'Je moet onze muziek voelen' zaterd tuinfee groot g IKEA DE HAVENLOODS W4. ter meulen natuurlijk Tel. 132170 OPLAGE 287.425 Tel 132489 Bijeenkomst reumapatiënten BANDEN VOOR IEDERE BEURS... .SPECIALISTEN VOOR UW VEILIGHEID. HOFKA/SAMPEi BINGO AVONDEN Klaverjasconcours OPEN DAG ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk Het onmogelijke woonwarenhuis uit Zweden. Flitsende kleuren... Safariboots met geperforeerd bovenleder en superlichte wit te loopzooi. Voor dames en heren. In felle kleuren zoals geel of rood: 36 t/m 41. Wit of blauw: 36 t/m 46. Zwart: 41 t/m 46 van 24,95 DE HAVENLOODS Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159, 3012 KJ Rotterdam, tel.: 010- 135085 Postadres uitsluitend Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010- 352911 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807-16899. kleine advertenties personeelsadvertenties en admini stratie: kantoor Prins Hendrik kade 14, 3071 KB Rotterdam. Verschijnt' tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Am- merstol, Stolwijk en Schoonhoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Nieuwpoort. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice nummer: (van 8.30 tot 17.00) DE HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AH; Vlaardingen. Tel.: 010-352911. Redactie: M. Ames tel. 352446 A. Beyen tel. 352911 Medewerkster Schiedam M. de Zwart, tel. 736375 Medewerker editie Maassluis M. Doddema, privé 01899-11858 AMSTERDAM - Grote baarden, zware bromstemmen, ze houden van een stevige borrel, zijn op middelbare leeftijd en al 19 jaar makers van recht uit het hart ko mende Ierse folkmuziek; de Du- bliners. De komende twee weken is deze bekendste, en misschien wel beste, folkgroep van de we reld weer in ons land voor hun twee-jaarlijkse tournee. Als inlei ding op die tour gaven ze op maan dag een persconferentie in Hotel de I'Europe te Amsterdam en Ha venloods-verslaggever Henk den Broeder was erbij. Ondanks het treurige weer is het in Amsterdam niet ongezel lig op straat. Restaurants met kleurige reclameplakkaten aan de gevels en souvenirwinkeltjes rijgen zich aaneen op het Dam rak en het Spui, felgele trams gaan piepend door de bochten en een bonte, toeristische men senmassa maakt het levendige beeld compleet. In Hotel de I'Europe hangt nog de sfeer en de glamour van weleer. In 1948, bij de inhuldiging van Prinses Juliana tot koningin, verbleven er de hoogste gasten waaronder veel Euro pese staatshoofden. Zodra je binnen komt overvalt je de dure en exclusie ve aankleding. De wanden zijn van prachtig witgelakt hout en overal {zelfs aan de zijkanten van de draai- ieuren) hangen spiegels. De persconferentie blijkt, gelukkig, niet opgezet te zijn volgens het geijk te patroon. Hier niet eerst een praat je door de organisator, daarna het wat aarzelend rondkijken van de aan wezige persmensen en vervolgens het door elkaar roepen van vragen, maar een ontspannen bijeen zijn. De vier Dubliners zijn zelf voor een groot ge deelte „schuldig" aan de gang van za ken. Terwijl de wijzers van de klok de aanvangstijd van 16.00 uur ge staag passeren, is er nog slechts één lid van de band aanwezig: Luke Kelly. Min of meer onder de invloed van sterke drank zit hij in een pluche stoel achter de lange tafel. De organisatoren hebben inmiddels een video-band gestart met daarop een optreden dat de Dubliners vorig jaar verzorgden in Zwolle en dan druppelen langzaam maar zeker ook de overige groepsleden binnen. Iedereen gaat nu op zoek naar een „geschikte" Dublrner die hij kan in terviewen. Ik heb het geluk aan mijn kant, direct links van mij neemt na melijk Ronnie Drew plaats, de gita rist van de groep. Hij is voor negen/ tiende nuchter en daarbij een gemak kelijk prater. De vier Dubliners met gastspeler Nigel Warren Green. Wat is er volgens hem veranderd in de loop van de tijd waar het de muziek van de groep betreft? „Eigenlijk niets, niet in essentie tenminste. De teksten en de melodieën komen nog altijd uit onze harten, misschien nog wel meer dan vroeger. We gebruiken nu meer onze hersens bij de nummers en het is daarbij niet meer altijd strikt Iers wat we brengen. Het is allemaal wel sociaal-voelend gebleven en gebaseerd op tragedies. Weet je, ikzelf hou erg van „anti-warsongs". Het is zo nutte loos wat er gebeurt in een oorlog, er zijn geen winnaars maar slechts ver liezers en doden". „Ik wil het publiek laten meehoren en voelen wat ik ervaar van binnen. Dat is ook voor mij het aantrekke lijke van het spelen. Folk is een mu zieksoort waar je naar moet luisteren, echt luisteren. De toehoorder zal dan in vervoering raken of juist erg triest en dat is goed. Ik geloof ook dat je niet te veel kunt veranderen in je mu ziek want het moet herkenbaar blij ven. Tegelijkertijd moet je je publiek een beetje opvoeden waar het de mu ziekstijl aangaat. Als je altijd maar ballads zou zingen bereik je een klei ne groep mensen en het zou net zo gaan wanneer je alleen het wat ste viger werk op het repertoire zou heb ben staan'" In tegenstelling tot wat ik had ver wacht, houdt Ronnie Drew het bij een simpele jus d'orange wanneer de ober hem vraagt wat hij wil drinken. Ik neem hetzelfde en vraag hem tus sen twee verkoelende slokken door wat het verschil is tussen het spelen in traditionele clubs en pubs in Ier land en het optreden voor grote zalen als Carré in Amsterdam en De Doelen in Rotterdam Ander publiek een een pure folkliefhebber is. Velen komen voor de sfeer die bijna altijd perfect is. Er wordt ook veel minder geluisterd naar de nummers. Soms dwaalt men eens af en kijkt alleen maar rond. In een kleine ruimte kan dat niet. We spelen vaak de ene dag in de zijkamer van een Ierse pub en een dag later in een hal compleet ge vuld met 1800 mensen. Dat eist veel van je aanpassingsvermogen. In een kamer moet je inspelen op de aanwe zigen en voor variatie zorgen in de show omdat je werkelijk contact hebt met je publiek. Ze kennen vaak de muzieksoort al erg goed en ver wachten dus steeds iets nieuws of lie ver: anders. Ik vind het allebei leuk om te doen omdat het toch keer op keer de folk is waar het eigenlijk cm gaat". Hoewel de vier ruig ogende Ieren zes singles en zelfs al 71 lp's op hun con to hebben staan, vinden ze het ma ken van platen in wezen niet belang rijk en nog minder leuk. Ronnie Drew in weer een nieuwe woorden vloed: „Het gaat vooral om de inspi ratie en niet zozeer om de tijd die er in gaat zitten. Of ik het belangrijk vind dat we in de hitparade komen? Nee, diep in mijn hart weet ik dat het je wel onder de aandacht van een gro tere groep mensen brengt maar een graadmeter vodr de kwaliteit van ons product vind ik het zeker niet. De managers van popgroepen spenderen veel geld en kopen daarmee als het ware interesse van radiostations. Dat daat steeds verder en verder, op den duur heeft het niets meer met artis ticiteit of begaafdheid van de arties ten te maken. Wü willen dat voorkomen. Wij beslui ten ook pas om iets op de plaats te zetten wanneer we zeker weten dat we er gereed voor voor zijn. Het gaat er niet om dét er iets op de plaat komt, maar juist wat er uitgebracht wordt. Je wordt zo gauw gedwongen iets commercieels te brengen, het liefst zogenaamde liefdesliedjes. Dat zou voor mij „sowieso" onmogelijk zijn door mijn stemgeluid (hij trekt een gezicht en maakt een laag, brom mend geluid achter in zijn keel. red.-) zelfs als ik het zou willen. Het is be langrijk dat je je als zanger realiseert waar je het over hebt en dat ontbreekt er tegenwoordig nog wel eens aan. ,,It 's now or never" van Elvis Presley is volgens velen een „love-song", maar dat is helemaal niet waar. Het is ge woon een lied dat gaat over sex, kei hard, het is nu of nooit en helemaal niets teders. Wat wij doen is niet vul gair maar oprecht en gemeend. Bij ons is het veel meer dan een leuk wijs je te schrijven met daarbij woorden die ook nog aardig rijmen. Onze mu ziek is verwant met veel Ierse tradi ties en daarom ook erg puur gebleven door de jaren heen". De populariteit van de vier Dubliners (Ronnie Drew, John Sheahan, Luke Kelly en Barney McKenna) heeft zich sinds het jaar van oprichting 1963 al leen nog maar uitgebreid. Tegenwoor dig reist de band niet alleen veel door het eigen Ierland, maar worden ook Engeland, België, Australië, West- Duitsland, Frankrijk," Nederland en een groot aantal andere landen regel matig aangedaan voor één of meerde re concerten. Makkelijk Over het vaak drukke programma wil Ronnie nog wel kwijt dat Nederland één van de fijnste en gemakkelijkste landen is om op te treden. „Hier hoe ven we nooit van hotel te veranderen. In Duitsland maar zeker ook Frankrijk en bijvoorbeeld Australië moeten we elke dag verhuizen en dat vreet wel aan je. Het publiek is hier in Neder land bovendien erg enthousiast en weet veel van onze muziek af, dat is fijn. Tussen onze tournee's in het voorjaar en het ngjaar door, zjjn we meestal thuis bij onze families. Helemaal de muziek vergeten doen we echter nooit, daarvoor houden we er teveel van. We besteden dan veel tijd aan onze hobby's. Ik hou veel van paarden, Barney zul je veel op zijn boot aantreffen, Luke zoekt het in een goed boek en John kookt veel. Zelfs in die eigenlijk vrije maanden zijn we regelmatig in de weer, vooral in Ierland waar dan de jaarlijkse zo- merseries met folkmuziek worden af gewerkt in het Olympia-theater. Daar laten we geen verstek gaan, want we behoren toch bovenal ons eigen Ierland toe". De Dubliners treden twee maal op in Rotterdam: op vrijdag 26 maart en 6 april. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. Voor 26 maart zjjn nog maar enkele kaarten verkrijgbaar, voor het concert van 6 april is nog voldoende plaats. SCHIEDAM De reumapatiënten- dienstencentrum „De 4 Molens", aan vereniging „Nieuwe Waterweg Noord" de Nieuwe Damlaan 766 te Schiedam, houdt dinsdag 30 maart, om 19.30 uur, een officiële bijeenkomst in het Tijdens deze avond zal onder meer de band „Happy Music", bestaande uit fcen met bus 52. Vanuit Maassluis bezigheidstherapeuten uit diverse zie- kan men de trein nemen naar station kenhuizen, optreden. Op de bijeen- Schiedam-Nieuwland en vervolgens komst zijn alle reumapatiënten en 300 meter lopen in de richting Schie- hun echtgenoot/note van harte wel- dam-Centrum. Voor eventueel ver- kom. Het dienstencentrum aan de voer> met een rolstoel, kan men Nieuwe Damlaan is zowel vanuit COntact opnemen met mevrouw Te- Schiedam als Vlaardingen te berei- tenburg, telefoon 348013. Hofka/Sampermans heeft 23 filialen door heel Nederland. En in elk filiaal staan ervaren|> specialisten voor u klaar. Met goede banden en zekere adviezen. En u profiteert van de lage "grote-omzet-prijzen".Kom eens langs bij: HET ZIJN DE BANDEN WAAR 'TOM DRAAIT Hofka/Sampermans levert V?EDESTEINH3 MICHEUW a, en andere goede merken. 3044 AM ROTTERDAM, Giessenweg 52, 010 150177 «3077 AW ROTTERDAM, Boterdiep 1-3 010 - 830311*3286 BB KLAASWAAL, Kreupelenweg 3a, 01864 1306 3201 LG SPIJKENISSE. Elementenweg 36, 01880 16838 SCHIEDAM - In de grote zaal van Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 wordt woensdag 24 en woensdag 31 maart een grote bingo avond ge houden. De netto opbrengst van deze avonden komt geheel ten goede aan de Schiedamse Invaliden Sportvereni ging „De Ooievaars". Er zijn vele aantrekkelijke prijzen te winnen, waaronder een groot assorti ment huishoudelijke gebruiksvoor werpen zoals: koffiezetapparaten, stoomstrijkijzers, klokradio's, tafel grills, Carmen sets, scheerapparaten, dekbedden, lakensets enzovoorts. De superprijswinnaars van de avond kun nen kiezen uit: dames- en herenfiet sen, draagbare televisie-toestellen, stereo cassette-recorders, stofzuigers, centrifuges, workmates en dergelijke. Het eerste Bingo nummer wordt om precies 20.00 uur afgeroepen. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. SCHIEDAM - In het dienstencen trum „De 4 Molens" aan de Nieuwe( Damlaan wordt dinsdag 30 maart een Paas Klaverjas Concours gehouden. Dit concours, dat uitsluitend toegan kelijk is voor personen van 25 jaar en ouder, begint om 13.30 uur. De deel name kost f 3,-. SCHIEDAM - Zowel voor jong als oud is er zaterdag 27 maart, tussen 10.00 en 16.00 uur, van alles te doen in gebouw De Kreek aan de Lange Haven 92. In de eerste plaats is er een rommel markt. Om 11.30 uur start de fancy fair met verschillende activiteiten, waarmee leuke prijsjes te winnen zijn. Voor kinderen, tot 14 jaar, wordt er van 12.00 tot 13.00 uur, een tienerdisco gehouden. De toe gang tot deze disco bedraagt f.1,-. Verder worden er pannekoeken ge bakken, staat de koffie klaar, draait de gehele dag het rad van avontuur en wordt er rond 14.00 uur een de monstratie volksdansen gegeven. Voor nadere inlichtingen over de ac tiviteiten in De Kreek kan men terecht bij de informatiestand. 8 Funkties herenhorloge... Digitaal horloge dat uren, mi nuten, sekonden, maand, da tum aangeeft. Met count down en heldere wekker. Ver stelbare stalen band. 1 jaar ga rantie. Van 39,95 voor SCHIEDAM - Bureau Huisvesting zal gedurende de periode van 5 april tot 16 april gesloten zijn voor pu bhek in verband met de voorberei ding van de installatie van de compu ter. Moderne leeslamp... Naar alle kanten verstelbaar. Zware voetplaat in zwart. Ver chroomde glijstang. Spots zijn afzonderlijk aan/uit te schake len. Porseleinen fitting, ge schikt voor lampen tot 60 Watt. In bruin, beige, wit, blauw of geel. 140 cm hoog, doorsnede spots 10 cm. van 79,50 voor GROTE DAG VOOR GEHANDI CAPTE SPORTVISSERS. Een droom die werkelijkheid wordt, namelijk een eigen schip voor de N.V.G.S. (Nederlandse Vereniging van Gehandicapte Sportvissers). Op dinsdag 6 april zal minister Jan de Koning van Landbouw en Visserij om 11 uur het schip de "Hardi" officieel in gebruik stellen.Na jaren van actie voeren voor een eigen schip kon in 1980 de "Hardi" worden aan gekocht. Met veel tam tam werd het schip naar Amsterdam gebracht. Maar toen begon het pas echt! De boot moest worden aangepast aan de eisen van de gehandicapte sport vissers zodat ze een zorgeloze dag aan boord van de "Hardi" zouden kunnen doorbrengen. Opnieuw volg de er actie om het geld dat nodig was in te zamelen, en met succes. Het schip een unicum in Europa met alle mogelijke voorzieningen voor gehan dicapte sportvissers. Het is onzink- baar en gebouwd volgens de eisen van de Nederlandse Scheepvaartinspectie voorzien met een compleet lenssys teem. Voorin bevindt zich een pomp- kamer met een dieselgenerator voor de gehele stroomvoorziening aan boord. Centrale verwarming, warm en koud stromend water, een com plete liftinstallatie om gehandicapte aan boord te kunnen helpen. Een aangepaste kantine met keuken -en kookmogelijkheid. Beveiligd toilet, een complete elektrische installatie met schakelborden voor navigatie- lichten, zoeklichten en dekverlich- ting. Speciale loopplank om met een rolstoel aan boord te komen, reddingsvlotten en zwemvesten. De "Hardi" zal indien mogelijk iedere dag varen vanuit het Noord hollandse Den Oever. Leden van de N.V.G.S. betalen 10 gulden per dag en niet-leden 15 gulden. Het huren van de boot kan tegen een speciale prijs. Er is plaats voor 29 personen inclusief helpers. Op verzoek wordt er voor aas gezorgd, en er zijn tegen redelijke prijzen hengels en ander materiaal te huur. Boekingsadres, Waalenburgsingel 297, 1024 EX Amsterdam Noord, telefoon 020- 373371. Van onze kant veel hengel- plezier en een behouden vaart. Groot iKEA-feest met DorlsDen dePIns! Zaterdag 27 maart is het de hele dag feest bij IKEA. Het Mexicaanse loop-orkest Los Mariachis zorgt voor swingende Zuid-Amerikaanse muziek waarvan uw hart vanzelf sneller gaat kloppen. Verder kunt u er een heuse trou badour, Albert van Arnstel, tegen het lijf lopen die met gevoelige luisterlied jes zorgt, voor een heel aparte en ont spannen sfeer. Maar het muzikale hoogtepunt van de dag is wel drie daverende optredens van Doris D en de Pins! De lente zit in de lucht. En dat laten ze horen ook! Voorjaars verrassing voorde eerste 3000 bezoekers! De lente zit lucht, schreven boven al. En wat past er nou beter bij len te dan bloembollen...? Dus geven wij de eerste 3000 bezoekers zaterdag een gratis zakje Gladiolen bollen van Vreeken's Zaden! Een speelplaats voor de kinderen. Ook de kinderen worden niet vergeten. Ze kunnen de hele dag spe len en klimmen op het luchtkussen "Los Castillos de Mallorca!" De paden op, de lanen in, IKEA tegemoet! In de nacht van 26 ^op 27 maart start om 2 uur 's nachts een trimloop bij Ouwehand in Rhenen. Deze wordt gelopen door de Ouwehand Atletiekvereniging Arena en deTrimvereniging ABC uit Sliedrecht. De totale afstand die gelopen 1 wordt is 80,5 kilometer, de eerste snelle lopers worden om 10.30 uur op station Sliedrecht ver wacht. En dan, kan ledereen meelopen! Vanafcj.oouurkun je je inschrijven naast station Sliedrecht om de laatste 5,5 kilometer tot IKEA mee te lopen. Bij de start krijg je dan een nummer wat je goed moet bewa ren. Want, bij aankomst in deOuwe- hand/IKEA tuin zal er een nummer getrokken worden en de bezitter van het winnende nummer ontvangt een IKEA tuinmeubelzitgroep. Reden te meer, om sportief vroeg uit de veren te gaar

De Havenloods | 1982 | | pagina 5