schoon brandend gas, dat kwalitatief niet voor aardgas uit Groningen onderdoet. In 1978 werd in Amerika een kleine 1-tons proeffabriek in bedrijf genomen. Deze heeft inmiddels zulke positieve resultaten opgeleverd, dat we nu in Nederland een grote proeffabriek kunnen neerzetten voor 100 ton steenkool per dag. Dit wordt een ware kennisfabriek, die de gegevens moet opleveren voor installaties op commerciële schaal en die verder moet aantonen dat het Esso-procédé ook in het groot, goed en veilig werkt. In de wetenschappelijke ontwik keling is het de laatste stap om uiteindelijk tot een commerciële vergassingsfabriek te kunnen ingenieurs ingewijd in deze nieuwe technologie. Zij vormen de voorhoede van het toekomstige kader van specialisten in katalytische steenkoolvergassing. Voor de te bouwen proef fabriek in Rijnmond zijn de vergunningsaan vragen onderweg. Met de bouw ervan wordt in 1983 begonnen. Zo wordt er nu al hard aan gewerkt dat steenkool in de jaren negentig zijn steentje aan onze energievoorziening kan bijdragen. Daar heeft Esso alle vertrouwen in. besluiten. Ruim vóór de jaren negentig moet die beslissing vallen. In Amerika worden nu reeds Nederlandse

De Havenloods | 1981 | | pagina 10