Tweede bouwplan staat op papier Woningbouw in 'groene hart' begonnen «Ubnnspwt anken Soroush rT| Binnenstad grotendeels dichtgetekend ter meulen natuurlijk F.T.'S KERST-TOPPERS MENKES 4C95 VIEUX 13* i SHERRY DE TERRY alle tl 'dranken service Korenbeurs overleeft weer degradatie-duel tm nrrriii Blauwe Brug open of dicht? Brug wijkt voor aanleg jachthaven vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag Elektrische kogelkop schrijfmachine Vendex 7300 799- 31.- 4.50 118: 32.50 17.- Klassieke uni pullover VIDEORECORDERS? Natuurlijk bij uw videospecialist HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. DONDERDAG 10 DECEMBER 1981 30e JAARGANG NO. 47 zie onze advertentie Tweehonderd huizen in Woudhoek-Noord lliPil;: 30*- Wethouder Zijdeveld slaat de eerste paal voor „deelplan 2a"; 209 wpningen in Woudhoek-Noord. SCHIEDAM - De bouw van 209 woningwetwoningen in Woud hoek-Noord is maandagmiddag van start gegaan. Wethouder Zij develd (Ruimtelijke Ordening) mocht zelf de enige, echte eerste paal slaan aan de Scheepvaartweg. Met deze daad hoopt hij de weg gebaand te hebben voor de bouw van zo'n 700 nieuwe huizen in Schiedam-Noord. Het deelplan 2a, waar nu aan be gonnen is, heeft erg lang op zich laten wachten. Men durfde de bouw pas te starten nadat het deelplan 1 afgerond was, omdat er in het verleden erg veel ver zet is geweest tegen aantasting van het „groene hart" van Zuid- Holland. De wethouder zei be grip te hebben voor dat verzet, maar dat het niet anders kan, gezien de grote vraag naar wo ningen. Van de 209 woningwetwonin gen zullen er 36 voor bejaarden en 30 voor één- en tweeper soonshuishoudens gebouwd wor den. Bovendien komen er 10 bedrijfsruimten, die eventueel om gebouwd kunnen worden tot „Van Dam-eenheden" voor kleine gezinnen, wanneer de midden stand niet staat te trappelen. De oplevering wordt verwacht hal verwege 1983. ^*SK SKI CENTRUM ALBIONSPORT PAK UW OPENINGSVOORDEEL SKI'S 50% KORTING (5 jaar garantie) Langlaufset compleet met schoenen 198.- Afsluitbare Imperial69.- Sneeuwkettingen (kruisketting)98.- Koflach ijshockey schaatsen (kunststof)129.- Hang 5-6 tuuen Hoogstraat en Parkeergarage Grote Markt Rotterdam-Centrum, tel. 010 -14.17.54 M Alle koopavonden en maandagmiddag geopend slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken Industriegebouw. Goudseslngel 66. R dam. Tel. 010-13. Micro-voetbal in 'kelderstadion' SCHIEDAM - De Micro-voetbalver eniging Rijnmond organiseert op vrijdag 11 december een stedenont- moeting tegen Amsterdam'80. Ge speeld wordt in het "Kelderstation" aan de Boerhavelaan 108a. De aan vang is acht uur. Voor beide verenigingen zal een team van zes spelers aantreden. Bij de thuisclub de verenigingskampioen Tobé, Busscher en Van Os. Voor de hoofdstedelingen spelen onder meer de meervoudige internationals P. en T.Koek en H.Rijerkerk. Voor be langstellenden is de toegang vrij. Schooltoernooien SCHIEDAM - In de kerstvakantie is de schooljeugd op een drietal fronten sportief bezig. De zwemmende leer lingen van het lager onderwijs bijten op 21 en 22 december in het Sport- fondsenbad de spits af. Op beide da gen wordt om negen uur begonnen. De leerlingen van het voortgezet on derwijs treffen elkaar op 21, 22 en 23 december in de Margriethal voor het basketballtoernooi. Hiervoor heb ben zich 205 teams gemeld. De aan vang is telkens 8.30 uur. Op 29 december is er eveneens in de Margriethal een tafeltennistoernooi voor de leerlingen van het lager en voortgezet onderwijs. Herenondergoed... In groen of geel. Maten 4 t/m 7. Nu nóg voordeliger. Van 5,95 voor SCHIEDAM - Terwijl de plannen voor de bouw van honderd wo ningen in het kale hart van Schiedam nog bij de provincie liggen en de bezwaarschriftenprocedure trachten te trotseren, heeft de ge meente een tweede plan voor de binnenstad uitgewerkt. Dinsdag werden de bouwplannen voor deze „tweede fase" gepresenteerd door wethouder Zijdeveld (Ruimtelijke Ordening). Een nog naar bezwaren die tegen de eerste plannen lijm ruikende maquette bracht de ideeën in beeld. Op het terrein z«n binnengekomen, door deprovin- tussen de Lindenhof en het Oude Kerkhof en aan de Gedempte cie °ngegr°nd worden verklaard. De n„„_ I ir„ ucuciiiiJic protesterenden zouden dan nog tegen Haansloot moeten ongeveer 150 woningwet- en premiekoopwo- kunnen werken, maar de wethouder ningen verrijzen. In totaal komt het geplande woningbestand in denkt niet dat dat gebeurt. „De be de binnenstad nu op 250. geruchten, die hem over de bezwaar schriftenprocedure rond de woning bouw eerste fase ter ore zijn geko men. „Ik denk in januari 1982 goed nieuws te kunnen brengen", wilde Zijdeveld wel onder enig voorbehoud kwijt. Dat zou dan betekenen, dat de Naar model van de inspraakverorde ning, die op stapel staat, is een in spraakprocedure voor de Schiedamse burgerij op papier gezet. De schetsen voor de stedebouwkundige uitwer king van de woningbouwplannen kunnen nog door iedereen monde ling en schriftelijk van commentaar vooizien worden. Na de eerste be sprekingen binnen de raadscommis sie ruimtelijke ordening start een voorlichtingscampagne. Halverwege december zal wethouder Zijdeveld zitting houden in de informatiewin kel aan de Hoogstraat 34. Bovendien zal er het een en ander gepubliceerd worden. Vanaf half januari 1982 kunnen de reacties binnen stromen. Deze moeten dan in februari '82 ver werkt worden. Stel dat de plannen na die inspraakronde nader uitge werkt kunnen gaan worden, dan kan de eerste paal eind 1982 de grond in. 'Goed nieuws' „Het ziet er naar uit, dat we in de Schiedamse binnenstad met het verle den kunnen gaan afrekenen", meent wethouder Zijdeveld optimistisch. Z(jn hooggespannen verwachtingen zijn deels gebaseerd op de positieve zwaren zjjn uit een soort schrikreac tie ingediend. Tenslotte kwamen de plannen wel ineens erg snel. Inmid dels is er onderling een beter begrip gegroeid en kunnen misverstanden in het vervolg beter voorkomen worden. „Ik denk dan ook ver vóór juni(-in die maand worden de gemeenteraads verkiezingen gehouden- red.) de bouw te kunnen starten". De bin- nenstads-grond zal binnenkort bouw rijp worden gemaakt. De bezwaren tegen de eerste fase wa ren gedeeltelijk tegen de inspraakpro cedure gericht, omdat die gebrekkig zou zijn geweest. Door de mogelijk heden tot meepraten voor de tweede fase te verbeteren, denkt de wethou der voor de nieuwe plannen daarover geen protesten binnen te krijgen. Sloop Voor de realisatie van de 150 wonin gen zullen de krakers aan de Laan en de gebruikers van de Leao-school aan het Oude Kerkhof het veld moeten ruimen. Wat de school betreft levert dat geen problemen op: men is van plan het volgend schooljaar ('82/'83) elders te gaan functioneren. De kra kers die op basis van een „kraakcon tract" in de panden aan de Laan hui zen, kunnen zonder meer hun wo ning uit worden gezet wanneer er gesloopt moet worden. Zij kunnen ook geen voorrand krijgen bij de verdeling van de nieuwe woningen. Als ze niettemin al lang genoeg in geschreven staan bij bureau huis vesting, is er een mogelijkheid dat De twee bomen, die althans op tekening al zijn omgeven door 250 woningen. getracht „kwaliteit" te bieden aan de toekomstige bewoners. Zo zal het verkeer zoveel mogelijk langs de ran den van het gebied geleid worden, zodat het hart autovrij blijft. De voetganger kan de nieuwe binnenstad doorkruisen vanaf het Oude Kerkhof naar de Lindenhof en vanaf de Zwaansteeg naar de Baan. Die routes leiden langs enkele historische over blijfselen van Schiedam, de Grote Kerk en het Oude Kerkhof zelf, de Lindenhof en de twee woudreuzen, die nu nog eenzaam temidden van de kaalslag het hart van Schiedam be heersen. Zeventig procent van de panden zal namelijk voor kleine huishoudens be stemd zjjn. Een gedeelte daarvan is voor bejaarden en minder validen be doeld, de rest voor jongeren, kamer bewoners in alle leeftijden en twee persoons huishoudens. Hoewel de nieuwbouwwoningen ta melijk dicht op elkaar gebouwd zul len worden, heeft de gemeente wel Wethouder Zijdeveld is optimis- beginnen. De tweede fase zou, als tisch: hij hoopt vóór juni 1982 de alles meezit, eind 1982 kunnen bouw in de binnenstad te kunnen starten. Sombere perspectieven voor voorjaarscompetitie SCHIEDAM - Voor de derde achter eenvolgende maal heeft de Koren beurs, via een beslissingswedstrijd te gen de nummer twee uit de eerste di visie, zijn plaats in de ere-tafeltennis zeker gesteld. Door een niet aan dui delijkheid te wensen overlatende 6-1 zege op het Hilversumse Quick'32 handhaafden de Schiedammers zich opnieuw. kant van de Schiedammers liet door slaan. „Weer speelden de Hilversum mers niet slecht"t analyseert Lingen. „Destijds hebben we hen echter wat onderschat. Daaruit hebben we dit maal lering getrokken. Je kan - om dat we in principe toch beter zijn - een zege ook afdwingen door al in het begin de weerstand te breken. Pak je die eerste partijen, dan zakken ze weg. Dat is nu wel gebleken" Onder dezelfde omstandigheden dwongen de Noordhollanders Hans Lingen ca. een half jaar geleden nog Korenbeurs gaat met hetzelfde trio Nu voor het superzwakke en gedegra deerde Scylla het gelouterde Nikon/ Valkenswaard in de plaats gekomen is, ziet Hans Lingen torenhoog op te gen de tweede helft van het seizoen. „Het is de sterkste ere-klas sedert ja ren. Bovendien is Nikon sterker dan wij", vindt een bezorgde Hans Lingen. Volgens de tafeltennis-logica zou dat voor de Schiedammers moeten resul teren in een met automatische degra datie belaste zesde plaats. „We zullen erg hard ons best moeten doen om tenminste nummer vijf te worden", stelt Korenbeurs' nummer één-speler. „Ik hoop, dat dat zal lukken". 9NTERSPORTERS Atomic-Fischer- Salomon Hak 249, SKI SETS. O. Völkl-Kneisel automaat, gemonteerd afgesteld. SKI SCHOENEN, O.a. Technika. LANGLAUFSETS Kopen SKI OVERALLS, Bekend merk. NU'.99, yii'iiiiiifum recht van koop SCHIEDAM - Volgens raadslid Bru- seker (CPN) en zijn partijgenoot Van der Toren is het onmogelijk om op zaterdagmiddag een zaaltje te huren in het wijkcentrum de Blauwe Brug. Bruseker stelde dit aan de orde in de raadscommissievergadering Cultuur, Sport- en Jeugdzaken. De Blauwe Brug zou op het moment zaterdagmiddag gesloten zijn, omdat er geen enkele activiteit plaatsvindt op dat tijdstip. De beheerder vond het dan ook onnodig om aanwezig te zijn. Het wijkcentrum zou evenwel weer gewoon open moeten, wanneer er wél activiteiten gepland worden. Toen de heer Van der Toren echter probeerde een ruimte te huren op het bewuste tijdstip, zou hij geweigerd zijn „omdat de Blauwe Brug gesloten is op zaterdagmiddag.Wethouder Posthoorn (Vorming en Recreatie) zegde toe de kwestie uit te zoeken. Feestelijke openingsaanbieding Bij montage van een uitlaat in ons nieuwe (3e) uitlaatcenter in Rotterdam (Schiekade 644) ontvangt u tijdelijk een bon voor geheel gratis verversen van uw motorolie. Perfel<tie hoeft O F CUT niet duur te zijn ÊJT1IQ Êu m Schiekade 644 tel: 678494 Aelbrechtskade 127 tel767483 Geopendmaandag - vrijdag Mauritsweg 26 tel: 133832 zaterdag tot 1 uur SCHIEDAM - De aanleg van de jachthaven aan de Polderwatering is zover gevorderd, dat er een aan sluiting op de Schie gemaakt kan worden. Het bruggetje, dat de Pol derweg met de 's-Gravenlandsepol- der verbindt zal voor deze werk zaamheden moeten wijken. Er zul len voorzieningen worden getrof fen om de verbinding voor voet gangers te handhaven. Wanneer de in aanbouw zijnde duikerbrug ten westen van de toekomstige jacht haven klaar is, vervallen de tijdelij ke voorzieningen. Komplete uitvoering met o.m. verwissel bare typebol. 30,8 cm wagen, korrektietoets, steekwals, tabulator, enz. Incl. draagkap Scotch Video-cassettes VCR 120 50.- VHSE-180 44.- Betamax L500 Kerstboomvoet Met waterreservoir voor 'n frisse groene kerstboom Luxe bedsprei In beige/bruin Met ruime volants en fraai 2-kleurig Zwitsers borduurwerk. Lits-jumeaux Heren LCD horloge Velona 202 Platte chroom kast. Stalen band. Tijd/datum/dag direkt afleesbaar. Met garantiebewijs Wi tafelkleden 100% Katoen. Voor 'n feestelijk gedekte tafel: 280x140 cm 29.50 220x140 cm 24.50 160x140 cm Bijp. servet 2.25 Met V-hals of ronde hals. In Shetland (zuiver scheer wol) en in een fijne Acryl Diverse kleuren. Maten S, M en L 25: VROOMS DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1981 | | pagina 1