WM Twee keer mooi MODE VOOR EEN BLIJE TIJD 12?o DE fill HAVENLOODS m ter meulen ALLE KANTEN OP Je hoofd uit de winterslaap meulen natuurlijk Sieraad vóórhaar BESCHEIDEN BRIL OP BRUIN GEZICHT ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk DONDERDAG 10 JUNI 1982 •123-571 Nu nog voordeliger... Geruite plooirok met 5 plooi en en sierceintuurje. Van een mooie kwaliteit strukturé ga ren. Van 75/25% polyester/- viskose. De rok is geheel ge voerd. In wit/bleu, wit/marine of wit/rood. Maten 36 t/m 48. voor69 75 2975 Een omkeerjurk is het natuurlijk helemaal voor kleine meisjes met kledingproblemen. Mode-ontwerpster Ank van de Berg heeft zich aan hun zijde geschaard door zo'n model te ontwerpen. Een jurk dus die aan twee kanten te dragen is. Heb je een vlek en moet je nog ,,op mooi", geen nood: in minder dan geen tijd heb je een ander jurkje voorhanden. Helemaal nieuw is het idee misschien niet, maar toch wordt het voor kinderen zeker veel te weinig toegepast. Ank van de Berg maakt de jurkjes bovendien heel verschillend. Zoals op de foto's te zien valt, is de ene kant effen, met een fraaie applicatie, die nog over het mouwtje naar achteren door loopt. Het andere jurkje is in een fraaie streep uitgevoerd en heeft een bijpassend los tasje. Het model is op een zodanige lengte gemaakt, dat het niet alleen als jurkje, maar bovendien op een lange broek of zelfs bermuda gedragen kan worden. Dus combinatiemogelijkheden te over en kleine meisjes zijn genoeg vrouw om dat te waarderen. De prijs mag wel eens vermeld worden, voor een 59 gulden toch mooi twee mooie jurken. De stof is goed wasbare katoen in schitterende kleuren. Joggingpakken zijn er in vele soorten en kleuren; van tennis-wit tot fiets-grijs, van zwembad-blauw tot wandel-rood. Voor iedere vrouw is er wel een passend pak te vinden. Soms afgebiesd met een contraste rende kleur, een andere keer met een grappige vetersluiting of een ander modern accent. Vooral een 100 pet. katoenen badstofpak is voor de zomermaanden erg prettig. In een nieuw joggingpak hoeft men natuurlijk niet persé naar buiten te gaan of te gaan sporten. Ook in huis is zo'n soepel pak heerlijke kleding om in te werken of als gezellig pak voor de lange zomeravon den. En dan hebben we het nog niet eens over barbecuen, vakantie e.d. Met een joggingpak kun je letterlijk alle kanten op. Echt mode is ook speciale kleding voor jazz- en beatballet aan het worden. Leuke sweaters en kleurige beenwarmers en maillots. T-shirts met een kort rokje of een wijde wapperende rok in neontinten. Veel meisjes hebben een speciale garderobe voor dit wekelijkse uurtje bewegingsplezier. Vlnolla badzeep. Een lekker geurende bad zeep in 2 geuren, o.a. trés chic. Van 2,10 voor De winter is niet bepaald vriendelijk voor je haar; temperatuurverschillen, gebrek aan zuurstof, wind en regen tasten de conditie aan. Over het alge meen is het 's winters ook vetter dan normaal. Dit komt door het dragen van hoofddeksels en de transpiratie van de hoofdhuid. Ons organisme ge bruikt veel van de reserves en dat merk je best zo tegen het eind van de winter. Zorgen voor nieuwe energie is de boodschap, maar hoe doe je dat? De zon, als 'ie maar wil schijnen, draagt het hare ertoe by door ons o.a. van energie te voorzien. Maar een extra stoot energie kan je haar goed gebrui ken. Een uit puur plantaardige oliën samengestelde shampoo pept je ver moeide, verzwakte haar weer lekker op. Het is vooral werkzaam op de hoofdhuid en de haarwortel. Als je zo'n behandeling nu echt eens goed wilt aanpakken, ga dan ook naar de kapper en laa. hem 1 a 2 cm van je haar afknippen. De dode pun ten ben je dan meteen kwijt en je voelt je ineens een stuk frisser en een beetje vrijer. Een laatste advies: laat die eerste maanden in de lente je haar zoveel mogelijk met rust, geen elastieken en frutsels die je haar beschadigen en je hoofdhuid irriteren. Nivea zonnepakket. Voor de vakantie. Grote fles sunmilk(250 ml), grote fles af- tersun(250 ml), Labelle zon- nestift erf bovendien gratis strandbal. Van ?4,95 voor Aqua fresh tandpasta. Twee tubes, van 4,30 voor Setjes - collier of hanger, broche, ring en armband van gelijke vorm en motief - staan nog steeds in het middelpunt van de belangstelling. Waar vorig jaar nog veel gebruik werd gemaakt van drie kleuren goud in één ontwerp, is nu de trend om het op twee kleuren te houden. Voornamelijk geelgoud en witgoud (of zilver), maar ook kombinaties van geel- en groen goud of geel- en roodgoud komen voor. De veelzijdige mode-tendensen van dit moment stellen de vrouw in de gelegenheid haar fantasie de vrije loop te laten. Ze hoeft niet altijd twee gelijke oorbellen te dragen, bijvoorbeeld en ze kan een broche ook heel dekoratie! in het haar bevestigen. Keus en mogelijk heden te over dus. De zonnebril stelt zich bescheiden op het komend seizoen. Geen boven maatse brilleglazen in macro-montu ren, maar een simpele vormgeving, die alle eer gunt aan de natuurlijke lijnen van het gezicht. Net als bij de 'gewone' brillen hebben in de zonne bril-koliek ties de bijna-niet-brillen de overhand; het is dat er nu eenmaal glzen in moeten zitten, anders zou den de ontwerpers die ook nog heb ben weggelaten. Dun en lichtgewicht daar gaat het om de komende zomer, en wie bij de opticien gaat kijken, zal zien dat er ook in deze formule nog heel wat variatie te vinden is. Daar zijn om te beginnen de kunst stof-zonnebrillen. De meeste zijn zonder onderrand en met een boven rand zó dun, dat het haast verbazing wekt dat de fabrikanten die randjes nog van een extra kleurlijntje konden voorzien. De vorm van de glazen varieert van een tikkeltje vlinder achtig tot amandelvormig. De meeste zonneglazen zijn gekleurd: van boven donker, langzaam verlopend naar licht van onderen. Wie ermee achter het stuur van een auto zou zitten, zou de voorkeur kunnen geven aan geheel donker getinte glazen, of - en dat soort kent iedpreen nu wel - aan de zogenaamde kameleonglazen, die donkerder of lichter worden naar mate er meer of minder licht op valt. Bij de opticien is alles mogelijk. Ook de metalen zonnebrillen zijn rag dun en veelal half-randloos. Het goud dat eens zo populair was, laat zich deze zomer verdringen door brons. En wie van mening is dat zijn of haar gebruinde huid wel wat meer kon trast kan gebruiken heeft ook nog de keuze uit wit-metalen brillen. Bron zen brillen op een gebronsd gelaat. Die kleur vinden we ook terug bjj kunststof monturen, waar tussen alle modekleuren als grijs, grijs-blauw, thee, savanne en heel veel wit, brons een echte nouveauté is. Bij deze bril len vinden we ook veel kleurcombi naties, zoals brons met een subtiel zwart ljjntje langs de bovenrand. Witte monturen zijn er in velerlei uitvoeringen, een prima combinatie bij de rode, blauwe, gele en groene zomerkleren. Linnen sandalette... Lekker licht en gemakkelijk zit tend, zomers model in beige of blauw. Neem mee op va kantie of naar het strand. Ma ten 37 t/m 41. van 19,95 voor worden? Daarover wordt in Engeland traditiegetrouw al volop gewed. Ook tijdens haar zwangerschap ziet L^dy Di er steeds mooi en tot in de punt jes uit. De vele foto's in kranten en tijdschriften tonen dat steeds weer opnieuw. Telkens weer heeft ze een andere smaakvolle japon aan èn maakt ze een gelukkige indruk. Wat voor Lady Di geldt, is natuurlijk ook voor alle andere niet-koninklijke a.s. moeders van belang: zorg datje er steeds goed verzorgd uitziet. Dat is natuurlijk altijd nodig, maar juist in de zwangerschapsperiode is het extra belangrijk, omdat veel vrouwen ge neigd zjjn hun uiterlijk te verwaarlo- Voor deze minder bekende maar niet minder gelukkige a.s. moeders is er tegenwoordig volop lieve, mooie, praktische en moderne positiekleding te koop. Net als bij de 'gewone' mode zijn dit voorjaar ook bij de mo de voor de 'moeders van morgen' aarde-, water- en vuurtinten favoriet. In de collectie zijn de mooie kleuren blauw, vurig rood en bedeesde geel bruine tinten volop aanwezig. Effen of gestreept, de meeste jurken heb ben een wit kraagje of opstaand boordje of zelfs een matrozenkraag. Onder zo'n gemakkelijke wijde over- gooier staat een t-shirt overdag net zo mooi als een blouse vol ruches 's avonds. Ook is er, evenals bij de 'gewone' mode, volop keus in lange broeken. De broeken, met een elastisch voor stuk dat prettig meegroeit, staan bij voorbeeld erg leuk in combinatie met een super-modern Provencaals kieltj?. Er is keus te over. Bijrrè halve prijs... Moderne schoudertas zwart of bruin. Afm. 34 x 29 x 17 cm. 5 Vakken, 4 ritsen en verstelbare schouderriem. Met slot en bodemnoppen. Van waterafstotend materi aal. van 24,95 voor De bekendste aanstaande moeder van 1982 is ongetwijfeld de echtgenote van Prins Charles van Engeland, Lady Diana, of 'Lady Di' zoals de Engelsen haar beminnelijk noemen. Op 5 no vember vorig jaar maakte ze bekend dat ze zwanger was. Heel Engeland leeft, net als bij haar huwelijk vorig jaar zomer, met haar mee. De 20- jarige prinses verwacht haar baby in juni. Zal het een zoon of een dochter

De Havenloods | 1982 | | pagina 5