'Met Delfland haal je surfen niet meer uit passengebied' Agenda «Uim/poiL «Uwn/pwi nogevenenfan. i.met goede m^èande veilig qp wei DE (TJ| HAVENLOODS "^Sc-ter meulen natuurlijk LANGJ DE Promotie voor reserves Broleco BEHEERSTAAK BLIJFT TOCH BIJ SPORTRAAD Surfclub dient natuurgroep van repliek Clubhuis RKWIK weerwaterpas Delfland houdt schoonmaak Opkomst trimmers valt tegen HOFKA/SAMPERMANS gerard s. verver Pal voor tijd kwam Quick H zondag met 163 (voor 9) op winst tegen Her mes D VS, dat 162 fall out) op zijn rekening had. Een verrassing hing lang in de lucht. Gezien het spel ver diende Hjermes geen nederlaag, maar die kwam er uiteindelijk, ook mede enkele gemiste vangen, wel. Zondag komt Kampong naar Thur- lede. Met Hercules delen Hermes en Kampong de derde plaats achter HCC 2 en Quick H. Willen de Schiedam mers tot de kopgroep blijven behoren dan dienen de Utrechters teruggewe zen te worden. matig Asvion verloor ruim van Sparta. De Schiedammers kwamen in een matige vertoning tot 79 all out. De Rotter dammers, die gewoonlijk de evenknie van Asvion zijn, overtroffen daarna zichzelf en beslisten de partij met 79 voor 2. In Amsterdam treft Asvion zondag het vierde team van ACC. "Daar moeten we kunnen winnen", vindt eerste teamspeler Mark Jacobs. "Te meer omdat de Noordhollanders tot de groep zwakkere teams behoren". zelfvertrouwen Excelsior'20. dat vrijaf had, vindt zondag HBS tegenover zich. "Een min of meer gelijkwaardige ploeg", meent captain Koos Gouka. Die si tuatie leidde in de eerste helft van de Competitie nogal eens tot onnodig verlies. Immers alleen topteams leken de Thurlede-formatie te inspireren. Die tijd is, bezweert Gouka, voorbij. "Vooral de puike partij tegen VOC is daar debet aan. Daarin hebben we laten zien, waartoe we in staat zijn. Het was goed voor het zelfvertrou wen". Overigens is Excelsior niet compleet, want het elftal moet René Schewe, Koevermans en Duif er (met vakantie) missen. moraal Twaalf innings had Vlaardingen jHoly zondag nodig om hekkesluiier VUC qp de knieën te krijgen. Dé inzet was evenwel groot en daardoor kon deze uiteindelijk toch moeilijke wedstrijd met een 12-6 zege worden afgesloten. Zondag komt het hooggeplaatste Til burg naar de Zwaluwenlaan. Coach Dick Lamet ziet er niet tegenop: "In Den Haag is er echter voor de punten gestreden. Lukt het om die moraal ook tegen de Brabanders op te bren gen. dan is er een goede kans op winst verloren seizoen "Een verloren seizoen", oordeelt trai ner Wout van der Have, nadat Schie dam zondag na het ti 'eurstellende 8- 8-4 verlies tegen Birds. "Bij sommi gen ontbreekt het heilige vuur to taal", analyseert hij. Vandaar, dat hij aankondigt het mes in zijn ploeg te zetten. "Ik ben niet van plan op deze manier met de ploeg door te gaan. Mensen bij wie de motivatie ont breekt worden vervangen. Zondag geldt dat al voor twee man. Liever dan maar wat minder kwaliteit en meer inïet, dan andersom home-run MSV'71, dat zich al had neergelegd bij een mogelijke degradatie, hervond zichzelf en won met 10-4 van SC Botlek. In Maassluis kwamen ze, met coach Marcel van der Nagel als spe ler in de basis, goed uit de startblok ken. Een opvallende rol was overi gens weggelegd voor pitcher Carl Wigt. Op de heuvel bleek hij supe rieur, maar hij bekroonde zijn optre den als slagman (met drie man op de honken) met een grand-slam home run. Van der Nagel rekent er nu op, dat MSV'71 zijn plaats in de districts klas met nog twee winstpunten kan veilig \tellen. Wellicht is dat zondag (egen Hawks al het geval. VLAARDINGEN-Nogal onverwacht is het tweede herenteam van Brole co vanuit de districts-promotieklas gepromoveerd naarde landelijke der de divisie. De reserves maken deze stijging door het terugtrekken van vier teams uit hogere klassen, waar door de Vlaardingers een opvulplaats kregen toegewezen. In de derde divisie treffen ze ZMS, Gemini/K, Tonegido, Sliedrecht Sport, US 2, Armixtos 2, Zovoc, Ra dius 2, Van Santen/Haag, Krimpen en Delta. Het naar de eerste divisie gepromo veerde Both/Partners treft in de com petitie 1982/83 Donitas, The Smash, De Molenwiek, Robey Sport, Zwo- vok '81, Reflex, DAK, Sudosa, Dyna mo/A. Valkenberg/Martinus 2 en Ovra. In de eerste divisie B krijgt het eerste herenteam van Broleco te maken met Starlift 2, Geevers P p, DOS, Lam penier, Polaris, Valbovol, EAVV, Ra dius, V A Zevenhuizen, Udenhout en Linne. De Broleco-dames zijn ingedeeld in de tweede divisie D met Madjoe, RVC, Tonegido, Deltalloyd 2, PVC Blokkeer, Purvo, Gemini/K, Schip pers/B, Van Santen/Haag 2, SVV 2 en Allides. De dames van het Maassluise MVC spelen in de derde divisie H tegen Ruiter/VSC, AV'40, Tornado, V A Zevenhuizen, Novo, Armixtos, Gemi- ni/k 2, Leython, Van Santen/Haag 3, Starlift 3 en Be Fair. VLAARDINGEN - De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie mag zijn beheerstaken houden. De nieuwe verordening, die de bevoegdheden van de sportraad regelt is dinsdag in die zin door het college van B&W aangepast en gisteravond aan de ge meenteraad gepresenteerd. Ook krijgt de sportraad een geldpotje (met een richtbedrag van 25000 gulden), waar uit „plotseling opkomende voorzie- Daarmee is het gemeentebestuur, wellicht mede door de afkeurende reacties uit de sportraad, gedeeltelijk teruggekomen op het voorstel om de VRSR al zijn functies, behalve een adviserende, te ontnemen. De overhe veling van de tarievenvaststelling en de jeugdsportsubsidie naar de gemeenteraad is niet teruggedraaid. Evenmin blijven, uitgezonderd de wethouder, gemeenteraadsleden deel uit maken van de VRSR. Jan Barcndregt, voorzitter van de sec tie voetbal en VRSR-lid, heeft maan dagavond tijdens de fractie-vergade ring van de PvdA het standpunt van de sportraad verhelderd. „Aanvan kelijk stond men niet tejuichen over de stellingname van de VRSR. Daar na volgde echter een verheldérend ge sprek", vindt Barendregt. „Uiteinde lijk was er begrip voor het feit, dat de beheerstaken bij de VRSR altijd in goede handen zijn geweest en daar dan ook moeten blijven. Anderzijds ben ik overtuigd van de noodzaak, dat de gemeentelijke financiën het best vanuit één punt de gemeente raad dus, bekeken kunnen \yorden. Al met al kan ik met het gewijzigde voorstel, gezien ook de politieke standpunten uit het verleden, best content zijn." MAASSLUIS - Wat waren ze teleurgesteld.de bestuursleden van de Zeilplank vereniging Delfland. De aanval van de werkgroep Behoud Natuurgebied Oran jepolder kwam dan ook onverhoeds. Leverde uiteindelijk "indianenverhalen" (citaat Delfland) en een "zeer negatieve berichtgeving" (kwalificatie sportraad) op- Zomaar een voorbeeld, geplukt uit het Maassluis Nieuwsblad van donderdag 3 juni. Daarin stelt werkgroeplid Jaap Woerts onomwonden, dat hij uit is op een openbare confrontatie met de surfclub. "Want in feite is de puinhoop (bij de plassen, red) begonnen, toen zij in het gebied actief werden." Een stoot onder de gordel. Zo heeft Delfland het ervaren. Er moet dus, zo vinden ze, hoognodig het één en ander rechtgezet worden. Hoewel, als de plankzeilers tegenwoordig ergens wars van zijn. dan is het wel van het slaken van polariserende kreten. Wordt er evenwel gepoogd hen in een verkeerd dag licht te stellen, dan worden ze nijdig. En dat zijn ze nu dan ook. "We krijgen de indruk, dat de werk- groep ons wil opzadelen met het eti ket natuurhaters. Dat ze ons de schuld willen geven voor alles wat er verkeerd gaat. Dat is natuurlijk waan zin. Iramefs ook bij ons staat een goed gebruik van de plassen nummer één", benadrukt Hein Swanenburg. "Vanuit die optiek zijn we de afgelo pen anderhalf jaar de dialoog, ook met de natuurliefhebbers, nimmer uit de weg gegaan. Tenslotte lag er een voorstel op tafel, waarin zowel de watersport als de vogelbeschermers aan hun trekken kwamen. Zelfs was er bij ons de bereidheid om tijdens de broedtijd een deel van het surfgebied met balken af te sluiten. En dat alle maal, omdat we een oplossing wilden. We hadden de indruk, dat de stand punten elkaar dicht genaderd waren. Totdat de werkgroep het gesprek door GERARD S. VERVER plotseling kapte, omdat zij zich niet konden verenigen met een stukje water, dat voor de kleintjes gereser veerd was, en niets meer van zich lieten horen." Laffe aanval En nu is Delfland, volgens de natuur beschermers, dan ineens de veroorza ker van de vervuiling. "Een laffe aan val", taxeert voorzitter Bart Sio. "We zijn altijd open geweest voor en tegen over iedereen. Hebben met elke groep of overheid willen communiceren en dan worden op een nauwelijks te waarderen manier de poten onder onze poel weggezaagd. We voelen er niets voor om met de schuld opgeza- 9Het plassengebied Oranjepolder heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een onmisbaar recreatiegebied, waatin niet alleen surfers zich genesteld hebben. deld te worden van de veronderstelde en zeer overtrokken puinhoop. En wat het gebruik van de plassen door surfers betreft, moeten de natuur liefhebbers toch enigszins de realiteit uit het oog verloren hebben. Balibruin wandmeubeL Erg mooi wandmeubel met verlichting achter de rookglazen deurtjes. Ruimte voor T.V., stereo, glaswerk enz. Netjes afgewerkt in balibruin fineer met koperen strips. Praktische afmetingen: 180 x 180 x 47_cm_ Voor VLAARDINGEN - Het clubgebouw van de voetbalvereniging RK WIK staat sinds vorige week weer waterpas. Vooral het in 1968 aangebouwde deel van het clubhuis (met onder meer de bestuurskamer) was aardig uit het lood ge raakt. De verzakking van het niet onderheide pand varieerde van acht tot achttien centumeter. RK WIK,dat zelf eigenaar van het clubgebouw is, besloot orr\ het gebouw via een kostenbesparende zelfwerkzaamheid) met de leden weer in het gelid te zetten. Daarvoor werden eerst sleuvel gegraven, waarna transportbedrijf Ver water eind vcyrige week groot materieel inzette (foto) om het pand op te vijze len. Onder de fundering is inmiddels weer een stevige laag grond gestampt zodat de vloer de eerstkomende jaren horizontaal blijft. Leuk ook voor de biljarters die niet lager een stapeltje bierviltjes onder de poten van de biljarttafel hoeven te dulden. Sio stelt vast, dat het surfen een groei- sport is en zich niet zomaar uit het plassengebied zal laten verjagen., "Dat mag men best wel eens tot zich door laten dringen. Wil men de plassen surfvry hebben, dan moet er een metershoge schutting omheen en is een constante bewaking van politie nodig. Ondoenlijk, nietwaar." Surfen is geen ééndagsvlieg, geen fage. Nog immer stijgt het ledental van de betreffende sectie van het wa- tersportverbond en ook de verkoop cijfers van de planken plus aanver wante artikelen vertonen nog altijd een zeer stijgende tendens. "In dat plaatje vervullen de plassen een locale functie» Voor recreanten, maar ook voor mensen, die het willen leren. Daarvoor zijn de plassen, door het ontbreken van andere vormen van watersport, uitermhte geschikt. Ook trekt het water uit de omgeving lief hebbers aan. Die worden heus niet allemaal lid bij ons. Daarom ook is de werkgroep-leus, dat Delfland maar moet verdwijnen, nogal kort zichtig", vindt Sio. "Met onze club vormen we allang geen meerderheid meer op de plas. Wü zijn er hooguit een vijfde deel van. Ergo, met Delf land haal je de surfers niet weg." Onduidelijk "Maar het is wel belangrijk, dat we er zijn. Deels om voor opslagruimte te zorgen, zodat de jeugd niet altijd een beroep op pa-met-de-auto moet doen. Anderzijds om het waterverkeer te regelen en eventueel in het water ge raakt vuil te ruimen. Jaren geleden hebben we al eens effectief geageerd tegen puin stortende Westlanders. Nu steken we zelf periodiek de handen uit de mouwen. Hoe die werkgroep er dan ook bij komt om juist ons er van te betichten de plassen te vervui len, is mij volkomen onduidelijk" stelt Sio. Ooit heeft Delfland plannen gehad het gehele gebied voor zich op te eisen. Natuurbeschermers hadden zich toen nog niet gemeld. Na het incident rond het clubgebouw, dat op last van de gemeente Maassluis werd afgebroken, heeft het bestuur zich, -zoals Swanenburg omschrijft, "meer ingetogen opgesteld. Gewoon, omdat we we^r b(j de overheid in de pas wilden gaan lopen. Zouden we toen dwars zijn gaan liggen, en er waren bestuursleden die dat wilden, dan hadden we in die sferen ieder greintje goodwill verspeeld." Vandaar, dat het hen eigenlijk af schrikt in te gaan op de radicale op stelling van de natuurliefhebbers. "Toch kunnen we niet anders, omdat MAASSLUIS - Met massale hulp van de leden hoopt het bestuur van de Zeilplank-en Recreatiever eniging Delfland zaterdagmiddag grote schoonmaak te houden rond het plassengebied in de Oranjepol der. Bestuurslid Hein Swanenburg: „Het is de bedoeling om door de dagjesmensen achtergelaten rom mel op te ruimen, stenen weg te halen en oevers te fatsoeneren". Delfland heeft zijn leden opgeroe pen om rond 14 uur, geschoeid met laarzen en uitgerust met schoppen, bij de plassen aanwezig te zijn. „Tevens zullen we pogen van de gemeente een aantal prulle- bakken los te krijgen, die we dan op de oevers zullen plaatsen". Viking organisator waterpolo-toernooi VLAARDINGEN - Het toerrjooi om het Vlaardingse waterpolokampioen- schap wordt gehouden op zondag 29 augustus in het Kolpabad. Voor de organisatie tekent ditmaal De Vi king '60. Voor de clubs spelend in het district Zuid-Holland is inmiddels de inde ling voor het seizoen 1982/83 be kend. De vanuit de ZRO gepromo veerde damesformatie van VZC komt uit in de tweede klas met Alicante, DKD, DZV, Hippocampus, LZ'86, PCG, Poseidon, Rotterdam 2, Scom, Woerden, WVZ, ZCR en Zian/Vitesse 3. De herenteams van Viking'60, WIK en Shell spelen in de standaard af deling B met AVZV, Alkemade, AZL, Boskoop, BZC, DES, Sasscnheim, Kempvis en Ret er het gevaar kan bestaan, dat de door hen opgerakelde foutieve verha len een geheel eigen leven gaan leiden en een verkeerd beeld schetsen van datgene wat wy voor staan. Neem het vertelsel, dat wij aan de oever een compkete feesttent willen bouwen. Het is niet waar. Wat we wel willen is een eenvoudig gebouwtje, dat voor de vereniging een sociale functie kan vervullen. Met een douche en ook met toiletten. Niet meer." Wijs geworden lieten de Delflanders het plan varen om het gehele gebied tot surfwater te verklaren. Sio: "Vooral omdat we inzagen, dat er na de komst van de natuurbeschermers een compromis moest komen. Maar wat gebeurt er nu? Nu heeft de werk groep zich in de positie gemanoeu vreerd, die wij terwille van het berei ken van overstemming verlaten heb ben en ze eisen het ganse plassenge bied op." Verpaupering "Daarmee steken ze hun hoofd in het zand en tonen zich blind voor een ontwikkeling, die zeven jaar geleden begonnen is", oppert Bart Sio, die tevens constateert, dat het denken over de toekomst van het gebied al met al stil staat. Om verdere verpau pering te voorkomen is evenwel snej- le actie hard nodig. "We zouden er het liefst direct mee beginnen. Vroe ger lieten we regelmatig een bull dozer het strandje egaliseren. Dat durven we niet meer. Onze handen zijn door de natuurliefhebbers ge bonden. »"Zy zeggen, dat ze de natuur willen beschermen, maar hun strategie levert uitsluitend vertraging op en daarmee bewijzen ze hun eigen doel stelling bepaald geen dienst", meent Delfland's voorzitter. "Immers zo lang er geen definitief plan op tafel komt, staat alles stil. Behalve de af kalving van de oever. En het gebruik, wegens het ontbreken van parkeer plaatsen, van akkers en bermen door auto's. Dat zijn zaken, die wü noch de natuurmensen willen, maar het is tekenend voor de patstelling, waarin het geheel nu verkeert." Niettemin rekent het bestuur van de surfvereniging erop, dat er op korte termijn toch weer een gesprek met de werkgroep (plus gemeente en bewo ners van het appartementencomplex 't Leye Land) op gang komt. "Een kwestie van geduld", veronderstelt Hein Swanenburg. "Ik ben ervan overtiigd, dat we toch weer gehoor bij hen zullen krijgen." Het is een visie, die wordt gedeeld door Bart Sio. "Want", zo meent hü, "onze opstel ling blijft zodanig, dat we altijd aan spreekbaar blüven. Onze hand blijft uitgestoken." Zo blijft het sportief. Het wachten is op het "natuurlijk" van de werk- jroep. BOTERVAART OP WADDENZEE 45.- Touringcarreizen georganiseerd in samenwerking met Weekblad Het Zuiden. Prijs slechts f 45,- p.p. incl. koffie/gebak in Stap horst, lunch in prov. Groningen, boottocht van drie uur met aan boord belastingvrij kopen met daarbij gratis een fles jonge je never (pers. v.a. 16 j.) Vertrek Rotterdam 8.00 u. terug ca. 22.30 u. Vertrekdata zo. 11, woe. 14, zat. 17, do. 22 en woe. 28 juli. Nadere inl. en boekingen bij Weekblad Het Zuiden, Dordtse- laan 139a, tel. 859850 en bij MILOT TOURS B.V. - Slaghekstr. 36 - Rotterdam Tel. 827600. VLAARDINGEN - Het eerste tiental van de Vlaardingse Damvereniging is voor de competitie 1982/83 inge deeld in Rayon B van de Zuidhol landse Dambond. Tegenstanders zijn Papendrecht, Charlois, Constant 2, Schiedam 2, Crescendo, Alblasserdam 2, Rijsoord, Hendrik-I^o-Ambacht en Dubbel dam. >r donderdag 8 t/m w 4 Juli ondag Hawks-MSV'7 im, Vlaardingen Zwad r Vlaardingen/Hoiy-T HONKBAL: Blue Btrds-Schie< wenlaan 14.30 u burg. CRICKET: zondag HBS-Exeel*lor'20, ACC 4-AsVlon, Schiedam Harga Hermes DVS-Kampong. ZWEMMEN: donderdag Maassluis bad Dol-fijn laatste avond zwemvierdaagse. TENNIS: donderdag t/m zondag Vlaar dingen sportpark De Vijtslulzen C en D tournooi; maandag t/m woensdag Maas sluis tennispark Be Quick B, C en O- Het trimgebeuren..... WANDELEN (voor ouderen): dinsdag 13 juli 10.00 uur kantine w De Hollandiaan park 't Nieuwelant. TRIMMEN: donderdag 8 juli 19.00 uur verzamelen ingang complex De Hollandiaan park 't Nieuwelant; vrij dag 9 juli 19.00 uur parkeerplaats Geert Grootelaan/Zuidbuurt; maan dag 12 juli 19.00 uur kinderboerderij Holy wooddinsdag 13 juli 19.00 uur Oranjepark "bij ingang dierenasiel. SPORT- en SPELTEAM: woensdag 14 juli 14-16 uur grasveld Mendels- sohnplein. Goudsesingel 81-83, Rotterdam, tel. 010 12.73.45 ADV.prijs Tennisschoenen Springcourt49.50 Tennisrackets Slazenger met bespanning 79.95 Tennisrackets Donnay Carbon bespanning 150.- Tennisshirts 59 Tennisjurkjes 129 Tennisrokjes 149 Dames knickerbockers 129 Dames-heren ski-jacks merk Kispo249.- Dames-heren rennhosen .229 Ski-schoenen div.módèllen o.a. Technica, Dynatit, San Marco 298.- Langlaufski's setcompl.,bindingen stokken 298.- Alpine ski's 350, Dames-heren zomerjacks maatsortering.169- ALBIONprijs 25.- 40.- 99.50 29.50 65.- 75.- 65.- 125.- 115.- 149.- 149.- 175.- 85.- Goudsesingel 81-83, Rotterdam, tel. 010 12.73.45 VLAARDINGEN - De slogans zijn bekend. Worden er via de verschillen de media ingepompt, want trimmen moet. De spieren willen wel eens wat. A11 emaam prima, maar de Vlaardin gers schijnen niet te willen luisteren. Dat constateert tenminste het bureau sportieve recreatie. Het stoelt op de wat tegenvallende deelname aan de trimgroepen. Deze worden vier keer in de week op vier verschillende plaatsen in Vlaar dingen gehouden. Waarom de trim mers wegblijven, laat zich raden. Het zal zeker niet vanwege de kosten zyn want deelname vergt slechts twee gul den per keer. Trouwens, te oud, te dik, te lang stil- gezeten,geen tijd zijn reeds lang ach terhaalde excuses: iedereen kan mee doen. De deskundige leiding doseert de oefeningen (lopen, lenigheidsoefe ningen en diverse sportspelen) op maat. Voor informatie kanmen te recht by de consulenten sportieve recreatie, tel. 355888 (stadhuis), toe stel 164 en 159. De dagen waarop ge trimd wordt staan elders op deze pa gina onder het hoofd „trimgebeuren" Ë-tsr- )-cnï"p Bij Hofka/Sampermans (23 filialen door* geheel Nederland) staan bandenspecialisten voor u klaar. Met raad en daad. v? Met goede banden, veüiges/77?^> adviezen en prettige service. Daarbij profiteert u van de j extra-lage-omzet-prijzen. Kom vóór u vertrekt langs bij: HET ZIJN DE BANDEN WAAR 'T OMDRAAIT Hofka/Samperinans levert VtEDESTEINÏHU 1 g 52. 010 - 150177 ROTTERDAM. Boterdiep 1-3, 010 - 830311 KLAASWAAL. Kreupelenweg 3a, 01864 -1306 SPIJKENISSE. Elementenweg 36, 01880 -16838

De Havenloods | 1982 | | pagina 13