VENLOODS JEUGD ZUID VIERT BOUW CLUBHUIS SCHUIERENDE fllbion sport Krakers nog steeds zonder energie Ludiek protest tegen monumentenbeleid «FT-PRIJZEN ME ER NIET OH UEGENU SCHIEDAM Gebouw in juni klaar WG&ï Vakantiekamp 'f Sm RFTTTTl Asfaltering straten vrijdag zaterdag Blank grenen eetset 535.- I - vrijdag zaterdag 25.- ,m' 159.- Vendomatic kleurentelevisie 1639.- *>«26.50 Massief blank grenen ledikant 99.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie p DONDERDAG 22 APRIL 1982 31e JAARGANG NO. 15 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur Wachten op collegebesluit SCHIEDAM - Het Muziekcollec- tief 't Slachthuis, dat al sinds juli 1981 huist in het gekraakte pand aan de Noordmolenstraat 4 b/c, is het wachten op een gasaanslui- ting zo langzamerhand beu. Tot nu toe hebben de leden van het collectief slechts te verstaan ge kregen, dat het gemeentebestuur eerst een beslissing moet nemen over de toekomst van het pandal vorens de Openbare Nutsbedrijven over kunnen gaan tot levering van energie. Sinds de kraakactie is het, collec tief 't Slachthuis in de weer om het pand te verbouwen tot oefen ruimte. Van de kant van de ge meente kon evenwel geen toezeg ging worden gedaan over de duur van hun verblijf, omdat er onder handelingen zouden zijn met een gegadigde voor het pand. In de tussentijd kregen de krakers ook geen gas- en elektriciteitsaan sluiting. Na enige gesprekken met PvdA-leden tijdens ledenvergade ringen bleek dat de partij voor stander was van energielevering. Wethouder Posthoorn kreeg de taak de kwestie uit te zoeken. De wethouder zou in januari een ge- *De leden van Muziekcollectief 't Slachthuis een paar weken na de kraakactie. Het pand, dat volstond met af geschreven schoolmeubilair, werd geheel opgeruimd. sprek met de leden van het Mu- ziekcollectief hebben. Volgens de krakers vond het ge sprek pas begin februari plaats. „Rijkelijk laat," menen zij. „Bo vendien werd er tijdens dat ge sprek, en de gesprekken die erop volgden, wel vriendelijk gepraat, maarspijkers met koppen werden niet geslagen. Omdat het college nog steeds geen beslissing heeft genomen, zitten we nu nog zonder gas en elektriciteit". Niettemin is de verbouwing van het pand tot oefenruimte nog steeds in volle gang. „We gaan vol goede moed verder," aldus de leden van het collectief. KETHEL - „Zeg maar rustig, dat ik er twintig jaar aan bezig ben ge weest", zei Leen de Raat trots, net nadat het ereschildje van de Histo rische Vereniging Schiedam aan de gevel van zijn zestiende eeuvyse boer derijtje bevestigd was. De gemeente had de eeuwenoude bedoening al jaren geleden willen opruimen. Het is alleen maar aan De Raats vasthou dendheid te danken, dat het unieke huis - op de ruine aan de Huis Te Riviereweg na, waarschijnlijk het oudste bouwwerk in de gemeente - er nog zo prachtig bij staat. Leen de Raats monnikenwerk is ken merkend voor de mentaliteit in het oude kerkdorp Kethel. Particulieren hebben daar de laatste jaren op eigen kosten en voor eigen verantwoording veel restauratiewerk verricht. Terwijl om de oude huisjes heen de flatge bouwen oprukten en zandspuiters steeds meer weidegrond onder hun zware last bedolven, ging dat klein schalige herstel voort. Zaterdagochtend zette de Historische Vereniging Schiedam deze arbeid in het zonnetje. Behalve de boerderij van De Raat werden nog twee panden van het ereschildje voorzien: te weten het voormalig gemeentehuis uit de negentiende eeuw, waar nu res taurant het Oude Raethuys is geves tigd en de boerderij van de familie Schellekens aan de Groeneweg. Deze achttiende eeuwse hoeve is door de heer en mevrouw Schelle kens met grote zorg in de oorspron kelijke toestand hersteld. De talrijke gasten die binnen een kijkje namen op de dag van de bekroning, waren allen onder de indruk van het smaak volle restauratiewerk Vooral bewon derde men de tot feestzaal omge bouwde stal, waarvan ondanks de nieuwe bestemming het bouwkundig karakter toch geheel was behouden. De familie Schellekens is van plan deze prachtige ruimte voor bruiloften en partijen te verhuren. laks De Historische Vereniging van Schie dam is behoorlijk ontevreden over de „lakse wijze" waarop het gemeente bestuur naar haar inzicht aan monu mentenbeleid doet. Dit gaat, aldus zegslieden van de vereniging, voor Kethel misschien nog meer op dan voor de binnenstad. Daarom heeft de bekroning van de drie panden het ka rakter gekregen van een ludiek pro- Dat begon al meteen in de bovenzaal van het Oude Raethuys, waar de bij de schildjes horende oorkondes door Ruud Poels, voorzitter van de Histo rische Vereniging, werden uitgereikt. Hij werd onderbroken door een plot selinge binnentredende burgemeester Verveen. Onder de onafscheidelijke bolhoed van deze magistraat - de voorlaatste eerste burger van de in 1941 verdwenen gemeente Kethel en Spaland. - Onder die bolhoed dus herkenden scherpe waarnemers het gezicht van de plaatselijke historicus Han van der Horst. Van der Horst/ Verveen hield een scherpe anti-Schie- dam toespraak. „Het lijkt wel, of de heren van dat verre Stadskantoor aan de Singel wilden, dat hun behuizing zich duizendvoudig voortplantte in de polder", zei hij. „Welnu, dat is ge lukt. En als het aan hun gelegen had, dan stond hier óók zo'n kind van het adskantoor. Ik ben opgestaan, om- Zie verder pagina 3 SCHIEDAM - Jongeren uit Schiedam-Zuid en jongerenwerker Kees 't Gussinklo hebben maandag feestelijk de „eerste paal" ge slagen van hun honk aan de Willem de Zwijgerlaan, tegenover zwembad Zuid. De bouw van het onderkomen was al enige tijd te rug gestart, maar dat mocht de pret niet drukken. Met ballonnen, die onder het geweld van het paal slaan moest knallen maar dat he laas niet deden, trachtte de jeugd uit Zuid in een vrolijke stemming te komen. Het gebouwtje aan de Willem de Zwijgerlaan zal het onderkomen wor den van zogeheten „randgroepjonge ren", een term die Kcis 't Gussinklo overigens niet kan horen. Met geld van het ministerie van CRM is name lijk een driejarig project voor jonge ren uit Schiedam-Zuid en Noord van start gegaan. Het is de bedoeling dat de jeugd gedurende drie jaar een ei gen clubhuis heeft, maar daarna mop ten de bestaande clubhuizen activitei ten ontwikkelen voor de jongeren. Het club- en buurthuiswerk doet nog erg weonig voor de iets oudere jonge ren en omdat die vaak als „lastig" er varen worden, worden zij eerder ge weerd dan warm onthaald. Het pro ject moet niet allee ruimte en activi teiten bieden voor de jongeren, maar ook de mentaliteit bij de overige in stellingen veranderen. Kees 't Gussinko.tlie al contact heeft gelegd met de jongeren uit Zuid, wil daarom niet alleen in het nog te bou wen honk activiteiten organiseren. „Ik ga van alles met ze doen, midden in de wijk", belooft de jongerenwer ker. „Dan kunnen de mensen zien wat we aan 't doen zijn". Kees 't Gussinklo, die voordat hij naar Schiedam kwam in Den Haag werkte, heeft onder meer autoslopen, sporten en aan brommers knutselen voor ogen. Hij denkt overigens niet in drie jaar klaar te zijn, maar hoopt dat de gemeente het werk na die tijd zal voortzetten. De Jongeren uit Zuid waren tijdens het paal slaan niet tevreden over het wegblijven van wethouder Posthoorn. „Posthoorn is bang voor de jeugd", beweerden ze. Niet geheel ten on rechte, gaven ze zelf toe, want ze hadden zo half en half het plan om met eieren te gaan gooien. Wethou der Posthoorn zat overigens in verga dering, zodat hij niet kon komen. „Maar laat ze maar langskomen op 't standskantoor, dan kunnen ze zien of ik bang ben'" reageerde de wet houder. f# S! hun clubhuis. De jongeren uit Zuid vieren de bouw SCHIEDAM - Kinderen die deze zomer niet op vakantie gaan kunnen mee met de Werkgroep Jeugdwerk naar „De Staelduinhoeve" in 's-Gra- vesande. De werkgroep organiseert van 31 juli tot en met 7 augustus een vakantiekamp, waaraan 40 kinderen van zes tot twaalf jaar mee kunnen doen. De kosten per kind bedragen f 125,-. Wie meer inlichtingen wil een foldertje halen bij de Werkgroep Jeugdwerk in de Blauwe Brug, tele foon 702207 of 701043. Stellingbouwer overlijdt na val SCHIEDAM-De 25-jarige stelling bouwer J.A. Snoeren uit Waalwijk is maandag om het leven gekomen na een bedrijfsongeval. De man was een stelliing rond een off-sho- re-installatie bij een Schiedams be drijf aan het afbreken. Vermoede lijk maakte hij een koppeling los van een plank waar hij nog op stond. Het slachtoffer viel acht tien meter naar beneden. Ten ge volgen van zijn verwondingen overleed J.A. Snoeren later in het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis. Bols Zachte Vieux liter IUn j Batidade 4^95* COCO Probeerprijs Iwa Franse Cognac Monnet*** o<»9sl 1 flesXZ. I Tu^ullïter u*^Glenfïddich Schotse Malt Whisky *£95 45? nu «J O. VI MhVBilla^ Black White 1Q95 Schotse Whisky fles 17e l H Olifant Jonge 1C75 L. Jenever liter M#a 3om ilüi /'^ry//yv'/' Lagos Spaanse 1 Zegel Sherry Medium of Pale Dry fles 4^* 1 Henkes Citroen Jenever D95 liter f dranken service rotterdam_ SCHIEDAM - Stichtingen, vereni- Schiedam-Noord op 22 mei. Tijdens worden en is er een informatiemarkt, gingen, bedrijven en andere Instel- het feest zullen landelijk bekende en lingen kunnen een kraam huren om wat minder bekende muzikanten op- Voor inlichtingen kan men terecht deel te nemen aan het wijkfeest in treden, zal er een braderie gehouden bij de SSSN, telefoon 702207. [gouden sieraden voor een derde van de normale prijs, dit mogelijk gemaakt door onze eigen inkoop. Vakken en I bakken vol, keuze genoeg, desgewenst aangepast aan uw eigen wensen. Kom eens kijken, u zult uw ogen niet I geloven. L'ARTISAN - goudsmeden sinds mensenheugenis. Pijnackerplein 22 (tussen Zwart Janstraat/Zaagmolen- I straat), Rotterdam. Tel. 010-652400. (Eigen reparatie-atelier- taxaties - alle maten briljanten). t Lezing over natuurgeneeswijze SCHIEDAM - De Schiedamse na tuurgenezer A. Bijkerk en mevrouw E. Mulder van het reformhuis aan het Wibautplein zullen vanavond, don derdag 22 april, een lezing over ge zonde voeding en natuurgeneeswijze houden in Zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. De heer A. Bijkerk zal de „huidige welvaartsziekten" als hoge bloed druk, reuma, kanker en migraine tot onderwerp van zijn lezing maken. Mevrouw Mulder zal spreken over ge jonde voeding, omdat voeding van belang is bij het ontstaan en genezen van ziekten. Na de lezing is er gele genheid tot vragen stellen. De bijeen komst begint om acht uur en is gratis toegankelijk. Kramen te huur SCHIEDAM - Tijdens het Free-pop- festival, op 30 april en 1 mei in een circustent aan de Parallelweg, kunnen marktkramen gehuurd worden dopr stichtingen, verenigingen en dergelij ke die iets aan de man willen brengen. De kosten voör een kraam bedragen f 40,- per dag. Meer inlichtingen zijn te verkrijgen bij de SSSN, telefoon 702207. MUZIEK-In Q.T.! aan de Nieuwstraat 12 treedt zaterdag de Nederlandstalige rock band "Noodweer" op. De toegang voor leden is gratis, niet leden betalen f. 5.-, lidmaatschap kost f. 15.-. Het optreden begint om tien uur 's avonds. Het trio Joost Belinfante (Slumberland- band), Fred Piek (Amazing Stroopwafels) en Rens van der Zalm (Fungus) treedt zondagmiddag 25 april om drie uur op in café de Bliksem aan de Vlaardingerstraat 9. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In de week van 26 tot en met 30 april zullen de Bredero- weg, de burgemeester Knappertlaan van het Rubensplein tot de Burge meester van Haarenlaan, de Gerrit Verboonstraat en de Oranjestraat, de Overschiesestraat, de Polderweg, de Willemskade en de Nieuwe Haven op nieuw geasfalteerd worden. De over last die het verkeer van de werkzaam heden zal hebben is het grootst bij de Gerrit Verboonstraat en de Oranje straat. Eventuele wegomleggingen zullen met oranje borden aangegeven worden. ALLES VOOR KAMPEREN vindt u bij de zaak met de grootste kollektie lichtgewicht camping- en bergsportartikelen van Rotterdam ALBION SPORT m RUGZAKKEN in alle soorten en maten, ruim 100 modellen uit voorraad le verbaar van o.a. Karrimor, Jansport, Berganz, Haglöfs, Jorgensen, Campri enz. SLAAPZAKKEN van kindermaten tot 225 cm., 80 modellen uit voorraad leverbaar met kunststof vulling v.a. f49,-, donsslaapzakken licht en warm v.a. f 198, o.a. Carl Denig en Erdman Schmidt slaapzakken. LUCHTBEDDEN, profielmatrassen en slaapmatjes ruime keus uit 22 model len. LICHTGEWICHT TENTEN «an één tot zes personen, 62 modellen uit voor raad leverbaar van o.a. Carl Denig, Erdman Schmidt en Jansport, ook koe peltenten. Benzine, petroleum en gas KOOKTOESTELLEN van alle bekende merken o.a. Optimus, Leeferink en Campinggas, natuurlijk ook benzine en gaslam pen. FIETSTASSEN voor iedere beurs v.a. f 49,-. TAFELS met vier verstelbare poten (staan altijd recht) en stoelen van La Fuma voor vele jaren kampeer plezier. Ook vopr al uw bergsportartikelen kunt u bij Albion Sport terecht. Heeft u een zomer/wandeljack, knickerbocker, badpak of regenpak nodig, kom ééns langs wij hebben een ruime sortering van o.a. Tenson, Klepper, Zerres, Bleyle, Kleimm en Agu. BERGSCHOENEN, wandelschoenen of zomaar .een vrijetijdsschoen we heb ben ze in vele soorten van maat 32 tot maat 50. Wilt u meer informatie, kom eens langs of vraag een folder aan Hang 5-6 tussen Hoogstraat en Parkeergarage Grote Markt Rotterdam-Centrum, tel. 010-14.17.54 Alle koopavonden en maandagmiddag geopend. Tafel met massieve poten en randen, bladmaat 80x80 cm. iomantische stoel met biezen zitting. Tafel en 4 stoelen *o*^Lvsel Damesvest Acryl. Met kabel steek. In wit, ma rine of rood Maten:M,L enXL. -30:- Koelstra wandel wagen 'Viola'' Soepel verend ge- ëpoxeerd frame In d.blauw of bruin. dessin. Bijp. voetenzak 49.- Met 66 cm/110° Philips hibri-beeldbuis. Draadloze afstand bediening voor 29 voor keurzenders. 15 Watt muziekvermogen. Aansluitingen voor 2e luidspreker, hoofdtele foon, video- en band recorder. i799> Velona LCD dames- of heren kwartshorloge In chroom kast met stalen band Met uren, minu ten, sekonden, maahd, datum, en verlichting. Heren model met extra dagaanduiding. Vendex snel kookpannen Hoogglanzend roestvrijstaal. Voor gas en elektra. Incl. inzetbakje en handleiding Inh. 6 Itr. 430r- 114- Inh. 4,5 Itr. 4-Hr* .3S9r- VROOIVm DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 2799 A1126-1

De Havenloods | 1982 | | pagina 1