SSJJJÜ.L] 'Popbeleid wil ons vernietigen FASTFIT UW REMMEN? Agenda Schiedam LEZERSSERVICE Muziekcollectief't Slachthuis: Rijnmond s -•*§ Rijnmond^ Tel. 132170 OPLAGE 287.425 Tel. 132489 Rijnmond^ ter meulen natuurlijk De komende armoe FIAT0Y0TALB0T? uitlaatcenters remcenters Rijnmond ter meulen natuurlijk .i.ia.ij=inarf:«iiiiniA«.aafl SCHIEDAM - De leden van Muziekcollectief 't Slachthuis hebben de conclusie getrokken dat het popbeleid van de gemeente Schie dam erop gericht is hun collectief te vernietigen. Hoewel de muzi kanten dat zelf nogal „gezwollen" vinden klinken, menen zij dat er van gemeentelijke vernietigingsdrang sprake moet zijn, omdat zij al meer dan een half jaar aan 't lijntje worden gehouden en nog Speculatie steeds geen elektriciteit en water in hun kraakpand aan dé Noord molenstraat hebben gekregen. toch stroom kon komen voor het col lectief. De PvdA-leden vonden name lijk dat het college van burgemeester en wethouders zich daarvoor moest beijveren Goed-maarhoe? Denk met ons mee. Geef uw reactie op het milieuplan Rijnmond: vraag nu de brochure 010-111320 Het Muziekcollectief kraakte i^ de zomer van vorig jaar een leegstaand pand aan de Noordmolenstraat 4. De gemeente was daar niet zo van ge charmeerd, omdat er „onderhande lingen met een gegadigde" zouden plaatsvinden teneinde het pand te verkopen. De leden van het collectief besloten even-wel gewoon te blijven zitten en het pand zo te verbouwen dat er geoefend kon worden. EléktrF citeit vroegen ze wel aanevenals wa ter. De Openbare Nutsbedrijven wei gerden echter energie en water te le veren, zolang er geen toestemming van het college van burgemeester en wethouders was om, eventueel tijde lijk, in het pand te verblijven. Nu is er voor het maken van popmu ziek elektriciteit nodig, dus de Slachthuisleden lieten 't er niet bij zitten. Via de ledenvergadering van de plaatselijke PvdA wisten zij een discussie op gang te brengen, die re sulteerde in een toezegging van PvdA wethouder Posthoorn (Vorming en Recreatie) om te onderzoeken of er De leden van het Slachthuis hebben sinds die tijd maandelijks met Post hoorn rond de tafel gezeten. Maar nog steeds kunnen de elektrische in strumenten niet aangesloten worden en bovendien kan het gebouwj niet zo makkelijk schoongemaakt worden zonder water, fn het Junigesprek met de wethouder was zelfs weer sprake van de .gegadigde" die het pand wil kopen. Volgens de leden van het col lectief is er domweg sprake van ge meentelijke speculatie met onroerend goed. Maar de problemen rond huisvesting hebben meer voeten in de aarde voor 't Slachthuis. In de discussienota „Jeugd- en jongerenbeleid" staat na melijk dat het muziekcollectief zich Goed-maar hoe? Denk met ons mee. Geef uw reactie op het milieuplan Rijnmond vraag nu de brochure 010-111320 hter de rugde troep opge- moet aansluiten bij Popoverleg voor wat betreft de oefenruimte. De Slachthuisleden leggen deze opmer king uit als een poging om hen de Sint-Joris Doele in te krijgen met hun muziekinstrumenten. Zij vinden evenwel dat die ruimte, die verbouwd DE HAVENLOODS Uitgave: De Havenloods behorend tot WEGENER huis aan huis bladen b.v Westblaak 159 Rot terdam Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159. 3012 KJ Rotterdam, tel 010- 135085 Postadres uitsluitend Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010-352911 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel. tel. 01807 16899 kleine advertenties personeelsadvertenties en admini stratie: kantoor Prins Hendrik kade 14, 3071 KB Rotterdam. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in Rotterdam rechter Maasoever. Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs. Capelle a/d IJssel. Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk. Berkenwoude, Bergambacht, Am merstol, Stolwijk en Schoonhoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist. Nieuwpoort Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice (van 8.30 tot 17 00) Goed - maar hoe? Denk met ons mee. Geef uw reactie op het milieuplan Rijnmond: vraag nu de brochure 010-111320 DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122, 3131 BP, Postbus 306, 3130 AH; Vlaardingen. Tel.: 010-352911 Redactie: M. Ames tel. 352446 A. Beynen tel. 352911 Medewerkster Schiedam M. de Zwart, tel. 736375 Medewerker editie Maassluis M. Doddema, privé 01899-11858 Snel en reukloos- frietjes bakken in deze gewel dige Nova friteuse. instelbaar 90/190° C. Inh. 21/z liter olie. 220 Volt, 2000 Watt, dus snel warm. Met anti-reuk deksel, verwisselbaar filter en kontro- lelampje. Kompleet voor is tot oefenruimte, niet geschikt is voor hun manier van werken en blij ven daarom bij hun wens om in de Noordmolenstraat door te gaan. „Na het ontcijferen van alle mooie woorden en sympathieke glimlachjes S TADSKRON IEK - SCHIEDAM Merkt U het al in Uw portemonnee? Zijn er dingen die U vroeger wel kon doen, maar nu niet meer? Gaat U al hier en daar speuren naar een goed inruilapparaat in plaats van dat U een nieuwe kleurentelevisie met teletekst koopt? Kijkt U elke dag eerst naar het fatale berichtje op de voorpagina over de zoveelste wijziging in de benzineprijs? Hoe groot is het part, dat de aardgasprijs van de winter uit Uw inkomen weg zal snijden? De crisis zet door. De economische statistieken ma ken onheilspellende wendingen. Ook in Uw sector van de arbeids markt slaat de slapte toe en voor U het weet behoort U zelf tot het le ger der werklozen, waarvan U pas nog zei, dat het best een stapje terug kon doen. U wist toen nog niet, dat U over U zelf sprak Als het minder wordt/' dan" möe- ten wij de tering naar <Je nering zetten, zegt het oude spreek woord. De moderne tijd heeft er een andere, minder onheilspellen de term voor: prioriteiten stellen. Sommige dingen moeten echt, an dere kunnen nog syel evéntjes wachten. Binnenkort zal een poli ticus zeker opmerken, dat het laagje suiker van de taart moet, dat er geen geld is voor krenten in de pap, dat de tijd van de leuke dingen voor de mensen voorbij is. Maar over de vraag: „Wat zijn dan die krenten? Wat is het laagje sui ker op de taart? Wat zijn léuke dingen en wat is absoluut noodza- kelijkj" daarover wordt niet van te voren gesproken. Daarover be staat geen duidelijk idee in onze samenleving. Dat blijkt het meest duidelijk, als de overheid gaat be zuinigen. Omdat principes ontbre ken, krijgen ambtenaren van hun politieke bazen de opdracht pos ten te vinden, waarop het wel min der kan, maar,zó dat het zo weinig mogelijk opvalt. „Met de stofkam" er door heen gaan", heet dat en de afgelopen weken hebben de Schie dammers/Ster voor het eerst kennis mee geniaakt. De gemeenteraad werd geconfronteerd met een aan tal bezuinigingsvoorstellen. Die zijn voor het grootste deel min of meer aangenomen: de volksverte genwoordigers willen hun opvol gers - dit was nog de oude raad van vóór de verkiezingen - kans geven er hun licht over te laten schijnen. Waar het nü om gaat, zijn de din gen, waarop het College van B. en W. voorstélde te bezuinigen. Die hadden heel vaak te maken met wat onder welzijn verstaan werd. Zo wilde men bijvoorbeeld de bejaarden hun pannetjes eten zelf op laten halen. En iemand had het idee gekregen de woning- dienst van haar klanten leges te la ten heffen. De helpende hand die de samenleving aan haar zwakken toereikt, die ko.n wel wat minder vaak worden uitgestoken. Dat is een landelijke trend. Ook in Den Haag probeert men zoveel mogelijk te bezuinigen op alles wat met sociale zaken te maken heeft. De rijken worden ontzien, de gewone mensen worden getrof fen. Het is ongetwijfeld zo, dat de Ne derlandse samenleving op een te grote voet leeft. Ons land besteedt teveel geld aan artikelen voor de cónsumptie en te weinig aan za ken, waarmee je weer geld kunt verdienen. In de krant staan be richten over een positieve handels balans: het land als geheel ver koopt meer dan het inkoopt. Maar dat komt, omdat de ondernemers niet meer investeren: ze houden het geld voor in hét buitenland aan te schaffen 'machines liever in hun zak. Nu zijn er tegenwoordig economen, die zeggen, dat ze er te arm voor zijn. Als de ondernemin gen meer geld in handen krijgen - door belastingverlaging en door afbraak van de sociale voorzienin gen - dan gaan ze toch in nieuwe machines investeren en keert alles weer ten goede. Hun tegenstan ders geloven daar niet in. Als je ontzettend veel mensen „in laat leveren", dan hebben ze ook geen geld meer om de artikelen te ko pen, die met de nieuwe machines worden gemaakt. Werkgevers zijn ook niet gek. Die constateren dat tijdig. Die investeren niet. Zo helpt Nederland zich steeds dieper de put in. De laatstgenoemde groep econo men heeft de wind tegen. Het model van de bezuinigingen, het model Thatcher en Reagan heeft het vertrouwen van onze populai re minister president. Toen de Commissie Wagner zich ook bij het koor der bezuinigers aansloot, zei Van Agt, dat haar rapport ba sis moest worden voor de kabinets formatie. Er liggen dus moeilijke tijden in het verschiet en de bezuinigings operatie van verleden week zal voor Schiedam zeker de laatste niet zijn. Wat deze stad nodig heeft, is dus een bezuinigingsbe leid. Een aantal principes, waarvan je uitgaat, als er gesneden moet worden. Wat er gebeurt, als zulke richtlij nen ontbreken, bleek uit de voor stellen van het College: een stads bestuur, dat voor het merendeel uit socialisten bestaat, wil op de oude mensen bezuinigen. Het volgende kun je niet logisch beredeneren. Het heeft te maken met je hart en niet met je ver stand. Het is gebaseerd op oude waarden, zoals loyaliteit en eerge voel. En ook op de samenhang van de maatschappij. Op het moment dat deze crisis doorzet, worden de mensen die verantwoordelijk zijn voor de we deropbouw van Nederland na de tweede wereldoorlog vijfenzestig jaar. Zijn zijn de vaderen. Zij heb ben tot stand gebracht, waarop wij voortbouwen. Op deze bevol kingsgroep. op deze mensen die de hitte van de dag hebben gedragen, mag je niet bezuinigen. Nu niet. Nooit. Een maatschappij die haar mensen in de steek laat als ze te oud zijn om te werken, is niet waard verdedigd te worden. Dat zelfde geldt voor een samenleving, die haar invaliden, die haar zieken die haar zwakken niet de allereer ste prioriteit geeft. 'Nederland is destijds opgebouwd met het idee, dat de mensen veilig zouden zijn. Een villa in het bos, een Rolls Royce, een buiten aande Cote d'Azur zou voor slechts'weinigen weggelegd blijven. Maar tegen de slagen van het noodlot: ziekte, dood, crisis, zouden de Nederlan ders beschermd worden. Daarom waren zij bereid hard te werken en de samenleving constructief te be naderen. In dat Nederland geloof den zij. Nu die bescherming nodig is de ongunstige wind is opge stoken wordt het hele systeem afgebroken. Het woonerf gaat vóór de ouden van dagen. Op de opvangcentra kan eerder bezuinigd worden dan op de stoplichten. Je zou je kunnen afvragen, of de mensen allemaal wel op zo'n woonerf zitten te wachten, of ze hun oude stoepje niet graag zou den willen behouden, als ze wisten dat het nu overgespaarde geld me de ertoe diende, dat hun ouders een onbezorgde oude dag hadden. (Trouwens na een paar jaar ont staan er natuurlijke verkeersdrem pels). Er zijn al erg veel mensen die geen vertrouwen meer stellen in de be stuurslichamen van de overheid. Ze laten dat zien bij de verkiezin gen. In Schiedam blijft haast veer tig procent thuis. Die hebben nog maar een klein duwtje nodig, of ze verdedigen onze maatschappij niet meer. Dan slaan wij de weg in naar de chaós. In moeilijke tijden moeten we el kaar juist helpen. Die bescherming van elkaar is dus prioriteit num mer één in crisistijd. Een gemeen tebestuur, dat in menselijkheid ge looft, moet voorzieningen die de gewone mensen ten goede komen en dan vooral de ouden, de zie ken, de kinderen - absolute top prioriteit geven. Warit een samen leving die andere dingen belangrij ker vindt, is het voortbestaan niet waard. HAN VAN DER HORST RIJDT U Fastfit heeft van èlk automerk de uitlaat in voorraad. Monteert zo efficiënt, dat u tot 30% voordeliger uit bent dan bij de dealer. Bovendien: klaar terwijl u wacht, zonder afspraak en met 1 jaar volledige schriftelijke garantie. KUNT U REKENEN OP Ter introduktie gratis controle door onze gediplomeerde remspecialisten. Reparaties na vaste prijsopgave, met volledige garantie. Door specialisatie werkt Fastfit veel voordeliger. U bent welkom, zonder afspraak. Mauritsweg 26, tel. 13 38 32 Schiekade 644, tel. 67 84 94 weten we nu dus eindelijk wat 4e ge meente Schiedam bij voorkeur doet met groepen mensen, die op een ple zierige en creatieve manier bezig wil len zijn. We moeten uit de Noord molenstraat; ergens anders kunnen we niet oefenen, dus is het eenvoudi ge eindpunt dat we onze vereniging maar moeten opdoeken. Vermoede lijk zijn we iets te opstandig geweest naar de zin van de Schiedamse regen ten," is het trieste relaas van 't Slachthuis. Goed - maar hoe? Denk met ons mee. Geef uw reactie op het milieuplan Rijnmond: vraag nu de brochure 010-111320 Te kust en te keur... Mooie breigarens in diverse kleuren en verschillende kwali teiten o.a. wol, alpaca, acryl. Met bouclé of geruwd mohair effekt. Geschikt voor naalden 31/2 of 4. Bollen van 40 of 50 gram Door elkaar voor zaterdags tot 1 uur geopend Aelbrechtskade 125, tel. 77l80 54 èn uitlaatcenter: no. 127, tel. 767483 Exposities STEDELIJK MUSEUM, Hoogstraat 112; beeldhouwwerk en schilde rijen uit eigen collectie. Onder meer penningen, Cobra-werk en werk van Armando. SCHIELAND ZIEKENHUISV Stadhouderslaan 98; schilderijen van Margreet Schmitt, Foto's van Arno Bauman, keramiek van Dien Ver- gunst en Mathieu van der Giessen. Openingstijden: dagelijks van 9.00 tot 21.00 uur. Toegang gratis. Medische diensten jke'rvoorlichting ;ekeinden tel 264018 i F R fc N A RTSPR A K TIJK W Warande 99, tel 734819 lERENARTSEN v V'isse Scf MAASSTEDEN missie tel 263415 Spreekuur Diensten centrum de'4 molens, vnjd 3 4 uur FRIENDLY VISITING Bezoek voor GEM SOCIALE TING GG&GD t SOCIAAL RAADSMAN Broersve 140. Schiedam tel. 269957. Spree uren dinsdagavond 18 30 19 30 ul 588,asThiedam tel 706177 spreek* op dinsdagmorgen 9 1 1 uur. STICHTING, RECHTSWINKEI Broersveld 140, tel 730308, postb 312, spreekuren: Iedere woensda middag van 2 4 uur. Iedere maenda Sociale informatie ^QRg^auatv°98 STICHTING GEZINSVERZORGING 737433 Sprei TELEFONISCHE HULPVERLEN WATERWEG NOORD Dagelijks 731161° MAATSCHAPPELIJK WERK. Brc 142, t RAAD 731E 263415 SPREEKUUR DIENSTENCEN MOLENS, vrijd. 3 4 STICHTING T EN CONTACTGROEP en 4e vrijdagochtend v.d. n het pand van de Hoogstr Schiedam NOODOPVANGCENTRUM ALGEMEEN ZIEKENFONDS SVM. 263722. Open rr Alarm 590. Tel 702143. Open woensdag van na'r'l 2 "cértu°umeOo?tV Game's.!0 8e' tel 735435 Open dond BRANDWEERALARM 735544 KLACHTEN LUCHTVERVUILING EN GELUITSHINDER: tel 733333 AMBULANCE tel 333300

De Havenloods | 1982 | | pagina 3