mmm 'Zwaardere taak voor burgemeester' DE H HAVENLOODS m tennis ppn CDA-lijsttrekker Van Lingen: Tel. 132170 OPLAGE 287.425 Tel. 132489 Spannend slot aan marathon Bk Bel: «010-766644 aanbiedingen TAUZÏÏSAABMW? Rode haan kraait drie maal Zoon vraagt brievenactie ouders ter meulen natuurlijk KUK0P KONTAKTLENZEN oculenti kontaktlenzen Lijsttrekker Aad van Lingen zal de nieuwe fractie de verkiezingen in leiden. Van Lingen is over de uitslag daarvan zeer optimistisch: hij rekent op twaalf zetels in de raadszaal. De 54^arige ex-KVP'er is er namelijk van overtuigd dat Schiedam een „weldenkende stad" is, in tegenstelling tot PvdA-lijsttrekker Herman Posthoorn, die Schiedam betitelde als „toch wel een rode stad". Met die uitspraak is Van Lingen het duidelijk oneens. „Dat veron derstelt een soort blindelings volgen", legt hij uit, „terwijl de Schie dammers volgens mij deze keer heel goed zullen nadenken waarop ze het best hun stem kunnen uitbrengen". Maar, hoewel de lijst trekkers het stemgedrag der Schiedammers anders beoordelen, denken beiden de PvdA zo'n veertien zetels toe - nog altijd de grootste partij van Schiedam. Aad van Lingen is niet van plan on- schemeren, dat hij veel voelde voor derhandelingen met de PvdA te mij- een coalitie met VVD en D'66. Zijn den. In januari liet hij evenwel door- veranderde mening hangt samen met SCHIEDAM - De CDA-leden heb ben vorige week een beslissing ge veld over de kandidatenlijst, zoals die door een speciale commissie was samengesteld. De leden na men de lijst vrijwel conform over. Alleen J. Prins, die op de achtste plaats gekandideerd stond, werd vervangen door Wout van Haften. Niet zo'n verrassende wijziging: J. Prins is wel bekend binnen de CHU-bloedgroep, maar hij vertoon de zich zelden op CDA-vergaderin- gen, terwijl Van Haften voorzitter van het CDA-bestuur was. Het CDA gaat zodoende de verkiezin gen in met achtereenvolgens A. van Lingen, mevrouw E. Hellwig, mevrouw R. Lambalgen, R. van Raalte, P. Roosen, J. de Koning, L. Snel, W. van Haften, J. van Kat wijk en T. Schoenmakers, J. den Brinker en J. Prins op de eerste twaalf plaatsen. de kandidatenüjst van de PvdA, die enkele weken geleden door de leden werd samengesteld. Toen Van Lingen zich uitsprak voor VVD en D'66 was weliswaar het bestuursvoorstel voor de PvdA-lijst nog niet klaar, maar Aad van Lingen zegt „toen al de sfeer geproefd te hebben die de PvdA-frac- tie zou krijgen". Nu de PvdA-leden de door het bestuur gewipte wethou der Zijdeveld, fractievoorzitter Brou wer en de raadsleden Van Kleef en Van Loenen weer hoog op de lijst hebben gehesen ten koste van de „linkse dissidenten" Konings, De Vos en Dielemans, denkt de CDS-lijsttrek- ker goed te kunnen samenwerken met de samengestelde PvdA-fractie. „Ja, je kjjkt natuurlijk eerst naar het programma, maar toch ontkom je er niet aan ook naar de mensen te kijk- ken. Met de ploeg die het PvdA-be- stuur voorstelde zou geen zinnige po litieke partij in zee gaan. Maar nu heb ik er geen problemen meer mee", left Van Lingen uit. Aad van Lingen voelt echter het meest voor een breder samengesteld college. In eerste instantie denkt hij dan aan D'66 als derde partij. De rol van het CDA in het nieuwe college zal groter worden als het aan de nieuwe lijst trekker ligt. „Het CDA zal terugko men met minimaal twee wethouders" stelt Van Lingen. „Maar hoe de por tefeuilles precies verdeeld dienen te worden, dat moet in goed overleg met de coalitiegenoten ingevuld wor den". Aad van Lingen heeft zelf voor keur voor een portefeuille in de „har de sector" vanwege, zijn achtergrond als directeur van een Schiedams trans portbedrijf. Niet dat de lijsttrekker nu al weet dat hij wethouder zal wor den, maar als hij gevraagd wordt zal hü zich beschikbaar stellen. Vijfde wethouder De „harde sector", die in het huidige college bestaat uit de posten ruimte lijke ordening en financiën/economi sche zaken, kan wat Van Lingen be treft uitgebreid worden. Hij voelt na melijk wel wat voor een vijfde wet houder. De posten financiën en eco nomische zaken zouden dan gedeeld kunnen worden. Maar met het oog op de bezuinigingen, die straks ook in Schiedam gedaan moeten worden, ziet Van Lingen meer heil in de ver zwaring van de taken van de burge meester. „Zo'n vgfde wethouder kost toch een behoorlijke som geld. Ik voel er nu daarom meer voor, om het minderhedenbeleid, personeelszaken en huisvesting bijvoorbeeld aan de portefeuille van de burgemeester toe te voegen. In ieder geval zal een her overweging van de taken van het col lege moeten plaatsvinden". De nieuwe lijsttrekker wil met „veel overgave en inzet" de verkiezingen in. „We moeten duidelijk zien te ma ken, dat we realistisch zijn. Gezien de komende bezuinigingen kan men van ons geen wonderen verwachten. Maar ik wil de nadruk leggen op punten uit het nieuwe programma als aandacht voor ouderen, bestrijding van de werkloosheid door het aantrekken van arbeidsintensieve industire en on ze denkbeelden over particulier ini tiatief. De plaatselijke overheid moet zo min mogelijk zitting nemen in be sturen van instellingen die zij subsi dieert. Dat zijn taken die particulie ren ook op zich kunnen nemen. Ik denk bijvoorbeeld aan een goede vrij wil ligerscentrale". Maar ook het gevoerde beleid wil Aad van Lingen tot inzet van de ver kiezingen maken. „We zijn beslist geen bijlage van de PvdA geweest. Ik wil bijvoorbeeld wijzen op het gevoer de personeelsbeleid en het huisves tingsbeleid, waarbij ondanks de be perkte mogelijkheden-door te weinig woningen - toch veel op gang is ge bracht door onze wethouder, me- vrouw Taverne. De nieuwe lijsttrekker zal zich tijdens de verkiezingscampagne niet afzetten tegen het PvdA-beleid van de afgelo pen vier jaar. „Hoewel ik wel het idee heb, dat bijvoorbeeld de inspraakver ordening en stadsontwikkeling veel sneller hadden gekund. Dat er de laatste maanden zoveel is geëffectu eerd op het gebied van stadsontwik keling, doet me toch wel een beetje het gevoel bekruipen van „scoren vlak voor de verkiezingen Van Lingen (54): „Schiedam is weldenkende stad". •SCHIEDAM - Het aantal inwo ners van Schiedam is in de maand januari verminderd met 128 perso nen. DE HAVENLOODS Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam tel. 010-135085 Postadres uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010-352911 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807-16899. kleine advertenties personeelsadvertenties en ad ministratie kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rot terdam. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in. Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woensdag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaar- dingse Courant) Maassluis (op woensdag als Maassluis Nieuws blad), Hoek van Holland, Maas dijk, Maasland, Bleiswijk, Berg- schenhoek, Berkel en Roden rijs, Capelle a/d IJssel, Nieu werkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoonhoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Nieuwpoort. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons le (van 8.30 tot 17.00 uur) DE HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Redactie M. Ames, tel. 352446 A. Beyer.tel. 352911 Medewerkster Schiedam M de Zwart, tel. 736375 Medewerker editie Maassluis M Doddema, privé 01899- 11858 Sportredactie G. Verver, privé 01899- 17787. SCHIEDAM- Een enerverende finale sloot (en daarvoor moeten we even twee weken terug in de tijd) de 2x 12 uursmarathon af van Bowling Bond Schiedam „De Walvis". Het team Kapsalon Gea" hield daarin uitein delijk een voorjsprong van tachtig punten op „Assurantiekantoor Om moord" en won de vijfde editie van deze jaarlijkse marathon. Prins Floris 2 en zijn Raad van Elf (het carnavals gezelschap van stichting Lentefeest) hadden het startschot gegeven voor de bowling-klassieker (foto). De oorspronkelijke vierentwintig- uurs-marathon was ditmaal voor het eerst opgedeeld in twee helften om meer spelers de kans te geven deel te nemen. Na een etmaal bowlen gingen naast Gea (met 13567 punten) en Ommoord (13397) ook de teams Cheetah's (13215). DLK (13195), Left-overs (1315S/, Hawks (13087), Ommoord-Ladies(13045) en Mup- pets (13022) naar de eindstrijd. Henk Nossent (bij de heren) en Riet Rodenberg (bij de dames) scoorden met resp. 245 en 189 de hoogste ga mes. Prins Floris 2 reikte de prijzen uit en kreeg zelf en-passant een che que van f 1111, 11 (de opbrengst van een tijdens de marathon gehou den loterij) bestemd voor Lentefeest. Voor uw tijdelijke auto. Wij verhuren personen- en bestelauto s interRent ,makkeli|k geregeld Rotterdam west Van Deventerstraat 15 Vragen over stemmen SCHIEDAM—Het VVD-raadslid Cor van Tilborg heeft vragen gesteld aan het college van burgemeester en wet houders over het stemmen bij vol macht. Van Tilborg wil van het colle ge weten, of er maatregelen getroffen worden tegen het verzamelen van vol machten (zoals dat in Limburg enke le maanden geleden gebeurde). Bo vendien wil het raadslid weten of er al getoetst is of ook in Schiedam vol macht-verzamelaars aan het werk zijn. NIEUWE Na 'n WCC-beurt herkent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. Nieuwe Mathenesse- straat 15, iV Schiedam A 010 - 260199 ADIDAS kledingset (dames)NU 79, ADIDAS kledingset (heren) NU 89,- ADIDAS trainingspak FlushNU 175,- ADIDAS tennisschoen NU 99,- ADIDAS tennisracket Nastase Comp. met sheep NU 99. DONNAY Borg Pro met sheep NU 169,- DONNAY Allwood met sheep NU 149, DONNAY Ladywood met sheep NU 139,- RUCANOR Jumbo grootblad met sheep NU 89,- SLAZENGER Villas International met bespanning NU 149,- PRINCE PRO met bespanning NU 325,- TENNISBALLEN: DUNLOP blik van 3 st. NU 14,50 DUNLOP doos van 6 st. NU 24,50 |bob oostzeedijk 153/159 3061 VR rotterdam I_ 'ZTfl 3fd: tennis squash an se tel: 010 - 12 96 47 sportcentrum eddqpg RIJDT U De vlammenzee in de leao-school bedreigde de Grote Kerk zelfs SCHIEDAM Voor de derde achter- op terstond middenland werd gege- eenvolgende maal is maandagavond ven. brand uitgebroken in een schoolge- „We hadden namelijk met een uit bouw aan het Oude Kerkhof. Tot slaande brand te maken", vertelde de voor kort was hier de Eerste Openba- heer Jansson van de Gemeente Brand- re Praktijkschool voor Lager Econo- weer Schiedam, „die een grote bedrei- misch en Administratief Onderwijs ging vormde voor de tegenover de (LEAO) in gevestigd. Na de tweede school staande Grote Kerk. We trof- brand verhuisde deze onderwijstak fen dan ook direct maatregelen om te naar de Van der Leeuwlaan. voorkomen dat het vuur zou over slaan. Ten eerste door middel van een De melding van de laatste brand be- watergordijn tussen de beide gebou- reikte maandagavond om 18.24 uur wen en vervolgens door het vuur, via de kazerne. Binnen enige minuten het dak, met behulp van twee ladder- was de brandweer al ter plekke, waar- wagens en waterkanonnen, te bestrij den. Nadat het gevaar voor de kerk geweken was, zijn we de school bin nengegaan om het blussingswerk te voltooien. Om 19.16 uur kon het sein: Brandmeester, worden gegeven". De nabluswerkzaamheden duurder tot over negenen Bij dè brand zijn de eerste verdieping en de zolder van de rechterzijde van het schoolgebouw volledig in de as gelegd. Daar het Oude Kerkhof voor de brandweer moeilijk te bereiken is, een nadeel voor het blussingswerk, werden er op de kazerne extra eenhe den paraat onderzoek naar de oor zaak van de brand nog gaande is, wordt reeds nu niet uitgesloten ge acht dat het vuur uit baldadigheid is aangestoken. Blijk van ouderliefde SCHIEDAM - Als de heer W. Smit uit Leusden succes heeft met zijn actie, dan krijgen zijn ouders - de heer en mevrouw Smit - veel post: op 16 maart vieren zij hun zestigjarige huwelijksvereniging. W. Smit roept de Schiedammers per brief op hen een felicitatiekaartje te sturen. Dat zal ook wel gebeuren. De Smits zijn een zeer Schiedamse familie en dat zelfde geldt voor de familie, waaruit mevrouw Smit stamt. Zij is een gebo ren Van Noortwijk. Het adres voor de kaartjes: Van Heuven Goedhart straat 111. Wat schrijft die Smit nou? Om U naar ansicht en postzegels te doen grijpen zijn hele brief „Schiedam is een wonderlijke stad. In „Het beste boek voor de weg" van de ANWB, noch in enig ander mij be kend werk staat dat beschreven. Maar voor mij is en blijft Schiedam de stad van de wonderen. Waarom dan wel? Omdat het voor mij een bedevaart- stad is. De stad van de heilige Ludwi- na, die schaatsend de hoogste zalig heid wist te verwerven. De stad van Hennekes en Lucas en hun nauwe verwantschap aan de god Bacchus. De stad tenslotte waar ik ben gebo ren en waar opnieuw een groot won der staat te gebeuren. Op 16 maart 1982 zal het plaatsvinden. Het won der. Schiedam houdt de adem in. Niet te lang hopelijk, want iets derge lijks moet men met volle positieven méébeleven. Laat ik u niet te lang in onzekerheid laten, want de tijden zijn al zo onge wis. Men is reeds op van de zenuwen door het verval dat om ons heen grijpt. Niemand is meer zeker al of niet op een gifbelt te wonen. Hoogge plaatste persoonlijkheden blijken misselijk kleine fraudeurs te kunnen zijn. De milieuverontreiniging kan elk moment het hoogtepunt bereiken door het gebruik van allesvernietigen de atoombommen. Echtscheidingen houden vrijwel gelijke tred met het aantal huwelijksinzegeningen. Dit laatste nu houdt verband met het wonder, het grote wonder, dat Schie dam 16 maart a.s. op de grondvesten zal doen trillen. Het fenomeen zal zich openbaren in de Van Heuven Goedhartstraat 111. Twee geboren Schiedammers geden ken op die dag dat zij zestig (60) ja ren geleden te Schiedam in het huwe lijk traden. Wilhelmina van Noort wijk en Abraham Smit. Laat nou die aartsvaderlijk genoemde man mijn paps zijn. Is dit alles geen wonder? Hoort de VVV een dergelijke gebeur tenis niet aan te grijpen om duizen den toeristen naar onze oude stad te doen stromen? Dienen stokerijen deze trouwe klanten niet gratis te voorzien van geestverrijkende vochtig heden? Waar blijven handel en indus trie met hun tekenen van waarde ring? Want dit laatste verdienen zij toch en met hen al die tachtigjarigen, die vanuit een erbarmelijk bestaan tijdens de jeugdjaren hebben gezorgd voor de huidige welvaartsstaat! Twaalf uren per dag werken was heel ge woon. Een pondje suiker kostte in hun tijd nauwelijks een dubbeltje en werd mondjesmaat verdeeld. Niet omdat zoet zuur is voor de tanden, .maar omdat voor die twee grijpstui- vers keihard moest worden geploe terd. Nu kost een pond suiker twee gulden méér en men vreet zich er het lazarus van. Ik hou maar op, want ik geloof dat mijn Schiedamse bloed te veel gaat spreken. Dit nog even.... Ook Lazarus schijnt volgens heel oude Hebreeuwse geschriften uit Schiedam te stammen. Ik zei het al aan het begin. Schiedam is en blijft een wonderlijke stad. Stuurt u allen het bruidspaar een kaartje? De PTT is bereid met extra bezorgers uit te rukken, mits code 3119 RP Schie dam maar duidelijk staat vermeld. Ik ben benieuwd of er meer dan tien kaartjes binnendruppelen. Dat zou een wonder zijn!" vele kleuren... breigaren van 100% acryl. 50 gram. In o.a. rood, écru, geel, beige, blauw enz. Zoek maar uit Per bol slechts Als u nu eens precies wilt weten hoe het allemaal zit met kontaktlenzen, dan heeft Oculenti een eerlijk en objektief boekje voor u. Het is gratis en u kunt het aanvragen via de onderstaande antwoordcoupon. Of afhalen bij een Oculenti- instituut. Er is er ook een bij u in de buurt. oculenti kontaktlenzen Rotterdam, Nieuwe Binnenweg 251 b, Tel. 010-766435 William Boothlaan 16, Tel. 010-121084 25 vestigingen in Nederland I Ik wil alles weten over kontaktlenzen. J €Mj Stuur mij dat gratis boekje. naam: adres: postkode plaats: in enveloppe zonder postzegel sturen aan Oculenti, Antwoordnummer 5030,3000 VB ROTTERDAM.

De Havenloods | 1982 | | pagina 3