DE @i HAVENLOODS r. r\ I Undenhof krijgt woonbestemming abee Havenloods Prestatieloop in teken van jubileum Aanleg rijksweg 19 jaren uitgesteld B Voor de 15-de keer! VVD-leden heisen mevrouw De Jong omhoog ^slaapbanken! Ministeries in beginsel akkoord mmi F.T. PRIKKER Vanavond carnaval op Hoogstraat vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel Vendomatic 4-sterren dubbel- deurs koelkast VENDOMATIC **"599.- 119.- 25 30- Foto-wissellijsti Keuken buffet 250: 11.95 Velona chrono alarm horloge Zie het eens anders op tv: PHILIPS Beleef 't mee! HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p SCHIEDAM DONDERDAG 18 FEBRUARI 1982 31e JAARGANG NO. 7 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur ROTTERDAM - Het is al bijna weer zo ver! Voor de vijftiende keer organiseert De Havenloods in nauwe samenwerking met de atletiekvereniging PAC op zater dag 13 maart aanstaande haar vijftiende prestatieloop in het Kralingse Bos te Rotterdam. Een jubileumloop dus. Aan deel- nemers/sters en toeschouwers zal dit niet ongemerkt voorbijgaan. Er zijn tal van activiteiten gepland die de vijftiende loop tot een on vergetelijk gebeuren gaan maken. De sportieve prestatie wordt rijke lijk beloond met een waar prijzen festival waarover we nog uitvoerig zullen berichten. Evenals voorgaande jaren kan men zich inschrijven voor twee afstan den; vijf en zevenenhalve kilo- meter. De minimumleeftijd voor de 5 km lange loop is zeven jaar en zij die denken gemakkelijk 7,5 kilometer in de benen te hebben, moeten minstens 15 jaar oud zijn. De start op zaterdagmiddag 13 maart is wederom om 15.00 uur (5 km) en 15.30 uur (7.5 km) op de sintelbaan aan het Lange Pad in het Kralingse Bos. Naar verwachting gaan dit jaar aldaar weer zo'n 3000 tot 4000 mannen, vrouwen, jongens en meisjes op weg om de door hun gekozen afstand in ieder geval binnen de 50 minuten te voltooien. Hopelijk melden zich voor de 15e Havenloods Jubileum Prestatie- loop zoveel sportieve mensen dat van een onvergetelijk derde lus trum kan worden gesproken. Aan de organisatoren zal het in ieder geval niet liggen! Voor de 15-de Havenloods Pres tatieloop kan men zich laten in schrijven bij: Reisbureau „Oost", Raadhuisplein 114 Krimpen a/d IJssel, VVV-kantoor Hoek van Holland, Warenhuis Ter Meulen, afd. klantenservice le etage (naast de Centrale Kassa) tot en met vrijdag 12 maart 21.00 uur. Veel prominenten hebben al het startschot gelost voor De Haven loods Prestatieloop. Vorig jaar schoot Lee Towers de deelnemers weg, dit jaar lost columnist Barry Hughes, Sparta's bekende trainer, het startschot. Kantine Sintelbaan Lange Pad, tef. 521960, A.C. in 't Veld, Libanonweg 6a, tel. 110228, kantoor 521930 na 6 uur. Winkelman, Witte Brem 7, Ommoord, tel. 219924. Van Hemert, Sal de Braystraat 31, tel. 201494, Alexanderpolder; De Havenloods, Westblaak 159, Rotterdam; De Ha venloods, Prins Hendrikkade 14. Rot terdam, De Havenloods, Hoogstra 122, Vlaardingen, De Havenloods, We teringsingel 2, Krimpen aan den IJssel, Holland Silhouet, Dubbele Buurt 4-6, Gouda en Het Zuiden, Dordtselaan 139, Rotterdam-Zuid. Het inschrijfgeld bedraagt f.4.- per persoon. SCHIEDAM - De WD-ledenverga- dering heeft enkele wijzigingen in de door het bestuur voorgestelde kandi datenlijst aangebracht. Dat G. Ver- hulsdonk fractie-voorzitter moet blij ven en C. van Tilborg tweede man, bleef onbetwist. De leden wilden evenwel mevrouw de Jong (momen teel raadslid) niet op de vijfde, maar op de derde plaats hebben. Mevrouw Renskers moest daardoor een plaats terug en belandde op vier. Ook T. Bakkers (Rijnmond-gecom mitteerde) daalde een plaats. Het be stuur had hem vóór mevrouw de Jong geplaatst, maar dat ging niet door. De lijst wordt aangevuld door de heren Prins (de „Speelgoedprins") Klug en Hafkamp. Het bestuur had de heren Bijloo en Loch op de laagst verkiesbare plaatsen gekandideerd, maar deze moesten van de leden zak ken naar de negende en tiende plaats. De VVD heeft op dit moment vier zetels in de Schiedamse raad. Men gokt op een verbuddeling van dit aantal. I slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken I uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen BB I Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.13 GOUDSBLOEM - Het „Henk van Es en Mariëtte Harinck-kwartet" treedt donder dagavond 18 februari om half tien op in café de Goudsbloem aan de Sint Anna Zusterstraat 30. Het kwartet speelt swin gende, aan bebop verwante jazz. De leden Henk van Es, Mariëtte Harinck. Rob Veen- huizen en Wim van Hamersveld bespelen respectievelijk de bariton-sax, de piano de bas (en de trombone) en het drumstel. Alle leden hebben samengewerkt met zeer gerenommeerde jazz-musici, dus dat belooft professioneel geluid. van parket in uu Parketvloeren b.v. Pannekoekstr 29a. R'dam, lel 010125889 SCHIEDAM - De voetbalvereni ging HBSS laat alvast weten, dat na het succes van vorig jaar, ook dit jaar een nachtprestatieloop zal worden gehouden. De Schiedamse voetbalvereniging heeft hiervoor zaterdagavond 27 maart voor vastgesteld. De organisatie laat weten, dat er ge kozen kan worden uit twee afstan den, t.w. 6 of 10 km. Het parcours zal weer lopen door het Harga-park. Vorig jaar schreven ruim 100 deel nemers in. HBSS verwacht dit jaar rond de 200 lopers. Nadere gegeveftfe zullen snel volgen. iTA VOLOP TAPIJT en KARPETTEN uit div. faillisementen I Va PRIJZEN 0 iTAPIJTWEELDE - Sterren weg 13 - Berkel Tel. 01891-5930 SCHIEDAM Als alles meezit zal het Lindenhof nog dit jaar ge restaureerd worden tot 23 woningen voor kleine huishoudens. Wethouder Zijdeveld (Ruimtelijke Ordening) presenteerde de plan nen deze week. Het voormalige weeshuis aan de Lange Achterweg zal - na acht jaar leegstand - weer een bestemming hebben. Volgens de heer Kulik van woningbeheer moet 't ook niet nóg langer du ren: dan is de Lindehof rijp voor de sloop. Dat 't allemaal zo lang geduurd heeft ligt aan de veranderde ideeën over de bestemming van het monumentale pand. Toen de Lindenhof in 1974 leeg kwam, kocht de gemeente het,, gebouw aan en werd er een commis sie ingesteld die plannen voor het ge bruik uit moest gaan werken. In 1975 lagen de wensen op tafel: het monument moest een culturele be stemming krijgen. Die ideeën waren evenwel niet zo makkelijk te reali seren. De restauratie moest dan ge koppeld worden aan een verbouwing die culturele voorzieningen mogelijk maakte. Bovendien zou de gemeente dan na de uitgaven voor de opknap beurt de exploitatiekosten van de voorzieningen moeten bekostigen. De financiële situatie van Schiedam werd er in de loop der jaren niet rooskleuriger op. Gebrek aan geld deed het college van burgemeester en wethouders uiteindelijk besluiten dat er maar eens gekeken moest worden naar een oplossing die bewoning mo gelijk zou maken. In september vorig jaar kreeg wethouder Zijdeveld de opdracht een plan te maken. „Wan neer we de Lmdenhof geschikt ma ken voor bewoning, kunnen we de restauratie koppelen aan gunstige subsidiemogelijkheden. Daarom is de ze oplossing zo mooi", legt Zijdeveld uit. De kosten die gemoeid zijn met het plan zoals dat nu op tafel ligt, belopen drieënhalf miljoen. De ge meente moet daarvan 1,4 miljoen le- De ministeries van CRM en VRO zijn in beginsel akkoord gegaan met de verbouwing en de rcc*auratie. Wan neer er verder geen beletselen zijn, zal het Lindenhof in het najaar van 1983 bestaan uit 23 woningen met Dc heer Verdoes van woningbeheer legt uit hoe de 23 woningen gerealiseerd kunnen worden in het monumentale Lindenhof. Wanneer geen vertraging optreedt, starten de werkzaamheden eind van dit jaar. De verbouwing zal zo'n negen maanden duren. een huur van zo'n f 295,- per maand, mer en een stemmig restaurant, gesi- nieuwbouw in de binnenstad zullen een even groot aantal bergingen, een tueerd aan de binnenruimte van het dan - althans bij goed weer - vanaf verhuurbare opslagruimte voor gebouw. Bewoners van het voorma- het terras uit kunnen kijken over het bedrijven, een gerestaureerde stijlka- lige weeshuis én de toekomstige verjongde hart van Schiedam. mum v"* WfÊÊËMMM Het zendlichaam voor de toekomstige rijksweg 19. Die weg komt er niet vóór 1988. MIDDEN-DELFLAND - Minister Zeevalking van Verkeer en Waterstaat denkt dat de aanleg van de omstreden rijksweg 19 (vanaf de grens Vlaardingen en Schiedam richting Den Haag) zeker niet voor 1988 zal plaatsvinden. Dit bleek tijdens de onlangs gehouden vergadering van de commissie die zich be zighoudt met de reconstructie van Midden-Delfland. Een agendapunt op deze vergadering was een discussie over de inpassingsmaatregelen die in het gebied moeten worden genomen als de rijksweg wordt aangelegd. Een moeilijke zaak voor de commissie die zich al in 1980 bij motie uitsprak tegen de aanleg van de rijksweg. De meningen bleken op de vergade- de inpassingsmaatregelen werd mep ring zeer verdeeld. Enerzijds zijn er het uiteindelijk wel eens. De belang- bezwaren vanuit de sectoren natuur, rijkste punten van discussie waren de landschap en recreatie. Anderzijds hoogte van de weg in het open pol- worden ook wel voordelen gezien, derlandschap en de vraag of er bij de Met name wordt hierbij gedacht aan een betere ontsluiting voor het ver keer van het Westland, het tegengaan van het sluipverkeer en het opheffen van de beroerde verkeerssituatie in Den Hoorn. Er hoefde echter niet opnieuw een Vanuit de afdelingen natuur en land schap werd gepleit voor een lage lig ging van het wegdek, grotendeels hoog als het grasland. Daarnaast men. Voor de landbouw kan dat ech ter problemen geven omdat er daar door wellicht zout water uit de onder grond omhoog kan komen. Na dis cussie besloot de commissie toch de lage ligging de voorkeur te geven. De afweging tussen viaduct en aqua duct lag veel ingewikkelder bij de commissieleden. Men kwam er dan ook niet uit en besloot dat hiervoor nader onderzoek noodzakelijk is. On derzoek waarvoor, gezien de uitspraak van Zeevalking, voorlopig nog enige jaren de tijd is. De discussie over deze weg in de re constructiecommissie lijkt daarom voorlopig ten einde. De uitspraken over de inpassing van de weg zijn in een nota verwoord en aan de minister toegezonden. Het laatste woord over deze zaak zal nu worden gesproken door de minister aan de tweede ka- Citroen Jenever BOURBON WHISKY <f Q<K Old Grand Dad 2A&5 nu 1% CH. TOUT VENT 77 dranken service rotterdam het dichtstbijzijnde FT-filiaal? Bel: 010-132728 SCHIEDAM - Prins Geraldo de Derde zal vanavond, 18 februari, op de Hoogstraat tussen het mu seum en het stadhuis een voor proefje geven van het carnavals feest. Hij is vergezeld van zijn complete gevolg, waaronder de raad van elf en de boerenkapel. Tijdens deze koopavond zal Prins Carnaval de Staartbokaal 1982 uitreiken aan de winkelier met de leukste en meest originele car navalsetalage. Het is de eerste maal dat de winkeliersvereniging „Van Museum tot stadhis" in samenwer king met de carnavalsvereniging De Rietzeilers etalagewedstrijden organiseert. Netto inhoud totaal 219,5 liter; koeldeel 182,51, vriesdeel 37 I. Automatisch ontdooisysteem. Verstelbare rekken. Afm.: cm H141xB49,5xD60. Vendomatic draad loze FM babyloon/ intercom Met 3 kanalen. Sto ringsvrije techniek. Uitbreidingsmoge lijkheid tot 4 sta tions. Per set J39r- rolschaatsen Slijtvaste rubber wieltjes. Dubbel ge lagerd. Bestuurbare, verende wielop- ing. Schoen- 30 t/m 39. Originele Becker Hach randloze wissellijsten met anti-reflekterend glas. In 12 formaten w.o.: 50x70 cm,47=56-33.50 40x50 cm, J2240-2O.- 30x40 cm, 1640-14.75 24x30 cm, -475- 8.75 21x30 cm, -465-7.75 20x25 cm, .745- 7.- 18x24cm, XSO-6.50 13x18cm, -465- C- Buffetkast van wit kunststof. Uitvoering: Onderkast met grijs schenkblad, 2 deuren+2 laden. Bovenkast met 2 deuren. Afm.: cm H175xB80xD50. Kunststof kweek/ broeibakje Propagator; kom pleet met tray en verstelbare ventila- Extra platte chroom kast. Makkelijk instelbare stalen band. Alle tijd- en datum- funkties. Stopwatch met 1/100 sekonde en LAP-time. Instelbaar 24-uurs alarm, uur signaal en dual-time. 44- VROOM DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 2790 A1 Op 28 februari a s. brengt de NOS de eerste uitzending van een serie van 5 experimentele programma's, welke 3-dimensionaal opgenomen zijn. Dat betekent dat het mogelijk is diepte op uw scherm te zien, ofwel ruimtelijke weergave. Deze heel andere ervaring kunt u meebeleven als u beschikt over een kleuren-tv-toestel en een speciale bril, een z.g. anaglyfenbril, ofwel 3D-bril. Vroom Dreesmann heeft deze door Philips ontwikkelde bril, die een rood en een groen venster heeft zonder lenswerking en die u ook over uw gewone bril heen kunt zetten, voor een heel vriendelijk prijsje. ISp pei Speciale 3D-tv bril per stuk slechts 1.-

De Havenloods | 1982 | | pagina 1