fëttOr :v "BRAVO" DE 0 HAVENLOODS 9?s SOct Zijdeveld verwacht deze maand duidelijkheid in gifzaak S 1^.ter meulen .W* natuurlijk ESCORT 13,1982 FORD BUJDORP Camera's beveiligen spoorwegovergang :^o#| ter meulen natuurlijk Plannen gas Kethel-Noord nog niet rijp voor Raad Tel. 132050 OPLAGE 287.425 Tel. 132489 ter meulen natuurlijk WAT EEN AANBIEDING ter meulen natuurlijk Bloemschikken in Blauwe Brug Bel: 010-766644 Nieuwe najaarskleuren. SPORT breigaren in diverse kleuren. Van 100% polyacryl. Geschikt voor naald 31/2-4. Bol a 40 gram. Géén 2,25 maar Botenbuurters zoeken 't hogerop SCHIEDAM - Wethouder Zijdeveld (Ruimtelijke Ordening) verwacht de ze maand duidelijkheid te krijgen in de gevolgen van de juridische proce dure rond de gifzaak in de Boten- buurt. In de wijk is destijds veront reinigde tuingrond aangebracht. Om dat de gemeente haar verzekerings maatschappij in de arm heeft geno men, nadat een lijst met eisen van de bewoners van de Botenbuurt als een .formele aansprakelijkheidsstelling" werd opgevat, is niet meer duidelijk of de geplande afgraving van de gif grond nog dit najaar door kan gaan. De bewoners van de Botenbuurt zoe ken het inmiddels hogerop. Zij zijn zeer teleurgesteld over de slechte communicatie met de gemeente, en hebben nu de problemen in een brief aan de Tweede Kamer uiteen gezet. De Botenbuurters eisten in juli ver goeding van schade en ongerief, die door de aanwezigheid van gif in hun tuingrond én de verwijdering van die f(rond is ontstaan. Zij kregen hiergeen antwoord op, omdat de gemeente er een verzekeringszaak van maakte en daarom niet meer zelf mag reageren. Dat er bij de bewoners ook geen briefje is binnengekomen, waarin werd uitgelegd dat de verzekering de zaak behandelt, is de Botenbuurters in het verkeerde keelgat geschoten. De gemeente moet vooralsnog wach ten op de goedkeuring van een kre dietaanvrage voor de verwijdering van de grond. Volgens Zijdeveld bestude ren het ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne en Provinciale Staten op dit moment de laatste rap porten. Maar of de werkzaamheden kunnen starten, wanneer de Provincie en het Rijk groen licht geven, weet hij niet. „Het tragische van het ver haal is, dat het overgrote deel van de bewonerswensen parallel loopt met onze gedachten daarover en het zou erg vervelend zijn als er door de ju ridische procedure blokkeringen ont staan", vindt Zijdeveld. Géén havenslib Overigens hoeven de Botenbuurters zich geen extra zorgen te maken over de bouwgrond waarop hun huizen staan. De redactie van de Havenloods meende na éen gesprek met wethou der Zijdeveld in juli van dit jaar te be grijpen, dat de - vermeend schone - tuingrond is aangebracht in de buurt, omdat deze op giftig havenslib ge bouwd was. Nu blijkt, dat de wijk ge bouwd is op een laag zand. Dit zand is zilt en als zodanig ongeschikt om er gewassen op te verbouwen. Het noordelijke deel van Woudhoek- Noord is wél op havenslib gebouwd. Toen de gemeente de tuingrond liet opbrengen, was zij niet op de hoogte van de verontreiniging. SCHIEDAM - Dé besprekingen van de plannen om gasleidingen in Kethel- DE HAVENLOODS Uitgave: De Havenloods behorend tot WEGENER huis aan huis bladen b.v., Westblaak 159 Rot terdam. Directie: J.P. Eillebrecht Kantoor Westblaak 159, 3012 KJ Rotterdam, tel 010- 135085 Postadres: uitsluitend Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010-352911 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel tel 01807 16899. Administratie en personeelsad vertenties kantoor Prins Hendrikkade 14,3071 KB Rotterdam, tel. 132170. kleine advertenties (duo's) Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis aan huis in Rotterdam rechter Maasoever. Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland. Bleis wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel. Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude. Bergambacht, Am merstol, Stolwijk en Schoonhoven, Groot Ammers. Langerak, Vlist, Nieuwpoort Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice (van 8.30 tot 17 00) ROMSOM laat U r kou staan, want door spe cialisatie is er een verras send komfortabele kollek- tie schoenen waar Uw steunzolen moeiteloos passen. Van ekstra breed tot super smal in de maten 35 tot 44 Door elektronische voet meting altijd de juiste lengte- en breedtemaar U ziet het, ROMSOM. laat U niet in de kou staan, voor luxe pasvorm... i aanbevolen...! SALON DE PEDICURE STEUNZOLEN (ZIEKENFONDSLEVERANCIER) Noord aan te leggen zal hoogstwaar schijnlijk uitgesteld worden. Het was de bedoeling om het onderwerp in september in de gemeenteraad te be spreken, maar op de agenda voor de oktoberTaad staat het nog niet ver meld. Ook de commissie Financiën is nog niet aan behandeling toe. Het steven is evenwel nog steeds, om de bewoners van Kethel-Noord zo snel mogelijk van aardgas te voorzien. De ze winter lukt dat niet meer, maar als er geen vertraging optreedt zou Ke thel-Noord wel in het seizoen '83/'84 aangesloten kunnen zijn. De commissie Economische Zaken sprak zich vorige week positief uit over de plannen om de bewoners van de Polderweg, Broekkade, Kerklaan, Joppelaan, Kerkweg en het Windas van gas te voorzien. Wat betreft de aanleg van leidingen naar de Groene- weg was de commissie negatief, om dat de werkzaamheden naar verhou ding zowel voor de gemeente als voor de bewoners ontzettend duur wor den. Er staan namelijk maar negen tien woningen op een gebied van twee kilometer lengte. Met de aanleg daar zou een bedrag van ongeveer f. 27.000,- per aansluiting gemoeid zijn. In de andere gebieden ligt dat op f.4.500,- en f.10.940,-. Raadslid Herman Noordegraaf heeft er in de commissievergadering wel voor gepleit, om te onderzoeken of alternatieve energiebronnen, zoals biogas, een uitkomst voor de bewo ners van de Groeneweg kunnen bie den. Noordegraaf vroeg zich ook af of huurders in Kethel-Noord straks de lasten voor de gasaanleg moeten dragen, of dat de huiseigenaren dit moeten doen. Hier zullen de gemeen telijke verordeningen op nageplozen moeten worden, alvorens duidelijk is hoe dat geregeld wordt. Om de kosten van de aanleg te druk ken is ook een onderzoek aan de gang naar de mogelijkheden om de werkzaamheden tot een werkgele genheidsproject te maken. Als dat lukt subsidieert Provinciale Staien een gedeelte van de aanleg. De kans daarop wordt erg klein geacht, maar de uitslag is pas begin '83 te verwach ten. De werkzaamheden zullen dan nog eens negen maanden vergen. 4 paar sokken... voor heren, in de kleuren zwart, bruin, marine, grijs, bei ge of rafblauw. Van oersterke kwaliteit 30/40/30% wol/- acryl/polvamide. Maten 43/46. Per 4 paar van 17,95 voor Grote maten panty... met een perfekte pasvorm en ruim tussenstuk. 20 denier. In middengrijs, camel, misty of charmbeige. Maten 44 t/m 52. van 3,95 voor BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AE; Vlaardingen. Tel. 010-352911. Redactie M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerker editie Maassluis: M. Doddema, privé 01899- 11858 'Beter informeren over eenmalige uitkering' SCHIEDAM - De Stichting Rechts winkel Schiedam heeft er bij de Ge meentelijke Sociale Dienst op aange drongen om de mensen die een een malige uitkering aanvragen beter te begeleiden. De regering heeft onlangs besloten om, net als vorig jaar, een malige uitkeringen te doen aan men sen die een minimaal inkomen heb ben. De Stichting Rechtswinkel vindt dat .de sociale dienst een spreekuur moet instellen voor Nederlanders en bui tenlanders, die niet precies weten hoe zij de formulieren in moeten vullen. Volgens de rechtswinkel is het niet voldoende om een telefoonlijn te re serveren voor vragen over de uitke ring. Meer dan tien procent zoekt huis SCHIEDAM - Het aantal woningzoe kenden in Schiedam is in de maand september gestegen met 177 tot 7.364 inschrijvingen. Dat betekent dat meer dan tien procent van de Schiedammers bij bureau huisvesting geregistreerd is als woningzoekende. In totaal werden 143 woningen toe gewezen. De gemeente nam er 63 voor haar rekening, particulieren konden 80 gezinnen vestigen. Slechts zestien urgenten konden geholpen worden. Er schreven zich 326 perso nen nieuw in als woningzoekende. Luxe kinderwagens... Van oerdegelijk nederlands fabrikaat. Model "Lift-out", In vier eigentijdse kleuren. In Raf-blauw, marine, bruin of bordeaux. Onze prijs ESCORT Een fantastische prijs voor een fantastische en zo goed I als nieuwe '82-er Escort. Kies uit 1.3 of 16 motor. Kies uit een 3- of 4-deurs model. Kies uit diverse kleuren Kies voor zon prima bijna niepwe Escort met slechts 12.000 tot 18.000 kilometer op dé teller. Kies voor de zekerheid van Fords j probleemloze fabrieksgarantie voor nieuwe auto's tot februari 1983 U wilt voordeel? Geven we dat 'och gewoon R dam-Centrum: Stadhoudersplein 135 tel. 010-673066 R'dam-Zuld: Laagjes 4 tel. 010-199635 Capelle/Oostgaarde: Schemerhoek 523 tel. 010-513833 Hoogvliet: Baarsweg 124 tel. 010-162588 •X SCHIEDAM De spoorwegover- :X gang bij de Nieuwe Damlaan zal S een dezer dagen „dubbel gecon- troleerd" worden op rood-lichtne- :X geerders. Een camera zal automo- bilisten die de rails oversteken op :X het moment dat de rode lichten |x branden fotograferen. Op de spoorwegovergang stond al •x een camera voor het verkeer dat in de richting van Schiedam-Noord gaat. Straks zal er ook aan de an- dere kant een fototoestel komen •x voor het verkeer dat naar Schie- dam-centrum gaat. jx De Nederlandse Spoorwegen en de X; spoorwegpolitie willen door het plaatsen van camera's overtredin gen terugdringen. Het aantal keren xj dat automobilisten nog snel even jx de rails over wippen, of al optrek ken als de lichten nog branden en de bomen net weer open zijn moet omlaag. Dit omdat het le- vensgevaarlijk is, en omdat de xj automobilisten machinisten van naderende treinen doodschrik aan jagen met hun gedrag. Die kunnen :j:j immers niet meer remmen. j:j De plaatsing van de camera's is j:j een experiment van de Nederland- jjj: se SDoorwecen. Schiedam en jx Winterkledingbeurs SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland organiseert donderdag 21 oktober van tien uur 's ochtends tot vier uur 's middags en van zeven tot negen 's avonds een winterkledingbeurs voor groot en klein. Mensen die hun kleding kwijt willen, kunnen deze inleveren op dinsdag 19 oktober van tien uur 's ochtends tot acht uur 's avonds. Kleren moeten wel schoon en heel zjjn. De prijs wordt in overleg bepaald. Tien pro cent hiervan is bestemd voor de orga nisatoren om de kosten te dekken. Buurthuis Nieuwland is te vinden aan de Albardatstraat 65, telefoon 738671. Leifheit zakkenslulter.., voor het gemakkelijk dichtma ken van diepvries, vuilnis of lunchzakken. Kompleet met 2 rollen tape. In geel kunststof uitgevoerd, van 24,50 voor 10 rollen tape 5,95 20 Komo huisvuilzakken 2,95 STADSKRONIEK- SCHIEDAM Hoe oud is die traditie nou? Ik weet het niet eens. Maar sinds de eerste wereldoorlog in ieder geval zijn er in Schiedam films vertoond. Van de week komt daar een eind aan. Voor het laatst, gaat het wit te doek van het Passagetheater naar beneden. Voor het laatst klimt de operateur in zijn filmca bine en dan is het af. Schiedam, stad met vijfenzeventigduizend in woners, heeft geen bioscoop meer. Dat nieuws weten we al sinds de zomer, toen de gemeente zich vol gens de regelen van de negentien de eeuwse branderstraditie van het meeste personeel ontdeed. Het Passagetheater wordt komend sei zoen alleen nog maar gebruikt voor toneelvoorstellingen en ande re opvoeringen. Het zijn er wel veel meer geworden dan verleden jaar, maar of het publiek nu zo toe zal stromen, is nog steeds niet duidelijk. En daar hangt veel van af. Er zijn in Schiedam genoeg in vloedrijke mensen die het Passage theater liefst zo gauw mogelijk over zouden willen doen aan een of andere prijsbreker. Zij vinden, dat daar maar een meubeihal moet komen. En ooit - als de tijden be ter worden - krijgt Schiedam dan nog wel eens een zaal voor ama teurvoorstellingen. Het is een treurig einde, het is weg kwijnen. In Schiedam gaat veel te onze mislukkingen tenminste een knallende afgang be bezorgen met veel vuurwerk en plezier. Zodat Laatste films het 'n waardig afscheid wordt, waaruit ook pnze energie blijkt om nieuwe ideëen naar voren te brengen. Maar er zijn niet zoveel nieuwe iedeëen in deze stad. Goed, het is alweer haast half ok tober. De feestdagen naderen. Om vijf uur laat de herfst haar welda dig donkerte over de stad dalen - het is niets vergeleken bij een tro pennacht, maar we hebben in dit land niet beter - laat ik nu eens niét gaan schelden. Dit is meer een gelegenheid voor weemoed. Vroeger, toen we nog in sprookjes geloofden, was het Passage nog een echt paleis vol prinsen en prin sessen, ridders en cowboys, helden en boeven, Dikke en Dunne. Soms - een heel enkele keer. Het was een zware tijd - kregen wij de sleu tel tot dat paleis in de vorm van een paar dubbeltjes. Met dat geld in onze knuistjes stonden we ge duldig in de rij voor de kassa, waar wij via de in prachtig maarschalks uniform gehulde portier ons kaart je ontvingen (Dat is een van de fouten der modernisering: dat pak is weg. De bioscoop is geen koude consumptie. Dan blijven we wel bij de TV. Het is uitgaan. Daar moet het ook op lijken. Een tien tje entree is nog steeds een hoop geld). En dan ging je naar binnen met je hand eerbiedig langs de koperen trapleuningen, je voeten tot de en kels wegzinkend in het tapijt. Aan de muren hingen portretten van onbekende meneren en mevrou wen. Uit een verre zaal klonk het verwachtingsvol gemurmel van honderden kinderen, die al een plaatsje gevonden hadden, want in tegenstelling tot de filmzaal van school, was hier praten toegestaan. En in de pauze vertoonden ze dia's met reclame - dat was saai - tot tenslotte het portret van die me neer Samson met zijn enorme si gaar aankondigde, dat nti de voor stelling weer verder ging. Samson en zijn reclamedia's zijn het enige wat nog van de oude bioscoop over is. Alleen worden ze nu tot ons aller grote ergenis niet in de pauze, maar aan het begin van de voorstelling vertoond. Reclame films kunnen aardig zijn maar die eindeloze reeks dia's vestigen in mij alleen maar het vaste voorne men om bij de veroorzakers van zoveel ergenis nooit van mijn leven te kopen. Dan liep je na twee uur weer met je ogen knipperend vanwege het felle middaglicht op straat: de werkelijkheid van alledag was te ruggekeerd, het sprookje geëin digd. En je wist, het zou maanden duren voor je weer de monumen tale deur van het Passagetheater binnen mocht. Zo zal die bioscoop bij mijn gene ratie tot in lengte van dagen voort leven. En dat is dan het enige. Jammer, jammer, jammer. HAN VAN DER HORST. SCHIEDAM - De cursus „bloem schikken" in wijkcentrum „de Blau we Brug" is nog niet helemaal vol. Mensen die op maandagmiddag 8 no vember van half twee tot drie mee willen doen, kunnen zich aanmelden door te bellen naar nummer 702207. De cursus bestaat uit vier lessen en kost f 20,-, exclusief materiaal. Voor uw tijdelijke auto. Wij verhuren personen- en bestelauto s interRent makkelek geregeld Rotterdam (west) Van Deventerstraat 15.

De Havenloods | 1982 | | pagina 3