<0 College schraapt, Raad schrapt dliion/poti editiep SCHIEDAM GROOT SCHALIGE PANNEKOEKEN 1 w Lentefeestbingo Dagboottocht 'Puntensysteem verbeteren' Bouwspeelplaats Klein links: 'Schiedam te zuinig Fotowedstrijd BRENGT.PE Z0MEB" IN HUISIX 'U leest niet goed' VA voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel 22.50 22.- 13.50 5.- 62.50 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM DONDERDAG 1 JULI 1982 31e JAARGANG NO. 24 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur SCHIEDAM - Burgemeester en Wethouders hebben besloten de bouwvergunning voor een panne- koekenhuis aan de Maasboulevard te weigeren. De vormgeving van het etablissement zou niet passen in de 1 „grootschalige stedelijke ruimte". De aanvrager, H.G.Visser, tevens eigenaar van het Panne- koekenhuis in het Beatrixpark, zal wellicht een grootschaliger ont werp in moeten dienen alvorens een vergunning te krijgen. To het zover is moeten recreanten aan de Maasboulevard het zonder versna pering stellen. Tot grootschalig ongenoegen van de VW, die al een dik jaar geleden aandrong op de vestiging van een horecagele genheid op de boulevard. Deze grootschalige pannekoek werd wel goedgekeurd, maarliefst door ombudsman /'rits Bom. Burgemeester Tél.oo had 'm clan ook zelf gebakken. SCHIEDAM - De Sticht-ing Lente feest organiseert donderdagavond I juli een grote bingo-avond in het pand aan de Broersvest 101. De zaal gaat om zeven uur open en het spel begint om acht uur. De opbrengst van de avond komt ten goede aan SCHIEDAM - Het Nederlandse Rode Kruis organiseert op zaterdag 4 september een dagboottocht voor invalide en bejaarde inwoners van Schiedam. Degenen die mee willen varen moeten zich voor 1 augustus opgeven. De aanmeldingen moeten schriftelijk worden gedaan. Omdat het Rode Kruis maar zeer beperkte mogelijk heid heeft om vervoer naar de boot en naar huis te verzorgen, moeten degenen die zich aanmelden aangeven of ze dat zelf kunnen regelen. Wan neer de belangstelling te groot is, zal het Rode Kruis een keus maken uit de aanmeldingen. De brieven moeten gestuurd worden naar het Nederland se Rode Kruis, Warande 95, Schie dam. De kosten bedragen f25,- per persoon. ALLES VOOR KAMPEREN vindt u bij de zaak met de grootste kollektie lichtgewicht camping- en berg sportartikelen van Rotterdam ALBION SPORT FIETSTASSEN in vele soorten en maten o.a. KARRIMORE-CANONDALE-KYOSO voortassen v.a. 19. stuurtassën v.a. 29.- achtertasseri v.a. 49.- SCHIEDAM Acht bewonersvereni gingen uit Schiedam-Zuid Oost, Groenoord en de Woudhoek hebben de gemeenteraadsleden per brief meegedeeld dat het wbningwaarde- ringssysteem (puntensysteem) dat in Schiedam gehanteerd wordt, niet deugt. De bewonersverenigingen vinden dat het systeem te grof is opgezet en bo vendien op verschillende manieren uitgelegd kan worden. Daardoor zou MASSIEF EIKEN KASTENVERKOOP XAVIERA KOMT! en signeert haar boek 'De Happy Hooker' Morgenavond van 19-21 uur. in DE BIJENKORF tnr SCHIEDAM - De bouwspeelplaats op het grasveld achter de Blauwe Brug aan het Bachplein zal van 30 juni tot en met 24 juli elke dag van tien uur 's ochtends tot vijf uur 's middags geopend zijn voor kinde ren van zes tot twaalf jaar. Wie hut ten wil bouwen kan elke dag terecht. De toegang kost f 0,25. Zittende wethouders weer kandidaat SCHIEDAM - De PvdA-fractie heeft de zittende wethouders Zijdeveld, Scheeres en Posthoorn opnieuw naar voren geschoven als kandidaten voor het wethouderschap. Wellicht zullen de taken van de wethouders veran deren, mochten ze alle drie zitting nemen in het college van burgemees ter en wethouders. De ledenvergade ring van 4e PvdA heeft namelijk te kennen gegevan dat Sociale Zaken onder de hoede van de partij moet komen. Nu beheert CDA-wethouder mevrouw Taverne Sociale Zaken. - S SCHIEDAM - De gemeentelijke bezuinigingsoperatie, met een mooie term „Analyse Bestaand Beleid" genoemd, ïiïijkt voor de raadsleden wél aanleiding tot lange vergaderingen, maar niét tot wezenlijke veranderingen. Bij het ter perse gaan van deze krant was er nog niet gestemd over de vijf moties en 58 amendementen die op de bezuinigingsvoorstellen ingediend werden, maar de uitkom sten vielen al enigszins te voorspellen. De raadsledenvdie de analy se bestaand beleid „een onvoldragen stuk", een „teleurstellend tes tament van het college" en „een slecht plan" noemden, konden toch niet veel verder gaan dan enkele posten schrappen. Een geza menlijke motie van PvdA en CDA om voor de geschrapte posten nieuwe bezuinigingsvoorstellen te vragen van burgemeester en wet houders leek voldoende steun te krijgen, dat is dan 't enige huis werk dat het college meekrijgt. den wanneer een betalingsregeling voor een schuld bij de gemeente wordt getroffen en zo zijn er nog een paar puntjes, die niet de steun van alle partijen hebben, maar wel een meerderheid in de raad konden ha len. Die bezuinigingsvoorstellen worden dus eveneens doorgestreept. De raadsvergaderingen moeten 's avonds gehouden worden en niet 's middags, de notulen moeten ver spreid bljjven worden, de kinderboer derij moet open blijven, de warme maaltijden voor bejaarden mogen geen prooi van de bezuinigingswoede worden en woningzoekenden mogen geen inschrijfgeld gaan betalen voor registratie bij bureau huisvesting of voor de aanvrage van een urgentiever klaring. Over die punten waren alle politieke partijen het eens en de voorstellen werden dan ook een drachtig geschrapt uit de bezuini gingsplannen. Het comité anti bulderbaan blijft waarschijnlijk wel subsidie krijgen; er hoeft geen vergoeding betald te wor- Te zwart Maar voorstellen van CPN, PPR, D'66 en drie PvdA-raadsleden om de finan ciële tegenvallers niet al te zwart in te schatten konden de raad niet verlei den het mes wat minder rigoreus te hanteren. Volgens CPN-raadslid Ulferd Bruseker is Schiedam heel wat zuiniger te werk gegaan dan de mees te andere gemeenten in Nederland. Volgens zijn informatie zullen de ge meenten volgende week een circu laire van het Ministerie van Binnen landse Zaken ontvangen, waarin staat dat de financiële ruijmte groter wordt. Wethouder Scheeres (Finan ciën) sprak dit evenwel tegen en wei gerde bovendien in te gaan op BruSe- kers uitdaging zes gemeenten op te noemen die, net als Schiedam, reke ning hadden gehouden met een wer kelijke teruggang van die ruimte.. Ook de VVD, die niet wilde schrap pen zonder posten aan te dragen waarop volgens haar wel bezuinigd kon worden, kreeg weinig gehoor. VVD'er Cor van Tilborg meende ruimte te kunnen vinden door onder 'meer de grens voor vrijstelling van onroerend-goedbelasting af te schaf fen, nog meer te bezuinigen op sport- instuiven, het werklozenproject De Trechter een halve ton minder te verschaffen en de landijsbaan op te doeken. Hoewel de VVD het CDA aan haar zijde wist te krijgen met een voorstel de vrijwilligersgrens voor de onroerend-goedbelasting te verlagen van f 27.000,- naar f24.000,- (tot woede van de PvdA'er Gé Brouwer), zijn de twee partijen samen niet groot genoeg om een meerderheid te behalen. De kritiek van alle partijen op het ge brek aan keuzemogelijkheden voor de 'raad werd door wethouder Scheeres (f inanciën): ,,Ik ben niet roomser dan Van Agt of zuiniger dan Van der Stee". Scheeres van de hand gewezen. De belofte van het college om twintig miljoen aan bezuinigingsvoorstellen te doen, zodat de raad uit de voor stellen kon kiezen totdat het werke lijk te bezuinigen bedrag van dertien miljoen was gevonden, mocht dan niet ingelost zijn; volgens Scheeres bleek uit de hoeveelheid amendemen ten en moties dat de raad niet schroomde te kiezen. zich. „Dat 't zo moeilijk was, hadden we ons niet gerealiseerd. Maar dat die twintig miljoen niet is gehaald is dan jammer, 't Is niet zo dat 't hele stuk waardeloos is". De kritiek van klein- links en een minderheid van de PvdA op het „slechte, teleurstellende plan" wees Scheeres van de hand. Dat er meer dan klein-links lief is bezuinigd wordt is volgens Scheeres niet omdat hij .roomser is dan Van Agt" en „zuiniger dan Van der Stee", maar omdat „Schiedam het roer in eigen handen moet houden". stijging van de woningwaarde en zou den precies dezelfde panden ver schillende aantallen punten krijgen. Een en ander kan leiden tot huur verhogingen van zes of tien procent. Volgens de briefschrijvers is het pun tensysteem zos lecht hanteerbaar, dat de verhuurders aanzeggingen voor de huurverhoging doen die wemelen van de fouten. Daarbij wordt in de Rijn mond niet het maximaal aantal min punten voor milieu afgetrokken, het geen de bewonersverenigingen be vreemdt. Ook het hanteren van afwij kende'huren iïi de Randstad en in de rest van Nederland is door de grote werkloosheid en daarmee de achter uitgang in inkomen volgens de brief schrijvers onterecht. De bewonersverenigingen wDlen dat de gemeenteraad er bij het Rijk op aandringt, dat het puntensysteem ge wijzigd wordt. De raad zou boven dien moeten toezien dat de punten toekenning door de verhuurders cor rect geschiedt. SCHIEDAM - De Historische Vereniging Schiedam organiseert een fotowedstrijd voor alle Schie dammers. Tot 31 augustus kan ie dereen dia's, zwart-wit foto's of kleurenfoto's inzenden. Het aan tal inzendingen is onbeperkt. Het thema van de wedstrijd luidt sim pelweg: „Schiedam". Typosch Schiedam, onbekend Schiedam, on-Schiedams of overbekend Schiedam kunnen dus onderwerp zijn. Maar de Historische Vereni ging heeft al voorspeld, dat degene die geen alombekende onderwer pen kiest, de meeste kans maakt om in de prijzen te vallen. De jury zal meer kijken naar ori ginaliteit dan naar technische af werking. De foto's moeten wel mi nimaal de afmetingen van tien bij tien of tien bij vijftien centimeter hebben. Dia's moeten de normale klein- of grootbeeldafmetingen hebben. Inzendingen dienen van naam en adres voorzien bij de balie van de VVV aan de Buiten havenweg 9 te worden ingeleverd. Maar ze kunnen ook opgestuurd worden naar de Historsiche Ver eniging, Postbus 290, 3100 AG Schiedam. bankstellen, slaapbanken enz Nergens zo'n keus Uit voorraad te leveren. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 Hoppe Jonge 4C95 Jenever liter Ma Jagermeister Schotse Whisky John Haig <|Q95 Martini Vermouth rood,wit,dryof rosé £45 fles Kontiki (fris en 4495 esW» 1 gg Tam ai ca Rum Old Mariner bruin of wit 4005 fleslZ. ZOMERSE WIJNEN "Srhianti '79 Monticello rood en fruitig ^95 rieto7 9 Monticello :ndroogii,s4.B S& 'MARTlHi haig f dranken service rotterdam Blanc aap de Blanc des J. Vin des Pyrénées Orientales ^95 rood en droog fles Noordegraaf contra Zijdeveld: Zijdeveld:JVietes SCHIEDAM - Een zinsnede uit een brief van de directeur Gemeentewer ken De Block, bleek tijdens de raads vergadering van maandag 28 juni voor tweeërlei uitleg vatbaar. PPR- raadslid Herman Noordegraaf vroeg aan wethouder Zijdeveld (Ruimtelij ke Ordening en Milieuzaken) of de gemeente in staat is controle uit te voeren op de lozingsverordening. Het raadslid wilde dit wetén naar aan leiding van het gifprobleem aan de Bettoweg, waar het inmiddels door Royal Coatings opgekochte galvano- technische bedrijf Bijker ernstig ver vuilde grond heeft achtergelaten. Het Openbaar Lichaam Rijnmond moet het vuilprobleem zien op te lossen, maar Noordegraaf vroeg zich af of de gemeente genoege -capaciteit in huis heeft om dit soort problemen te voorkomen. Hij meende uit de brief van De Block te kunnen opmaken dat dat niet 't geval is. Wethouder Zijdeveld reageerde fel op Noordegraafs vraag en las de betref fende passage uit De Blocks brief voor: om een goede controle uit te voeren is het dringend gewenst de capaciteit op te voeren door een af deling milieuzaken in te stellen „Zie je wel" concludeerde Zijdeveld: „De Block heeft capaciteit genoeg, maar zou nog veel meer kunnen doer, wanneer een afdeling milieuzaken wordt opgericht". „Nee" zei Noorde graaf. „U leest niet goed. Die afdeling moet opgericht worden om een goe de controle te kunnen uitoefenen". Nietes-welles was het resultaat van de verhitte discussie die ontstond. Her man Noordegraaf kapte deze af door te zeggen dat hem nu wel duidelijk was hoe de vork in de steel stak. Overigens is de gemeentelijke ïozing- verordening nog niet in werking ge steld. Het wachten is op het college van burgemeester en wethouders, dat de verordening voordat de waterzui veringsinstallatie „De Groote Lucht" Noordegraaf: Welles in werking wordt gesteld aangeno men moet hebben. Volgens een woordvoerder van Gemeentewerken moeten er dan ook deskundigen in huis gehaald worden, die de controle kunnen uitvoeren. Die zijn er volgens hem nog niet op het stadskantoor. jjp vrijdag z Matra: Riva en Riva-duo. Optimaal slaapkomfor 1 -zijdig gedessineerd Alleen bij V&D: 2-Ftersoons (niet opgepompt) 145x198 cm 89.- 1-Ftersoons (niet opgepompt) 72x198 cm Royale bad/- strandlakens 100% Katoen Div zonnige dessins en zomerse kleuren. Maat 70x140 cm Perstuk Leren voetbal Rucanor-bal, maat 5 32-Delig. Diverse kleuren- kombifiaties.». Team 25 Audiorack 2x25 Watt tuner/ versterker voor MG, LG en stereo-FM Met cassettedeck. Platenspeler half- automatisch Inklusief 2 boxen Adviesprijs V&D-prijs Oplaadbare zak lantaarn Handig formaat, past in elk dames tasje en autokastje. Div. kleuren Heren sportslip Van 100% katoen. Uitstekende pasvorm Wit. bleu. beige of marine Elektrische kookplaten Volautomatisch Met traploos regelbare thermostaat en 1 - Plaats model (1500 Watt) VROOM^DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 281

De Havenloods | 1982 | | pagina 1