DE 0 HAVENLOODS Politieke knoop moet vanavond uit de war Schienoko vreemde eend in stadsvernieuwingsbijt PARTNERS i Omleiding bus 54 Hiroshima-expositie: kwijt of te laat? Pa» SCHIEDAM Fakkeloptocht tegen kernwapens Bang&Olufsen Ruilbeurs Keus te over voor PvdA Activiteiten Lentefeest <9 fS» Schaken 'Projectorganisatie onnodig en te duur' vrijdag zaterd; Praktische boekenkast >el vrijdag zaterdag voordeel vri 89.- 1350 10.- "39.95 Portable schrijfmachine 269.- Olivetti Lettera 52 "22.50 ag zaterdag Sportief damesjack 26" 22.50 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM I editie P DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1982 31e JAARGANG NO. 35 SCHIEDAM/V AARDINGEN/ MAASSLUIS - Wie protesteren wil tegen de aanwezigheid van kernwapens op de aardbodem en direct duidelijk wil maken dat er geen Amerikaanse kruisraketten op Nederlands grondgebied moe ten komen, kan vanavond, don derdag 16 september, meelopen in een fakkeloptocht die in Schie dam plaatsvindt. Om half acht start de demonstra tie vanaf het Schiedamse Hema- plein. Einddoel van de tocht is de Grote Markt. Fakkels zijn te koop voor f.2,50. Twee jaar geleden werd er in Schiedam eveneens een fakkelop tocht gehouden tegen de aanschaf van kernwapens. IN TOPKLASSE RADIO STAR Al jaren een vertrouwd adres en De Deense vormgevers van beeld en geluid 'N PAAR APART ALJAREN Vierambachtsstraat 125 Noordmolenstraat 53-55 SCHIEDAM - Buslijn 54 van de RET zal vanaf maandag 20 septem ber gedurende vier weken omgeleid worden. In verband met de afsluiting van de Nieuwe Haven bij de School straat zal de bus vanaf de Rozenburg- sestraat via de Willemskade, de Nieu we Haven, de Lange Nieuwstraat en de Gerrit Verboonst-aat rijden. Ten gevolge hierval zullen er geen bussen stoppen bij de haltes aan de Warande en de Stadhouderslaan. De halte Oranjestraat vervalt. Hiervoor in de plaats zal tijdelijk een halte voor het postkantoor in de Lange Nieuwstraat neergezet worden. SCHIEDAM - De nachtpomp van het benzinestation aan de Horvathweg moest het in de nacht van zaterdag op zondag ontgelden. Een poging om de geldcassette open te breken, mis lukte, maar leverde wel voor f.1000,- schade op. Praatgroep vrouwen in de bijstand SCHIEDAM - Vrouwen die van een bijstandsuitkering rond moeten ko men kunnen elke tweede en vierde vrijdagochtend van d maand naar de praatgroep „Vrouwen in de bijstand" komen. Vanaf negen uur komt de groep bij elkaar in het pand van bureau rechtshulp aan de Hoogstraat 198. Op 24 september is de eerstvol gende bijeenkomst. In de praatgroep kunnen ervaringen uitgewisseld worden en oplossingen voor problemen gezocht worden. Na de koffie kunnen degenen die zin hebben samen gaan zwemmen. Ver der organiseren de vrouwen in de bijstand gezelligheidsavonden en geven ze een informatiekrantje uit SCHIEDAM - Verzamelaars kunnen vanavond, donderdag 16 september, naar de maandelijkse ruilbeurs in het wijkcentrum „De Blauwe Brug", Bachplein 590, komen. De ruilhan del begint om zeven uur. De toegang kost f. 1.-. SCHIEDAM - Politiek Schie dam moet vanavond tot een be slissing komen over de te vor men coalitie. Want morgen avond, vrijdag 17 september, vinden voor de tweede maal in anderhalve week tijd wethou dersverkiezingen plaats. Het is de bedoeling, dat er dan een college geïnstalleerd wordt da- niet, zoals het vorige, na drie dagen bedenktijd aftreedt. Van alle mogelijke coalitiepartners van de PvdA, de grootste partij in Schiedam, kwamen deze week dan ook handreikingen. Was de coalitie vorming eerst stukgelopen op de zetel- en portefeuilleverdeling in het college en kon er aan uitbreiding van het aantal wethouders ook niet ge dacht worden; nu lijken al die obsta kels opgeruimd. Het kan zelfs nog moeilijk kiezen worden voorde PvdA. Deze week trachtten de WD en de PvdA uit de impasse te komen door de koppen bij elkaar te steken. De WD liet daarbij afspraken met het CDA over gezamenlijke deelname aan een coalitie varen, hoewel de libera- t, len nog 't meest gecharmeerd zijn van Leen coalitie op „brede basis". Hen Hpollege van drie PvdA'ers. een VVD'er en een CDA'er was wat de beide eer ste partijen betreft een goede moge lijkheid. Het CDA heeft het moeilij ker gehad om te beslissen dat de im passe zo groot was, dat een college.- uitbreiding van vier naar vijf wethou ders te rechtvaardigen was. Maar ook de Christen-democraten gingen deze week om. 'Paaltjes slaan' PvdA-fractievoorzitter Gé Brouwer achtte de kans op nieuwe „wilde" wethoudersverkiezingen klein, maar wél aanwezig. Als het morgen daarop uitdraait slikt hij zijn uitspraak: Een gek begin van een college hoeft nog geen gek resultaat op te leveren in. Brouwer zei dat op dinsdag 7 september, vlak voor de wethoudersverkiezingen die uitliepen op een CDA/ VVD-minderheidscoUege, dat vrijdag 10 september bedankte voor de eer. Klein links, dat in Schiedam bestaat uit de fracties van de CPN, D'66 en de PPR/PSP, droeg eveneens een steentje bij. Een college van drie PvdA'ers en de CPN'er Hef Collé be hoorde al tot de mogelijkheden, maar de linkse partijen verzachtten tevens de claim op de portefeuille stadsver nieuwing. Voor de PvdA was die eis moeilijk verteerbaar. PvdA-fractie voorzitter Gé Brouwer vond het al niet rechtvaardig ten opzichte van ex-wethouder en partijgenoot Chris Zijdeveld, die volgens hem de aanzet heeft gegeven tot hernieuwde bouw activiteit in Schiedam. „En dan kan Eef Collé straks alle paaltjes gaan slaan", aldus Brouwer. Bovendien is de post .stadsvernieuwing volgens hem de enige waarop niet bezuinigd kan worden, dus een taak waaraan veel eer te behalen valt. De PvdA-fractie moest gisteravond beslissen met welke van de drie kan didaten verder gepraat ging worden. En vanavond moet het „plaatje" rond zijn, anders volgen morgen avond wellicht opnieuw „wilde" wethoudersverkiezingen, tijdens een overigens openbare raadsvergadering in het stadskantoor. Cursus 'Koken voor oudere heren' SCHIEDAM - De Stichting Raad voor Bejaardenwerk start binnenkort een cursus "Koken voor oudere heren". Mannen, die nog nooit een aardappel hebben geschild of een eitje hebben gebakken, en door over lijden of ziekte van hun vrouw plot seling geen dampend bord meer voor zich krjjgep, kunnen in twaalf lessen de beginselen van de kookkunst on der de knie krijgen. De lessen worden in de Technische School Schieland, aan de Nieuwe Damlaan 762, gegeven op dinsdag morgen. De kosten bedragen f85,— exclusief ingrediëntenkosten. Wie zich wil opgeven kan bellen naar Dienstencentrum "De Vier Molens" telefoon 705500. bankstellen, slaapbanken enz Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12 IM WEISSEN RÖSSL Bar-danclng-Petit Restaurant Openingstijden van 20.00-04.00 uur. COLLECTE - Het Koningin Wilhelmina- fonds voor de Kankerbestrijding heeft tij dens de collecte in Schiedam meer dan f.50.000.- opgehaald. SCHIEDAM Jongeren uit Schie- dam-Noord kunnen bij de Schaak vereniging Groenoord in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel een gratis schaakcursus volgen. Op dinsdagavonden van zeven tot acht uur wordt er opgeleid voor de diver se schaakdiploma's en kunnen de cur sisten het tegen elkaar opnemen. De eerste les is inmiddels al achter de rug. Wie zich alsnog wil aanmelden kan bellen naar J. van der Dool, telefoon 702507. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Het is zeer de vraag of de Vlaardinger Han Raeijmaker, die leraar aan een Schiedamse school is, de voor deze week geplande Hiroshima-tentoon- stelling in een van beide Waterwegge meenten kan op stellen. De uitgebrei de foto-expositie over de atoomramp in de Japanse steden Hiroshima en Nagasaki is ofwel' vertraagd, ofwel kwijt geraakt tijdens de verzending vanuit Italië naar Nederland. De tentoonstelling, die hondervijftig panelen met foto's omvat, is door het Interkerkelijk Vredesberaad be steld. Afgelopen vrijdag zou de expo sitie in Den Briel moeten zijn, maar daar was deze dinsdag nog niet aan gekomen. En op vrijdag 18 septem ber zouden de Schiedammers en Vlaardingers van de gevolgen van het bombardement kennis kunnen ne men Volgens de Japanse eigenaar van de tentoonstelling is alles bijtijds uit de Italiaanse stad Rome naar Den Briel verzonden. Het IKV in Den Haag was er na acht telefoontjes naar Italië en een telefoontje naar Japan van over tuigd dat dat klopte. Maar of er slechts van vertraging dan wel ver dwijning sprake is, wisten de organisa toren dinsdag nog niet. SCHIEDAM - De Stichting Lente feest organiseert op vrijdag 17 sep tember een "mini markt". Van tien uur s ochtends tot vier uur 's mid dags is er van alles te koop in het Lentefeestpand aan de Broersvest 101. Zaterdag 18 september wordt de mini markt voortgezet van elf uur 's ochtends tot vier uur smid- dags, ter gelegenheid van de festi viteiten die de Broersvestwinkeliers die dag organiseren om de aanleg van de sneltram te vieren. Lentefeest organiseert verder op dins dag 21 september een bingo-avond. Zaal open om half acht, het spel be gint om acht uur. Op woensdag 22 september is er een sport- en spelmid- dag, die bü slecht weer binnen wordt gehouden. Donderdag, 23 september is "soosdag", waarbij aangepaste bin go wordt gespeeld. De opbrengst van alle Lentefeestactiviteiten is bestemd voor alle gehandicapten van Schie dam, onder meer in de vorm van aan gepast vervoer. Het Spinhuispad: een deel van Schienoko ligt al jaren braak. Nu het gebied als stadsvernieuwingsgebied is aangewe zen, wil de bewonersvereniging Schiedam-Centrum dat het gemeentebestuur een projectteam in het leven roept. De gemeente vindt dat onnodig en te duur. SCHIEDAM - Het gebied tussen de Schie, de Noordvest en de Kor te Haven, dat net voor de zomervakantie door de minister van Ruimtelijke Ordening, de heer Zeevalking, is aangewezen als stads vernieuwingsgebied, zal de vreemde eend in de bijt vormen tussen de andere stadsvernieuwingsgebieden West, Zuid en Oost. In de drie laatstgenoemde gebieden zijn projectteams aan het werk om renovatie, sanering en vervangend nieuwbouw in samenspraak met de bewoners te begeleiden. Maar in „Schienoko", zoals het gebied tussen de Schie, de Noordvest en de Korte Haven ook wel heet, zal geen projectteam aan de slag gaan. wonenden en belanghebbenden zich tevreden stellen met inspraak via al gemene informatie-avonden. Daar kan kritiek geleverd worden, kunnen vragen gesteld worden en mogen kanttekeningen bij de plannen ge plaatst worden. Naar aanleiding van al die opmerkingen kunnen de wo ningbouwplannen bijgesteld worden. Wie dan uiteindelijk nog niet tevre den is, kan een bezwaarschrift indie nen. Het verschil tussen deze werk wijze en die in de andere stadsvernieu- wingsgebieden isvólgëns Gust Schaap dat er in Schienoko incidenteel in spraak wordt gegeven, terwijl een projectteam structureel met mede zeggenschap bezig is. De bewonersvereniging Schiedam- Gust Schaap, die projectleider is voor de andere stadsvernieuwingsgebieden, denkt dat de verschillende aanpak voortvloeit uit het verleden van Schie noko. Ooit stond daar de Branders- buurt, die jaren geleden gesaneerd werd met financiële steun van het Rjjk (de „tachtig-procentregeling" of simpeler, krotopruiming). Het minis terie heeft er dan ook lang over ge daan om te besluiten dat Schienoko nu opnieuw een financiële injectie krijgt in de vorm van de „Interim Sal doregeling". Burgemeester en wethou ders van Schiedam hebben op hun beurt besloten om Schienoko niet uitgebreid onder de loep te nemen. De planontwikkeling wordt niet be geleid door een projectteam, waarin ook bewoners vertegenwoordigd zjjn. Net als in de binnenstad moeten om- Centrum is niet zo gelukkig met de aanpak in Schienoko. Zij vindt dat de 120 bewoners en belanghebben den die in heel Schienoko wonen (het gebied dat als bouwterrein is aan gewezen herbergt nu nog achttien ge zinnen en dertien bedrijven) wèl be trokken moet worden bij de plannen makerij, door ze de k-ans te geven om in een projectteam met ambtenaren van gedachten te wisselen. De ge meente, die zo'n aanpak onnodig en te duur vindt, zou volgens de bewo nersvereniging gebruik moeten ma ken van de subsidieregeling van f.500,- per woning in het gebied om het projectteam te bekostigen. Dat de gemeente snel aan het werk wil in Schienoko wil de bewonersver eniging niet belemmeren, maar de ar gumenten van burgemeester en wet houders hiervoor trekt zij in twijfel. Volgens de bewonersvereniging is het tegenwoordig niet meer nodig om in hetzelfde jaar dat een stadsvernieu wingsgebied wordt aangewezen met de realisatie te beginnen. De bewo nersvereniging hoopt spoedig een ge sprek te hebben met leden van het college van burgemeester en wethou ders, om te zien of beide partijen el kaar niet kunnen vinden. Fraai meubel in blank grenen- struktuur. Met achterwand en vijf bergvakken. U zet 'm zelf in een wip in elkaar. Past in elk interieur. H170xB75xD25cm. Normale prijs-SBA KunststpH^- opbergcassettes Inh. 32x24x7 cm. Handig voor tijd schriften, vak- en studie-bladen e.d Div. kleuren Nü, per 2 stuks Makkelijk wandelschoentje Vlot model met halfhoge hak. In marine, bordo en grijs. Maten 36t/m41 Met o m. lintcassette, regelbare aanslag, tabulator met 8 posities en spatiebalk met repeteerfunktie. Incl draagkap. Adviesprijs-475:- Molton matrashoes Ideaal! Hagelwit. Lits-jum. 180-200 49r75" 42.50 2-Pers. 140-200 37r50'32.50 1 - Pers. 90-200 2&r75"25.50 1 - Pers. 80/90-190 Chinz,gevoerd Met modieuze shawl kraag, tricot binnenkraag en dubbele sluiting Div. kleuren Maten 36t/m42 ook geldig op de plaatselijke koopavond Damespyama Sweet dreams' Katoen/tricot. In marine, rood of kobaltblauw. Maten St/mL

De Havenloods | 1982 | | pagina 1