Stadsvernieuwing start begin 1982 rKADOTIPS lit" UAKa teAM ter meulen Sfl^üi^iëBjteür natuurlijk RVS Eenmalige uitkering 995 14?5 1250 17?5 2950 si,"* 1495 IS Gemeente kocht Fennis uit Stationsstraat Tel. 132170 OPLAGE 287.115 Tel. 132489 Demonstratie 'Romeo' gearresteerd TEGEN STUNT PRIJZEN IE ZAL D'R MAAR MEE ZITTEN (tfnaiï/Jnatö li DE HAVENLOODS DONDERDAG 26 NOVEMBER 1981 48-581 H 1 t SCHIEDAM - Het Bewonerscomité Stationsstraat en omgeving vergaderde gisteren, woensdag 25 november, met wethouder Zijde veld, Ruimtelijke Ordening, over de toekomst van de buurt. De be woners van de straat, die in het stadsvernieuwingsgebied Schiedain- Oost ligt, vroegen zich al langere tijd af wat de plannen voor de buurt zijn en of er op korte termijn iets aan onderhoud gedaan kan worden. In Schiedam-Oost is nog geen inspraakprocedure gestart, in tegenstelling tot de stadsvernieuwingswijken West en Zuid. Toch heeft de gemeente al heel wat werk achter de schermen uitgevoerd, zodat begin 1982 een werkgroep nieuwbouw voor de buurt geïn stalleerd kan worden. Twee maanden geleden was de eigen domssituatie in de Stationsstraat nog niet van dien aard, dat de gemeente de tijd rijp achtte een project op te gaan zetten. Twee grote huiseigena ren, de alom bekende Rotterdammer Fennis en een eigenaar van hetzelfde kaliber, bezaten erg veel panden in de straat. De gemeente zag zich genood zaakt met tactieken van onbewoon baar-verklaringen te werk te gaan, teneinde de eigenaren ertoe te bewe gen hun eigendommen te verkopen. In oktober kon het Fenniscomplex aangekocht worden. Op dit moment is ongeveer 80 procent van het aantal panden in de Stationsstraat in bezit van de gemeente, zodat er nu wel vol doende aanleiding bestaat om een project te beginnen. Vertraging De Stationsstraat: ai gedeeltelijk dichtgetimmerd. Een andere plezierige bijkomstigheid, die evenwel iets vertragend werkt, is de mogelijkheid om het Van Gend en Loos-complex achter de Stations straat bij de plannen te betrekken. Het bedrijf staakte dit jaar de activi teiten tot blijde verrassing van wet houder Zijdeveld. De gemeente heeft inmiddels een aanvraag bij het mini sterie ingediend om het terrein bij het stadsvernieuwingsgebied te be trekken. Wanneer die vraag gehono reerd wordt, komt er geld voor de aankoop vrij. Wethouder Zijdeveld verwacht in december '81 of januari '82 antwoord. Wanneer het stadsvernieuwingspro ject daadwerkelijk op gang komt, moet ernstig rekening worden gehou den met de mogelijkheid, dat een flink deel van de Stationsstraat ge sloopt zal worden, aldus Zijdeveld. Er zijn exg veel onbewoonbaar verkla ringen uitgegeven in de straat, terwijl de bouwtechnische staat van veel panden zo slecht is, dat er gevaarlijke situaties zijn ontstaan. DE HAVENLOODS Uitgave van Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V. Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam tel.: 010-135085 Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010-352911 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807-16899. kleine advertenties personeelsadvertenties en ad'- Bezorging Interlanden Spreigroep Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woensdag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaar- dingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maassluis Nieuws blad), Hoek van Holland, Maas dijk, Maasland, Bleiswijk, Berg- schenhoek, Berkel en Roden rijs, Capelle a/d IJssel, Nieu- werkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoonhoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Pols broek, Nieuwpoort. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons le zersservicenummer (van 8.30 tot 17.00 uur) DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AH, Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerkster Schiedam: M. de Zwart, tel. 736375 Medewerker editie Maassluis: M. Doddema, privé 01899-11858 Sportredactie G. Verver, privé 01899 17787 STADSKRONIEK- SCHIEDAM We hadden honger. We wisten: de stad is afgeladen. Maar wie Amster dam kent, vindt altijd wel een achterafrestaurantje, waar die buitenlui nooit op af komen. Dachten we. Door de ijzige regen, die na zessen de laatste mensen van het Museumplein aan het verdrijven was, zochten we een Armeens eethuisje op in het Oosterpark. "Gesloten", stond er op de deur, maar daar lieten we ons niet door intimideren. We stapten naar binnen, of we niks gezien hadden. De gelagkamer was afgeladen. En om de grote tafel in het midden zaten zeven Schiedammers de laatste resten van hun avondmaal naar binnen te werken. Zelfs daar, helemaal in Oost, in een donkere renovatiestraat vond je demonstranten. Ik denk, dat er duizenden Scliiedammers verleden week zaterdag naar Amsterdam zijn getrokken. Want ik kwam er verschillenden tegen. En als je met driehonderd duizend mensen op een plein staat te wachten, tot het jouw beurt is om demonstrerend de stad in te gaan, dan is de kans op ontmoe tingen klein. Het moeten er dan ook zeer velen geweest zijn, als je tóch stadgenoten ziet. Joop de Krom, leraar Nederlands aan het 's Graveland en een oude kameraad van mij, keek ook tever geefs naar zijn leerlingen uit. "Ik zal het ze maandag wel vragen", bromde hij, toen we in de Jordaan even aan de massa ontkomen waren. Nu zitten we allemaal weer thuis. De spandoeken en de meegevoer de poppen kunnen straks dienen als element voor een sipterklaas- surprise. Het grote gevaar is nu pas acuut: Nederland heeft nog eens zo'n indrukwekkende betoging ge kend: in 1885 demonstreerde het volk voor het algemeen stemrecht. Maar die manifestatie werd weldra vergeten en het duurde tot 1922, dus 37 jaar, voor het zover was. Nu al is iedereen bezig de demon stratie voor zich op te eisen. Elke machthebber, elke politicus her kent in de demonstratie het eigen standpunt, beweert, dat U daar voor hem of haar liep. Er is maar één manier om dat tegen te gaan. U moet Uw standpunten uitdra gen in een organisatie met macht: een vakbond, een partij, een werk geversorganisatie. Maar dan moet U wel bereid zijn om er wat tijd in te steken. Om aan de basis Uw mening te vertolken. Anders ne men ze U wéér op sleeptouw. HAN VAN DER HORST PS. De vrouwen kunnen vanavond voor de vrede demonstreren in Den Haag, waar een fakkeloptocht wordt gehouden. Laat de afwas staan en neem die trein. Bedenk wel, dat Indira Ghandi de moeder is van de Indiase atoombom en dat mevrouw Thatcher graag haar Britse atoomonderzeeërs zou wil len vernieuwen. Wat wij aan de top nodig hebben, is een ander soort mensen. door Herman Posthoorn Dit keer twee recepten: een win terse pot voor in de koude dagen en een toetje. Witte kool met ge hakt vooraf en gevulde sinaasap pels als dessert. Voor het koolrecept heeft u nodig: 1 witte kool van 1 kilo; 400 gram gehakt 2 paprika's; gehaktkruiden; 200 gram belegen kaas; paneermeel en 4 eieren. Kook de kool ongeveer 10 minu ten. Haal daarna voorzichtig de grote bladeren eraf, tot u er voor vier personen ongeveer zestien heeft. Van het gehakt, de kruiden en de geraspte kaas een vulling maken, die in de bladeren verpakt moet worden. Vorm zo zestien pakjes en leg deze in een vuurvaste schaal. De eieren klutsen en over de koolbladeren gieten. Daarna wat paneermeel erop strooien. Zet de schaal drie kwartier op een niet te hoge vlam. Voor de gevulde sinaasappels heeft u nodig: 2 grote sinaasappels; 1/2 geschilde niet te zoete appel; 1 stronk witlof 100 gram rozijnen. Snijd de sinaasappels doormidden. Verwijder het vruchtvlees en meng dit met de fijngesneden witlof, de rozijnen en de stukjes appel. Doe hierbij een sausje van 2 eetlepels slaolie, wat azijn en suiker. Vul de halve sinaasappelschillen hiermee. SCHIEDAM - De 33-jarige Rotter dammer A.IJ., die zondagnacht zijn vriendin wilde verrassen en om drie uur het balkon van haar woning be klom, wekte enige argwaan. De poli tie werd ingelicht en hield de man, die inmiddels weer naar beneden was gekomen en wilde wegrijden, aan. Op het bureau verklaarde A.IJ. dat hü onenigheid met zijn vriendin had gehad, en dat hij haar met ingang van maandag 23 november weer mocht bezoeken. Zijn nachtelijke escapades brachten hem evenwel geen geluk: een proces verbaal wegens een verlo pen rijbewijs rijker kon de man huis waarts keren. Dames en heren Rennhose, hoog model met nylon Ga- r nn maschen, van 199,- NUT. 3", Tenmstrainingspak Ruff van 179.- NU DIV. RESTANTEN SKI'S Atomic ASM midski van 349,- NU Atomic Phantom 170-185 Fischer Motion midski 160-165-185 van 415 Tennisschoen Slazenger met klittenband, x rn Van 89,- NU T. DtJ Skibril. Beslaat niet. Van 29,95 NU -|g_ Langlauf ski Scherdel C.C. van 225,- NU gg Skiimperiaal, afsluitbaar. Van 109,- NU-J Kinder ski-jacks 20% KORTING Skiyot skikleding 30% KORTING Dames en heren skioveralls 30% KORTING Anba skikleding 40% KORTING Div. restanten 50% KORTING uf. 99,- Bergwandel jacks I I Langlauf schoen Meindl. Sneeuwkettingen voor div. Div. maten NU gg bandmaten. Vanaf 79 - BERGWEG 170-176 ROTTERDAM TEL. 010-654211 SCHIEDAM - Alleenstaanden, onge- huwden met of zonder kinderen, sa menwonenden en pas getrouwden kunnen vanaf deze maand een formu lier bij het postkantoor halen, waar mee een eenmalige uitkering aange vraagd kan worden. De gemeentelijke sociale dienst heeft twee telefoon lijnen geopend voor vragen over het formulier of hulp bij het invullen er- Bejaarden kunnen voor hulp terecht bij de Dienstencentra „De Vier Mo lens" (Nieuwe Damlaan 766) en „De Woudhoek" (Heijermansplein 38) en bij de wijkhulpposten aan de Lorentz- laan 32 en de Westerkade (tegenover nummer 24). De dienstencentra zijn van negen tot vijf geopend; de wijk posten van negen tot tien 's ochtends. Ongehuwden, die geen kinderen heb ben voor wie recht op kinderbijslag bestond over het tweede kwartaal 1981; ongehuwden die voor één of meer kinderen geen recht hadden op kinderbijslag over het eerste kwar taal, maar wél over het tweede kwar taal 1981; samenwonenden die een uitkering willen aanvragen voor een huishouding van twee of meer perso nen en zij, die na 1 januari '81 ge trouwd zijn of na 1 januari 1981 voor het eerst een bijstandsuitkering voor een echtpaar ontvingen omdat zij samenwonen, komen in aanmer king voor de uitkering. Alleenstaan den kunnen maximaal f 150,-uitge keerd krijgen; gezinnen van twee per sonen f 250,-; gezinnen van drie per sonen f 350,- en gezinnen van vier of meer personen f 450,-. De eenmalige uitkering kan niet aan de hand Van de jaaropgave voor de belasting aangevraagd worden, maar de gegevens moeten van 1981 z(jn. Het ligt in de bedoeling de uitkerin gen in februari 1982 uit te betalen. Inmiddels is de aanvraagtermijn v< eenmalige uitkeringen voor gezinnen en ongehuwden met kinderen afge sloten. In Schiedam kwamen 2000 formulieren binnen. Daarvan zijn er 130 nog in behandeling, omdat de aanvragers aangaven dat zij alleen staanden waren. Die formulieren worden met de ronde voor alleen staanden meegenomen. Een eerste inventarisatie heeft uitge wezen, dat meer dan een derde van de aanvragen afgewezen moest lien, omdat het opgegeven inkomen boven het op de formulieren aangege ven minimumniveau lag. Toch wordt het de alleenstaanden aangeraden, om ook een aanvrage te doen, wan neer zij iets mepr dan het aangegeven minimumbedrag ontvangen. U heeft een jubilaris in uw midden. Kom met ons eens praten om hem of haar het feest aan te bieden, dat hij of zij verdient. RESTAURANT DE KASTANJEHOF - PARTY-CENTRUM LOMMERRIJK CAFE BOWLING STRAATWEG 99-ROTTERDAM (HILLEGERSBERGl 010-220011 Geopend van 12.00-23.00 uur (keuken tot 21.30 uur) Maandag gesloten. Al deze Sinterklaas artikelen worden in kadopapier verpakt. Scheerkom met kwast, van 19,95 ><s m g g voor komplete scneerset. Van Fresh-up. Met scheer schuim en aftershave in de frisse Fresh-up geur. Kom pleet met het beweegbare scheermessysteem van 22,95 voor Aftershave lotion. Van Pierre Cardin van 24,50 Wild moss aftershave met zeep. Van Mennen. In geschenk verpakking, van 14,95 voor "Giovanni" herentoilettas. Italiaanse herentas wit/lichfcblauwe streep. Wa terafstotend. Grote brede maat. van 14,95 voor kosmetika box. Met spiegel. In bordeaux, crème of blauw. Van 9,95 jetstar toilettassen. van 11,95. Soft skin set. Van Pierre Robert. Douche- schuim, deodorantroller en een badspons. In 2 geuren, van 17,95 voor Musk spray. Van Houbigant. van 17,50 voor Amance eau de toilette^ met zeep in zeepdoos. in geschenkverpakking. Magie Noire. Van Lancome. Anaïs eau de toilette. Van Cacharel. voor Tijdelijk r Eau de toilette 1 spray. Van Max Factor. In musk of green apple geur van 19,95 I voor Moara Shira make-up kit. Met binnenspiegel, 4 kleuren oogschaduw met applikator, 2 kleuren rouge met op- brengborstel, 2 kleuren lipsticks met penseel en zwarte mascararoller, van 19,95 voor Blusherset. Van Mary Quant. Met prachtige kleuren rouge en opbrengborstel.

De Havenloods | 1981 | | pagina 3