DE 0 HAVENLOODS SSSW hoopt palen begin '83 te slaan r 'Vlasch' flopt OPEN CHEMIE DAG Illegaal zonder tramkaartje: land uit Avondje Schiedam zakt onder de 72000 Modeshow in Vier Molens Korte Haven klaar Arbeidsbureau is bijna klaar met ontslagen Passage Theater iii PARTNERS Bang&Olufsen Volksdanscursus sy vrijdag zaterdag vqordeel vrijdag zat Robuuste bedbank 29.95 35.- Origineel Leidjjp scheerwollen dekens "19. I vrijtag zaterdag^aordeel *"25: Loupe- lamp 189.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 7 OKTOBER 1982 31e JAARGANG NO. 38 Bezoek de op zaterdag 9 oktober zie elders in deze krant Weinig interesse en voorstelling afgelast *De cultuurwethouders Moarleveld (Vlaardingen) en Posthoorn Schiedamverwachtten toch iets meer belangstelling voor „Vlasch". SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Volgens directeur Putman van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal is de eerste samenwerking tussen zijn theater en het Schiedamse Passage Theater een „pijnlijke zaak" ge worden. De bevolking van beide steden staat kennelijk niet te springen om naar de vier toneel voorstellingen, die de theaters ge zamenlijk aanbieden onder de ti tel „Vlasch", te gaan. In Vlaardingen hebben dertig mensen zich een abonnement aan geschaft; in Schiedam 29. Tot overmaat van ramp ging de eerste voorstelling op 29 september van de zogeheten „Vlasch-serie" in de Stadsgehoorzaal niet door, om dat één van de twee acteurs van de Theater-Unie niet kwam opda gen. Of er een vervangende voor stelling wordt gegeven is nog niet bekend. De teleurgestelde theaterdirecteur Putman kan niet zo snel beden ken waar het fout is gegaan. „Je moet je afvragen, of er wel behoefte aan is, of dat er andere oorzaken voor de geringe belang stelling zijn." Het Schiedamse Passage Theater is blijkbaar meer door de wol ge verfd en laat niet zoveel van te leurstelling merke.i. „Het is een experiment," zegt Connie Egg ink van het Passage Theater. „Dan weet je nooit van te voren of 't aanslaat." De „Vlasch-serie" werd eind april aangekondigd door de wethou ders van culturele zaken uit Schie dam (Posthoorn) en Vlaardingen (Maarleveld). Beiden verwachtten er heel wat van, omdat de samen werking de steden in staat zou stellen „toneelvoorstellingen van bijzondere aard" op de planken te brengen. Theater dus, waarvoor niet zoveel publiek te verwachten is. Dat beide steden echter maar 59 inwoners blijken te hebben, die naar het toneel van de Theater- Unie, F'Act, Baal en Sater willen kijken, zal wel niet voorzien zijn. enorme sortering. 80 modellen uit voor leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industrie gebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. Ot 0-13 SCHIEDAM - Een illegaal in Neder- tie, omdat de man de controleurs was land verblijvende Marokkaan is zater- ontglipt en zich met een sprintje in dagmiddag opgepakt, nadat hij in veiligheid trachtte te brengen in de tramlijn 8 betrapt was op reizen zon- struikjes achter C A. De politie zag der kaartje. echter de takjes bewegen en viste de man uit de bosjes. Hij zal uit Neder- De KET vroeg de politie om assisten- land gezet worden. wW gezellig uit? IM WEISSEN RÖSSL Bar-dancing-Petit Restaurant 31 oktober diner danunt70,- p.p. SCHIEDAM - De Wijkvèreniging Nieuwland organiseert dinsdag 12 oktober een bingo-avond in de „Vier Molens" aan de Nieuwe Dam- laan 766. Vanaf zeven uur is ieder een welkom. Om acht uur begint het spel. Kinderen onder de veertien jaar hebben slechts onder geleide toegang. Briljante handruk van André Hazes ZIE ADV ELDERS IN DIT BLAD Zwartjanstraat 121 010-65.24.00 Rotterdam SCHIEDAM - Het inwonertal van Schiedam is in de maand augustus tot onder de 72.000 gedaald. Eind augustus woonden er nog maar 71.978 ménsen in de stad, terwijl eind juli nog 72.136 inwoners ge teld konden worden. In augustus zochten 341 Schiedam mers hun heil in andere gemeenten, terwijl er slechts 186 nieuwe inwo ners in Schiedam genoteerd werden. Er werd 61 kinderen geboren en er overleden 64 mensen. SCHIEDAM - Dienstencentrum „De Vier Molens" aan de Nieuwe Dam- laan 766 verzorgt op woensdag 13 oktober een modeshow van najaars- en winterkleding voor dames en he ren. De show duurt van tien tot half twaalf 's ochtends. Van half twee tot vier uur 's middags is er daarna ge legenheid om de geshowde modellen te kopen. Iedere bezoeker krijgt een gratis kopje koffie en de toegang is is gratis. SCHIEDAM - Wat de Stichting Samenwerkende Schiedamse Wo ningcorporaties (SSSW) betreft, gaat in het voorjaar van 1983 de eerste paal de grond in voor een complex van 41 woningen aan de Korte Haven. Het wachten is op een bouwvergunning van de ge meente en een beschikking van het Rijk, dat geldelijke steyn moet geven. Op de grond van het Haagse bedrijf Kavel B.V. zullen dan premtehuufwoningen verrijzen, die beheerd worden door woning bouwvereniging „De Eendracht". Tot januari van dit jaar stond de grond aan de hoek Korte Haven/El- zensteeg nog volgebouwd met monu mentale panden. Deze onbewoonde en bouwvallige panden stonden op de voorlopige monumentenlijst, maar werden daar in januari van afgevoerd. Terwijl de Schiedamse Historische Vereniging in protest wilde gaan te gen deze beslissing, was Kavel al be zig met het sloopwerk. Volgens het Haagse bedrijf was woningbouw met behoud van de gevels van de oude be bouwing, waar de Historische Vereni ging voor pleitte, onmogelijk. Kavel wilde in eerste instantie koop woningen op de grond bouwen, maar omdat de woningmarkt ineen stortte, zag het bedrijf daarvan af. Kavel benaderde al in 1981 de SSSW, die als beheerder voor huurwoningen pp zou kunnen treden. Vanaf die tijd konden plannen ge maakt worden, hoewel het natuurlijk niet zeker was dat de oude bebou wing van de monumentenlijst ge schrapt zou worden. Volgens Leo den Breems, projectleider nieuw bouw van de SSSW, moet Kavel dat ^venwel verwacht hebben, anders had het bedrijf volgens hem de grond nooit gekocht. Formeel Leo den Breems denkt, dat de wo ningbouwplannen er bij de gemeente in feite al door zjjn. Met alle mogelij ke afdelingen is al druk overleg ge pleegd, en nu moet alleen de formele procedure rond de bouwaanvraag nog afgehandeld worden. Met de beschik king die het Rijk moet afgeven ligt dat anders, maar als een en ander zonder moeilijkheden verloopt, kan aannemer Van Mierlo uit Wateringen begin volgend jaar aan de slag. Het ontwerp voor de 41 woningen is van architectenbureau Treffers en Polgar uit Waddinxveen. Omdat het cpmplex aan de kant van de Elzen- steeg en de eerste buurman aan de Korte Haven scheve hoeken heeft, ontstaan zeer veel typen woningen. Als straks alles klaar is zijn er een-, twee-, drie- en vierkamerwoningen te verwachten in alle soorten en maten - en ook in verschillende prijsklassen. Op dit moment is alleen berekend dat de gemiddelde huurprijs f 525,- zal worden, en omdat er voor het merendeel driekamerwoningen zullén komen, zal dat ongeveer de huur van een driekamerwoning worden. Die prijs is exclusief servicekosten. De vierkamerwoningen, die bovenin het gebouw (vijf en zes lagen hoog) zullen komen, zijn eigenlijk zeer rui- Leo den Breems, projectleider nieuwbouw van de SSSW, toont de bouwplannen voor de-Korte Haven. me driekamer-maisonnettes met twee grote slaapkamers. Wanneer de prijs van die woningen boven de f 620,- komt te liggen, kunnen de bewoners geen huursubsidie meer ontvangen. Het gevaar, dat deze woningen dan aan de straatstenen niet kwijt te ra ken zijn, is volgens Leo den Breems echter niet zo groot. Ten eerste vindt hij dat smaken verschillen, ook over huurprijzen, en ten tweede stelt het Rijk de uiteindelijke huurprijs vast, ongeacht de berekening die de wo ningbouwvereniging maakt aan de hand van het puntensysteem. De mi nister kan dus zeggen dat de prijs on der de grens van de huursubsidie moet blijven. Een lift in het gebouw moet fors trappenlopen voorkomen. Via de Westmolenstraat kunnen autobezit ters op een parkeerplaats achter het complex komen. Hier is ook een in gang gepland. Aan die kant leiden ga lerijen naar de woningen. Maar ook aan de voorkant is een hoofdingang. De woonkamers van de huizen zijn aan de kant van de Korte Haven gesi tueerd en de meeste woningen heb ben daar een terrasje, balkonnetje of erkertje. Het uitzicht op de Korte Haven en de ligging van het gebouw, vlak bij het centrum, zullen geen extra hoge huur in de hand werken. Daar tegenover staat dat de aanwezigheid van een autosloop in de Elzensteeg waar schijnlijk niet zoveel overlast geeft, dat de huurprijs lager uitvalt. 'Belang van werkgever was doorslaggevend' Het Passage Theater biedt nog maar werk vooreen handjevol mensen Bacardi Ram If O 95 P" fles 17b wm Henkes 40)45 .«Ér- Bessen Jenever i„or l^_ ljg§ SCHOTSE WHISKY'S Long John ^3^ Black Prince 4^95 fles IQ* j Henkes 1,,er4j|75l Citroen Jenever KliH rjofifi Krat Tapbier - M 1 24 x 30 c! 11195 met gratis bierglas 1 Va r dranken service rotterdam Henkes Jonge Jenever VOORDELIGE WIJNEN Ctivee St. Paal rode bordeaux a.c. Domaine de fabrèques Coteaax da lanque (Franse bgtteling) SCHIEDAM - Het Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord heeft zijn bemid delende taak in de ontslagprocedure voor dertien personeelsleden van het Pas sage Theater bijna afgerond. Volgens de directeur van het arbeidsbureau. J A. van Lent, is in de meeste gevallen het belang van de werkgever doorslaggevend geweest, getuige de goedkeuring die het arbeidsbureau aan zes van de dertien ontslagaanvragen hechtte. Vijf aanvragen werden door de Stichting Passage Theater weer ingetrokken, omdat de bemiddeling van het arbeidsbureau in die gevallen niet nodig was. Eén protest van een werknemer tegen zijn ontslag werd door het arbeidsbureau gehonoreerd, terwijl er nog een ontslagaanvrage in behandeling is. Of deze werknemer geen recht meer heeft op een afvloeiingsregeling, wan neer de werkgever door het arbeids bureau in het gelijk wordt gesteld, kan Van Lent niet zeggen. Van Lent was nogal verbijsterd over de clausule, die de Stichting Passage Theater in de ontslagaanvragen had opgenomen, dat werknemers die inhoudelijk pro testeren hun afvloeiingsregeling ver spelen, als zij het onderspit delven. Kantonrechter „Dat is zéér ongebruikelijk", reageer de Van Lent. Mocht het zover komen, dan denkt hij dat de werknemer samen met de bond (de dienstenbond FNV) de zaak voor de kantonrechter moet uit vechten. „De grenzen tussen „for meel" en „inhoudelijk" protest tegen het aangezegde ontslag zijn zeer vaag. Er zijn geen regels voor opgesteld", legt hij uit. „Je kunt natuurlijk niet de werknemers hun recht op protest ontzeggen". Terugkijkend op de ontslagprocedure, kan Van Lent niet zeggen, dat hij er gelukkig mee is, zoals hij sowieso niet gelukkig is met de economische situa tie in Nederland. Maar omdat de werkgever, de Stichting Passage Thea ter, en de werknemersorganisatie, de vakbond, al overeenstemming hadden befeikt over de filmstop en de daar uit voortvloeiende ontslagprocedure, viel er voor het arbeidsbureau niet veel meer te doen. „Ik moet wel van heel goede huize komen, om verande ring te brengen in een unaniem advies van werkgever en werknemersorgani satie", zegt Van Lent. Dat de werknemers zich ten tijde dat zij geconfronteerd werden met ont slag door hun eigen bond in de kou gezet voelden, is voor het arbeidsbu reau kennelijk niet voldoende grond geweest een andere beslissing te ne mer.. De vakbond was al met de Stich ting Passage Theater akkoord gegaan, voordat de werknemers ingelicht Buffet De laatste filmweek is inmiddels inge gaan in het Passage Theater. Het pu bliek kan voortaan alleen nog naar theatervoorstellingen en kinderfilm- voorstellingen gaan. Verder is het buffet van het Passage nu uit handen gegeven. De heer Lycklama, die on der meer het buffet in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal en het Schiedamse Zwembad Groenoord exploiteert, is gevraagd ook het Passagebuffet te doen. Wethouder Posthoorn van Culturele Zaken, tevens voorzitter van de Stich ting Passage Theater, vroeg Lycklama zie verder pagina 3 IN TOPKLASSE RADIO STAR Al jaren een vertrouwd adres en De Deense vormgevers van beeld en geluid 'N PAAR APART AL JAREN SCHIEDAM - Bewoners van Nieuw land, die willen leren volksdansen, kunnen voortaan op maandagavon den van half acht tot negen in 't buurthuis aan de Albardastraat 65 terecht. De kosten van de cursus be drage f.8.- per maand. Voor dat be drag krijgen de deelnemers onder deskundige leiding lessen in Griekse, Israëlische, Joegoslavische en Hol landse dansen. Wie zich wil opgeven of meer informatie wil kan bellen naar het buurthuis, telefoon 738671, Met 2 royale laden en zwenkwieltjes. Uitgevoerd in blankgrenen gekom bineerd met wit Matrasmaat 90x200 cm Incl. lattenbodem. Opvouwbare trapkruk Handig, laddertje en zitplaats inéén! Uiterst solide en stabiele konstruktie. Leren jagerstasjes Aktuele mode- toppers' Met verstelbare schou derriem Keuze uit div modellen en kleuren P st ^95 In double-face met veloursbandafwerking. In beige, bruin of blauw h 1-Pers ook in fris streepdessin. Lits-jum. 220x240 cm 4BST- 165.- 2-Pers 190x240 cm 469:- 145.- 1-Pers 150x220 cm 440r- Lido damesblouse Polyester/katoen groen, ecru blue, navy of wit Maten 38 t/m 48 Excl bijV&D Vendor herenpiama 100% Katoen In ruitdessin met kontrastkraag/man- chetten Keuze uit div kleuren. Maten 48 t/m 56 Buro- of hobby lamp met glazen loupe en ronde 22W fluorescentiebuis Volledig instelbaar door in de armatuur weg gewerkte spanveren. VROOM DREESMi ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1982 | | pagina 1