LATIJNS AMERIKA MANIFESTATIE k MEUBELFABRIEK „MODERN mm Opbrengst voor Nicaraqua-project If Programma culturele avond onfeft - jtIaallwijkW - Spannend slot marathon Uitblijven subsidie oorzaak huurschuld SSSN Ulferd Bruseker lijsttrekker CPN Vrijland leidt DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 MAART 1982 1 1-233 Dit olieverfschilderij van de kunstenaar L. Anguisk werd opgedragen c Clemente Radia. Nog een werk van Henk Bruintjes: Werkloosheid (Links Richten) 1931 1 jémvr* Jk 1 -|B A H Numa Moraes is een zanger van het politieke lied. Liederen die ontstaan uit solidariteit met de Onderdrukten in Uruguay en Midden Amerika. VLAARDINGEN Op drie Vlaardingse locaties zal in de week van 19 tot en met 27 maart a.s. de problematiek van Latijns Amerika centraal staan. In dit tijdsbestek wordt een expositie, een kunstveiling en een culturele avond gehouden. De organisatie van deze Latijns Amerika Manifestatie is in han den van de Stichting Vlaardin- gen voor Ontwikkelingssamen werking (VLOS), die de Vlaar- dingers hiermee wil informeren over de situatie daar. Tevens heeft de manifestatie tot doel geld bijeen te krijgen voor het alfabetiseringswerk in Midden Amerika. De VLOS werd in 1979 samengesteld uit vertegenwoordigers van alle lagen van de Vlaardingse bevolking. De Stichting geeft informatie over de verschillende mondiale problemen die om een oplossing „schreeuwen", zoals ontwikkelingsverschillen, em- -stige voedseltekorten, gebrekkige le vensomstandigheden en slechte me dische-, sanitaire- en onderwijsvoor- zienipgen. Om de Vlaardingers bij de problemen die in de Derde Wereld spelen te be trekken, heeft de VLOS reeds ver schillende activiteiten georganiseerd. 2o werd vorig jaar april een groot scheepse campagne gehouden, waar van del opbrengst bestemd was voor de altabctisfitie in Nicaragua «n met name van het armste gèdeefte ervan. Voor dit project was een netto-be drag vgredertig duizend gulden nood zakelijk. Ondanks de enthousiaste medewerking van scholen, die aan dacht aan dit project besteedden, en andere Vlaardingse instellingen werd dit bedrag niet opgehaald. Opzet ,,De VLOS wilde dit project toch he lemaal financieren, zodat het idee ontstond een culturele avond te orga niseren en met de opbrengst daarvan het bedrag vol te maken. Nog zeven duizend gulden was nodig.We wilden echter niet alleen maar een muziek avond organiseren. Daarmee bereik je natuurlijk maar een klein gedeelte van de Vlaardingse bevolking. Met de huidige opzet hopen we een gemêleerd publiek aan te trekken, dus niet alleen de muziekliefhebbers of de politiek geïnteresseerden. Ook de mensen die voor de gezelligheid de manifestatie bezoeken, worden op speelse wijze geinformeerd ben defgehjk evenement is in Vlaar- dingen nog niet eerder georganiseerd Gedurende één week eist de VLOS alle aandacht op voor deze Latijns Amerika Manifestatie. In de Stads gehoorzaal treden vrijdag 26 maart a.s. diverse artiesten op. Artiesten die door middel van hun zang en mu ziek een betere samenleving in La tijns Amerika willen bewerkstelligen. In hun proza, gedicht of lied geven zij door wat er leeft onder de La tijns Amerikaanse volkeren. „Al brengen de artiesten de liede ren in hun eigen taal, hun bewo genheid met het land van herkomst zal de toeschouwer niet ontgaan. Lr wordt niet alleen fraaie muziek ge bracht, maar er wordt tevens begrip gekweekt voor de situatie daar". Kunstveiling In zaal Harmonie veilt de Rotter damse zanger Peter Blanken zaterdag 27 maart ruim veertig kunstwerken, die ter beschikking zijn gesteld door kunstenaars uit de Rijnmond. „Onze oproep daarvoor heelt een verbazend resultaat opgeleverd. Het getuigt van een grote solidariteit van de kunstenaars met de Midden Ame- rika-problematiek. Sommige kunste naars hebben zelfs meer dan één werk afgestaan", aldus Van Kalken. Deze kunstwerken worden vanaf 19 maart geëxposeerd in Galerie De Duig, Landstraat 29. Lventuele ko pers kunnen dan tevens vooraf een keus1 maken. De expositie wordt vrij dagmiddag geopend door wethouder Maarleveld en is daarna te zien tot en met, vrijdag 26 maart. Openingstijden van de Duig: dagelijks van 14 tot 17 uur, op zondag geslo ten, en op vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Ook zal een gedeelte van de te veilen werken kunnen worden beke ken in het Mondiaal Centrum van de VLOS, Cornelis Houtmanstraat 2a. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Dit ontwerp van de Chileense kunstenaar Kata gebruikt de VLOS op de aan plakbiljetten. die de Latijns Amerikaanse Manifestatie aankondigen. over de ontwikkeling van de strijd van het volk van LI Salvador. Zij gebtuiken hierbij gitaren, trom mels een mandoline, een accordeon het tradijionele Salvadoriaanse in strument de Marimba de arco. avond begint op vrijdag 19.30 uur en duurt tot uur. Aan deze avond werken ö.a. mee: de bekende Chi leense zangeres Sara Gonzalez, de 31- jarige zanger en musicus Numa Moraes die in "72 Vluchtte uit iijn ge boorteland Uruguay, de Salvadori aanse schrijver Manlio Argueta, die tijdens deze avond spreekt over de strijdkultuur en zijn laatst verschenen boek dat handelt over een „dag uit het leven op het platteland". Verder treedt de groep Yolocatjiba- i-ta (El Sarivadgr) op. De, naam van de groep 'betekent ongeveer „de rebellie van de zaaitijd". Twee zan gers en drie musici geven informatie Gecombineerde toegangskaarten voor deze avond én de kunstveiling zijn verkrijgbaar a 12.50 bij de onder staande adressen: VVV aan Westhavenplaats; Galerie De Duig, Landstraat 29; Mondiaal Centrum, Cornelis Houtmanstraat 2a Plato Platen, Hoogstraat; De Kat- tenbeker Liesveld en op vrijdag 26 maart aan de kassa van de Stadsge hoorzaal. Jack, sportief, met gebreide manchetten Vele klëurencombi- MARCONIPLEIN 1 Modehuis Un Hoogstraat 136 ROTTERDAM 010-123921 ROTTERDAM Tel 010-376455 VRIJDAG KOOPAVOND Teyens vestiging Zuidplein Laag 96 Het Gemeentelijk Elektriciteitsbedrijf in deze gemeen te verzorgt de elektriciteitsdistributie. Het bedrijf telt ca. 30 medewerkers, heeft een jaaromzet van ruim 100 min. KWh en bezit een uitgebreid middenspannings- en laagspanningsnet. In verband met benoeming van de huidige funktionaris elders binnen de gemgente komt de fUnktib vacant van ADM. MEDEWERK(ST)ER FUNKTIE INFORMATIE: Dient in samenwerking met en onder verant woordelijkheid van de administrateur leiding te geven aan het administratieve team van de ver bruikersadministratie. Is voorts zelfstandig belast met de werkadmini- stratieve team van de verbruikersadministratie. Is voorts zelfstandig belast met de werkadmi nistratie (credietbewaking) welke extern wordt verwerkt en met de debiteurenbewaking. Levert tevens een aandeel in de verbruikersadministra tie. Bij afwezigheid van de administrateur treedt hij/zij als vervanger op. FUNKTIE-EISEN: Verlangd wordt een opleiding op middelbaar ni veau blijkende uit het bezit van het diploma moderne bedrijfsadministratie of m.e.a.o. Een ruime ervaring in boekhoudkundige werkzaam heden is vereist. Salaris: afhankelijk van opgedane ervaring zal het salaris liggen tussen f 2880,- en f 3327,- per maand. e kunr gewonne H van Heeren onder telefoonnummer 01740 - ,31231 toestel 15. Schriftelijke sollicitaties kunnen tot 10 dagen na het ling personeelszaken van de gemeentesecretarie, Stok- dijkkade 2, 2671 GW te Naaldwijk SCHIL DA M Len enerverende jinale sloot onlangs de 2x12 uursmarathon af van het jubilerende Bowling Bond Schiedam ..De Walvis". Het team Kapsa lon (lea" hield daarin uiteindelijk een voorsprong van tachtig punten op As surantiekantoor Ommoord Prins Lloris 2 en zijn Raad van Elf (het carna valsgezelschap van de Stichting Lentefeest) hadden het startschot gegeven voor de bowling-klassieker (foto). Henk Nossent (bij de heren) en Riet Rodenberg (bij de dames) scoorden met resp. 245 en 189 de hoogste games. Prins Lloris reikte de prijzen uit en kreeg zelf en-passant een cheque van f 1.111,11 (de opbrengst van een tijdens de marathon gehouden loterij) bestemd voor Lentefeest. Stichting protesteert tegen 'straf' SCHIEDAM - De Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) heeft bezwaar aangetekend tegen een besluit van burgemeester en wethouders, om de huurschuld die de stichting heeft direct af te trekken van een restant-subsidiebe drag over 1980. De stichting zegt in geldnood gekomen te zijn doordat de gemeente in gebreke is gebleven. De SSSN heeft een huurschuld van bijna negenduizend gulden bij het Wijkcentrum „De Blauwe Brug". Dat dat is onder meer ontstaan doordat de gemeente nog steeds geen beslis sing heeft genomen over de hoogte van subsidie over 1980 en 1981 aan het Jeugdwerk Schiedam-Noord, onderdeel van de SSSN. „Het is natuurlijk een beetje moeilijk om de financiën in de gaten te hou den, terwijl je nog niet eens weet hoeveel je had in 1980 en 1981", verklaart Jos van der Lugt van de SSSN De gemeente heeft over die twee jaar één keer een voorschotje van 17.500,- gegeven, maar dat was vol gens de SSSN bij lange na niet ge noeg om het Jeugdwerk draaiende te houden. De stichting heeft intern nog zesduizend gulden weten te verschuiven, maar op een gegeven moment was 't geld weer op. De SSSN besloot dus de huren aan de Blauwe Brug maar niet meer te be talen, omdat dat toch „lood om oud ijzer was". Tenslotte int de gemeente de huren van de Blauwe Brug. „Dat die huurschuld nu direct wordt afgetrokken van het restant-subsidie ovr 1980, is een beetje lullig", vindt Jos van der Lugt. „We zijn tenslotte achtergebleven omdat Jeugdwerk nog nooit officiéél subsidie heeft gekre gen. Ik geef toe dat de SSSN een beetje in gebreke is gebleven wat het financiële beheer betreft, maar dat is het gemeentebestuur ook". „En zo gaat 't dit jaar eveneens, want we zouden uiterlijk in decem ber een beschikking over 1982 heb ben, maar die is er nu nog niet. Waar dat aan ligt hoor je niet. We hebben het vermoeden dat de schuld niet bij de afdeling Cultuur, Sport- en Jeugd zaken ligt, maar dat de kwestie stag neert op de afdeling financiën", ver onderstelt Jos van der Lugt. „Er ligt nu in ieder geval een bezwaar bij B W. Die zullen 't wel afwijzen, maar dan gaan we naar de raad SCHIEDAM Ulferd Bruseker (33) is door de CPN-leden bovenaan de kandidatenlijst gezet, die de kiezers op de dag van de gemeenteraadsver kiezingen (2 juni) onder hun neus krijgen. Eef Collé, die vier jaar gele den lijsttrekker was maar in '79 zijn raadszetel wegens zwakke gezond heid aan Ulferd Bruseker overdeed, staat nummer twee. De heren worden op de voet gevolgd door Jolie Hak- kert en Hanny Rennen. Eef Collé denkt dat de CPN-leden een goede keus hebben gemaakt. „Ulferd heeft de afgelopen jaren be- door Herman Posthoorn Voor de echte aardappeleters - en dat zijn wij als Nederlanders nu eenmaal - een aardappelrecept. Niet op de ouderwetse manier, waarbij elk gezinslid zijn pieper in de jus doopt en vader wat die per. Die tijden zijn voorbij. Nee, nu een reept in een eenvou dige stijl maar wèl voor deze tijd. Voor vier personen heeft u het volgende nodig; 1 kilo aardappelen 4 ons grof gesneden spek(blokjes) 4 grof gehakte uien wat reuzel of boter. De kleine geschilde aardappelen in vierkante blokjes snijden en samen met het spek en de uien in de reuzel of boter langzaam gaar laten smoren. Bij deze aardappelschotel past een groteschotcl uitstekend. Maak deze van kleine stukjes bloem kool, kleine stukjes peen en dop erwten welke u bijna rauw op dient. De groente hoeft alleen even in wat boter warm te wor den, zodat het geheel knapperig blijft. wezen heel goed in staat te zijn op te komen voor de belangen van de bevolking en dan vooral van de zwak keren van onze samenleving. Boven dien is hij een van de weinigen in de raad, die altijd opkomt voor de jon geren -een groep die te leiden heelt van falend collegebeleid". De nieuwe lijsttrekker denkt dat de CPN het zetelaantal in de Schiedam- se raad kan verdubbelen tot twee stuks, hoewel hij hoopt op nog meer winst. Dat de vrouwelijke kandidaten bij een stemmenuitslag die twee ze tels oplevert niet aan de bak komen vinden de CPN'ers niet zo erg. Vol gens Jolie en Hanny zijn de heren best mans (vrouws) genoeg om voor de dames op te komen. Bovendien zullen de twee vrouwelijke kandi daten hoe dan ook betrokken wor den bij het gemeentebeleid. Ulferd Bruseker ziet het meest heil in een coalitie tussen de linkse partijen vanaf de PvdA. Hij denkt evenwel niet om D'66 heen te kun nen. Een coalitie van de linkse partijnen vanaf D'66 zal de steun van de CPN nog wel kunnen krijgen. SCHIEDAM - Rob van Eijk krijgt zijn zin. De huidige Schiedamse damkampioen wilde in het titeltoer- nooi meer tegenstand en die krijgt hij nu. Dat bezorgde hem inmiddels drie verliespunten, want na de remise van vorige week, leed hij vrijdag tegen Rinus Mous een nederlaag. Leider Wim Vrijland profiteerde via een puntendeling met Bastiaanse slechts gedeeltelijk van Van Eijk's misstap. Vrijland heeft nu negen punten. Van Eijk, Heusdens en Mous acht. De uitslagen: hoofdklasse Bastiaanse-W. Vrijland 1-1, L. Mous-Heusdens 0-2, Meinster L. Vrijland 2-0, Lijlkema Lans- hergen I I en Van Lijk-C. Mous 0-2; Ie klas Van der Veer-Dorsman 2-0, Van Schaik-Pauw 2 0; 2e klas Van Dorp-Kouw enhoven 2 0, Risseeuw-Key 1-1, Utens Quist 2-0; Bisschop-Habermehl l-l3e klas Holterman-R. Nuis 0-2, C. Nuis-De Jager 2-0, Hoogdalum-Van der Schalk sr 2-0, Van Gulpen-Van Son 0 2, Kassim-Minne- boo 0-2 (Zonneveld leidt met elf punten uit zes partijen). Voor u beslist, eerst kijken bij 'MODERN' Het-meest vertrouwde adres voor al uw meubelen in eiken, modern en klassiek ft//e kwaliteitsmeubelen te bezichtigenoo 2000 m2 toonzalen f' Bezoek vrijblijvend onze ruime slaapkamercollectie. Uitsluitend fabrieksprijzen inclusief onze unieke service. Ook Uw adres voor stofferen van Uw gebruikte meubelen. begrip sedert 1915 BUITENHAVEN 132 - 141

De Havenloods | 1982 | | pagina 4