Bescheiden zonnebril in de zomer DE 0 HAVENLOODS Het badpak heefteen streepje voor Mannen kopen steeds meer tassen Nieuwe tinten van Max Factor en Mary Quant 4711 in koelboxje rnm^msmrmmsmcesm Sporten in kleurig pak Maak glazen op de juiste wijze schoon badmode Vrouwen zijn nog altijd de grootste afnemers van tassen. Elk nieuw sei zoen passen zij de tassen aan bij de actuele mode. Maar óók mannen gaan steeds meer over tot de aanschaf ervan, hoewel zij daarbij veel minder let- ten op mode-trends. De luxe leeraccessoires voor man- Niet nieuw, maar wel steeds be nen hebben een fraaie afwerking. De langrijker, zijn de herenschoudertas- tassen zijn steeds meer voorzien van sen. Hun functie is afgeleid var, de re- blinde afsluitingen en hier en daar portertas, maar zij hebben de kwali- treft men zelfs een imitatie reptiel- teitskerfmerken van de betere polstas. fierf aan. In overeenstemming met de ontwikkelingen in de damesmodè ko- Dit type is een waardige aanvulling men we ook af en toe een veloursac- van de attachékoffer, die dankzij de cent tegen. Die trend zet echter nog soufflet een wat minder strakke style- niet sterk door. Het algemene beeld ring heeft gekregen, blijft bepaald door de gladde leer- soorten, zoals kalfs. Ook bij de cein- A ra mi Q QHPI in tuurs wordt gebruik gemaakt van ve- al 1 II I lours. Maar ook reptielprinten komen hier veelvuldig voor. Lakleer is voor pan nioi l\A/ iacio alle accessoiredragers de grote uitda- ccl 1 1 llcu vv JaCïJc' ging. Aramis 900, het speciaal voor De polstassen worden steeds chi- mannen ontwikkelde gezichts- en quer. Deze ontwikkeling duidt op een lichaamsverzorgingssysteem, is in vaste plaats in Ae garderobe. De tas- een nieuw jasje gestoken en treedt zelf wordgn-h^er en groter. daarmee weer voor het voetlicht. jf* Vijf jaar geleden werd Aramis 900 als een geheel nieuw concept in de he- rencosmetics geïntroduceerd. Hierbij werd uitgegaan van het feit, dat hoe wel de man biologisch gezien een an der huidtype heeft dan de vrouw, hij toch hetzelfde verouderingsproces ondergaat en blootstaat aan dezelfde- schadelijke invloeden van buitenaC Om de huid in optimale conditie tS» houden, ontwikkelde Aramis toen eet!» geurloze verzorgingslijn voor mannejZ en die kreeg de rfaam Aramis 900. Behalve produkten voor gezichtsSj en lichaamsverzorging bevat het pak ket van Aramis de Aramis-900 „HefJE bal" fragrance als finishing touch. Dij produkt is verkrijgbaar als after sha ve of Eau de Cologne. Het totaalpalfi ket van Aramis-900 hééft nu een een voudige vormgeving gekregen. Eigen tijds en tijdloos Een spray voor blonder haar Spray blond is een nieuw prcn dukt, dat het effect van de zon op het haar natuurgetrouw nabootst of sterker maakt. Het produkt bestaat uit een spray met vloeistof, die een klein percenta ge waterstofperoxide en lanoline be vat. De waterstofperoxide zorgt voor het lichter worden van het haar, met de lanoline blijft het haar zacht De vloeistof wordt op vochtig of droog haar gespoten. Onder invloed van warmte, een föhn, droogkap of de zon, wordt het haar geleidelijk na iedere behandeling een beetje lichter. Voor een coup soleil besproeit men» slechts hiep en daar een lok. Spray blond is vooral geschikt voor haar, dat van nature goed door de zon bleekt. Op heel donker haar heeft het evenals de zon nauwelijks effect. Het kan dan hooguit een kastanje-rode gloed krijgen. Ook mannen kunnen met spray blond hun haarkleur wat lichter maken, zonder dat het al te veel opvalt. Onder de naam „Wa ter colours" introdu ceert Max Factor in de Colorfast-collectie zijn nieuwe make-up tinten. Voor de lippen zijn er drie kleurtjes: koraalrood, een intensief brons met een tikje goud en een lagune van gloeiende magenta. Deze tinten zijn ook terug te vin den in de Colorfast Long lasting nagellak, die perfect aansluit bij de lipsticks. Voor de wangen is er een zachte poeder-blusher, die gemakkelijk aangebracht kan worden. De duo-blush- ers zijn, zolang de voor raad strekt, verkrijgbaar ip verschillende kleurcombina ties. Een roodachtig rose met perzikkleurige highligh- ter, een bronsbruin met zachtgouden highlighter of De Colorfast Long lasting oogschaduw in dezelfde se rie bevat een speciaal meng sel pigmenten en ingrediën ten, die de houdbaarheid van de kleuren op de oogle den verhoogt en de toepas sing bevordert. Ze zijn te koop in vier verschillende kleurcombinaties. Begin januari van dit jaar stapte Mary Quant van haar oorspronkelijk ontwerp af en introduceerde haar lip stick en nagellak in een nieuwe verpakking en sa menstelling. Ook de oog schaduw heeft nu een ge daantewisseling ondergaan. Soft Focus is de naam van de nieuwe oogschaduw reeks. De serie bevat 12 kleuren, variërend van lichte naar donkere tinten en ze zijn verpakt in een vier kant doosje. Nieuw van Ma ry Quant is ook de Tear- proof mascara, verkrijgbaar in zwart, bruin-zwart en een frisse kleur blauw. Daar naast introduceert Mary Quant mini lift off, een oog make-up remover voor alle huidtypen. Lift off is onge parfumeerd en verwijdert harknekkige en waterproof mascara's op efficiënte wij- Wie kent het eigenlijk niet, dat flesje 4711. Bij oma had het al een vaste plaats op de toilettafel. En waarschijnlijk ook al wel bij haar oma, want 4711 bestaat al vanaf 1792. De samenstelling en de verpak king zijn sindsdien nauwelijks ge wijzigd. Behalve als geurend reuk-( water is 4711 Echt Kölnisch Wasser' tevens een verfrisser. Dit verfris singseffect wordt nog eens onder streept door het koelboxje, waarin het reukwater deze zomer verkrijg baar is. Het koelboxje is gemaakt van polystyreen, dal bekend is om zijn isolerende werking. Zelfs bij hoge temperatuur blijft de-vloeistof koel, en kan men zich op elk ge-, wenst moment verfrissen. Shampoo kleurt haar lichter De lente en vooral de zomer zijn seizoe nen, waarin de mens weer actief wordt en £aat sporten. In deze jaargetijden ver schijnen dan ook weer de nieuwe sportcollecties. De zonnebril stelt zich bescheiden op deze zomer. Geen boven- 1 maatse brilleglazen in macro-monturen, maar een simpele vorm geving die alle eer gunt aan de natuurlijke lijnen van het gelaat. BRONS Het aanbod van blondeermid- delen op de markt is uitgebreid met een mild kleurende shampoo speciaal voor blonde vrouwen. Bij Tweka zijn dit jaar drie sportwear- series te vinden. De bekende serie van He- lanca/Ratoenkwali- teit, trainings- en jog gingpakken van glansstof en die van badstof en perl-frot- té-materialen. De Helanca/Ka- toen-serie is niet ex treem van styling en de toegepaste kleur combinaties zijn rus tig. Nieuw in deze se rie zijn de brede rin- geldessins in de boor den en manchetten. In de serie glans- pakken staan even eens de rustige kleur combinaties centraal. Behalve vlakverdelin gen zijn in deze pak ken verschillende rin- geldessins in boorden en manchetten en in een model als onder- kraag toegepast. Ook Trainingspakken voor hem en haar van Helan- ca! katoen. tweekleurige pakken komen in deze serie voor. De badstof en perl- frotté series hebben de meeste vernieu- wingen:Brede ringel- dessins, doorlopend in voor- en achter pand, streepinzetten in de voorpanden en verfijnde kleine kleurcontracten. Bij de perl-frotté pakken staan de harmonieuze kleurcontrasten cen traal. Ook in deze se rie zijn er modellen met rechte pijp, voor zien van een door- haalkoordje in de zoom, waardoor er een joggingpijp van gemaakt kan worden:. Nieuw bij Tweka is een speciale serie jog gingpakken gemaakt van molton/katoen materiaal. De belang rijkste kleur in de sportwear-collectie is marine en die wordt gecombineerd met rood, royal, wit en blue. Zwemmen kan eigenlijk het hele jaar door. Toch wordt slechts één keer per jaar de nieuwe badmode gelanceerd. Dit zomersei zoen heeft het badpak duidelijk een streepje voor op de bikini, zo wel letterlijk als figuurlijk. De badpakken hebben een uitste kende pasvorm en zitten als een twee- D/'vJi r\ liv/ir de huid om het lichaam. Ze hebben DUUy t/IIAll meestal smalle bandjes, die soms J kruiselings over de rug zitten, waardoor ze vopral tijdens het zwem- mpt riPI imp men en duiken. goed blijven zitten. '*-'*• Vooral de zogenaamde bandolijn, de één-delers met een rechtdoor gaande Ruim tien jaar geleden ontwik- cuP-lÜn.is deze zomer erg in. kelde Clinique een parfum met de naam Aromatics Elixir. Nu, na uit- Fllngetekende, geometrische des- gebreide testen, introduceert Clini- slns' fo kl°ristische jacquard patro- q„e aanvullend produld, A,„- matics body elixir. te vjncjen Maar de grootste topper dit Een dunne emulsie, geschikt voor seizoen is toch de streep. In vrijwel het gehele lichaam met dezelfde geur alle badcollecties zijn ze aanwezig: als het Aromatics Elixir parfum. Het brede strepen, smalle strepen, diago- nieuwe produkt verfrist en verzacht naai en degradé-verwerkte strepen, de huid zonder dat het vettig aan- Nieuw is ook, dat de populaire polo- voelt. Ook delicate stoffen, zoals zijde strepen hun intrede hebben gedaan in kunnen direct na het aanbrengen van de badmode. de elixir gedragen worden 1 BANDO-MODELLEN BODY-LOTION De bikini's zijn dit seizoen vrijwel hetzelfde gebleven. Behalve de ver- Behalve met een body-elixir komt schillende triangle-modellen zijn Clinique ook met een ander nieuw vooral de bando-modellen, vaak met produkt: Greaseless bódy-lotion. Een een vrij klein gesneden broekje, popu- Links: schuin gestreept badpak in zwart met zilver en rechts, grijs badpak met lotion, die direct door de huid wordt lair. De tanga is bijna geheel ver- w't,e vogelprint (foto C A). opgenomen en geen vet achterlaat op dwenen. De bikini's zijn uitgevoerd in het lichaam. De body-lotion is op al- dezelfde motieven als de badpakken heel dunne nylon kwaliteit en in een naast blijft natuurlijk ook de gewone lergie getest, is parfumvrij en is ook en zijn vaak voorzien van biesjes, katoen-polyester uitvoering. De zwembroek bestaan. De dessins zijn geschikt voor de vette huid, die geen koordjes en strikjes. meeste broeken hebben een heldere gelijk aan die uit de dames-badmode. olie verdraagt, maar wel behoefte Voor de man is er dit seizoen de uni-kleuren 'en zijn voorzien van een En ook de polo-strepen zijn hier veel- heeft aan een lotion die de kans op surfbroek, een vrij" populaire Franse binnenbroek. Ze zijn er zowel als vuldig terug te vinden. Veel zwemple- uitdrogen en schilferen voorkomt. modetrend. Surfbroeken zijn er in een shortmodel en als bermuda... Daar- zier dus in een vrolijke badmode. r. Dun en licht van gewicht zijn de modellen en wie bij de opticien gaat kicken, zal zien dat er ook in deze for- muïe heel wat variatie te vinden is. De kunststof-zonnebrillen zijn meestal zónder onderrand en met een boven rand zo dun dat het bijna onvoorstel baar is dat de fabrikanten die randjes nogvan een extra kleurlijntje konden i vgórzien. De vorm van de glazen va- j rieert van een tikkeltje vlinderachtig «t foL amandelvormig. De meeste zon- neglazen, eveneens van lichtgewicht kunststof, zijn dégradé gekleurd: van boven donker, langzaam, verlopend naar licht van onderen. De donker ge tinte glazen en de zogenaamde kame leonglazen, die donkerder of lichter worden naarmate er meer of minder licht op valt, zijn echter ook nog lang niet verdwenen. Een model van Elisabeth von Fürstenberg. Kunststof transparant met ketting, stof er tussen geperst en verkrijgbaar in zachte tinten. J Een zonnebril van brons me taal, half randloos, de glazen ingeklemd. Vooral bij zonnebrillen, die van kunststof zijn of die van kunststof glazen zijn voorzien, is dat het geval. Kunststof is een thermoplastisch ma teriaal en thermoplastisch betekent: door hitte vervormbaar. Berg de zon nebril daarom goed op of neem hem mee naar binnen. Een ongelukje met een bril zit in een klein hoekje. Maar onge lukken met de bril, die puur een gevolg zijn vamhet verkeerd vast houden bij het schoonmaken van de glazen, zijn natuurlijk niet no dig. Ook de metalen zonnebrillen zijn ragdun en veelal half randloos. Het goud, dat eens zo populair was, laat zich deze zomer verdringen door het ■brons. Die bronskleur vinden we ook terug bij de kunststof monturen, waar tussen alle modekleuren als grijs, grijs-blauw, thee, savanne en wit, brons een nouveauté is. Bij deze bril len vinden we ook veel kleurcombina ties, zoals brons met een subtiel zwart lijntje langs de boven. and. Wie echter van mening is, dat het gebruinde ge laat meer kontrast kan gebruiken, heeft ook nog de keuze uit wit-meta- len brillen. De witte monturen zijn in verschillende uitvoeringen in de win kel te vinden. Hoe de zonnebrillen er verder uit zien, hangt ook af van de vindingrijk heid van de ontwerper of fabrikant. Dior ziet de zonnebril nog steeds het liefst in vlindermodel en Elisabeth van Fürstenberg perst weelderige weefsels tussen kunststof om er ele gante brillen van te maken. Daarnaast zijn er ook de schroefjes en glittertjes, dié de zonnebrillen een grappig effect geven. Hoe men zich ook kleedt deze zomer, er zijn in ieder geval zonne brillen genoeg. Nog een tip voor de zomer: laat de zonnebril niet zomaar in de auto lig gen. Zeker niet als de auto in de felle zon geparkeerd staat. De temperatu ren achter glas kunnen dan zo hoog oplopen, dat de bril ernstig vervormt. En toch komt dit heel regelmatig voor. Vooral bij de aktuele dunne brilmonturen is het van groot be lang, dat men bij het poetsen van de glazen zorgvuldig te werk gaat. De enige juiste methode is het mon tuur beetpakken met één hand om het glas geklemd. De andere hand maakt dan met een doekje het glas schoon. Het montuur wordt zo niet geforceerd en er kan geen breuk ontstaan* Ga nooit zelf lijmen of solderen, maar ga naar de opticien. Hij beschikt tenslotte over het ver eiste gereedschap. Met het nieuwe produkt Douceur Blonde kan het haar één tot twee tinten lichter worden gekleurd. Het bijzondere van het produkt is dat het haar in korte tijd een natuurlij ke blonde tint kan krijgen zonder het idee te hebben dat het haar ge blondeerd is. De vrouw kan zelf be slissen wanneer en hoe blond ze het haar wil hebben.

De Havenloods | 1982 | | pagina 15