lVENLÖODS ■I j» Race tegen de metselaars CDA Squashbanen in Klaverstede Hhk 1 «UNon/pwL GUMMEND |l|p F.T. VOORDEELTJES 10* CDA 'If ft'''' SCHIEDAM Nieuwe vragen Noordegraaf over lokale omroep Huurder moest overijld verhuizen Foute stemkaart Ander standpunt van College over groen in straat Politiek café in Blauwe Brug vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zatei rdeel- "529.- "199.- w 89.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I ö^itie P DONDERDAG 13 MEI 1982 31e JAARGANG NO. 18 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur B en W positief SCHIEDAM - Het college van bur gemeester en wethouders heeft een paar weken geleden een be sluit genomen over de vestiging van een squash- en tenniscomplex in „Klaverstede", het nieuwe ge bouw aan de 's-Gravenlandseweg in de Industriepolder. De Schie dammer J. Paap heeft het initia tief genomen om de squashsport in Schiedam in te burgeren. B en W moesten echter hun goed keuring geven, omdat Klaverstede op erfpachtgrond staat en er een bepaling is dat er alleen bedrijven gevestigd mogen worden. Wethou der Posthoorn (Cultuur, Sport en Jeugdzaken) had er, evenals zijn collega's, geen enkele moeite mee. De wethouder legde zelfs enthou siast uit hoe de sport gespeeld wordt. Op een baan van ongeveer vier b(j vijf meter moeten twee spelers een klein, hard balletje naar elkaar toe spelen via de wan den. De sport is zo intensiet, aai beginners het spel hooguit een kwartier achter elkaar kunnen doen. Er zijn plannen om te beginnen met vier squashbanen en twee ten nisbanen. De tennisbanen kunnen, wanneer daar behoefte aan is, op gesplitst worden in tweemaal vier squashbanen. Omdat de contrac ten met de makelaar nog niet ge tekend zijn, is het nog niet zeker of en wanneer de plannen door gaan. *Squashspelers in actie. De sport wordt binnen niet al te lange tijd waarschijnlijk ook in Schiedam geihtroduceerd. SCHIEDAM - Het PPR-raadslid Herman Noordegraaf, dat vorige maand aan het college van burge meester en wethouders vroeg of zij het wenselijk vindt een lokale om roep te bezitten, is niet tevreden met de antwoorden van B. W. Noorde graaf stelde daarom vorige week nog maals vragen. Het college is wel van mening dat lokale omroep beter in de behoeften van de bevolking voorziet dan een regionale, maar wil zo'n omroep niet uit de algemene middelen financieren in deze tijd van bezuinigingen. Om dezelfde reden willen B. W. het CAI-tarief niet verhogen. De andere financieringsmogelijkheden, door een lokale STER of door middel van donaties en giften, acht het college bezwaarlijk of onhaalbaar. Herman Noordegraaf wil evenwel een duidelijk antwoord van B. W. op de vraag of zij een regionale omroep een slechte vervanging voor lokale radio vindt. Hij vraagt zich af of het college alleen afwijzend reageert om dat het geld niet zo makkelijk gevon den kan worden. Herman Noordegraaf vindt het niet zonder meer verwerpelijk om het CAI-tarief te verhogen, wanneer blijkt dat een groot deel van de bevolking dat er voor over heeft. Maar B. W. zijn, blijkens hun antwoord op de eerdere vragen, niet zo gelukkig met een enquête, „omdat die vragen op kan roepen die het functioneren van onze parlementaire democratie ra ken". Noordegraaf wil nu weten of het college daarmee bedoelt, dat de parlementaire democratie in gevaar kan worden gebracht door enquêtes. In dat geval vraagt het raadslid zicl> af of het college niet in strijd met haar principes handelt door een on-: derzoek te doen naar de mening van de bewoners van Kethel-Noord over de aansluiting op gas. Het raadslid wil dat B. W. op zijn minst de moge lijkheid om lokale radio in te voeren onderzoeken. Inmiddels heeft de stichting Radio Boemerang, die zich beijvert vooi lokale radio in Schiedam, een kleine enquête gehouden onder de bezoe> kers van de welzijnsmarkt afgelopen zaterdag. De stichting komt tot de conclusie, dat een overgrote meerder heid van de ondervraagden voor is en dat de voorstanders ook nog bereid zijn f. 0,50 per maand te betalen voor een stadsomroep. Boemerang wil daarom een officieel onderzoek bepleiten. ALLES VOOR KAMPEREN vindt u bij de zaak met de grootste kollektie lichtgewicht camping- en bergsportartikelen van Rottérdam ALBION SPORT rten en maten, ruim 100 modellen uit voorraad Ie Jansport, Berganz, Haglöfs, Jorgensen, Campri SLAAPZAKKEN van kindermaten tot 225 cm., 80 modellen uit voorraad leverbaar met kunststof vulling v.a. f49,-, donsslaapzakken licht en warm v.a. f 198,- o.a. Carl Denig en Erdman Schmidt slaapzakken. LUCHTBEDDEN, profielmatrassen en slaapmatjes ruime keus uit 22 model len. LICHTGEWICHT TENTEN van één tot zes personen, 62 modellen uit voor raad leverbaar van o.a. Carl Denig, Erdman Schmidt en Jansport, ook koe peltenten. Benzine, petroleum en gas KOOKTOESTELLEN van alle bekende merken o.a. Optimus, Leeferink en Campinggas, natuurlijk ook benzine en gaslam pen. FIETSTASSEN voor iedere beurs v.a. f 49, TAFELS met vier verstelbare poten (staan altijd recht) en stoelen van La Fuma voor vele jaren kampeer plezier. Ook voör al uw bergsportartikelen kunt u bij Albion Sport terecht. Heeft u een zomer/wandeljack, knickerbocker, badpak of regenpak nodig, kom eens langs wij hebben een ruime sortering van o.a. Tenson, Klepper, Zerres, Bleyle, Kleimm en Agu. BERGSCHOENEN, wandelschoenen of zomaar een vrijetijdsschoen we ben ze in vele soorten van maat 32 tot maat 50. Wilt u meer informatie, kom eens langs of vraag een folder aan. Hang 5-6 tussen Hoogstraat en Parkeergarage Grote Markt Rotterdam-Centrum, tel. 010-14.17.54 Alle koopavonden en maandagmiddag geopend. 1 liggen ze op u te wachten, GOUDEN SIERADEN te kust en te keur tegen 50 PCT. van de normale prijs. U bent van harte welkom bü L'ARTISAN - goudsmeden sinds mensenheugenis. Pijnackerplein 22 (tussen Zwart Janstraat/Zaagmolenstraat), Rotterdam. Tel. 010- 652400 (eigen reparatie-atelier - taxaties - alle maten briljanten). Henltes Crème de Cacao Pisang Ambon I Henkes Bessenjenever liter Wi i Henkes Jonge Jenever liter 15» £-^Sherryd«T«rrY alle typen fles 1 mïjj?dranken service rottérdam voor u het dichtstbijzijnde FT-filiaal? Bel: 010-132728. enorme sortering. Ook alle BEKA banken slaapbankstellen. uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM-Ron verhuist. Zondag heeft hij al wat spullen naar het huis van z'n broer overgebracht. Hij moet daar namelijk gaan inwonen omdat hij zelf nog geen andere woning heeft, terwijl z'n vorige onderkomen in de Kortlandstraat leeg moet komen voor het stadsvernieuwingsproject, dat in Schiedam-West aan de gang is. De huisbaas, J. Pijnacker, is 't wachten beu en dreigt een advocaat in de arm te nemen. Maandag gaat de verhuizing verder. De huis baas heeft zondag nóg opgebeld en gezegd dat hij zou komen hel pen, toen Ron zei dat hij bezig was. Maar terwijl Ron met een vrachtje in zijn nieuwe woonplaats Vlaardingen, is, staat de huis baas voor de deur in Schiedam-West. Mét de metselaars, die het pand dicht komen metselen. Niet alleen Ron staat gek te kijken als hij thuiskomt de metselaars en de opzichter van gemeentewerken vin den 't ook maar vreemd. De huisbaas zou het pand leeg opleveren, maar het blijkt nog helemaal vol te staan. De logé uit Duitsland, die bij Ron verblijft is wel thuis. Hij probeert in allerijl wat spullen onder te brengen bij dé buren. Intussen deelt de huis baas spullen uit, die geen van de om standers, die zich inmiddëls verza meld hebben, wil hebben. Dan wordt de kraakwagen gebeld. De mannen die het metselwerk moeten doen zijn alvast begonnen met het verwijderen van de deurpost. Midden in dat tafe reel komt Ron thuis. Wat gepland was als een rustige ver huizing, ontaard in een race tegen de de klok en de metselaars. De huis baas, die speciaal een snipperdag heeft genomen, draagt zijn steentje bij en blijft vriendelijk lachen. De woning van Rons broer verandert al ras in een uitpuilende opslagruimte. Maar waar al die haast voor nodig was, is niet duidelijk. De panden in de Kortlandstraat kunnen niet, zoals sommige andere blokken in de wijk, op 23 mei gesloopt worden, want er wonen nog steeds andere mensen in de straat. En dat de huisbaas zondag een afspraak heeft met zijn huurder maakt en de volgende dag reeds alles voor elkaar heeft om het pand dicht te timmeren en te metselen, be vreemdt Ron toch wel. Hij heeft vanaf februari 1981 in het pand gewoond. Daarvoor stond het twee jaar terug leeg. Gegadigden die in die tijd voor de woning kwamen, kregen te horen van de huisbaas dat hij het gemeubileerd wilde verhuren, net als andere panden die hij zou be zitten. Maar hij raakte de volledig uitgewoonde woning niet makkelijk kwijt. Uiteindelijk vond hij in Hans, Jos en Ron de huurders die hij zocht. "De huisbaas vertelde dat hij het pand had gekocht voor z'n tweeling broer in Canada. Die had heimwee gekregen en wilde weer terug. Maar net toen alles rond was, wilde de broer niet meer en toen zat de huis baas met 't pand. Wij mochten 't voor f. 100.- in de maand huren, maar dan moesten we 't zelf opknap pen. Dat vonden we prima, temeer omdat de huisbaas zei dat de huizen nog tien jaar bleven staan", leggen de jongens uit. I Zie verder pagina 3 J voor GEMEENTE- en RIJNMONDRAAD f Dinsdag 18 mei, CDA-avond in" Atrium, K. Doormanstr. 143, Rotter-'l dam, zaal open 7.30 uur. Met o.a. BOHFté lijsttrekker Rottei dam, Van MEETELEN lijsttrekkf Rijnmond en LUBBERS fraktievot**. zitter Tweede Kamer. fy* Omlijsting door Eddy Becker en de I Swing Paraders. christen democratisch appèl SCHIEDAM - Alle stemgerech tigden die aan het Arnoldipad wonen hebben per ongeluk een verkeerde oproepkaart voor de Rijnmond- en gemeenteraadsver kiezingen gekregen. De Arnoldi- padbewoners zijn naar het ver pleeghuis „De Driemaasstede" ge- stuurd, terwijl ze ook in de open bare kleuterschool aan het Faas- senplein, vlakbij het Arnoldipad, kunnen stemmen. De fout is ont staan door een „technische onvol komenheid". Tot en met vrijdag 28 mei kunnen mensen die zo'n verkeerde kaart in de bus vonden by het bureau verkiezingen aan de Overschiese- straat 2 een „kiezerslegitimatie- kaart" halen in ruil voor de ver keerde stemkaart. Daarmee kan dan alsnog op het Faassenplein 46 worden gestemd. Maar degenen die dat niet doen, zijn verplicht naar de Driemaasstede te gaan. In lichtingen zijn te verkrijgen by bu reau verkiezingen, tel. 260500. SCHIEDAM - Het college van bur- ingericht worden. B. W. antwoor- gemeester en wethouders vindt dat den dit in een open brief aan de Be- zij op haar schreden terug moet wonersvereniging Schiedam-Zuid, die keren met het aanbrengen van groen- onlangs het gemeentebestuur beticht- voorzieningen in straten, die opnieuw te van het terugdraaien van inspraak mogelijkheden bij herinrichtings- dat deze door bezuinigingen verzwakt werkzaamheden. is, wil het college terug naar het oor spronkelijke idee. SCHIEDAM - Vertegenwoordigers van de politieke partijen die op dit moment in de gemeenteraad zetelen komen dinsdagavond 18 mei naar een „politiek café" in het Wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein 590. Vanaf acht uur is iedereen wel kom. SCHIEDAM - De Appelmarktbrug over de Lange Haven zal vanaf maan dag 17 mei onderworpen w orden aan een grondige opknapbeurt. De brug, die op de monumentenlijst staat, zal wel geheel in stijl blijven. De restau ratie zal twintig weken in beslag ne men. Gedurende die tijd kan er geen autoverkeer over de brug. Voor de De houten paalfundering van de Ap pelmarktbrug verkeert in zo'n slechte staat dat zij vervangen moet worden. Ook het onder- en bovendek en diver se andere brugonderdelen moeten vernieuwd worden. Tegenwoordig krijgen bewoners van straten die vernieuwd zijn alleen een gevelplantbakje of een plantenbak voor hun huis, wanneer zy daar uit drukkelijk om vragen. Volgens burge meester en wethouders was dat ook oorspronkelijk de bedoeling. De ge meente verstrekt de spullen, maar de bewoners moeten het groen zelf on derhouden. Maar de laatste jaren zou het onderhoud grotendeels op de rug van de gemeente neerkomen, en om- Een klacht van de bewonersvereni ging over het aanbrengen van ver keersdrempels, waarbij voor elke drempel afzonderlijk een collegebe- sluit genomen moet worden, is vol gens B. W. onterecht. Verkeers drempels moeten slechts in laatste instantie aangebracht worden, omdat zij triloverlast bezorgen en omdat er eenvoudiger manieren zijn om de ver keerssnelheid te beperken, meent het college. Bezoekers zijn niet verplicht een hele avond vanaf een stoel naar de politici, die achter een tafel zijn geplaatst, te staren. Er wordt maar één ronde ge houden, waarna er gelegenheid is voor informeel contact in de zaal of aan de bar. De Stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord heeft voor deze opzet gekozen omdat zij vindt dat forumdiscussies ook best „gezel lig kunnen zijn". Diepvries- kast"** Tafelmodel type 7906. Inhoud 129 liter. Voorvriesvak, snelvries- schakelaar, regelbare thermostaat. 3 Manden. V»VENDOMATIC Diehl-schakelklok' Spaart energie. Multi-funktioneel. Past in elk stopkon- takt. Instelbaar van af 15 min. per 24 uur. 3500 Watt. *>**34.50 Fijne houten zandbak Blank gelakt. Eenvpudig in elkaar te zetten. Royaal model. Afm. 125x125x22 cm. ^69.50 Schitterende Comtoise-klok Louis Jaquine. Model met dagen kwaliteitsuurwerk, gewichten en fraaie bloemslinger. Belslag op hele en halve uren. Hoogte ca. 150 cm. LOUIS JAQUINE Opvouwbaar campingbedje Handig voor baby's, peuters en kleuters. Solide en overal gemakkelijk mee naar toe te nemen. Inkl. bodemplaat en matrasje. **49.- Vendomatic FM/MG-klokradio Type KR215. Digi tale tijdaanduiding met regelbare licht sterkte. Wekt u naar keuze met muziek of zoemtoon. Luxueuze vacht-bedjpr Met stijlvol en geraffineerd vleug- dessin. In beige, bruin of groen. Ligr.^, 2-Persoons, 1-Persoons 140x220 cm VROOIVmDREESIVii&NN ook geldig op de plaatselijke koopavond 2802 A 1

De Havenloods | 1982 | | pagina 1