Krakers over maand op straat dUbion/poft Belangrijke openbare spoedverkoping te VLAARDINGEN Kinderen kunnen nog niet overblijven töurhe SCHIEDAM Tijdelijke fietsenrekken luiden vernieuwing station in Cursus sportleider Gemeente maakt haast met sloop laan Harreweg nu echt dicht Maanduitkering oogst succes Los Bigotes viert feest Bezwaarschrift ingetrokken ful ut. vrijdag zaterdag ar^Neding- vrijdag zaterdaggj?j?b 17.- 17.95 zaterdag aanbH0ing HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p DONDERDAG 8 JULI 1982 31e JAARGANG NO. 52 TEL. 010- 132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma 17.00 uur SCHIEDAM - De veranderingen van station Nieuwland zijn al in volle gang. De fietsenstalling aan de zuidzijde van het station is afgebroken. Niet om de reizigers te pesten, maar om de ondertun neling van de spoorlijn voor te be reiden. De sneltram, die door Schiedam komt te rijden, zal na melijk onder de rails door gaan, evenals al het andere verkeer. Het station wordt verplaatst, totdat het bovenop de tunnel ligt. De bij- Ook de fietsenstalling aan de kant van Groenoord zal gedeeltelijk verplaatst worden. Reizigers moe ten zich voorlopig behelpen met tijdeljjke fietsenrekken. Hall augustus wordt bovendien een leiding onder de spoorbaan door geperst. Hierdoor moeten de kabels gaan lopen. Het is de be doeling om eind september de voorbereidende werkzaamheden klaar te hebben. De afgebroken fietsenstalling wordt verplaatst. ALLES VOOR KAMPEREN vindt u bij de zaak met de grootste kollektie lichtgewicht camping- en berg sportartikelen van Rotterdam ALBION SPORT FIETSTASSEN in vele soorten en maten o,a. KARRIMORE-CANONDALE-KYOSO voorlassen v.a. stuurtassen v.a. achtertassen v.a. 19.. 29.- 49.- 1 Hoogstraat en Parkeergarage Grote Markt Rotterdam-Centrum. SCHIEDAM - De gemeente Schie dam organiseert in september een cursus .recreatiesportleider A". De cursus bestaat uit 95 uren les, waar van er 25 in stageverband worden ge volgd. Gedurende 22 weken hebben de deelnemers elke maandagavond les en bovendien zijn er twee praktijk weekenden gepland, die van vrijdag avond tot zaterdagmiddag duren. Iedereen die ouder is dan zestien jaar en die een algemene basisopleiding heeft gevolgd kan meedoen aan de cursus. Met het papiertje in de hand kan later iets aan sportieve recreatie gedaan worden met bijvoorbeeld kin deren, trimgroepen of bejaarden. De cursus kost f295,-, exclusief boeken. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar bjj de Sportraad, Stadskantoor, Emmastraat 1, telefoon 260500. Stadsgehoorzaal-Schiedamseweg51a El Kijkdagen: El fö| Veilingdagen: maandag 12 juli, dinsdag 13, woensdag 14, donderdag 15 en vrijdag |y| 16 juli a.s., telkens vanaf 19.30 uur. rji ni Vanaf maandag 12 juli a.s., 19.30 uur, zal in opdracht van IHJ meerdere principalen een openbare verkoping worden gehouden ten overstaan van de Weledele Heren J.G. Hanemaayer, R.L. van Es en L. Glimmerveen, gerechtsdeurwaarderste Rotterdam, waar bij opbod aan de meestbiedende worden verkocht o.a.: zaterdag 10 juli van 11.00 - 17.00 uur zondag 11 juli van 11.00 - 17.00 uur SCHIEDAM - De laatste zes krakers van de Laan en de Kor te Achterweg kregen begin deze week een brief op de deurmat, 1 waarin ze gesommeerd wordt hun woningen te verlaten. De panden moeten wijken voor de „tweede fase" nieuwbouw in de binnenstad. De op 2 juli gedateerde brief eist van de krakers dat de sleuteloverdracht op 3 augustus in een „bezemschoon en ontruimd" pand moet plaatsvin den. En, alsof er nog enige twijfel be staat over <le naleving hiervan, moe ten de krakers er rekening mee hou den dat de nutsvoorzieningen op of na 3 augustus verwijderd worden in verband met de sloopwerkzaamheden. „Waardeloos" Kevin, die nu bijna drie jaar in een pandje aan de Korte Achterweg woont, vindt het „waardeloos". „Verschrikkelijk", zegt hij, „Ik vind het hier gezellig en 't zijn leuke hui zen. Ik dacht dat ik hier wel tot vol gend jaar kon blijven zitten, .want volgens mij is er geen geld om de pan den nog dit jaar te slopen, 't Wordt, hier vast een spookbuurt. Straks zijn de huizen leeg, worden ze dicht ge timmerd tot Kerst. Daar ben ik heel zeker van", zegt hij spijtig. Maar Kevin heeft, net als de andere krakers, geen keus. Ze hebben inder tijd een kraakcontract getekend, wat inhoudt dat 't kraakpand gratis be- De Korte Achterweg. Er zijn nog maar enkele panden bewoond. woond mag worden - voor zo lang als 't duurt. Op het moment dat de ge meente wil slopen krijgen de bewo ners nog een maand de tijd om hun biezen te pakken. Voorrang bij huis vesting krijgen ze niet, hooguit wat verricht zijn voor eigen rekening, extra pünten wanneer ze dakloos Kevin hoopt dat bureau huisvesting worden. Verbouwingen die krakers in iets voor 'm kan doen, maar hij ver- de door de gemeente als „onbewoon- wacht er op voorhand maar niets baar" aangemerkte panden hebben van. Dan kan 't ook niet tegenvallen. SCHIEDAM De Harreweg is sinds 1 juli definitief afgesloten voor auto verkeer. De verbodsborden, die sommige automobilisten er niet van konden weerhouden over de weg te rijden, zijn nu'kracht bijgezet door een paaltje en een wegversmalling. De paal kan weggeklapt worden, wanneer de brandweer in die buurt uit mocht rukken. Aan weerskanten van het obstakel blijft een ruimte van negentig centimeter vrij voor fietsers en wandelaars. SCHIEDAM - De meeste Schiedam- mers die van een bijstands- of werk loosheidsuitkering moeten leven, vin den het prima om per maand betaald te krijgen. Twee weken geleden start te de gemeentelijke sociale dienst de omschakelingsoperatie van weekpit- keringen naar maanduitkeringen. Inmiddels hebben 1333 van de ruim 2000 cliënten gereageerd. De mees ten (1086) willen hun geld liever per maand krijgen. Mensen die de ant woordkaart nog niet hebben terug gestuurd, kunnen dat nog doen voor 10 juli. Een voordeel van de maande- lijkse betaling is dat de kaarten vopr aanvrage van de uitkering ook maan delijks ingestuurd kunnen worden. VLAARDINGEN - Ter gelegenheid van het twaalfjarig bestaan van het Eritrean-People's Liberation Front (EPLF) wordt op zaterdag 10 juli een culturele avond georganiseerd in de Groen van Prinstererschool, Rot- terdamseweg 55. SCHIEDAM - De tennisclub „Los Bigotes" viert zaterdag feest ter ere van de opening van een nieuw club huis. Om tien uur 's ochtends starten de feestelijkheden met een „puin- hooptoernooi" voor oud-ledenniet- cömpetitiespelers en beginnelingen. Tot vijf uur 's middags kunnen die zich uitputten. Voor de kinderen zijn er ook van tien uur 's ochtends tot vjjf uur 's middags activiteiten geor ganiseerd Om vijf uur wordt het clubhuis ge opend, waarna een receptie volgt. Om half zeven 's avonds wordt er een demonstratiepartij gegeven, die door de toeschouwers al etend kan worden gadegeslagen. Om half negen begint het echte feest. Los Bigotes is te vinden in het Volkspark. El El El El El El El El El El El El El El El El El El nu ca. 200 schilderijen, aquarellen en tekeningen van oude en moderne meesters, waarbij werken van W.G.F. Jansen, O.R. de Jongh, W.G.L. de Haas (2), H, Heyligers, Scherrewitz, A.J. Groenewegen, J. Knikker, A. Knikker, J. Stutterheim e.v.a.. Collectie antiek en klassiek meubilair w.o. Louis XV wortelnoten kabinet, idem porseleinkast, Hollandse rankenkast, dekenkisten, salongarnituur, diverse kasten, eethoeken, bureaus, fauteuils en vele kleinmeubelen.* Klokken, pendules en barometers w.o. Franse pendules, bakbarometers, Friese klokken, regulateurs enz.. El El El El El El El BI El El Ei El BI El El El El El El El El El El Catalogus a f 3,- aan de zaal El (niet verplicht). Toegang vrij. rjji Na drie jaar praten:. Porselein en aardewerk, waarbij Chinees, Japans en Europees. Bovendien veel glas, kristal, koper, brons, tin en curiositeiten. Goud, zilver en juwelen met zilveren schalen, kandelaars, manden en bestek. Wit- en geelgouden sieraden, vele bezet met briljant, diamant, saffier, robijn en smaragd, w.o. kapitale colliers, armbanden, ringen, hangers en broches. Perzische en andere handgeknoopte tapijten, o.a. Cuba Kazak, Sivas, Russische Afghaan, Beloudsch, Bochara, Bergamo, zijden Kasmir. Hamadan, Nobaran e.v.a. INGBEDRIJF H. F. KAMERBEEK SCHIEDAM - Ondanks de plannen die de werkgroep „Overblijf Nieuw land" al sinds juni '79 heeft, zal het komend schooljaar weer ingaan zon der overblijfmogelijkheid voor de scholiertjes van het Startblok, de Gerhardschool, de Harlekijn, de Thorbeckeschool, OUeke Bolleke, de Albertus Magnus en Jacintha. De scholen hoopten al in het schooljaar 81/82 mogelijkheden te hebben om kinderèn tussen de middag een boter ham in de klas te laten eten. Uit een enquête bleek, dat er grote behoefte aan was /bij de ouders. Maar hoewel het er eerst naar uitzag dat de plan nen met steun van de gemeente in een ommezien gerealiseerd konden worden, is het nu nog steeds niet zo ver. De werkgroepleden voelen zich inmiddels door de gemeente „van het kastje naar de muur gestuurd". De werkgroep „Overblijf Nieuwland" diende in september '79 een verzoek in bij de gemeente, om in de acht aangesloten scholen overblijf moge lijkheden te scheppen. In de basis school „Het Windas" in Kethel was al een experiment van start gegaan en „Overblijf Nieuwland" beschouw de dat als voorbeeld. Betaalde leid sters vingen daar de kinderen op. Toen de gemeente in maart 1980 rea geerde op het verzoek, tijdens een ge sprek tussen de werkgroep en wet houder Posthoorn (Vorming en Re creatie), leek alles rozegeur en mane schijn. Posthoorn zegde de Nieuw- landse scholen toe dat zij evenals Het Windas op door de gemeente betaal de leidsters konden rekenen. De werkgroep ging daarop aan de slag en kon in mei 1980 een „draaiboek" het licht doen zien, waarin de organisatie van de overblijfmogelijkheden zwart op wit stond. Verdubbelde prijzen Het voorstel zou in de gemeenteraad van augustus 1980 besproken worden zodat de scholiertjes in september op school konden blijven eten. Maar toen verscheen in september een ad viesnota over het experiment op Het Windas en de plannen van de Nieuw- landse scholen. De gemeente dacht de plannen niet te kunnen verwezen lijken, omdat ze erg veel werk met zich mee zouden brengen. De prijzen moesten bovendien verdubbeld wor den. Een jaar van veel over en weer ge praat volgde. En in september 1981 kregen de werkgroepleden te horen dat ze 't verder wel helemaal konden vergeten. De werkgroep liet het er evenwel niet bij zitten en trachtte nogmaals met de wethouder in con tact te komen. Nieuwe plannen wer den gesmeed en uiteindelijk was het voorstel om de kosten van een leid ster per school, de inrichting en de ruimte ten laste van de gemeente te laten komen. Wethouder Posthoorn zegde daarop toe de scholen jaarlijks subsidie te verlenen, ruim genoeg om een leidster te betalen, en dat een startsubsidie van f 2.000,- beschik baar zou komen. Er zou een stichting opgericht worden, die met geld uit ouderbijdragen de andere leidsters zou betalen. Maar tot grote verbazing van de werkgroep „Overblijf Nieuw land" bleek dat het college van bur gemeester en wethouders in mei 1982 besloot om nog geen f 500,- per jaar per basisschool uit te trekken en dat de startsubsidie slechts f 400,- zou bedragen. Het besluit van burgemeester en wet houders is inmiddels wel van tafel af, maar „Overblijf Nieuwland" heeft het vertrouwen in een snelle en goede afwikkeling wel verloren. De wetk- groepleden betwijfelen het nu sterk of de kinderen van de Nieuwlandse scholen komend jaar hun lunch op school kunnen gebrujken. MAASSLUIS - De natuurbescher mers en bewoners van het apparte mentencomplex Leye Lant hebben de eerste slag om de opslagcontai ners van de zeilplankvereniging Delf land verloren. Het door hen ingedien de bezwaarschrift tegen het plaatsen van de containers nabij de Oranjepol derpiassen is door hen ingetrokken. Vrijdagmiddag bleek bij de behande ling door de Raad van State, dat de beslissing van B en W om de surfclub toestemming te geven de containers aan de Schenkeldijk te plaatsen, geen affaire is waarop conform het AROB- reglement een bezwaarschrift inge diend kan worden. Toen dat duidelijk werd, besloten de idieners ter zitting hun bezwaar schrift in te trekken. Een nieuwe AROB-procedure kan pas gestart worden, wanneer „Delfland" een aanvraag voor een bouwvergunning in dient. enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraadde leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzaten Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 Kijk en vergelijk- KURKPARKET Type Barcelona van 25,95 voor 19,95 per m2 Botersloot 44a. Rotterdam Tel010-142044 SCHIEDAM - Het inwonersaantal van Schiedam is in de maand mei te ruggelopen van 72.404 tot 72.356, mensen. Deze maand kon een ge- boorte-overschot geconstateerd wor- Wasautomaat AWB009 Kapaciteit 4 kg. 7 Progamma's. Instelb. temp. Energiebespaar- en 2kg-knop. Regelbaar centrifugetoerental. H85xB59,5xD52 cm. CEE-keur. PHILIPS Adviesprijs 1160.- V&D-prijs 899.- Uni-hoeslakens Van 100% katoen. Strijkvrij. Voor matras dikte tqt 15 cm. Div. kleuren. 140x200 cm 25.- 90x200 cm. 19.- 90x190 cm 18.- 80x190 cm. i Opvouwbare koffer Van lichtgewicht nylon (ca. 850 gram). Met voorrits- vak en zijvak, opgev. 50x17 cm. Navyofbordorood. Aluminium hordeur Frame en stootplaat geanodiseerd. Gelast nylon horregaas. Weerbestendig. Eenvoudig zelf op maat te maken en te monteren. Max. afm. 90x215 cm. N Incl. handleiding Herenshirt Korte mouw 65/35% Polyester/ katoen. Ruitdessin in beige, grijs of groen. Maten 37 t/m43 Velona 237 kwartshorloge Met dag- en datumaanduiding En geheel stalen band Nylon regenpak Jack, met afknoopbare capu chon, en losse broek. Marine of bordorood Waterdicht. Incl.tasje Maten ES t/m EL. (afd. herenkonfektie) VROOSVmDREESDVIANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 2810A-2

De Havenloods | 1982 | | pagina 1