Werknemers zien nog toekomst in branderij Cc Vijf kalfjes op 21 poten Jazzmuziek in Harmonie sla NU LOTEN S SCHIEDAM OPHEFFINGS UITVERKOOP Bijeenkomst reumalijders /DE OVERHEID VERHOOGT, FT VERLAAGT! Vrouw verzet zich: politie gebruikt geweld West heeft nu ook 'adviseurs' vrijdag zaterdag yoordefrj, vrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdag voordeel 2-Delige mimi-set 311.- 22.- Vendor polyether matrass* *"•35 Velona elektris digitaalwek a- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p GROTE CLUBACTIE 1982: LUSTRUM LOTERIJ MET SU PER PR IJZEN Drie bevallingen op Polderweg: Een zeldzame bevalling aan de Polderweg: moederkoe heeft vijfpotig stiertje voortgebracht. Het dier heeft geen last van zijn extra poot. SCHIEDAM- Een kalf met vijf po ten bij de familie Poot, een koeie- drieling en een „minikalf" van nog geen twaalf kilo vormen de biolo gische „oogst" van de boerenbe drijven aan de Polderweg in Kethel Noord. Mevrouw Poot belde op om trots melding te maken van haar vijfpotige rariteit: een stier kalfje, dat verder in goede gezond heid verkeert. Ook met de drieling en het minikalf gaat 't goed. Vijfpotige schapen mogen dan be- ren. gerenswaardige beesten zijn, van vijfpotige koeien kan dat niet ge zegd worden. In de middeleeuwen dacht de bevolking dat dergelijke beesten onheil brachten. Sinds dien is er echter veel veranderd: niet alleen worden kalfjes tegen woordig het hele jaar door gebo ren en zijn zij niet meer afhanke lijk van het lentezonnetje; maar bovendien zijn zeldzaamheden met vijf poten niet bepaald onge wenst. Maar een lang leven is het stiertje waarschijnlijk niet bescho- *Een minikalfje van nog geen twaalf kilo. *Een forse gezinsuitbreiding: drie kalfjes ineens. Twee maal raak op zelfde kruispunt SCHIEDAM - Op de T-kruising Jan van Zutphenstraat/Burgemeester Van Haarenlaan zijn afgelopen week twee verkeersongelukken gebeurd. Een bromfietser en een fietser raakten daarbij gewond. Vrijdagmiddag om half drie klapte een zeventienjarige bestuurder van een brommer op een auto, die op de Burgemeester Van Haarenlaan reed. De bromfietser kon na verpleging in het Schieland Ziekenhuis naar huis. Een tachtigjarige fietser kwam er zaterdagochtend minder geluk kig van af. De man kwam in botsing met een auto en üep een fractuur aan zijn linker onderbeen op en ver wondde zich aan het hoofd. Hij is ter observatie in het Schieland Ziekenhuis opgenomen. De betrok ken automobilisten hadden in beide gevallen voorrang. Wilton repareert straks minder SCHIEDAM - De slechte financiële situatie waarin Rijn-Schelde Verolme verkeert zal ook vior Wilton-Fije- noord gevolgen hebben. In totaal moeten er bij RSV duizend arbeids plaatsen verdwijnen. Hoeveel daar van voor rekening van Wilton ko men is nog niet bekend. Wel is dui delijk dat de reparatie-afdeling van het Schiedamse bedrijf beperkt zal worden. SCHIEDAM De ondernemingsraad van de Bolsdochter „Brande rij De Koning" heeft een reddingsplan voor de melassebranderij opgesteld. Het rapport werd maandag besproken met de directie. De directie kondigde deze zomer aan, dat de melassebranderij gesloten moest worden. Deze levert alcohol voor likeuren. De si tuatie van die bedrijfstak zou zo riskant zijn, dat het niet duidelijk was of de branderij rendabel zou worden, wanneer de noodzake lijke vervangingsinvesteringen gedaan zouden worden. zo'n twintig arbeidsplaatsen kunnen *De melassebranderij van Bolsdochter ,J)e Koning" is in opspraak. De direc tie adviseerde sluiting, maar de ondernemingsraad ziet nog mogelijkheden. De gesprekken met de directie moeten straks uitwijzen, of beide partijen elkaar kunnen vinden. Direc teur P.W. Reineke, die vreesde dat de verliesgevende melassebranderij ook de overige delen van De Koning met zich mee zou trekken, zei deze zo mer „zeer benieuwd te zijn" naar het advies van de ondernemingsraad, maar dat hij wel „een beslissing als bestuurder zou nemen", wanneer het advies van de werknemers tegen het directievoorstel inging. Hij zei daar niet mee te bedoelen, dat de sluiting al vast stond. De gevolgen van eventuele sluiting zfjn niet precies bekend. Er zouden sing naar andere Bolsondernetninge niet mogelijk is. De mobiliteit van de Schiedamse werknemers speelt daar bij een rol: Bols heeft enkele vesti gingen in Noord-Holland. Maar volgens de ondernemingsraad kunnen investeringen de bedrijfstak juist redden. Het rapport geeft als op lossing aan, dat de melasse-vergistings afdeling en de distillatie-afdeling vol ledig vernieuwd moet worden en dat er enig achterstallig onderhoud aan de apparatuur moet worden verricht. De vernieuwingen moeten daarbij zo uitgevoerd worden, dat er milieu vriendelijke en energiezuinige pro- duktiemethoden ontstaan. Dan kan de melasse-alcohol, die voor likeuren bestemd is, weer goedkoop worden en zal de concurrentiepositie van De Koning, vooral ten opzichte van de goedkope Franse alcoholindustrie, weer gunstig worden. De vakbonden hebben inmiddels al te kennen gegeven zeer content te zijn met het werk van de ondernemings raad. Zij scharen zich dan ook achter de 37 werknemers van de branderij, die aan het werk kunnen blijven wan neer de directie besluit de investerin gen te doen. De ondernemingsraad verwacht dat zij dit zal doen, wanneer de wil om de melassebranderij draaien de te houden aanwezig is. De directie zal over enkele weken reageren op het rapport. Daarna zal de onderne mingsraad advies uitbrengen. In Schiedam zelf zijn geen overplaat singsmogelijkheden. Alleen de graan- branderij, die alcohol voor de berei ding van moutwijn en jenever maakt, zou overblijven. Schitterende aanbiedingen in horloges - klokken - tafelklokken gouden en zilveren sieraden briljant - parelcolliers - bloedkoraal 30-50% korting in de Seiko-kollektie hebben wij een ruime keuze in de nieuwste modellen voor de helft van de prijs dus 50% korting F.van den Ende B.V. HORLOGERIE-EN JUI/VE LI ERSBE DRIJF Van Oldenbarneveltstraat 135A Rotterdam Centrum Met toestemming Kamer van Koophandel van 28-9 t/m 1/12 Invoegmanoeuvre leidt tot botsing SCHIEDAM - Een verkeèrde invoeg manoeuvre leidde dinsdagochtend om half zeven tot een kettingbotsing op Rijksweg 20, vlak bij het Giessen- plein. Acht automobilisten raakten bij de botsing betrokken. Drie van hen werden met verwondingen naar het Sint Franciscusziekenhuis ver voerd. De botsing leidde tot lange files in de Beneluxtunnel en op Rijksweg 20. SCHIEDAM - De Reumapatiënten vereniging Nieuwe Waterweg Noord organiseert op woensdag 27 okto ber een bijeenkomst voor haar leden en belangstellenden in dienstencen trum „De Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766. Vanaf acht uur 's avonds zullen een ergothera peute, een fysiotherapeute en een re- alidatiearts spreken. Er worden ook dia's vertoond. FT JONGE JENEVER COEBERGH BESSEN 19®* liter mm»m Zolang de voorraad strekt. fdranken service rotterdam u het dichtstbijzijnde FT-filiaal? Bel: 010-132728. SCHIEDAM - Een omvergereden verkeerszuil heeft zaterdagavond tot een schermutseling geleid tussen een 34-jarige vrouw, haar 50-jarige vriend en de politie. De vrouw, die wat ge dronken had, reed op de hoek Lo- rentzlaan/Buys Ballotsingel een ver keerszuil omver met haar auto. Ze De vrouw, die door gereden was, werd door de politie agenten aange houden. Zfj zou zich zo verzet heb ben, dat de agenten geweld gebruik ten om haar te arresteren. De vriend van de vrouw, die vanuit zijn woning zag wat er gebeurde, mengde zich even later in de strijd. Hij hep een hoofdwond op en moest in het Schie land Ziekenhuis verpleegd worden. SCHIEDAM - In het stadsvernieu wingsgebied Schiedam-West zijn sinds kort twee „bewoners-adviseurs" aan het werk. Bea Visser van het Delftse bureau Planwinkel en Bert van Kan, die uit de architectenwereld stamt, staan paraat voor bewoners. Westwijkbewoners die vragen over de stadsvernieuwingsplannen hebben of vinden dat het overleg met de ge meente niet helemaal zo loopt als zij zouden willen, kunnen terecht bij de bewonersadviseurs. Ze zjjn bereik baar in wijkcentrum „De Bever" aan de Van Beverenstraat 40, telefoon 266442. Er «s spreekuur op maandag avond van zeven tot negen en op donderdagmiddag van twee tot vijf. SCHIEDAM - De herfstvakantie-ac tiviteiten in Klubhuis Zuid worden zaterdag 23 oktober afgesloten met een dierenkeuring voor jeugdige baas jes. Vanaf twee uur 's-middags kun nen kinderen van vier tot twaalf jaar hun huisdier laten bekijken door keurmeesters van de Hoogvlietse Huisdierenkeuring. Wie z'n beest goed verzorgd krijgt om kwart over drie een diploma uitgereikt. De keuring kost een gulden. VLAARDINGEN - Jazzliefhebbers kunnen op vrijdag 22 oktober a.s. aan hun trekken komen in De Har monie, Schiedamseweg 51a. Om 22.30 uur begint dan een optreden van Maaike Nicola and Friends. De volgende dag, zaterdag 23 okto ber speelt de Nieuwe Komedie in De Harmonie. Om 20.30 uur begint het stuk „De kampioen traint voor de strijd" dat zich afspeelt in het Frank rijk van 1910. Hierna brengt de Nieu we Komedie „Door het bos" een eigentijds verhaal over twee veertigers die eikaars eenzaamheid met liefde denken op te vangen. Het filmprogramma in De Harmonie vermeldt: „Amator" van de Poolse regisseur Kieslowski en de Franse speelfilm „Neige" van Berto. De Poolse film wordt vanaf vandaag, donderdag 21 oktober, tot en met za terdag 23 oktober, elke avond om 20.00 uur vertoond. „Neige" wordt op dezelfde dagen om 22.00 uur ge draaid. De Stadsgehoorzaal krijgt op vrijdag 29 oktober Frans Halsema op bezoek. Deze brengt zijn nieuwe ca baretprogramma „Dag Droom", waarin hij zaken als haaruitval, vrou wen en alcohol de revue laat passe ren. Aanvang 20.15 uur. Op zaterdag 30 oktober speelt een groot aantal bekende acteurs en actri ces in „Spotgeesten", een blijspel van Noel Coward. Te zien zijn o.a. Kitty Courbois, Coby Timp, Gerdi Wind, Pleuni Touw, Hugo Metsers en Diana Dobbelman. Aanvang 20.15 uur. *Scène uit 'Spotgeesteneen komedie van Noel Coward, die op zaterdag 30 oktober in de Stadsgehoorzaal is te zien. slaapbankstellen, enorme sortering. 80 modellen uit voor raad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industrie gebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM - Verzamelaars kunnen vanavond, donderdag 21 oktobej; naar een ruilbeurs in wijkcentrum „De Blauwe Brug" aan het Bachplefn 590 komen. Vanaf zeven uur kunnen alle verzamelobjecten geruild worden. De toegang bedraagt één gulden. Met bladen van rookglas. In zeer dekoratieve vormgeving. Verkrijgbaar in blank gelakt massief essen, wit laqué of warm getint bali-bruin. Onderblouse Gebreid fantasie motief. 100% Ka toen. Met korte mouw, in wit. Maten 40 t/m 50 Klassieke jei damesblouse Van het exclusieve V&D-merk Lido. Acryl/katoen. Div. uni kleuren. Maten 40 t/m 48 'n Begrip voor kwaliteit en komfort Kerndikte 12 cm, SG 35. 1-Zijdig Dracon-afgedekt, 2-zijdig door gestikt. Luxe damast. Goedgekeurd door de Ned. Ver. v: Huisvrouwen. 140x200 cm.436:- 369.- 130x190 cm-36Ö:- 299.- 90x200 cm 275:- 229.- 90x190 cm 245:- 209.- 80x190 cm 245:- Aktueel Dameshoedje Sportief, modisch accent door grove breisteek. Div. kleuren Type 306 Fraai model met duidelijke cijfers en verlichte groen uitlezing Makkelijk instelbaar Met repeterend weksignaal.-49f75 ook geldig op de plaatselijke koopavond Magic Shower massage-douche Eenvoudig zelf.te monteren. Instel baar op 3 standen. -29r-

De Havenloods | 1982 | | pagina 1