DE O HAVENLOODS Verbouwingen Blauwe Brug ten koste van overblijven A.P. Oele zal windmolen in werking stellen Tienjarig bestaan Vier Molens F.T. WEGGEEFPRIIS PARTNERS] SCHIEDAM Geld moest uit dezelfde pot komen :9ÊB Patiëntenvereniging straks dagelijks paraat Spuitbussen in brand 7 0&1 jBang&Olufsen 1 Videorecorder gestolen gp vrijdag zaterdag voordeel vrijdag VENDOMATIC broodrooster 39. 25.- 3.75 ordc-gl vrijdag zaterdag voordeel HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p DUO-PAGINA'S DONDERDAG 14 OKTOBER 1982 31a JAARGANG NO. 39 in binnen- en buitenland^ Schiedam is nu vijf molens rijk SCHIEDAM - Schiedams' nieuw ste aanwinst op molengebied zal woensdag 3 november officieel in werking gesteld worden door Dr. Ir. A.P. Oele. De windmolen die de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) op hun terrein bouwden zal vanaf die datum in een kwart van het verbruik van de ONS voorzien. Dat komt over een met het verbruik van ruim dertig woonhuizen. Dr.Ir. A.P. Oele is gevraagd de officiële handeling te verrichten, omdat hij voorzitter van de „Voorlopige algemene Energie- raad" is. Deze raad adviseert de minister van Economische Zaken over het te voeren energiebeleid. Of A.P. Oele in staat was om te komen was tot begin deze week onduidelijk: de ex-burgemeester van Delft en huidige voorzitter van de Rijnmondraad is onlangs benoemd tot commissaris van de Koningin in Drente. De windmolen aan de Van Heek straat bij de ONS is 25 meter hoogeen klein broertje van de vier oude brandersmolens die Schiedam rijk is. Tot 3 november zal de molen proefdraaien en in gesteld worden. Dr. Ir. A.P. Oele zal de windmo len op 3 november in werking stel- SCHIEDAM Dienstencentrum „de Vier Molens" aan de Nieuwe Dam- laan 766, viert in de week van 18 tot en met 22 oktober zijn tienjarig be staan. Ter gelegenheid daarvan is een feestprogramma samengesteld met als blijvend element een expositie van het werk van mevrouw Hoenderkamp van der Ster. Maandagmiddag 18 oktober om een uur zal burgemeester John te Loo de feestelijkheden inluiden. Len dames orkest zal de plechtigheid, waarbij onder meer onderscheidingen aan de vrijwilligers van het eerste uur wor den uitgereikt, opfleuren. De gehele middag zal er verder dansmuziek ge draaid worden, zodat de beentjes van de vloer kunnen, 's Avonds vanaf acht uur zullen „The Valentina's meezingers van vroeger ten gehore brengen. Dinsdag 19 oktober van twaaalf tot vier 's middags is er een beurs crea tief, waarbij demonstraties handwer ken en handenarbeid gegeven worden, 's Avonds vanaf acht uur is er een quiz gepland. De „Molenmerels" zul len voor muziek zorgen. Woensdag 20 oktober van twaalf tot vijf 's middags en van acht tot elf 's avonds is er een fancy fair in het Dienstencentrum, 's Avonds zal Har- pe D.avids ook optreden. Donderdag 21 oktober zijn er van twaalf tot vijf 's middags demonstra ties van alle activiteiten die het dien stencentrum organiseert, zoals gym, volksdansen, denksporten, sjoelen en biljarten. Vrijdag 22 oktober zal het sluitings- feest plaatsvinden. Overdag is het dienstencentrum zoals gewoonlijk ge opend, maar 's avonds vanaf acht uur treedt het duo Joriko op. Dansmu ziek, afgewisseld met conferences, moeten de feeststemming erin bren gen. SCHIEDAM - Het CPN-raadslid Eef Collé kan de „dames" van de Blauwe Brug misschien niet zo snel „in een glazen kistje...eh kastje" zien zitten als hij wel zou willen. De commissie Financiën heeft dinsdagavond namelijk besloten dat het college van burge meester en wethouders haar huiswerk over moet doen. zij moet het voorstel om enige verbouwingen in de Blauwe Brug te doen opnieuw in overweging nemen. De voornaamste reden voor dit commissie-besluit was de financiering van die verbouwingen. Het geld zou gedeeltelijk uit de pot moeten kómen, waaruit ook de realisatie van overblijfgelegeheden op kleuter- en lagere scholen betaald moet worden. De gemeenteraad zou maandag 2S oktober een besluit moeten nemen over het aanbrengen van decibel-be grenzers op de geluidsinstallatie van de Blauwe Brug, het bouwen van een glazen afscherming rond de info balie, het neerzetten vah twee scheidingswandjes, de aanschaf van een pauzebei, verbetering van de ventilatie en verplaatsing van het biljart. Alles bij elkaar zou zo'n f 68.000,- gaan kosten. De commis sieleden vonden dit bedrag op zich al aan de hoge kant. Tijdens de commissievergadering Fi nanciën bleek er ook nog een adder tje onder het gras te zitten: stemt de gemeenteraad met het voorstel in, dan is er minder geld over voor het realiseren van overblijfmogelijkheden op scholen dan gedacht was. Beide zaken moeten namelijk uit dezelfde pot betaald worden. Een voorstel voor de financiering van overblijfge- legenheden stond wel op de agenda's, van de commissies Financiën en Welzijn, maar niet op de agenda's van de gemeenteraad en de commis sie onderwijs. Moeilijkheid 'bij de financiering van overblijven op scholen was, dat de afdeling welzijn 't moet betalen, terwijl 't eigenlijk een onderwijszaak is. De raadscommissie welzijn die eveneens deze week bijeenkomt, adviseerde wethouder Hafkamp (VVD) dan ook, het punt door te geven aan de onderwijscommissie. Maar toen het onderwerp in de commissie Financiën ter sprake kwam, constrateerdén de raadsleden dat onderwijs straks mag gaan praten over een voorstel, waar al geen geld meer voor is.. WD-wethoader^Van TUborg (finan ciën) moest toegeven dat het niet erg logisch was, maar zei dat zijn wel zijn-collega Hafkamp de gevolgen van beide voorstellen willens en wetens onder ogen had gezien. De gemeen teraad zou moeten kiezen. De commissieleden achtten dat even wel ongepast. Of de heroverweging van de voorstellen binnen het college straks zal leiden tot uitstel van bespreking tot de novemberraad, was nog niet bekend. Verbouwing Blauwe Brug opnieuw overwegen. Programma Jeugdland Schiedam SCHIEDAM - In de herfstvakantie gaat Jeugdland in Schiedam weer van start. Van maandag 18 oktober tot en met vrijdag 22 oktober kunnen kinderen rekenen op de bekende acti viteiten als creativiteit en spelcircuits, films en theatervoorstellingen en een wandelpuzzeltocht. Het programma ziet er als volgt uit: Maandag 18 oktober om tien uur 's ochtends: Creativiteit op het Bachplein bij de Ouverture, gratis; tekenfilms en kluchten in 't Zuiderkwartier aan de Dwarsstraat 33, toegang twee kwart jes. Maandag 18 oktober om twee uur 's middags: Creativiteit op het Wilhelminaplein, gratis. Dinsdag 19 oktober om tien uur 's ochtends: Creativiteit óp het Fabriplein, gratis; en spelcircuit op het Edisonplein, gratis. Dinsdag 19 oktober om twee uur 's middags: Spelcircuit op het Faassenplein, gra tis; Limburgs Jeugdtoneel met „Re pelsteeltje" in Zaal Irene, Nieuwe Ha ven 155, toegang een gulden. Creativiteit bij Jeugdland: sieraden maken Woensdag 20 oktober om tien uur 's ochtends: Spelcircuit op 't schoolplein van GunningschooJ, B. van Haarenlaan 871, gratis. Woensdag 20 oktober om twee uur 's middags: Wandelpuzzeltocht, start bij Stads kantoor, Emmastraat 1. Inschrijven bij Stadskantoor om half twee, kost twee kwartjes. Donderdag 21 oktober om tien uur 's ochtends: Creativiteit op het Rozenburgplein, gratis; spelcircuit op 't schoolplein Magnusschool, Parkweg, gratis. Donderdag 21 oktober om twee uur 's middags: Spelcircuit Hof van Spaland, gratis. Vrijdag 22 oktober om tien uur 's ochtends: Creativiteit op 't Wibautplein, gratis; Vrijdag 22 oktober om twee uur 's middags: Creativiteit op het Edisonplein, gratis Kindertheater Pro met „Jopie en de Dromendief" in de Blauwe Brug, Bachplein 590, toegang een gulden. SCHIEDAM - De Patiënten Belan genvereniging Schiedam (PBVS) start vanaf maandag 23 oktober een tele fonisch spreekuur. Mensen die vragen of problemen hebben op het gebied van de gezondheidszorg kunnen van maandag tot en met vrijdag tussen zeven en acht uur s avonds bellen naar de vereniging. Zij kunnen ofwel telefonisch hun probleem afhandelen ofwel een persoonlijke afspraak ma ken De telefoonnummers zijn: 738114, bij geen gehoor 704074. De PBVS zal vanaf 23 oktober geen spreekuur meer houden in het pand van de woningbouwvereniging de Eendracht aan de Havendijk. De ver eniging vond dat namelijk niet goed functioneren, onder meer omdat het pand zo ver van het centrum af ligt. In de periode dat de vereniging daar spreekuur hield, zijn wel verschillen de onderwerpen aan de orde gesteld door bezoekers. De fusie van het Nolet- en het Ge meenteziekenhuis bleek nogal wat vragen op te roepen, er waren wat mensen die wilden weten of je van huisarts mag veranderen en hoe dat dan moet en er waren ook enkele patiënten die vragen over voorge schreven medicijnen hadden. "Wat slik ik nu eigenlijk", wilden zij we ten. Als het nodig is neemt de ver eniging contact op met ziekenhui zen, artsen of instellingen. Lid wor den van de PBVS kan ook. Dat kost niets. SCHIEDAM - Bij een firma aan de Buitenhavenweg is zaterdag om half zes een container met spuitbussen vol ruitenontdooiend spul in brand ge gaan. De brandweer kon ontploffin gen voorkomen en was het vuur in tien minuten meester. De schade be draagt f 200,-. IM WEISSEN RÖSSL Bar dancing-Petit Restaurant - r dansant70,-p.p. n 17.00 tot 23.00 ui bankstellen, slaapbanken keus Uit voorraad te leveren. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 BON Alleen geldig op VRIJDAG 15 OKTOBER en tegen inlevering van deze bon Henkes Citroen Jê M fyj Genever u><>5 Max. 3 liter per klant (zolang - de voorraad strekt1) H H - ST-f dranken service yj J rotterdam Wat is voor u het dichtstbijzijnde FT-filiaal? Bel: 010-132728. IN TOPKLASSE RADIO STAR Al jaren een\vertrouwd adres en De Deense vormgevers van beeld en geluid 'N PAAR APART AL JAREN Vierambachtstraat 125 Noordmolenstraat 53-55 W Hl SCHIEDAM - Uit een woning aan de Hoogstraat zijn vrijdag 8 oktober in de middaguren een videorecorder van f3300,- en een geldbedrag van f300,- ontvreemd. De bewoner was vergeten de toegangsdedr aan de ach terkant af te sluiten toen hij even weg ging. Type 179 Fraai uitgevoerd Roostert 2 sneetjes tegelijk. - Traploos regelbare bruining en veilige, automatische uitschakeling. Dekoratieve velours kussentjes 100% Katoen, met vulling Maat 40x40 cm. In div. kleuren: Per 2 stuks -30r- Vendor pantynylons Van glanzend poly amide. 20 Denier Div modekleuren. Maten 44 t/m 50 3^CT4.75 Maten 38 t/m 44 4r6Ü Behaaglijk damesvest Met ceintuurtje Acryl In schitteren de fantasiesteek Kies uit div kleuren Maten 40 t/m 46 Damesnachthemd Van 100% katoenen tricot Royaal model aktuele kleuren Maten M t/m XL Schroef - klop boormachine H40R Vermogen 370 Watt Boorhouder 10 mm. Variabel toerental 0-3100 t.p.m links- en rechtsdraaiend Boorcapaciteit in 10mm. steen 13mm, hardhout 25 Adviesprijs 189.- Black a Decker 139. Computer elektronenflitser Richtgetal 32 bij 100 ASA-21 DIN. Met thyristorschakeling met 3 werkbereiken, extra invulflitser, horizontaal/vertikaal draaibare bounce, zoomreflektor en autocheck. Incl flitskab^l F CREST 115-- 7QOTFZ 4 Penlite batterijtjes 5.- VROOIvmDREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 3529 a

De Havenloods | 1982 | | pagina 1