HAVENLOODS t Bachpleinbewoners vragen mening gemeente Joop den Uyl opent nieuw arbeidsbureau slaapbanken! 14?5 Klubhuis Zuid verwijt gemeente ondoorzichtige besluitvorming ed t ep SCHIEDAM VOL VERWACHTING JOSEPH GUY r OSBORNE ^dranken 'service Stichting zoekt huis voor vluchteling Boemerang voert actie op landelijk niveau Servicekostenconflict niet opgelost ter meulen natuurlijk Olympus S carnavalt voor 'Lentefeest' jJf vrijdag saterdag voordeel - vrijdag zaterdag 12.- 15.- Berg/wandelschoen Dachstein 11." 32 29.- 36 79: HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM DONDERDAG 26 NOVEMBER 1981 30e JAARGANG NO. 45 VIDEORECORDERS? Natuurlijk bij uw videospecialist zie onze advertentie Startsein voor 'nieuwe stijl' SCHIEDAM - De Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Joop den Uyl, zal op woensdag 9 december de nieuwe vestiging van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord officiéél openen. Het arbeidsbureau ver huisde onlangs van de noodbehui zing aan de Valeriusstraat naar een gloednieuw pand aan de Laan van Bol'Es 3. Den Uyl zal op de dag van de ope ning tevens het startsein geven voor de reorganisatie van 16 ar beidsbureaus in Nederland tot „ar beidsbureau nieuwe stijl". Bovendien zal het uitzendbureau ..Start", dat is gevestigd in het Het nieuwe arbeidsbureau is al in gebruik, maar zal op 9 december officieel nieuwe arbeidsbureau, op 9 de- geopend worden. cember een officiële statuskrijgen. medium RJR pale L Zie ook onze advertentie op pagina 233 COGNAC PJSEPHGbï SCHIEDAM - De Stichting Vluchte lingenwerk Schiedam zit verlegen om huisvesting voor een Afrikaanse vluchteling. De man kwam eind 1979 in Nederland aan. maar heeft nog steeds geen definitief antwoord op zijn vraag om politiek asiel binnen ge kregen. In afwachting daarvan moet hij tijdelijk ondergebracht worden. De Afrikaanse vluchteling heeft in middels op zes adressen vertoefd, Het pand waar de jongeman nu woont wordt echter binnenkort gesloopt. zodat hij weer zonder woonruimte zit. Er is hem inmiddels een defini tieve, woonruimte beloofd, maar het kan nog tot juli duren voor het zover is. De Stichting Vluchtelingen werk hoopt op de medewerking van Schie dammers die iets voor de Afrikaan weten. Men kan contact opnemen met C. van Deijk, telefoon 265656; E. Marcus-Spring in 't Veld, telefoon 707372; R. Nieuwsma, telefoon 261591 of M. Snoek, telefoon 260691 SCHIEDAM Radio Boemerang heeft zich aangesloten bij de lande lijke organisatie ..Overleg Lokale Om roep Nederland" (OLON). De organi satie stelt zich ten doel een zo groot mogelijke spreiding van lokale omroe pen in het land te bewerkstelligen. Op dit moment zijn omroepen uit Eindhoven, Enschede, Dronten, Goir- le. Leerdam. Leusden, Schiedam en Wijchen vertegenwoordigd in het OLON De organisatie zegt voor haar stre ven „goede aanknopingspunten te zien in de jongste regeringverkla ring, waarin sprake is van het op ruimen van de huidige beletselen voor de lokale omroep en het zoeken naar een juiste financieringswijze" Bovendien zal het overleg niet na laten invloed uit te oefenen op het mediabeleid. Radio Boemerang is op dit ogenblik de enige Schiedamse radio-omroep, die by het OLON is aangesloten. Ra dio Veronica, die nu bijna twee jaar geleden uit de lucht werd geplukt, heeft geen binding met de organi satie. Radio Veronica streeft dan ook naar het verkrijgen van een zendmachtiging voor de hele regio. Overigens heeft Radio Veronica nog niet veel vooruitgang geboekt bij het verkrijgen van een machtiging. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw. Ooudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 t is een goed systeem! Ter meulen maakt alles be taalbaar. Ook het bekende anti-slipsysteem "Noppi" voor de kofferruimte. Houdt alle bagage op zijn plaats. Pak- met 8 noppenmatjes (211/z x 2VA cm) en 6 staanders. Met enke le pakjes maakt u uw koffer ruimte kompleet Normaal 24,75< Bij ter meulen SCHIEDAM - Een al veertien maanden slepend meningsverschil tussen 572 bewoners van het Bachplein en de Stichting Samenwer kende Schiedamse Woningcoöperaties (SSSW) is dinsdagavond 24 november tijden^ de jaarvergadering van de Bachpleinbewoners niet uit de wereld geholpen. De bewonerscommissie zal de gemeen te Schiedam, die eigenaar van de woningen is, vragen stellen naar aanleiding vap de vergadering. Joop de Jong werd heldhaftig genoemdomdat hij zich als enig SSSW-lid in het hol van de leeuw" waagde. De Bachpleinbewoners menen dat zij veel te veel servicekosten betalen en bovendien het teveel betaalde niet terugkrijgen. Gedurende ruim een jaar is de bewonerscommissie hier over in de clinch geweest met de SSSW, die uiteindelijk reageerde met een terugbetaling van f. 228,64. Daarmee was de kwestie voor de SSSW afgedaan, maar nog niet voor de bewoners. Volgfens de heer Huis man, lid van de commissie, is er min stens f. 250.000,- teveel betaald in de jaren '79 en '80. Per huishouden zou dat ongeveer f. 450,- betekenen. Het meningsveischil werd tijdens de jaarvergadering uitvoerig uit de doe ken gedaan, teneinde iedereen te in formeren. Joop de Jong, bestuurslid van de SSSW, woonde de vergadering bü om het standpunt van de stichting te verwoorden. De bewonerscommis sie nodigde tevens de heer Van der Ploeg, voorlichter van het ministerie van Volkshuisvesting, uit als deskun dige. Van der Ploeg gaf aan dat de problemen, die in heel Nederland zijn ontstaan met betrekking tot service kosten, door het ministerie onder kend worden. Een ambtenarencom- missie zal begin 1982 een rapport af ronden over de materie, waarin enke le voorstellen tot oplossing van de moeilijkheden worden gedaan. Toch kon de aanwezigheid van zowel Van der Ploeg als De Jong geen verzoe ning bewerkstelligen. De bewoners- De voorzitter van de Bewonerscommissie, de heer Verspeek, bestookte de voorlichter van het ministerie van Volkshuisvesting Van der Ploeg met praktische vragen heeft haar hoop gevestigd op de gemeente, van wie zij „bescher ming van de eigendommen" verwacht. Fraude of incompetentie De heer Vefspeek, vooizitter van de Bewonerscommissie, heeft geen ver trouwen meer in de SSSW. Zijn wan trouwen wordt gevoed door de steeds wisselende cijfers, die de SSSW over afgestoten boekjaren weet te produceren. „Moet je met deze men sen nog praten?", vroeg hü zich ten overstaan van het publiek af. „Ik denk 't niet. Ze weten kennelijk niet waar ze mee bezig zijn. Ik persoon lijk denk, dat er ofwel sprake is van fraude, ofwel het bestuur is incom petent." Joop de Jong ontkende de vermeende frauduleuze handelingen van de SSSW ten stelligste. „Wij frau deren niet. Alles wat U eventueel te veel betaald heeft, komt op de een of andere manier de volkshuisvesting ten goede. We gaan er niet van op va kantie", wierp hü tegen. veel betaald te hebben. „Dat zulke dingen bij een non-profitororganisa- tie als de SSSW gebeuren, vind ik be droevend", vond voorzitter Verspeek. „Tenslotte zijn woningbouwvereni gingen voor een goed doel, het behe ren van woningen voor de arbeiders, opgericht. Voor mij is dit net zo erg als praktijken van huisjesmelkers." Houten pandjes-plan gaat niet door SCHIEDAM - Nu de houten panden op het GTB-terrein in Zuid door het college van Burgemeester en Wet houders aan de Watersportvereniging de Schie zijn weggegeven, valt een in genieus verhuisschema van Klubhuis- werk Zuid in duigen. Het Klubhuis- werk neemt het burgemeester en wet houders dan ook kwalijk, dat de „besluitvorming over de panden niet doorzichtiger is geweest". tegen de tijd dat het oude kantoor onder de slopershamer moet vallen in de houten pandjes te kunnen gaan huizen, totdat er een nieuw gebouw zal zijn. Klubhuis Zuid vroeg begin november aan het college, of daar een mogelijkheid toe was. Buiten de mededeling dat de gebouwtjes al ver geven zouden zijn en dat verplaatsing te duur zou zijn, vernam Klubhuis- werk niets. Totdat de watersportver eniging het terrein betrad om de pandjes af te breken en te verplaat- Het Klubhuiswerk kraakte geruime Klubhuiswerk heeft over de gang van tijd geleden het oude hoofdkantoor zaken schriftelijke vragen aan het van de Technische Bedrijven aan de college gesteld. De bezwaren richten Dwarsstraat. Het gebouw bevindt zich niet tegen de watersportvereni- zich op het GTB-terrein, dat in de na- ging, maar tegen de onduidelijke bije toekomst volgebouwd zal wor- wijze van besluitvorming, die burge- Klubhuiswerk Zuid kan niet naar houten pandjes op GTB-terrein verhuizen, r de huidige behuizing gesloopt moet worden. SCHIEDAM - Niet alleen bij de Rietzeilers weten ze wat carnavallen is. Ook Lentefeest maakt er een vro lijke boel van. Daarvoor is bijna het voltallige bestuur van de voetbalver eniging Olympus S ingeschakeld. Deze heren plus hun dames fungeren als Prins Carnaval en zijn Raad van Elf. Dat hun vocale kwaliteiten weinig te wensen over lieten, was veelal tijdens de wedstrijden al te merken. Nu echter hebben ze hun krachten ge bundeld en hun op noten gestelde lied aan het zwarte vinyl toever trouwd. Tot het Lentefeest-koor behoorde ook raadslid Arie Verlinde. Verder zongen Prins Flqrus II Henny van der Reijken, prinses Aleide Marja van der Reüken, Adjudant Ed van Duuren, narretje Nicolet Rissema, de raad vanelfSjaaken Bep Maagdenberg, Wim en Nel Klein, Joost en Anneke Jerdamski, Dik en Janny van der Meer, Wim de Vette en Anja Meidam. Hans van Zon en Coby Schell, Riet Konings, Joke Lindeboom, John Greeven en hoffotograaf N.J. Grobben. De plaat zal rond 17 de cember op een speciale manier worden gelanceerd. Vendematic KRC 851 klokradio/cassetterecorder o FM en middengolf ontvangst o automatische schakelklok o digitale tijds aanduiding o wekt met c sette muziek radio of zoemer Jaar- Gebreide dames handschoenen Acryl. In 3 model len. Ino.a. off-white, marine, donker bruin en lodejv groenJ4r~ Parker De befaamde floa ting ball special Speciale aanbie ding. Tdt- De beste schoen voor lange tochten. speciaal geselekteerd sterk rundleder brede soepele manchet geheel met leer gevoerd anatomisch gevormd voetbed anti slip rubberzooi Maten 36-46 Kinderpyama Stoeisterk jacquard tricot. Blue. marine en bordo-rood. 164-176 J&-15.- 140-152 46^*13.- 116-128 44-1 Met lekker warme wollen voering. Hand naad. In grijs en bruin. Maten S-M-L-XL. Per paar Badstof badjas Van 100% katoen. Sjaalkraag met monogram Verkrijgbaar in de kleuren marine grijs, ecru en bruin. VROOM^DREI ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1981 | | pagina 1