ral Argentijn vrij na Amnesty-actie ttflfe'' Ipff sin? HAAL DIE GRATIS PREMIEPLAATJUIST BH DANKERS! §R>] DE Q HAVENLOODS ter meulen natuurlijk Zeven jaar vast zonder proces NIEUW: DE SPORT O-THEEK Leonidas-Dovido vond turntrainer dgjg ter meulen natuurlijk DEAN in Summerstreet Eenmalige uitkering kan worden aangevraagd Open dag Groenoord Energienota's in '83 per maand West heeft weer opbouwwerker Play back en bingo in Kreek a'«C10°° B icMr"" ter meulen natuurlijk \door gerard s. verver Sportredaktie De Havenloods, Hoogstraat 122, Vlaardingen Het leven kan hard zijn. Dat merkte Piet Boon, de PR-man van de voet balvereniging Hoek van Holland, toen hij onlangs op doortocht van Delft naar Maassluis, waar hij op het redac tie-adres van deze krant een jubileum boek van zijn club wilde afleveren. Maasland passeerde, daar enigszins verkeerd reed en een bon van vijfen dertig gulden gepresenteerd kreeg. Wie goed doet, goed ontmoet? Niet Voor Boon. Hij mocht de knip trek ken. Gewoon, omdat hij als onbeken de in een vreemd pakhuis, verstrikt was geraakt in het door wegafsluitin- gen wat verwarde Maaslandse laby rint. En 'niet helemaal toevallig, want ze stonden op het omstreden punt netjes in een hinderlaag, werden zijn 'Capriolen gadegeslagen door de man nen van de plaatselijke rijkspolitie. dokken Dat werd dus een duur boekje. Piet "Boon - de Johan Bodegraven van f.Hoek van Holland"- kon prajen (en dat kan hij) wat hij wilde, de po litiemannen waren onverbiddelijk: 'dokken. "Goed, wij hebben het boekje franko •op de deurmat gevonden. Maar tel kens wanneer we het rijk geïlustreer- de boekwerkje in de toekomst ont waren, dan zullen we er onwillekeu rig een andere prent bijdenken. eindelijk rust Dankzij mijnheer De Munnik hebben de echtgenoten van SVDPW's zesde elftalspelers een knip. Niet één met geld, maar één op hun toiletdeur. Dat slot hebben ze jaren moeten ontbe ren. Nu kunnen ze dan eindelijk rus tig plaatsnemen. tekort Het Schiedamse Olympus S heeft een teveel dan A - en B-spelers. Een verde ling van die voetballers over andere teams werd door de voetbalbond niet getolereerd. De bond adviseerde om -een tweede A-elftal in te schrijven, maar hiervoor kbmt de afdelingsclub nu juist weer enige jongelingen tekort. Wie Olympus en zijn daar nu wat Overtollige leeftijdsgenoten wil heb ben, kan zich in sportpark Bijdorp melden. ruimte Ook het eveneens Schiedamse GTB 'heeft nog volop ruimte voor jeugdige .voetballers. Daar zoeki men vooral E- •en D-spelers (8 t/m 12 jaar). Contact adres is: mevrouw Den Uyl, P P.J. Trielstralaan 123, tel. 708521. nu extra voordelig! Zacht geruwde japon met hangcol en raglan mouwen. Taille is elastisch en wordt be- dekt met een bijpassende - ceintuur. De rok is gevoerd. 1100% acryl. Maten 36 t/m 44. - In bordeaux of rafblauw. van 39,- voor MAASSLUIS - De Argentijn Gustavo Westerkamp is na een gevangenschap van zeven jaar vrij gelaten. De Maassluise adop- tiegroep van Amnesty Interna tional kreeg dit verheugende be richt een dezer dagen. Wester kamp (Argentijn van geboorte, zijn grootouders kwamen uit Nederland)-werd voorjaar 1977 door de plaatselijke Amnesty- groep geadopteerd. Sedertdien is langdurig actie ondernomen om Westerkamp vrij te krijgen. Dat is nu gebeurd, zonder dat ooit de reden van arrestatie dui delijk werd. Gustavo Westerkamp werd gevangen genomen toen hij opkwam voor mili taire keuring. Er werd geen officiële aanklacht tegen hem ingediend en hij werd ten beschikking gesteld van de uitvoerende macht in Argentinië. Spoedig na zijn arrestatie werd hij overgebracht naar een gevangenis in de provincie Benos Aires. Tijdens het vervoeren daarna werd hij gemarteld. Amnesty International adopteerde Gustavo in november '76 als gewe tensgevangene en droeg hem latei over aan de Maassluise adoptiegroep. Deze startten met het schrijven en la ten schrijven van brieven aan de pre sident van Argentinië en de ambassa de in Nederland. In stands van de Amnesty-groep werden regelmatig petitielijsten ter ondertekening aan geboden. Verzoeken van Westerkamp om, zo als in een nieuwe wet mogelijk ge maakt, in vrijwillige ballingschap te gaan Werden tot zesmaal toe afgewe zen. Het ministerie van Justitie in Den Haag deelde in 1978 mee dat Westerkamp in Nederland uitgeno digd werd, echter zonder gevolg. In 1979 werd bekend dat Westerkamp was overgeplaatst naar Rawson, 2000 kilometer van Buenos Aires. De toe stand en behandeling van gevangenen was en is daar erg slecht. Uitspraak^ In 1981 werd een buitengewoon be roep gedaan op het Argentijnse hooggerechtshof om een uitspraak te doen in de zaak Westerkamp. Ter on dersteuning daarvan begon Amnesty een actie waarbij juristen en juristen- organisaties de rechters in Argentinië aanschreven. Hieraan werd o.a. mee gedaan door de Maassluise Rechts winkel mee. Begin van dit jaar werd een petitie met 1100 handtekeningen naar het hooggerechtshof verstuurd. Inmid dels was Westerkamp in het gevange nishospitaal opgenomen met een le veraandoening. Zijn vader, professor J. Westerkamp, wees tijdens een pers conferentie op de slechte toestand en behandeling van de gevangenen in Rawson. In augustus kwam het bericht dat Gustavo Westerkamp, zonder een proces voor het hooggerechtshof, was vrijgelaten. Hij geniet nu een zoge naamde „bewaakte vrijheid". Dat houdt in dat hjj het land niet mag verlaten en zich tweemaal per week moet melden bjj de politie. Is het vrijlaten van Gustavo Wester kamp nu het gevolg van de acties van Amnesty? Ineke Weber van de Maas sluise adoptiegroep zegt niet direct ja op die vraag. „Het hangt af van vele factoren. Er is sedert dit vootjaar een andere president in Argentinië en het regime is wat versoepeld. Dat zal ze- Gustavo Westerkamp ker van invloed zijn geweest. Ten aanzien van de Amnesty-actie kun je zeggen dat, wanneer we het niet ge daan zouden hebben, de kans groot is dat hij nog gevangen zou zitten of mogelijk zijn verdwenen". Vlaardingen - De Sokkel, Van Maer- lantlaan 4, presenteert zaterdag 16 oktober de Happy Cats. Deze driemansformatie, bestaande uit de Engelsen Bing Lyle (zang, dwarsfluit en accordeon), Adrian Hackford (zang en viool) en zan ger Han Schaeffer, brengt vooral twintiger jaren swing. Aanvang 20.00 uur en de toegang Door de Provinciale Sportraad zijn op diverse plaatsen in Zuid-Holland Sport-o-theken ingericht. Deze zijn in eerste instantie bedoeld voor spel en sportleiders, maar ook particuliere instanties kunnen er tegen een gerin ge vergoeding spel— en sportmateri- alen lenen. Voor Vlaardingen en Schiedam is de "Sport-o-theek" ondergebracht bij de Sportraad Schiedam, Emmastraat 1, Schiedam (tel 010—260500 toestel 158). Openingstijden maandag t/m vrijdag 9 t/m 12 uur en 14 t/m 17 VLAARDINGEN - De bijna honderd jarige gymnastiekvereniging Leonias- Dovido wil goed voor zijn leden zor gen en gaat daarom zelfs de boer op om voldoende leiding aan te trekken. „We willen iedereen zoveel mogelijk individueel benaderen", horen we mevrouw Wildeboer. „Dat bereik je niet door grote groepen. Vandaar, dat we de omvang beperkt houden, maar het betekent wel, dat er veel leiders nodig zijn" Hetzelfde geldt ook voor de keurtur- ners. Voor hen zocht de tumclub onlangs middels een advertentie een trainer. „Dergelijke mensen zijn niet dikgezaaid", aldus het LD-bestuurs- lid. „De makkelijkste weg om die va cature te omzeilen is het opdelen van de selectie over andere groepen. Maar de top van de vereniging, het parade paardje, willen we graag bij elkaar houden. Vandaar, dat we alles gedaan hebben om toch een leider te vinden. En dat is gelukt!". Maassluis, Maasland, Maasdijk en Hoek van Holland resorteren onder Sport-o-theek Het Westland in Mon ster. Daarvoor kan men terecht bij het bureau Welzijn, Sport en Recrea tie op het Gemeentehuis in Monster, Choorstraat 41. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 10 t/m 12 uur en na telefonische afspraak. Het materiaal van deze regionale uit leencentra bestaat hoofdzakelijk uit eenvoudige sportartikelen zoals bal len, tennisrackets, honkbalknuppels, meetlinten, stopwatch en dergelijke. De provinciale sport-o-theek in Den Haag beschikt tevens over groter ma- triaal als complete honkbalsets, op blaasbaarzwembad, en sjoelbakken. Ook heeft men er attributen voor gehandicapten. Groenoord zoekt 15 zaalvoetballers SCHIEDAM - Om de zes aan de KNVB-competitie deelnemende team te completeren kunnen bij de zaalvoetbalvereniging Groenoord on- middelijk vijftien voetballers aan de slag. Iedere vrijdag is ef van 20 tot 22.30 uur zaaltraining, hetgeen is inbegre pen in de contributie (slechts f 12,50 per maand). Trainer Aad Kloppers zorgt dan voor een pittige conditie training en voor balvaardigheidsoefe- ningen. Zo'n trainingsavond eindigt immer met een onderling partijtje. Naast competitie-wedstrijden worden er ook regelmatig oefenpartijtjes te gen andere verenigingen gespeeld. Alle inlichtingen bij Jan de Ridder 707087 of Fred de Langen 707978. Sjiek tafelkleed- in gemêleerde berber kleuren. Dikke volle struktuur. In een mooie weeflijn uitgevoerd. Afm. 135 x 165 cm. voor slechts '<ssm£ VLAARDINGEN - Jongerencen trum Summerstreet, Zomerstraat 41, presenteert op zaterdag 16 oktober de Papendrechtse country-rock for matie Dean. Dean begint om 20.00 uur te spelen. De entree bedraagt f. 2,50. VLAARDINGEN - Na de Tweede Kamer is nu ook de Eerste Kamer ak koord gegaan met het wetsontwerp van minister De Graaf van Sociale Za ken en Werkgelegenheid tot het verle nen van een eenmalige uitkering voor mensen met de laagste inkomens als compensatie voor het verlies aan koopkracht over 1982. De wet zal nu zeer binnenkort in werking treden. Voor de eenmalige uitkering komen in aanmerking degenen die van één minimum inkomen leven. Is men ge huwd of woont men samen dan zal bij de aanvraag ook het inkomen van de partner moeten worden opgegeven vergezeld van een bewijsstuk. De eenmalige uitkering bedraagt maximaal: - f. 300.-voor alleenstaanden. SCHIEDAM - De Wijkvereniging Groenoord organiseert op zaterdag 16 oktober een open dag in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel 7. Vanaf elf uur 's ochtends tot vier uur 's middag is iedereen welkom. De attracties van de open dag bestaan uit demonstraties schaken, schermen en tekenen, ballegooien, sjoelen, pan nekoeken en poffertjes eten, grabbe len in de grabbelton of meedoen met het rad van avontuur, een wedstrijd hometrainen voor iedereen, informa tie over de wijkvereniging, een voor lichtingsfilm, tekenfilms voor de kleintjes, een diashow over Rijnmond en een foto-expositie over Schiedam- Noord en tot slot een huifkartocht voor de kinderen door de wijk. De open dag vindt zijn vervolg op zondag 17 oktober. Er wordt dan een Jazz-session gehouden in Landvreugd. Iedereen die met een bekende Schie damse Jazzband mee wil spelen kan z'n instrument meenemen en het po dium betreden. De sessie begint om twee uur 's middags, de zaal gaat om een uur open. De toegang tot beide dagen is gratis. - f. 400,- voor éénoudergezinnen. - f. 450,- voor echtparen en samen wonenden. Over de uitkering behoeven geen be lasting of sociale premies te worden betaald. Aanvraagformulieren met een toe lichting zijn bij alle postkantoren ver krijgbaar. Indien het niet mogelijk is naar het postkantoor te gaan, kan het formulier telefonisch worden aange vraagd via nummer 0017, de klanten service van de P.T.T. Indien men gro te hoeveelheden aanvraagformulieren nodig heeft voor een verdere versprei ding, kan men zich tot het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid wenden. Mensen die bijstand of een R.W.W.- uitkering ontvangen voor de algeme ne kosten van levensonderhoud, be hoeven de eenmalige uitkering niet aan te vragen. Zij ontvangen als zij voor de uitkering in aanmerking ko men bericht van de gemeentelijke so ciale dienst. In bepaalde gevallen kan het voorkomen, dat zij nog nadere vragen moeten beantwoorden, voor dat de gemeentelijke sociale dienst.de eenmalige uitkering kan uitbetalen. In de Tweede Kamer is nog gedebat teerd over een motie van mevrouw Kraaijeveld (C.D.A.) en de heer De Korte (V.V.D.) waarin wordt gevraagd buitenlandse werknemers, die gehuwd zijn en van wie de gezinsleden niet in Nederland wonen, aanspraak te geven op de eenmalige uitkering voor alleen staanden. Vorig jaar k wamen zij daar voor in aanmerking, indien hun inko men op het niveau lag van de bijstands uitkering voor ongehuwden. Minister De Graaf heeft toegezegd de eenma lige uitkering ook te verlenen, indien hun inkomen gelijk is aan de(hogere) bijstandsuitkering voor een echtpaar. Hierdoor zullen dit jaar wat meer buitenlandse werknemers een eenma lige uitkering kunnen krijgen dan vorig jaar. Het aanvraagformulier moet ingevuld ondertekend en voorzien van de no dige bewijsstukken van het minimum inkomen vóór 15 november a.s. wor den gezonden naar de gemeente, waarin men woonachtig is. Het recht op de eenmalige uitkering vervalt, in dien na die datum de uitkering wordt aangevraagd. SCHIEDAM - De Openbare Nutsbe drijven Schiedam (ONS) starten in januari 1983 met de nieuwe afreke ningsmethode voor gas, water en elektriciteit en eventuele CAI- of geiserabonnementen. In plaats van een tweemaandelijkse acceptgiro ont vangt de gebruiker straks een reke ning per maand. De ONS willen deze methode invoe ren, omdat de bedragen die per twee maanden betaald moeten wordën erg hoog kunnen zijn. Door de invoering van het maandelijkse betaalsysteem kunnen de afnemers meer gespreid betalen. De helft van de Schiedamse gebrui kers krijgt in januari 1983 de eerste maandeüjkse nota binnen. De andere helft ontvangt deze in februari. De nieuwe eindafrekening, die meer in formatie bevat, komt binnen op het moment dat het „verbruikersjaar" is afgesloten, dus in dezelfde maand als vroeger gebeurde. SCHIEDAM - De bewoners van Schiedam-West kunnen weer vertrou wen op de steun van een opbouwwer ker. Door de ziekte van Kees van Mil heeft de wijk geruime tijd zonder opbouwwerker gezeten, maar de be wonersvereniging heeft nu toestem ming gekregen een vervanger aan te trekken. Renê de Jongh heeft die taak op zich genomen. Hij is doorgaans van negen uur 's ochtends tot vijf uur 's mid dags te bereiken in wijkcentrum De Bever aan de Van Beverenstraat 40, telefoon 266442. De stadsvernieuwing in het gebied rond de Brugmanstraat en de bewo nerscommissies Schiedam Vooruit en de Eendracht hebben de komende tijd al zijn aandacht De platen 10-daagse is begon nen, en dat betekent voor u een gratis premieplaat wanneer u voor f. 25.- aan grammofoonplaten of muziekkassettes besteedt. Nu kunt u die premieplaat overal wel krijgen. Tot in waren huizen toe. Maar kunt u daar ook het beste die 25 gulden besteden? Ga dus naar Dankers, een echte spefciaalzaak. Daar vindt u niet alleen veel pop en klassiek, maar ook jazz, blues, reggae, Hollands, kabaret, musicals, geluidseffekten en noem maar op. Bij Dankers kunt u die 25 gulden geheel naar uw zin en smaak besteden. En is dat eigenlijk niet meer waard dan een gratis premieplaat? Wie 25 gulden of meer besteedt heeft niet alleen recht op de premieplaat Warm Aanbevolen II, maar kan voor 5 gulden ook Romantiek Plus kopen, een elpee met beroemde klassieke evergreens. SCHIEDAM - Clubhuis „De Kreek" organiseert komende week activitei ten om de herfstvakantie te vieren. Ze zijn bedoeld voor kinderen tussen zes en veertien jaar. De toegangsprijs bedraagt voor alle activiteiten een gulden. De Kreek is te vinden aan de Lange Haven 92. Maandag 18 oktober van half twee tot drie 's middags wordt er bingo ge speeld. Dinsdag 19 oktober van half twee tot drie 's middags sjaan er te kenfilms op het programma. Woens dagmiddag 20 oktober van half twee tot drie is er handenarbeid. „Een „play-backfestival" vormt het hoogtepunt op donderdag 21 okto ber. Van half twee tot drie 's middags kunnen kinderen, die zich van te vo ren hebben opgegeven, een show op voeren op muziek van hun keuze. Ze moeten wel zelf een plaatje of bandje meenemen. Vrijdagmiddag 22 okto ber wordt het herfstprogramma afge rond met tekenfilmvoorstellingen, eveneens van half twee tot drie 's middags. Cursus SCHIEDAM - De Schiedamse Ge meenschap start op 4 november een cursus „Sinterklaas- en Kerstcadeau tjes maken". De lessen worden gege ven in het M.G.M. de Groothuis aan de Stadhouderslaan 30, gedurende zes donderdagavonden van acht tot tien. De cursus kost f 45,- inclusief materiaal. Wie zich op wil geven kan bellen naar de Schiedamse Gemeenschap/ VVV, telefoon 733000. VALPARTIJEN - Afgelopen weekend zijn verscheidene mensen in Schiedam ten val gekomen, met alle nadelige gevolgen van dien. Vrijdag 8 oktober om tien voor elf 's avond» struikelde de 69-jarige me vrouw S. de R. op het Wilhelminaplein. Zij brak haar neus en moest in het Schieland Ziekenhuis verpleegd worden. Zaterdagmiddag om half twee viel de 71- jarige Hagenaar N.O. met zijn brommer op de Nieuwe Damlaan. Hij brak zijn sleutel been. Eveneens zaterdagmiddag kwam de 88-jarige mevrouw M. de V. ten val in bus 52. Zij liep een hoofdwond en een hersen schudding op. RO^Ó^nStraat 3 -^Ten 'e'9 Suède boa pantoffel- Heerlijk v/arm gevoerde boa pantoffels met suède boven deel Voor een super scherp prijsje! Maten 36 t/m 41. In rood, blauw of beige, mm van 9,95 jr

De Havenloods | 1982 | | pagina 5