lVENLOODS Sportfondsenbad in 1984 kopje onder? Bouwmaatschappij wil rij panden Korte Haven slopen TOWtrSTCR Glazen bouwsteen gesprongen in Sportfondsenbad flllioA/port slaapkamers! nl 'Waf je sluit, kun je niet meer open doen' rSKI CENTRUM ALBIONSPORt'V Carnavalshit voor 'Lentefeest' i Doemdenken en humanisme Buit: deurmat en nylonjack Nieuwlandbingo Historische Vereniging: 'beeldbepalende gevels handhaven' Sieraden gestolen vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel 199.- Crown stereo-kombinaties 7.50 4.50 Schrijf/bergmeubel zie onze advertentie HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. DONDERDAG 14JANUARI 1982 5Sr'"'■■"«=»- 31e JAARGANG NO. 2 Mogelijk zelfgemaakte bom geplaatst SCHIEDAM - Vermoedelijk door een ontploffing is vrijdagavond een glazen bouwsteen in een wandje in het Sportfondsenbad bezweken. De glasscherven kwa men in het bad terecht, waardoor de zwemmers het water moesten verlaten. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De politie houdt rekening met de mogelijkheid dat een zelfge maakte bom is geplaatst. Meta len scherfjes, die aan de buiten kant van het bad werden gevon den, worden op dit moment on derzocht door het gerechtelijk la boratorium. Het Sportfondsenbad moest leeg gepompt worden, teneinde de te water geraakte glasscherven te verwijderen. De zwemmers die moesten stoppen met baantjes trekken kregen een vrijkaartje als troost. *ln dit wandje sprong een glazen bouwsteen. .ülilt. illIIfH if» SCHIEDAM- Reeds tijdens de bespreking van het verkie zingsprogramma van de plaat selijke PvdA, die vorige maand plaats vond, conclu deerde partijlid Hans Konings mismoedig dat „de partij hier, vanavond, heeft beslist dat het Sportfondsenbad ge sloten wordt." Juist door Ko nings' pogingen om in het verkiezingsprogramma al vast te leggen, dat het zwem bad aan de Burgemeester Knappertlaan open moet blij ven en verbouwd moet wor den, heeft de partij zich uit gesproken over de toekomst PAK UW OPENINGSVOORDEEL Div. SKI'S 50% KORTING (5 jaar garantie) Alle ski- en tenniskleding 30% KORTING! Langlaufset compleet met schoenen198.- Afsluitbare Imperial69.- Sneeuwkettingen (kruisketting)98.- Koflach ijshockey schaatsen (kunststof).129.- Hang 5-6 tuisen Hoogstraat en Parkeergarage Grote Markt V Rotterdam-Centrum, tel. 010-14.17.54 M Alle koopavonden en maandagmiddag geopend SCHIEDAM - „Elluf, 't is te gek" heeft het carnavalslied, dat het be stuur van Olympus S, dat als Prins Carnaval en Raad van Elf optreedt voor Lentefeest, op de plaat gezet heeft. De zware schijf is sinds decem ber in roulatie en kost vijf gulden. Ook treedt Prins Carnaval (alias Olympus-voorzitter Henny van der Reijken) en zijn groep op bij wie dat maar wü. De baten van alle activitei ten gaan geheel naar Stichting Lente feest, die er op rekent dat zeker de plaat een regelrechte locale carnavals hit wordt. De voetbalvereniging De- moS, SFC en SVV hebben dat al ge honoreerd en veel platen ingekocht voor doorverkoop aan hun leden en donateurs. Lentefeest en Olympus hopen, dat andere sportclubs dit voor beeld zullen volgen. Op deze manier, zo stelt het Olympus-bestuur in een open brief, kunnen de Schiedamse sportmensen zich sterk maken voor de gehandicapte medemensen. Meer informatie over optreden en plaat bij H. van der Reijken 01899- 24529, J.J. Maagdenberg tel. 010- 709022, M. Noordzij tel. 010-749034 D.G. van der Meer tel. 010- 701420, W. de Vette tel. 010- 267313, W. Klein tel. 010- 737120 en Stichting Lentefeest tel. 010-730831. SCHAATSEN BAUER TUUK VIKING NOREN KUNSTSCHAATSEN Alle maten voorradig VOLOP KEUS SCHIEDAM - Het Humanistisch Verbond houdt dinsdag 19 januari een thema-avond „doemdenken en humanisme". De avond wordt gehou den in het Dienstencentrum „De Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766 en begint om acht uur. SCHIEDAM - Wellicht bij gebrek aan beter heeft een inbreker in de nacht van vrijdag op zaterdag een nylonjack en een deurmat meege nomen uit een kelderbox aan het Lisztplein. Voorlichter benut VUT SCHIEDAM - De gemeentevoorlich- ter Dolf Buschkens zal morgen, vrijdag 15 januari, voor het laatst plaats nemen achter het bureau, waar hij elf jaar aan gewerkt heeft. De 63-jarige Buschkens maakt gebruik de VUT-regeling. Voordat Dolf Buschkens bij de gemeente Schiedam in dienst kwam, was hij werkzaam als journalist bij de „Schiedammer", het Schiedamse deel van het Parool. De 36-jarige Theo Reyman uit Hel- levoetsluit zal Buschkens opvolgen. Reyman heeft van 1966 tot 1971 als journalist bij het Binnenhof gewerkt. Vanaf die tijd heeft hij in Delft en in Hellevoetsluit als gemeentevoor- lichter gewerkt. Op 1 april zal Theo Reyman zijn werk in Schiedam be ginnen. SCHIEDAM - De wijkvereniging Nieuwland houdt dinsdag 19 januari een bingo-avond in het Diensten centrum ,,de Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766. ledereen is welkom bij het spel. Alleen kinderen onder de veertien kunnen slechts onder geleide mee spelen. Wie een prijs wint kan reke nen op verrassingen als een klok radio, een stoomstrijkijzer, een hair styler of een koffiezetapparaat. De zaal is om zeven uur open, maar de bingo begint om acht uur. SCHIEDAM - Nu het ministe rie van CRM het pand Korte Haven 17 van de lijst van moge lijke monumenten heeft afge voerd, is voor de Historische Vereniging Schiedam het tijd stip aangebroken om de nood klok te luiden. Voor de eige naar van het rijtje al zo'n tien jaar leegstaande panden is even wel de tijd rijp om met sloop te beginnen. De Historische Vereniging vindt dat de gevel van nummer 17, daterend uit de negentiende eeuw, gespaard moet blijven. Volgens haar is de gevel beeldbepalend, terwijl hij bovendien ontworpen is door de bekende Rot terdamse architect Giudici. De Histo rische Vereniging wijst daarbij op plannen van vorige eigenaren, die de gevel wel wilden behouden. In een brief aan het ministerie dringt de vereniging erop aan, het pand op de monumentenlijst te plaatsen. Het Haagse bedrijf Kavel onroerend goed B.V. dat het rijtje huizen van de Elzensteeg tot en met de klokgevels Het rijtje leegstaande, verpauperde panden aan de Korte Haven. De eigenaar wil slopen, n nu zo'n zes jaar in het bezit heeftwil eniging wil tenminste de gevel van nummer 17 behouden. liiiispiiiiiiif liliili ir de Historische Ver- echter de verpauperde panden tegen de grond hebben. De B.V. wil er veer tig premiehuurwoningen neerzetten. Over die plannen is lange onderhan- gaan bouwen, deld met de Samenwerkende Schie damse Woningbouwcorporaties (SSSW). Omdat Korte Haven 17 op met het behoud van de gevel, maar dan de nieuwbouw aan de overkant dan zouden er slechts 25 woningen van de Korte Haven. Het bedrijf gerealiseerd kunnen worden. Daarbij hoopt dan ook, dat de actie van de vindt het bedrijf, dat de ontwerpen Historische Vereniging om het pand zoveel mogelijk in stijl zijn. Ter ver- te behoeden voor sloop, geen uitstel gelijk: Kavel vindt haar panden beter van de nieuwbouw zal veroorzaken. Feestelijke openingsaanbieding Bij montage van een uitlaat in ons nieuwe (3e) uitlaatcenter in Rotterdam (Schiekade 644) ontvangt u tijdelijk een boi voor geheel gratis verversen van uw motorolie Perfelctie hoeft E/ï C*f f77TT niet duur te zijn u Schiekade 644 tel: 678494 Aelbrechtskade 127 tel: 767483 Geopend maandag vr.jdag MauritsAieg 26 tel 133832 zaterdag tot 1 uur SCHIEDAM - Een juwelendief heeft zakhorloges en een staand klokje in de nacht van 7 op 8 januari zijn mee, terwijl hij ook nog een bedrag slag geslagen in de Jan Vermeerstraat, van f.2800.- ontvreemdde. De sie- De dief nam een kistje met gouden raden vertegenwoordigen een waarde en zilveren sieraden, 21 antieke van f.16.000.-. Vrouwen stemmen onder meisjesnaam SCHIEDAM - Gehuwde 'vrouwen en weduwen, die graag een oproep kaart voor het stembureau op hun meisjesnaam ontvangen, kunnen Wijkagent centrum neemt afscheid StHIEDAM - Hoofdagend P. Plooij neemt vrijdagmiddag 15 januari af scheid van zijn collega's. De her Plooij gaat na 36 jaar dienst het poli tiekorps verlaten. Iedereen die de heer Plooij, die lange tijd wijkagent is geweest in Schiedam- Centrum, persoonlijk de hand wil drukken, is vrijdagmiddag van kwart voor drie tot vier uur welkom. De receptie wordt gehouden in de kan tine van het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. daartoe voor 15 februari een verzoek indienen bij de secretarie-afdeling algemene- en burgerzaken, bureai ver kiezingen, Overschiesestraat 2. Bij het kantoor, dat op werkdagen van half negen tot half vijf geopend is, zijn aanvraagformulieren verkrijg baar. Wie al eerder een dergelijk ver zoek heeft ingediend, hoeft dit niet te herhalen. De aanvraag kan worden gedaan in verband met de verkie zingen voor provinciale staten (24 maart) en de gemeenteraad, gecom bineerd met de Rijnmondraad (2 juni). van het bad. De tekst, die in het programma opgenomen zal worden, lüidt daardoor: „Met kracht wordt gestreefd naar handhaving van het Sportfondsenbad Dit mag niet ten koste gaan van andere zwemfaciliteiten." de eventuele bouw van een nieuw bad in Schiedam-Noord. Op het mo ment dat daar „vers zwemwater" ter beschikking komt, zou het Sport fondsenbad de poorten moeten slui ten. In de Schiedamse meerjarenbe groting, die volgende week door de gemeenteraad besproken zal worden, valt al te lezen dat in 1984 de exploi tatielasten van een bad in Noord op rekening van de gemeente komen, waar tegenover een besparing staat door het wegvallen van het exploita tietekort van het Sportfondsenbad. Beide posten staan weliswaar op de zogenaamde „rode lijst", wat bete kent dat ze tot nu toe slechts over wogen worden en nog niet tot de echte voorstellen worden gerekend de overweging wordt toch maar gemaakt. Op het moment dat de gemeente de subsidiëring stop zet, zal het Sportfondsenbad het hoofd niet meer boven water kunnen houden, i 'luxe' Zeker nu de noordelijke delen van Schiedam verder volgebouwd gaan worden, is het belang dat de gemeen te aan een zwembad in die wijk hecht Man het groeien. Hans Konings is zelf ook die mening toegedaan, maar hij vindt dat de gemeente het ene moet doen en het ander niet moet laten. ,,Het is misschien wel luxe, maar het Sportfondsenbad staat er al, er hoeft alleen maar wat onderhoud gepleegd te worden. We hebben bovendien poen zat: de gemeente heeft 132 mil joen reserve. Als je zo'n bad nou al twintig jaar niet meer kan betalen, vind ik 't wat anders, maar ik moet het nog zien dat we er arm van worden." Ook Rob Schouten, die bestuurslid van de Stichting Sportfondsenbaden is, zou het jammer vinden wanneer het bad dicht moet. „Wat je sluit, kun je nooit meer open doen. Ik vind niet dat je tegen beter weten in een bad open moet houden, maar wan neer de eventuele nieuwbouw in Noord een paar jaar tegelijk met het Sportfondsenbad open kan zijn, kun je altijd nog kijken of de baden niet naast elkaar kunnen bestaan. Je moet dan wel afwegen of drie zwembaden je genoeg waard zijn." De Juxe" van veel vierkante meters overdekt zwemwater zou Hans Ko nings willen benutten door nog meer kinderen aan het schoolzwemmen deel te laten nemen. Rob Schouten zou liever de groepen kleiner maken. Op dit moment is het Sportfondsen bad 84 uur per week open, waarvan 18 tot 19 uur voor schoolzwemmen benut wordt. Per jaar komen bijna 140.000 zwemliefhebbers op de vele activiteiten in het bad af. Zo bezoe ken 5000 mensen de sauna. De cijfers wijzen op de behoefte, waarin het Sportfondsenbad kenne lijk voorziet. Rob Schouten wil dan ook liever doorgaan met het organi seren en het verbeteren van activi teiten, dan nu bij de pakken neer te gaan zitten met het idee dat het bad sluit. „Ik heb het volste vertrouwen, dat we bijtijds betrokken worden bij de besprekingen. Tot nog toe zijn de contacten met de gemeente goed. T Tegen die tijd moeten we de func tie, die het bad vervult, maar eens afwegen tegen de kosten." I m wandmeubelen. bankstellen, slaapbanken Uit voorraad te leveren. Nergens io n keus. Fabriek stoonzalen Industriegebouw. Goudseslngel 66. R dam. Tel. 010-12.64.61 schrijfmachines zwart/rood lint en stencilstand, regel afstandversteller enz. een aanslagregelaar en acht tabulator- stoppen. Solide me talen uitvoering. Incl. stevige draagkap. Van -2307- voor 215.- Type 500, zónder aan slagregelaar en tabu- latorstoppen. Van^+9:- voor of chocoladeschnitte Uit eigen banket bakkerij. Ca. 380 gram. VanAA*r voor «Ja# 9 Ongebli katoen Van 100% katoen. Br. 240 cm., p. mtr. Van 43^ voor 11.50 Br. 180 cm., p. mtr. Van 4-E- voor 10.- Br 150 cm., p. mtr. Van8r- voor g T Tuner/versterker met cassette deck en ingebouwde platenspe ler (SHC 4300) |js 3 Golfbereiken: stereo FM. MG en LG. Muziekvermogen 2x 16 W. Band- soortschakelaar (Cr02/Normaal). Incl. twee luidsprekerboxen. Van &99r- voor 599.- Type 4450, zónder mgebouwde^ platenspeler. Van-SOS^ voor 499.- Aardewerk borden In banddekor en voldekor. Vaatwas- machine bestendig. Keuze uit plat-, diep- en ontbijtbord. Per 3 stuks. Bijp. schalen v a. 3.95 Erna panty nylons 20 Denier. Perfekte pasvorm. Kleuren: ficelle, solera en gypsy. Maten 38/42 en 42/46 Per 3 stuks. Van 4*25- voor In naturel grenen struktuur. 175 Cm hoog, 70 cm breed. 58 Cm diep schrijfblad. Een praktisch, tweedelig meenee meubel in handig meeneem- pakket. U zet 't thuis zelf in 'n wip in elka Normaal Extra lage meeneemprijs VROOM DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 2052 A A

De Havenloods | 1982 | | pagina 1