De mooie slaapkamers van house-style IlliisiHSBl 189?° Verbetering RET-avond- diensten DE 101 HAVENLOODS .Me 1250 Fotokans tijdens carnavalsoptocht Drie nieuwe nomen op CDA-lijst ter meulen natuurlijk Swing Elixer kan helpen bij allergie ter meulen natuurlijk Nieuwbouw SCHIEDAM - Als het aan het be stuur van het CDA ligt, werpt de partij zich in juni in de verkiezings strijd met zeven zittende - en drie nieuwe raadsleden. Lijsttrekker zou Aad van Lingen moeten worden. De zittende raadsleden die zich weer verkiesbaar hebben gesteld zijn op de hoogste plaatsen van de lijst ge zet. Achtereenvolgens zijn dat: Van Lingen, mevrouw Hellwig, mevrouw Lambalgen, Van Raalte, Roosen, De Koning en Snel. De nieuwe leden die verkiesbaar staan zijn: J. Prins, J. van Katwijk, en T. Schoenmakers. Wan neer het CDA wint (bij de Tweede- Kamerverkiezingen leed het CDA in Schiedam verlies, maar nu mikt de partij op winst van één of twee ze tels), kunnen ook J. den Brinker en W. Haften in de raad komen. Onverwachte logé s? Geen paniek als u deze handi ge onderschuifkombinatie in huis heeft. In een wip heeft u er een extra bed bij. In bruin, afm. 80 x 190 cm. Van 239,- voor STADSKRONIEK- SCHIEDAM Van Daalen op de Rotterdamsedijk is weg. Waar sinds mensenheugenis de nieuwste grammofoonplaten lokten, zijn nu de ramen met bruin papier afgeplakt. Van Daalen heeft eerst nog ruim een maand uitver koop gehouden. Langzamerhand haalden vergeten dingen de winkel ruimte: een Amerikaans bureau, oude koffergrammofoons, 78-toeren- platen. 't Hoorde allemaal méér bij de zaak, dan de hitsingletjes die in groten getale over de toonbank gingen. Op de een of andere manier doet Van Daalen mij altijd denken aan Rotterdam vóór de oorlog: Pschorr, de terrassen van de Coolsingel, het orkest van Dajos Béla op een vluchtige tournee. Of ook aan het Sterrebos, waar je vroeger een legendarisch theehuis schijnt te hebben gehad met de nieuwste platen. Crisis. Oorlog. Swing. Ik en mijn generatie - beginnende dertigers - hebben dat allemaal niet meegemaakt. Maar het funda ment van ons denken is ermee on derheid. Alles, wat wij als kind leerden kennen, werd gemeten met de maatstok van de oorlog en vóór de oorlog. Zo lekker als vóór de oorlog kreeg je het niet meer, maar wij moesten er toch dank baar voor zijn, want in de oórlog zou je er naar snakken. Bij oma hadden ze in 1955 nog geen plan ken in de kasten: ze waren in de hongerwinter opgestookt. Zo is die tijd in het collectieve ge heugen van mijn generatie terecht gekomen: vaag en in grijstinten: je moeder onder de trap: de H. Li- duina die haar mantel bescher mend over Schiedams kerken uit strekt, zodat de bommen wegglij den naar het oosten, de Jonker Fransstraat, maar dan aan twee kanten in brahd en met heel dui delijk op de voorgrond nog tram draden, suikerbieten: „Als op het Leidseplein de lichtjes eens weer branden gaan, dan gaan wij kijken naar dat sprookje, lieve schat". Wat wij weten, is niet de werke lijkheid. Het is aangelengd met onze fantasie. Het is een decor, dat hier en daar de werkelijkheid benadert. Er is een Franse schrij ver die dat beeld voor u, oudere of jongere geïnteresseerden in een aantal romans heeft opgetrokken: Patrick Modiano. Een aantal van zijn boeken is ook in het Neder lands vertaald. Maar u kunt ook naar de film gaan. In Rotterdam draait al een paar weken Les uns et les autres, te recht gevierd als de triomf van de Franse cinematografie. De maker Claude Lelouch bestrijkt daarin een periode van meer dan veertig jaar en de eerste helft van zijn film speelt rond de oorlog. Daar brengt Lelouch precies in beeld, wat in de hersens van de dertigers om hoogkomt, als het over de oorlog gaat. Zo voelen en zo zien wij het. Daaraan denken wij bij kwaaie tij den. En kwaaie tijden staan voor de deur. Van Daalen met zijn luxe zaak is verdwenen. Er kwam een andere winkel een paar deuren verder: daar maakt een uitgehangen rode schaar eindeloze knipbewegingen. De grammofoonplatenhandel is weg. De kleermaker is terug. Bij die schaar kun je oude colbert jasjes revers laten geven naar de laatste snit. Het is mogelijkje kos tuum te laten keren. Ze verstellen je japon. Zou ik over een paar jaar met mijn oude plunje daar?.... In plaats van dat ik om de zoveel tijd een nieuw pak uit ga zoeken? Is de weggooi- maatschappij voorbij? Komt de oude tijd met zijn zuinigheid en zijn op-het-randje-af geen gebrek weer terug? Zo'n kleermaker betekent dat de mensen langer met hun kleren moeten doen. Wij worden voortgedreven op de trage golfslag van de tijd. Je kunt wel grote discussies houden over innovatie en doemdenken, over injecties, over meer lucht, maar tegen die machtige stroom roei je toch niet op. Ergens hangt zo'n rode schaar buiten als het symp toom van een ontwikkeling. Het is net of hjj zijn eeuwige knipbe wegingen grijnzend uitvoert. Houdt u van swing? HAN VAN DER HORST Reform-middel tegen stofwisselingskwalen SCHIEDAM-Zo langzamerhand zijn er steeds meer mensen die het "Preventia Elixer" van Jan Verhoeff, eigenaar van de reform winkel in de Liduinastraat gebruiken. De meest uiteenlopende kwalen schijnen er mee verholpen of verzacht te kunnen worden. Enige tijd geleden berichtte De Havenloods al, dat het produkt zommige vormen van suikerziekte kan verhelpen. Inmiddels heeft de uitvinder van het elixer, Verhoeff, al meer zicht op de effecten van 't drankje, dat uit plantaardige stoffen is.gefabriceerd. "Het preventia elixer maakt je lichaam van binnen schoon", legt Jan Verhoeff uit. "En dat is ook wel nodig, want de etensresten die niet in het bloed opgenomen worden en evenmin uitgescheiden worden, koe ken zich vast aan de darmwand. Daar worden ze tot vergiften, die hun ver nietigende werking op het lichaam gaan uitoefenen", 't Klinkt onheil spellend, en als men bedenkt welke ziekten daardoor kunnen ontstaan is dat ook zo. Volgens Verhoeff kan iemand suikerziekte krijgen door ver giftiging van de pancreas. Er kunnen ademhalingsmoeilijkheden door ont staan, de conditie kan slechter wor den, ontstekingen kunnen de kop op steken, jeugdpuistjes worden erdoor veroorzaakt en andere stofwisselings ziekten, aldus Verhoeff. Jan Verhoeff heeft daarom een elixer samengesteld, dat dit giffen weer af voert. De drank zou dus ziekten kun nen voorkomen en verhelpen. In het vorige artikel berichtte deze krant al over een suikerziekte, die de 'wonde re werking' van het elixer aan den lij ve had ondervonden. Hierbij ging het wel om iemand die "er vroeg bij was" en die bovendien niet hoefde te spui ten. Levendiger Inmiddels heeft de zevenjarige Henk Linssen, uit Rotterdam die allergisch is voor honden, katten en stof, ook baat bij het elixer gehad. Mevrouw Linssen was niet zo tevreden met de medicijnen die Henk kreeg: zetpillen waar hij erg slaperig van werd. Daar om zocht ze naar een reform-artikel. Nu Henk twee maanden lang trouw het middel van Verhoeff heeft ge slikt, merkt zijn moeder dat 't beter gaat. "Gemiddeld was hij toch één keer in de maand zo nauwd, dat hij niet naar school kon. Nu is 't snel ler over, hij wordt levendiger en ster ker. 't Is natuurlijk nog niet weg. Ik weet ook niet of 't alleen aan het eli xer ligt. Als je zelf niet nerveus doet, heeft 't kind het ook minder *n}oei- lijk. Maar in ieder geval is het elixer volkomen onschuldig, en dat heb ik liever dan gewone medicijnen", ver-, telt mevrouw Linssen. Verhoeff zelf heeft ook reacties ge had op zijn uitvinding. "Een paar maanden geleden kwamen er twee heren in de winkel. Ze boden me geld om het produkt van de markt te hou den", zegt hij. "ik heb ze direct de winkel uitgestuurd. Eigenlijk dom, want ik weet niet waar ze vandaan kwamen en hoeveel ze wilden bie den. Niet dat ik eraan wil beginnen, maar achteraf ben ik toch wel nieuwsgierig...." 11J t zijn vinding "Preventai Elixer", (f. 17,50 per fles). door Herman Posthoorn Zoals u twee weken geleden in de Havenloods heeft kunnen lezen, zal ik op 2 januari voor de Schie- damse afdeling van de Partij van de Arbeid boerenkool bereiden. Dat is een jaarlijkse traditie, niet dat ik kook, dat gebeurt deze keer voor het eerst, maar wel dat wij het nieuwe jaar beginnen met een boerenkoolmaaltijd. Voor diege nen die daar niet bij kunnen of willen zijn geef ik hierbij het re cept. Hoewel de bereidingswijze van boerenkool heel eenvoudig en bo vendien aan iedereen bekend is, zijn er natuurlijk ook mogelijkhe den om de stamppot anders dan anders klaar te maken. Vandaar dat ik naast het basis recept enkele suggesties geef om aan de boerenkool een speciaal tintje te geven. Voor vier personen heeft u de vol gende zaken nodig: 2 kilo boerenkool, 2 kilo aardappelen, 200 gram verse spek een halve worst per persoon. De boerenkool stropen en schoon maken, met het spek zachtjes ko ken. Hierna de kool verder klein maken en met de aardappelen op zetten. Als het geheel gaar is met de stamper er een stamppot van maken. Naar keuze kunnen in plaats van worst en spek ook di verse andere groenten door de boerenkool worden gedaan, om het geheel dan toch smeuig te krij gen worden de andere groenten in olie gebakken. Hiervoor kunt u peentjes (gesneden), uien en an dere harde groenten naar keuze gebruiken. Vervolgens het geheel op smaak brengen met kruiden. Korianderpoeder of majoraan ge ven de boerenkool een exotisch smaakje. woon je pas op jezelf... profiteer dan van deze voor delige aanbieding. 3 Pannen met anti-aanbaklaag. Voorzien van koudgreep handvatten. Kookpannen 16 cm en 18 cm doorsnede, koekepan 20 cm. in bruin. Als set kost het slechts SCHIEDAM - Het witte, dichtgetim merde pand aan de Singel 82 zal aan staande maandag door de slopersha mer worden gevold. Het pand, dat al twee jaar geleden gedoemd werd te verdwijnen vanwege de gevaar ople verende bouwkundige situatie, maakt plaats voor negentien woningen voor kleine huishoudens. De woningen moeten ongeveer f 250,- aan huur gaan opbrengen. De bouwplannen werden deze week gepresenteerd door wethouder Zijdeveld, tegelijk met de plannen voor de Lindenhof. Het complex woningen zal bestaan uit vier elementen van vierhoog en één element van driehoog. De ge meente denkt eind van dit jaar de werkzaamheden te kunnen starten. In 1983 kunnen de woningen dan op geleverd worden. In onze karakteristieke havenpanden ziet het "bruin" van de meubelen, wij hebben van alles. Helemaal in stijl! Van komplete slaapkamers tot en met donzen dekbedden Logisch dal er ook de prachtigste slaapkamers Zoals deze 'Simonein gedisselde uitvoering, met zwaar massief hoofd- en voetbord. Kom maar eens gauw kijken. Aan de haven van Maassluis Het oude pakhuis veranderde in een showroom vol meubelen Govert van wijnkade 13-14-15 3144 EE Maassluis tel. 01899-21872 Di. t/m vr. geopend van 9.00-18.00 Vr. koopavond geopend van 19.00-21.00 Zaterdag geopend 9.00-17.00 Maandag geopend van 13.30-18.00 SCHIEDAM - De afdeling Rijnmond van de vereniging Reizigers Openbaar Vervoer gaat binnenkort met de Ret rond de tafel zitten om het sternet- rapport, waarin het Stationsplein Schiedam wordt genoemd als één van de drie centrale overstap- of „ster"- punten, te bespreken. In dit rapport van Rover worden alle autobusdiensten zodanig op elkaar afgestemd dat ze tegelijkertijd op het sterpunt aanwezig zijn. Hierdoor kunnen de reizigers overstappen van de ene op de andere bus, met een minimum aan tijdverlies. Dit bete kent sneller reizen met het openbaar vervoer in de avonduren, zonder dat de Ret extra bussen moet laten rijden of het lijnennet opnieuw moet wijzi gen. Het inpassen van het huidige Schie- damse lijnennet in het sternet-sys- teem heeft de vervoersdeskundige van Rover echter voor problemen gezet. Dat kwam doordat hij de over- staptijd op het Stationsplein zo kort mogelijk wilde houden en tegelijker tijd andere verbeteringen wilde invoe ren, zoals een goede overstap van bussen op de trams op de Koemarkt en een gecombineerde kwartierdienst tussen de Koemarkt en het Liesveld viaduct in Vlaardingen, inet georuik van de Ret-lijn 59 en de West-Neder land-lijnen 52 en 53. Ityat Schiedam betreft is het plan dus een compro mis geworden dat eén algehele ver betering in de avonddiensten tot stand zou kunnen brengen. ROZENBURG - Keerweer 1 Uitstekend onderhouden hoekwoning met c v..achter tuin op het Z.W. Bijvend vrij uitzicht, bj. 1975. Alle ko zijnen hardhout. Zonnescherm aan achterzijde. Z-ka- mer met isolerende beglazing, open keuken met pla. vuizen. 1e verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad. 2e verdieping: 4e slaapkamer met dakkapel. Vraagprijs: f 115.000,--k.k. HYPOTHEEK BESCHIKBAAR a 10.7 Bemiddelingskantoor MAK v.d. HOEK B.V. Tijdens de carnavalsoptocht van De Rietzeilers zaterdag a.s. zal De Havenloods/Schiedams Nieuwsblad fotograaf foto's maken van de toeschouwers. De prijswinnaars worden bekend gemaakt in het Schiedams Nieuwsblad van 24 feb. 1 T-shirt.

De Havenloods | 1982 | | pagina 5