DE O HAVENLOODS Goedkeuring Rijk ol te laat voor Kuijpers Nieuwe windmolen trekt al aandacht m sr*9' 1995 SSB. kk9r '15 Rijnmond nog steeds 'saneringsgebied' Collegevorming ter discussie Ooievaarsbingo Uitslag tekenwedstrijd ter meulen natuurlijk Radio Lokaal opnieuw uit lucht geplukt 56 Man op straat I PERZISCHE TAPIJTEN 'Te oud om te dansen' Samuel bestaat 75 jaar Bewoners Korte Haven: 'Nieuwbouw afschuwelijk' anken Éénmalige uitkering Onbekenden sloopten verdeel kasten üjr vrijdag zaterdag voordeel yfrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdag voordeel Heemskerk tafeltennistafel Elektrische schrijfmachine 495.- 139: Stoere crossfiets 25: 29.50 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 4 NOVEMBER 1982 31e JAARGANG NO. 42 SCHIEDAM - De windmolen van de Openbare Nutsbedrijven Schie dam (ONS) is gisteren in werking gesteld door de commissaris van de Koningin in Drente, A.P. Oele. De heer Oele is voorzitter van de voorlopige Algemene Energieraad en kreeg zodoende de eer toebe deeld. De 25 meter hoge molen, die per jaar honderdduizend kilowattuur zal gaan leveren, trok vandaag al belangstellenden. De leden van de Provinciale-Statencommissie voor Economische Zaken bezochten Schiedam namelijk. Behalve de nieuwe windmolen be keken zij ook de warmtepomp en de warmtekrachtinstallatie van de ONS en de zonneboiler. „Hoogte punt" van het bezoek van de Sta tenleden bleef natuurlijk molen De Vrijheid: de hoogste molen van Europa. die gisteren De windmolen van de Openbare Nutsbedrijven, werking werd gesteld. VLAARDINGEN - In 1970 werd, in verband met de alarmerende gege vens over de luchtverontreiniging, aan het Rijnmondgebied de status van saneringsgebied gegeven. Dit heeft in 1974 geleid tot een eerste en in 1977 tot een tweede saneringspro gramma. In deze programma's stonden het te rugbrengende uitstoot van koolwater stoffen en van stank centraal. Hoewel het aantal klachten over stank duide lijk geringer is geworden dan een aan tal jaren geleden, worden nog steeds ca. 8000 stankklachten per jaar gere gistreerd. Op basis van overleg met de voorzit ter van het Openbaar Lichaam Rijn mond, dr. ir. A.P. Oele en de milieu gecommitteerde mevrouw L. van Rijn-Véllekoop heeft de Staatssecre taris van Volksgezondheid en Milieu hygiëne, mevrouw mr. J.J. Lambers- Hacquebard, een mabtelijke werk groep verzocht na te gaan welke in houdelijke invulling aan een derde sa neringsprogramma zou kunnen wor den gegeven. De uitvoering van een dergelijk pro gramma zal volgens de Staatssecreta ris moeten kunnen leiden tot dusda nig concrete resultaten, dat uiteinde lijk het beëindigen van de status „sa neringsgebied" van Rijnmond moge lijk zal zjjn. De ambtelijke werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne en van het Open baar Lichaam Rijnmond, onder lei ding van de directeur van de Directie Lucht van het Ministerie, dr. ir. B.C.J. Zoeteman, zal vóór eind 1983 een nader voorstel uitwerken. Hierbij wordt naast de problematiek van zwaveldioxide, stikstofoxiden en stank aandacht besteed aan een aan tal andere stoffen zoals benzeem. Dit voorstel zal om advies aan de Sane- rings Commissie worden voorgelegd. Indien op basis hiervan tot het uitvoe ren van een derde saneringsprogram ma voor Rijnmond wordt besloten zal een dergelijk programma, na in terdepartementale afstemming, door de voor Milieuhygiëne verantwoorde lijke bewindspersoon worden vastge steld. SCHIEDAM - De jongerenorganida- tie van het CDA-Schiedam zal zich woensdag 10 november over de „tur bulente collegevorming" buigen. Een forum, waarin de fractieleiders van de PvdA, de VVD, het CDA en mogelijk een vertegenwoordiger van de plaatselijke pers zitting zullen ne men, zal in discussie gaan met het pu bliek. Burgemeester J. te Loo zal de discussie leiden. Iedereen is om acht uur welkom in het Rijnmondhotel aan het Nieuwlandplein 12. woensdag 10 november een bingo avond in Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De zaal gaat om zeven uur open en het spel begint om acht uur. Iedereen is welkom. De opbrengst is bestemd voor het werk van de Invalidensportvereniging. Winnaars kunnen rekenen op prijzen als koffiezetapparaten, dekbedden, lakensets, tafelgrills, klokradio's, strijkijzers, mixers en scheerappara- ten; terwijl de hoofdprijswinnaars kunnen kiezen uit fietsen, stofzuigers stereo cassetterecorders, draagbare televisies en waardebonnen van f 200.-. SCHIEDAM - De uitslag van de te kenwedstrijd, die de Bewonersver- eniging Schiedam-Zuid enkele weken geleden organiseerde, zal zaterdag 6 november om drie uur 's middags be kend gemaakt worden. In het lokaal van de bewonersvereni ging aan de Zwartewaalsestraat 16 zullen dan alle tekeningen tentoonge steld zijn en zullen de winnaars van de verschillende leeftijdsgroepen tus sen vier en twaalf jaar hun prijzen in ontvangst kunnen nemen. Vanaf een uur kan iedereen terecht om de te keningen te bekijken. jacquard spencer... Klassieke spencer met fraai streepdessin. Makkelijk te kombineren. In marine/- bordeaux of camel/bruin. Ma ten S t/m XL. Van 100% acryl. SCHIEDAM - Radio Lokaal is vrijdagmiddag 29 oktober voorde vijfde keer in ruim drie maanden uit de lucht geplukt. De politie, die deze keer zonder hulp van de PTT de zendinstallatie uitpeilde, viel met de brandweer samen een pand aan de Goeman Borgesius- straat binnen. De bewoner, de 31- jarige J.H. van V., werd aangehou den. Een zendinstallatie, bestaan de uit een antenne, een mast, een zender en kabels, mengpanelen, opname-apparatuur en een voe dingsapparaat, werd in beslag ge nomen. SCHIEDAM - Ondanks de po gingen van de Bewonersvereni ging Schiedam-Zuid om het aan nemersbedrijf Kuypers BV te behoeden voor de ondergang, zullen de 56 werknemers van Kuypers binnenkort op straat komen te staan. Omdat het ministerie van Ruimtelij ke Ordening te lang heeft gedaan over de goedkeuring van drie bouw plannen in Schiedam, kwam de aan nemer zonder werk te zitten en lie pen de schulden zo hoog op, dat Bank Mees en Hope de kredietver lening stopte. Het gat is volgens Kuy pers zo groot, dat zelfs in het hypo thetische geval dat de minister de bouwplannen vandaag goedkeurt, het kalf al verdronken zou zijn. Toch dringt de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid hierop aan bij minis ter Nypels van Ruimtelijke Orde ning. Een van de bouwplannen waar het om gaat is bestemd voor Zuid: de bouw van 15 woningen aan de Maasdam sestraat. De andere plannen betreffende de re novatie van de bejaardenflats Emma pn Nieuwland en de bouw van 69 woningen aan de Raam. „Panklare plannen", volgens de meevoelende bewonersvereniging. Kuypers verwacht dat de opdrachten voor deze bouwplannen teruggegeven moeten worden aan de Woningbouw vereniging (de SSSW) en de gemeen te. Die moet dan met een nieuwe aannemer in zee gaan. De curator, die het aannemersbedrijf dinsdagochtend kreeg toegewezen, zou deze week langs komen om de financiële situ atie van het bedrijf te bezien. Tot de tijd dat het faillissement wordt uitgesproken, blijven de werknemers zoveel mogelijk aan de slag. Na 12V2 jaar groothandel, NU VERKOOP AAN PARTICULIEREN ENORME VOORRAAD PERZISCHE TAPIJTEN NPT. b.v. Nationaal Perzische Tapijten Kon. Wilhelminahaven NZ 2, zijdeur doggermij. Vlaardingen, tel. 35.78.68120.72.73 GEOPEND: zaterdag en maandag van 10.00-17.00 uur. VLAARDINGEN - „Dat ik niet meer de jongste ben, weet ik ook wel maar dat is nog geen reden om me de toegang te weigeren", aldus de 60-jarige heer Tuitel die onlangs samen met zjjn vrouw niet verder kwam dan de voordeur van discotheek Panda. Tuitel: „Wij hebben vaak kennis sen en vrienden uit Frankrijk op bezoek. Op die bewuste avond logeerden twee Franse meisjes bij ons. We besloten er een gezellig avondje van te maken en kwamen langs discotheek Panda. Die Franse meisjes (22 jaar) kon den gewoon naar binnen maar toen mijn vrouw en ik hen wilde volgen stond daar opeens die por tier voor ons. Er kon geen greintje beleefdheid af. U bent te oud zei hij en daarmee konden we 't doen". De heer Tuitel die volgens eigen zeggen in vele landen van de we reld is geweest, wil er verder geen woorden meer over vuil maken. ,,'t Is een vernederende zaak maar ik weet genoeg voor de volgende keer", besluit hij zijn verhaal. De eigenaar van discotheek Panda was niet voor commentaar bereik baar. VLAARDINGEN De zondags school Samuel van de gereformeerde gemeente alhier bestaat op zaterdag 6 november 75 jaar. Dit wordt 's middags gevierd met een rëunie voor oudleiders- en leidsters, 's Avonds zal ds. D. Rietdijk een her- denkings- en dankdienst houden in de Sionkerk. Aanvang 19.30 uur. De bebouwing die voor deze gesloopte panden in de plaats moet komen, moet wél passen aan de historische geacht, vinden de bewoners SCHIEDAM - De bewoners van de Korte Haven zijn in het geheel niet in hun nopjes met de nieuwbouwplan- nen van de Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties voor hun straat. De panden, die op de plek van de voormalige Drallefabriek moe ten verrijzen, noemen zij „afschuwe lijk". De nieuw te bouwen gevel zou vol gens de bewoners van de Korte Ha ven bijna twintig meter hoog worden (vijf lagen hoog, en op de top zelfs zes lagen hoog) en dat vinden zij te „monumentaal". Zij hebben de ge meente daarom gevraagd de plannen te toetsen aan het bestaande bestem mingsplan voor de Korte Haven, de mening van de buurtbewoners en die van toekomstige bewoners. Dit in de hoop dat de nieuwe bebouwing straks past bij de oude panden aan de historische gracht. De gemeente had op eerdere vragen van de bewoners van de Korte Haven al geantwoord, dat zij maar twee gronden heeft om een bouwvergun ning op te weigeren, wanneer het bouwplan niet voldoet aan de bouw verordening van Schiedam en wan neer het in strijd is met een geldend bestemmingsplan voor de bouwgrond. enorme sortering. 80 modellen uit gebouw. Goudseslngel 66. R'dam. Tel. 010-13.80.18 Voor personen die moeten rondko men met een minimuminkomen be staat nog tot 15 november de moge lijkheid een éénmalige uitkering aan te vragen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op postkantoren en kun nen ook telefonisch worden besteld op nummer 0017. Mensen die een bijstands- of RWW- uitkering ontvangen behoeven geen aanvraag in te dienen. Zij ontvangen als zij voor de uitkering in aanmer king komen, daarover bericht van de gemeente. De hoogte van de uit kering bedraagt f 300 - voor al leenstaanden, f 400,- voor éénouder gezinnen en f 450,- voor echtparen en samenwonenden. Op de uitkering vinden geen inhoudingen plaats. Hen GEB-monteur repareert éen van de verdeelkasten. VLAARDINGEN - Twee verdeel kasten van het kabelnet werden afgelopen zondagavond vernield door onbekenden. Het gevolg was dat vijfhonderd gezinnen hierdoor een half uur lang geen beeld ontvingen op hun televisie. De schade was overigens vrij snel gersteld omdat na klach ten van bewoners die opeens geen beeld meer hadden, monteurs van het GEB gauw ter plekke waren, om de vernielingen ongedaan te maken. Ondertussen hoopt de Vlaardingse politie niet dat het mode wordt om dergelijke voorzieningen te slopen. Smith Corona C400 Uiterst komplete portable. Met o.m. lintcassette, aanslagregelaar, steekwals en halve spatietoets. Wagenbreedte 30 cm. Incl. stevige draagkoffer Kinderledikant met bijp. kommode. In wit Royaal en sierlijk uitgevoerd Vendomatic steelstofzuiger Met krachtige 500 Watt motor, 5 hulp stukken en groot formaat stofzak. 169^ ri Sportief en ook uiterst populair kado-idee! Wielmaat 20 inch Met zware voorvork, terugtraprem en extra brede banden Indiv kleuren. Nu óók eenzaam laag geprijsd. Prachtig foto-album. Gebonden in luxe band met ledernerf en goudkader Afm. 30,5x28 cm Inh 100 blz -29.75 adidos Adidas nylon sporttas All-round tas in jumbo formaat Met apart schoe nenvak. In oranje. Onderstel geheel inklapbaa dus gemakkelijk op te bergen. VROOMS DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 3553 A .4

De Havenloods | 1982 | | pagina 1