lVENLOODS Fracties sparen energie tot bezuinigingsoperatie Foto's gemaakt? „65 Samenwerking klein links naderbij «Umn/port hef Onderwijs slaapkamers! ril bijVroow^ fijplelijk slechts SCHIEDAM Heetgebakerde automobilist verstoort fietstochtje Protesterende ouderen naar Den Haag Hondebezitter raakt slaags met agent ((- I m ^"sKI SKI CENTRUM ALBIONSPORT Zilverfazant laat zich niet vangen 'jf vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag xaterdag voordeel - Bruynzeel vouwdeuren 129.- 45.- Vendor synthetische kwaliteits dekbedden zaterdag voordeel 219.- cm4*16.50 Romantisch ledikant HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM I editie p DONDERDAG 21 JANUARI 1982 31e JAARGANG NO. 3 g DONDERDAG IzK 28 JANUARI EXTRA AANDACHT VOOR Streven: één lijst, één programma Eric Dijkhuten van de PSP SCHIEDAM - De Schiedamse af delingen van de PSP en de PPR hebben besloten te streven naar een samenwerkingsverband met het oog op de gemeenteraadsver kiezingen in juni. De politieke par tijen willen samen met één lijst en één verkiezingsprogramma uitko- Beide partijen hebben al enkele malen onderhandeld over de sa menwerking. Op dit moment zijn zowel de PSP als de PPR in princi pe vóór. De onderhandelingen over een gezamenlijk programma en een gezamenlijke lijst zullen binnenkort beginnen. De partijen verwachten de besprekingen snel en succesvol af te kunnen ronden. In een contract tussen de beide linkse partijen worden zaken als lijstvolgorde, de opvolging van raadsleden en controle op de frac tie vastgelegd. De ledenvergaderingen van de PPR en de PSP zullen de uiteindelijke beslissing moeten nemen. De par tijen hopen evenwel dat de ver schillen in politiek denken een langdurige en vruchtbare samen werking niet in de weg zullen staan. Herman Noordergraaf van PPR SCHIEDAM - De behandeling van de gemeentebegroting 1982 en de meerjarenbegroting is tot vanmiddag een politiek lauw schouw spel gebleven. Alle politieke partijen, die in de Schiedamse raad vertegenwoordigd zijn, waren het tenminste over één ding eens: dat het weinig zinvol is nü uitputtend over begrotingen te praten, terwijl in april van dit jaar de bezuinigingsoperatie voor 1983 uit gevoerd gaat worden. Wellicht om vóór de debatten in april niet teveel politiek kruit te verschieten, bleven de algemene beschou wingen van de diverse fracties wel héél erg algemeen. DOOR MILJA DE ZWART Vooral de PvdA en het CDA - de „re gerende" partijen - hielden zich nogal op de vlakte. Gé Brouwer (fractie voorzitter van de PvdA) wees op de penibele situatie waarin gemeenten - en vooral kleine - verkeren nu het rijk fors aan het snoeien is. „Misschien zouden We wel beter af zijn als west- wijk van Rotterdam", zo vroeg Brouwer zich af, denkend aan de naar verhouding goed gevulde ruif van de naburige stad. Siem Rosman (fractievoorzitter van het CDA) wees eveneens op de „smalle financiële marges", waarmee Schiedam straks geconfronteerd wordt. Volgens Ros man dienen de perikelen het hoofd geboden te worden door een zo breed mogelijk samengesteld college, waarin de verantwoordelijkheid ge zamenlijk en in harmonie gedragen wordt. D'66 raadslid Rob Hijmans en PPR- raadslid Herman Noordegraaf wezen het college op de geringe betrokken heid van de burgerij bij de totstand koming van het beleid. Hijmans wil de burgers meer laten meepraten in raadscommissies, terwijl het aantal raadscommissies volgens hem uit gebreid dient te worden. Herman Noordegraaf wil een brede stedelijke discussie over de knelpunten in Schiedam op gang brengen Bende van vier Alleen de VVD en de CPN gingen regelrecht in de aanval. Gerard Ver- hulsdonk, fractievoorzitter van de VVD, betoogde: „China had de ben de van vier. Zover wil ik niet gaan, maar je zou kunnen zeggen dat die vier (wijzend naar de wethouders) er een bende van hebben gemaakt". Vooral de zogenaamde baatbelasting, die wethouder Scheeres (financiën) :,i „via een draaideur" op de begroting zou hebben geplaatst, verdiende vol gens Verhulsdonk een motie van af grijzen, omdat de gemeenteraad nog geen besluit heeft genomen over de eventuele invoering van die belasting. Wethouder Scheeres antwoordde daarop, dat de geplande inkomsten uit de baatbelasting een „stelpost" vormen, wat zoveel wil zeggen als „stel, dat we de baatbelasting invoe ren, dan ontvangt de gemeente drie ton". Wanneer de gemeenteraad als nog besluit geen baatbelasting in te voeren, zal het bedrag vari drie ton ergens anders gevonden moeten wor den. Ulferd Bruseker van de CPN spitste zijn aanval toe op het jongerenbeleid van het college. „Als het collegebe- leid ergens heeft gefaald, dan is het wel naar de jongeren in onze staa toe", meende Bruseker. Vooral de ontruiming van de gekraakte Masten- broekschóol noemde de CPN'er stui tend. Hij betichtte de burgemeester van stemmingmakerij tegen de Wi- bautjongeren, die de kraakactie had den uitgevoerd. Burgemeester Te Loo wees deze aantijging van de hand en somde de aangebrachte vernielingen in de school op ter ondersteuning van de ontruimingsactie. „Meneer Bruseker, het is een simplificatie om dat aantal vernielingen „niet veel" te noemen. Ik vraag mij dus ook af waar de stemmingmakerij te vinden is", kaatste Te Loo de bal terug. Plezierig De woningnood in Schiedam vervult alle politieke partijen met zorg. Wet houder Zijdeveld beantwoordde de vragen over dit onderwerp met de verwijzing naar een woningbouwpro ject aan de Lange Haven en de Hoog straat eh concludeerde dat het voor 't óverige heel plezierig gaat in de bouw. Nog meer positieve geluiden van de kant van Zijdeveld waren te verne men over de Lindenhof. De wethou der zei dinsdagochtend gunstige sig nalen van het ministerie te hebben ontvangen over plannen om 23 wooneenheden, een gerestaureerde stijlkamer en een herenlogement (een soort restaurant) in het leegstaande pand te realiseren. Laten we hopen dat Zijdevelds slotzin: „ik heb ge zegd" er niet op duidt, dat hij india nenverhalen heeft verteld. De wet houder hield in ieder geval een slag om de arm door te verklappen dat hij hij de huid aan 't verkopen was voor dat de beer echt geschoten was. De kogel zou evenwel zeer dicht bij het te treffen doel zijn. De motie-oogst tijdens de eerste twee dagen van de begrotingsbehande lingen is ronduit schraal te noemen. D'66 diende een motie in ter hervor ming van de raadscommissies, zodat de Schiedamse bevolking meer zeg genschap kan krijgen in die overleg organen. Herman Noordegraaf, Ul ferd Bruseker en Gé Brouwer dien den een motie in ter voorkoming van plaatsing van atoomwapens op ge meentelijk grondgebied. Het IKV voelt veel voor de laatste motie, en de organisatie riep de raadsleden dan ook middels een pamflet op om het voorstel te steunen. Een beslissing is vanavond te verwachten. Overige reacties van het publiek op de begro tingsbehandeling bleven beperkt tot een mistroostig spandoek: „Geen cent, geen woord, over gas voor Kethel-Noord"... f -a» Burgemeester Te Loo: „Ik vraag me af waar de „stemmingmakerij" te vinden is... De laatste week van de opruiming halve prijzen voor al ons bont. En 10% korting op de nieuwe 1 collectie zowel bont als confectie ONWEL - De 74-jarige Schiedammer M. de W. is zaterdagmiddag onwel gewor den, toen hij in de Alberdingk Thijm- straat liep. M. de W. is ter observatie in het Schielandziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM Een vechtpartij tussen het Vlaardingse echtpaar R. en de Schiedamse automobilist J.G. van S. en zijn maatjes kon zondag in de vroege avonduren bedwongen wor den door surveillerende agenten. De Vlaardingers, die op de Polderweg aan het feitsen waren, raakten slaags met de 20-jarige automobilist, omdat zij elkaar het recht op de weg be twistten. Volgens.Van S. reed mevrouw R. met haar fiets „hinderlijk midden op de weg". Driftig toeterend probeerde hij haar daarop attent te maken. De fietsende vrouw schrok echter en raakte de macht over haar stuur kwijt. Toen het voorwiel van de fiets het portier van de auto raakte, stopte Van S. en sprong uit zijn bolide. Hij zou mevrouw R. wel eens de les le zen. De echtgenoot van mevrouw R. wierp zich daarop in de strijd. Ook de kornuitjes van de automobilist wilden zich ermee bemoeien, zodat een waar slagveld was ontstaan toen de politie arriveerde. De Vlaardingse fietser bleek uiteindelijk de enige te zijn, die gehavend uit de strijd kwam. Hij heeft aangifte gedaan van mishandejing. SCHIEDAM - Ook de Schiedamse bejaarden wilden zich niet onbetuigd laten tijdens de demonstratie tegen korting op de uitkeringen, die dinsdag 19 januari j.l. in Den Haag gehouden werd. Hier staan de actievoerders verzameld bij het station. De demonstratie trok ongeveer drieduizend bejaarden naar het Haagse Binnenhof. De ouderen wilden met de actie uitdrukking geven aan hun angst, dat de A.O.W.-uitkering losgekoppeld wordt van het minimum-loon. SCHIEDAM - De 46-jarige W.B.S., die zondagavond zijn hond uitliet op het Hermespad, is slaags geraakt met een politie-agent. De agent zat met een collega in een surveillerende bur gerauto, die over het fiets/voetpad in de richting van het Heyermansplein reed. Tijdens het tochtje passeerden zij de hondenbezitter, die de vier voeter los liet lopen en de riem in de hand had. Tijdens het passeren raak te de riem het portier van de auto, waarop de agenten stopten en de wandelaar vroegen te stoppen. Toen W.B.S. dat niet deed, sprong een der agenten de wagen uit, liep S. achterna en legde een hand op diens schouder. S. zou zich daarop omge draaid hebben en de politie-agent in het gezicht gestompt hebben. De worsteling die daarop ontstond is onderbroken door de tweede agent. Men zou even gepraat hebben, waar na ieder zijns weegs ging. S. ver voegde zich evenwel later aan het bureau om ontvellingen aan het ge zicht te tonen en zijn beklag te doen over het politie-optreden. Naar aan leiding van een schriftelijk protest, dat de heer W.B.S. zal indienen, zal de politie een onderzoek instellen naar het gebeurde. LEZING - De wetenschappelijke kring te Schiedam en Vlaardingen organiseert op maandaagavond 25 januari om acht uur een lezing rond het thema: „Is wetenschap redelijk? Professor S.J. Doorman, hoog leraar in de filosofie, zal het woord voe ren. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de Nederlandse Protestan tenbond aan de Westvest 92. wandmeu beien. bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo n keus. Fabriekstoonzalen Industriegebouw. Goudseslngel 66. R'dam. Tel. 010-t 2.64.61 Feestelijke openingsaanbieding Bij montage van een uitlaat in óns nieuwe (3e) uitjaatcenter in Rotterdam (Schiekade 644) ontvangt u tijdelijk een bon Perfelctie hoeft CJÏ O I JD7T" niet duur te zijn aA^a^ au a Schiekade 644 tel. 678494 Aelbrechtskade 127 tel: 767483 Geopend: maandag vrijdag ^Mauntsweg 26 tel: 133832 zaterdag tot 1 uur PAK UW OPENINGSVOORDEEL! Div. SKI'S 50% KORTING (5 jaar garantie) Alle ski- en tenniskleding 30% KORTING! Langlaufset compleet met schoenen198.- Afsluitbare Imperial............69.- Sneeuwkettingen (kruisketting)98.- Koflach ijshockey schaatsen (kunststof)129.- Moon Boots alle maten voorradig Hang 5-6 tussen Hoogstraat en Parkeergarage Grote Markt Rotterdam-Centrum, tel. 010 - 14.17.54 M Alle koopavonden en maandagmiddag geopend SCHIEDAM Een tropische zilver fazant die de kuierlatten had geno men heeft zaterdagmiddag voor opschudding in de Frederik Hendrik straat gezorgd. Bewoners signaleerden de vreemde vogel in de tuinen achter de panden en waarschuwden de politie. De opgetrommelde agenten kregen het beest evenwel niet te pak ken, zodat Gerrit van der Hoek, de beheerder van het Schiedamse vogel asiel, om hulp werd gevraagd. Van der Hoek probeerde de zilverfazant met een vogelnet te pakken te krijgen, maar dat mislukte. Het dier was in middels moe van alle aandacht en koos het luchtruim. Waar de tropische vogel vandaan kwam, is niet bekend. Ruimtescheppers in 3 houtdessins: teak. eiken en palissander. krasvast oppervlak ongevoelig voor vocht magnetische sluiting geheel voorgemonteerd met plaatsingshandleiding Afm.: 90 cm breed en 212 cm hoog; op elke gewenste lengte in te korten. !S7r50 Western style pantalon Javelin 100% Katoen Twee opgestikte achterzakken met rits. Rood, marine of zwart. Maten 36 t/m 44. 50-' Schakelklok Voor 1001 mogelijk heden. Per kwartier instelbaar. Schakel vermogen 3500 W. Past in elk stopkon- 3975 r Licht, warm. wasbaar en non-allergisch. Lits-jumeaux, 240x200 cm, UOr 159.- 2-Persoons, 200x200 cm. 1S9T 139- 1-Persoons. 135x200 cm. Vendomatic MG/ FM stereo autora dio-cassettespeler 2x 6 Watt Voor- en achteruitsneltrans- port. Automatic reverse enz -240- illlllli Lakens en slopen Optisch wit 100% Katoen. Strijkvrij. Lakens 240x260 55^0 30 200x260 -2?r- 24- 150x250 2 Slopen met 18 cm inslag. 12r- 10.- Keuze uit wit lacqué of old-pine (donkerbruin gebeitst) Afmetingen:£T 90x200 cm ZVfr-- VROOM^DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 20! U leest't goed: tijdelijk betaalt u per kleurenafdruk (9x9,9x11 '/2 en 9x13 cm) niet meer dan 65 cent. Da's dus heel voordelig Ook voordelig is de plusprint, die 25% groter is, 10*10 cm, 10x13 cm en 10x15 cm. Uw herinneringen blijven daarmee 1 nóg mooier bewaard. Tijdelijk slechts ÖO CCllI Bij Vroom Dreesmann kunt u terecht met alle merken film voor alle formaten.

De Havenloods | 1982 | | pagina 1